Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Apie viska... ir rimtai, ir nerimtai
 #490493   Wytux
 29 Bir 2013 14:07
Uzskaitau :gutgut
 #541015   Dziedas
 27 Sau 2014 18:30
Pernai teko parašyti :grin: ...

Ryte šaltukas geras spaudžia
Gamta ir bobos saldžiai snaudžia
O du fanatikai dziedukai
Anksti prie ežero nuruko...


Ant ledo drąsiai žengia vyrai
Ir žiuri: kur čia ešeriai....
Šiek tiek sušalo du didvyriai
Bet su laimikiu liuks ,gerai.
 #550963   Rapolas
 10 Kov 2014 08:08
Nutariau indėt čia, prieš gerą dešimtmetį parašiau LAISVĖS GYNĖJAMS atmint (sausio 13), bet aktualus ir kovo 11 ir ,žiūrau, kad visai suaktualėjo dabartinėm dienom :)

KELIAUJAME LAISVI

Keliaujame LAISVI per šaltą gruodą,
Susikabinę rankomis, prigludę širdimis.
Pravirkus Meilei ir jausmams sušalus,
Vis pasišildome prie laužo mintimis.

Kur veda naktyje siūbuojantis mėnulis,
Gal praeitin – istorijos nepramintu keliu?
O gal skliaute sužibusios žvaigždutės,
Apdovanos pramintu takeliu?

Gal skaisčią dieną pasirodžiusi saulutė,
Užlies karščiu sušalusius jausmus?
O gal tik vienas mažas spindulėlis,
Pasiekęs žemę mums gražins namus?

Sušalsime, jei nemylėsim vienas kito,
Jei nedalinsim artimiems jausmų.
Jeigu nešvies saulutė LAISVĄ RYTĄ
Ir jei mėnulis nemylės Žvaigždžių.
 #550968   Ovidijus
 10 Kov 2014 08:23
Nu ką galiu pasakyti: gyslelę šitoje srityje ponas turite... :gutgut taip patrijotiškai skamba... :)
 #550992   Kairys
 10 Kov 2014 10:35
Eiliuojantis voblerių meistras, neįprasta :) ;uolrait
 #550998   Rapolas
 10 Kov 2014 11:21
Kairys rašė:Eiliuojantis voblerių meistras, neįprasta :) ;uolrait
Neįprasta, kai lubos žemos
Ir kai miegoti ant jų ankšta.
Bet jeigu ant grindų undinė,
Tai patogu daryti mankštą :-D
 #551104   Kairys
 10 Kov 2014 19:16
Pratęsiant Rapolo mintį:

Kai atsiguliau į lovą,
Man stovėjo... tris naktis. :superšokas
Negalvokit nieko blogo -
jos veidelis prieš akis. ;-)
 #551496   SauliusM
 12 Kov 2014 15:40
Kairys rašė:Pratęsiant Rapolo mintį:

Kai atsiguliau į lovą,
Man stovėjo... tris naktis. :superšokas
Negalvokit nieko blogo -
jos veidelis prieš akis. ;-)
ja poet
zavus neznajka
ot menia
vam balalaika...
 #551498   Rapolas
 12 Kov 2014 16:15
Ir uždainavo nežiniukas
lietuviškai dainelę
kaip vijo iš namų diedukas
nesveikai girtą pelę ...
 #554020   Rapolas
 21 Kov 2014 09:41
„Lygiadienis Kromely..“ :-D
Pusiau baltas, pusiau juodas
Apvalus staliukas.
Pusiau šiltas, pusiau šaltas
Vodkos buteliukas.
Pusiau gyvas, pusiau miręs
Ilsis kareivukas.
Pusiau skustas, pusiau luptas
Ganos piemenukas.
 #571276   Sokratas
 29 Geg 2014 21:12
-------------------------------------------------------------------------Apie tinklus, brakušas ir kitus žvejybos nuotykius ( I dalis)--------------------------------------------------------------------------------------------



Pavasaris.
Žvejoju aš gana dideliame Žemaitijos ežere, sėdėdamas valtelėje, kibimas šiaip sau, tiksliau, visai prastai, nors pasišėriau neblogai, rytas nuostabus, bet kol kas turiu tik dvi 100-gramines raudes (mūsuose vadinamas raudsparniais), o visos kitos- visiška smulkmė.
Bet , aišku, vis tikuosi ko nors rimtesnio, keitinėju masalus, plūdes, šviną tai uždedu, tai nuimu, tai pastumiu arčiau dugno, tai pakeliu aukštėliau, ar iš vis prie plūdės, ir staiga girdžiu balsą nuo kranto, iš tos vietos krūmuose, kur plūduriuoja kelios valtys prirakintos :

-Labas, a kimb kas?
-Kušin po biški, bet nadėdilis kol kas, -atsakau.
-Či didilių napagausi, vuo tėn pabundyk, tuo seklumuo, kur arčiau ežera vėėėduri, arba vo či, tuo įlunkelie...
- Reks bundyti, je či tep nieka gera i nabūs, da tik 7-is ryta tie, esu pasišieris, nanuoru mietiteis...
- Nu siekmies, -ir pradingsta krūmuoses vyras.
-Kad tu apsišiktum kniūpščias su tokiais savo linkėjimais, -sumurmu panosėj ir žvejoju toliau.

Kelias dar pagaunu, bet didžiausia gal 150 g. O aš vis tikiuosi tokių po 300-400 g, nes šiame ežere tokių pagaut man pasitaiko dažnokai.

O galvon vis įkyriai lenda mintis, gal teisingai sako tas diedas vietinis, tuo labiau, kad būtent toje vietoje aš mėginu žvejot pirmą kartą, jis juk žino žvejas būdamas, jei būtų ne žvejas, nerūpėtų jam nei tai ar kimba man, ar ne...

Galop , tų įkyrių minčių vedamas, ištraukiu inkarą ir plaukiu apveizėti tos jo rodytos įlankėlės. Praplaukdamas pro pat pašertą vietą , kurioje žvejojau, matau, kad ten prisirinkęs tiesiog debesis smulkmės, o žiūrint kitur, tų žuvyčių tik vienetai, arba iš vis nėra. Vadinasi, pašaras veikia , bet gaila, kad tik mailių, mąstau, ir plaukiu tolyn. Priplaukęs čia pat esančią įlankėlę, žvalgausi kur čia geriau užšert, kur geresnis tarpas tarp žolių, kad paskui, metant tenais masalą, jis kuo mažiau kliuvinėtų už žolių ir kuo mažiau gadintų man nervus pavadėlių nutrūkimai, nes jau per porą valandų aš jų nutraukiau gal 3-4-is , o gal 5-is....

Taip betyrinėjant kas dedasi po vandeniu, žvilgsnis užkliūna už kažko netikėto - žiūriui žiūriu atidžiau, taip, tai tinklas, panardintas po vandeniu dideliais svoriais turbūt, kad galingos plūdės jo neiškeltų i paviršių ir nieko nesimatytų iš toliau. Žuvies irgi yra, ir kiek eina įžiūrėt, matau vien lynus, ir nemažus. Vadinasi jis čia mirksta per naktį, o gal ir dar ilgiau. Aišku , aš čia nežvejosiu, reikia plaukt į tą seklumą, kur tas žmogus rodė ir ten mėgint. Taip ir padariau, nuplaukiau, radau tinkamą užmetimui tarpą, lyg secialiai būtų padarytas, įmečiau tenais pašaro, užmečiau meškerę ir , laukdamas kol plūdė sujudės, skambinu vienu iš žinomų gamtosaugininkų numerių.
,,Sujungimas negalimas", -išgirstu. O šiuo numeriu anksčiau visada atsiliepdavo energingas jaunas vyras, su kuriu reikalų panašių ne kart tekę turėti. Ėch, gaila, skambinu kitu numeriu, kuris pas mane pažymėtas kaip Gamtosauga 2.
Atsiliepia iš kart, paklausiu ar į GA pataikiau, taip sako, čia tas ir tas. Ok, sakau, yra toks reikalas, , nupasakoju situaciją, ilgai aiškinu kur tai, kurioje vietoje, nes ežeras tai nemažas... Atrodo viską suprato, tvarkoj, sako, dabar neturim mes valties, bet bandysim kažką suorganizuot...

Po kokio pusvalandžio skambutis, inspektorius sako, o gal galėtumėt mus priplukdyti prie tų tinklų, jei ten tebesat, nes nerandam valties...Ne sakau, nieko nebus, pas mane vietos labai mažai, o ir pats sėdžiu kojom apsemtom, nes leidžia kažkur pro dugną vandenį... Na teks dar ką nors mąstyt, atvykę, rasim gal pasiskolint valtį vietoje...
Dar po kokio pusvalandžio, vėl skambutis, sako , atvyks inspektoriai iš Šiaulių, pasistenk jiems nupasakoti kuo aiškiau kur ten kas, ok, sakau, pasistengsiu, tik nelengva bus jiems rasti pagal nupasakojimą, nes aš tiek turbūt neišlauksiu kol jie atvyks.

-Na, kaip nors susišnekėsit, jie žada būti ilgai, gal net per naktį jei reikės, nori sučiupti tuos niekadėjus.

O man nekimba, jau valanda kaip naujoje vietoje, vieną syk plūdė buvo susvyravusi ir viskas. Galvoju, kad jau pats čia užviriau tą košę, gal reikia luktelti, gal už valandikės ir atsiras jie, tie inspektoriai, nes be parodymo jie tikrai vargiai čia ką atras.

Ištraukiu inkarą ir plaukiu atgalios, nors pažaisiu su smulkme ankstesnėje vietoje, gal jin dar neišsilakstė. Jau laikrodis rodo 11-ą val, gal ir didesnė žuvis sujudės neapleidžia viltis, nors labai abejotina, kai negailestingai plieskia saulė virš galvos.

Mosteliu meškerykočiu, iš pirmo karto pataikau puikiai į vietą, ir ,vietoj laukto plūdės šokio tymt tymt tymt, kaip jinai elgiasi, kai kimba smulkmė, pamatau, kaip iš lėto grimsta dugnan. O taip būna tik tada, kai masalą paima rimtesnė žuvis. Pakertu, joooo, širdis apsidžiaugia , anam gale priešininkas visai neblogas, kotas net trata nuo jo priešinimosi, bet aš stipresnis, prisitraukiu neskubėdamas , leisdamas žuviai šiek tiek pavargti, kad būtų ramesnė ir sugriebęs įsikeliu valtin... Ėch , nubraukiu prakaitą, kaifas, ne kitaip, netgi pasakyčiau- pirmas orgazmas šiandiena.

Pagaunu dar kelias, šiek tiek mažesnes, bet ne mažas raudes ir vėl, eilinio kibimo metu, pakirtęs pajaučiu, kad priešininkas aname valo gale dar solidesnis. Iš lėto traukiu link savęs, o jis per daug ir nesispardo, paklusniai eina link manęs, eina eina, tiksliau, plaukia plaukia, kol aš jo nepamatau, o tenai, ant kabliuko - jo didenybė lyyyynas. Na, bais jau didelis jis man atrodo, siaubingai didelis, mintys tik sukasi galvoje, kaip aš jį ištrauksiu, jis gi tikrai nenorės draugauti su manim. Ir aišku, pamatęs mane ir supratęs, kad ten kur jis yra tempiamas, jam nepakeliui, parodo ką jis gali. O gali, aišku, daug, lašinių , raumenų, priauginęs kaip reikiant, pasileidžia tolyn nuo manęs . Nuvaro iki žolių, truputėlį įlenda į jas, bet neapsisuka, ačiū Die. Leidžiu jam ten šiek tiek pabūti, kol pradės judėti, kai tik sujuda, tempiu link savęs po truputėlį, , jis vėl atgalios, aš vėl link savęs, ritė tarpais traška, stabdį esu gal ir per daug atlaisvinęs, bet bijau jo staigesnių judesių, nes pavadėlis tik 0,14 mm gali labai greitai nutrūkt. Galų gale priešininkas pavargo, prisitempiu prie valties ir bandysiu suimt kažkokiu tai būdu, nes lyno slidumą visi turbūt žinome. Ne, kur tau, jis jokiu būdu pas mane lipti nežada, jam žymiai mieliau po valtimi ir neria ten su nauja jėga, vėl išsigąstu kad neapsisuktų apie inkaro virvę ar dar kur, šiaip taip išprašau atgalios, jis vėl po valtim , bet jėgos jau pasilpusios, paėmęs už valo ištempiu iš ten, paklusnus pasidarė, įkišęs pirštą burnon šiaip taip suimu stipriai už žiaunų, paleidęs meškerę prigriebiu antra ranka ir ... laimikis jau pas mane.
Graibšto niekados nenaudoju, žinau kad blogai darau, bet nepatinka man tie ,,pričindalai" ir viskas.
Iš daugkartinų žūklių yra man išsivystęs toks, sakyčiau, kaip ir kompleksas: būdavo, kai tik pasiimu graibštą, tai visuomet grįžtu tuščiomis,arba užkibus didesniai žuviai ir pritraukus ją pakrantėn, graibštas guli kur už kelių metrų, ir nenubėgsi jo pasiimti pametęs meškerę, tai vėl gi grabalioji su rankom. na tai kam jis man reikalingas tada, galvoju. Tai aš jo dabar iš vis seniausiai ir nebeimu. Ai, nutruks nutruks ta žuvytė, reikia ir jai suteikti šansą, kaip sako, nieko čia baisaus, nepasikarsiu dėl to :D

Oi kaip faina, kažkokia palaima, bus su kuom nusipaveiksluoti tikrai...

Tik, kažin kur mano fotikas, kažkodėl aš jo nematau, būt gerai, kad jis būtų iškritęs ne kur ant pievelės pakrantėje, o mašinoje likęs...
--------------
Pagaliu vėl išgirstu telefono skambutį, pažiūriu, nežinomas numeris, atsiliepiu, skambina naujieji inspektoriai ir pasako, kad jie ęsantys prie pliažo.
Na, sakau, būt gerai, kad jūs atvažiuotumėt ten ir ten, nes iš tos vietos jūs tikrai nieko nepadarysit... Bando važiuot, vėl sakmbutis, suprantu, kad pasiklydo, ne į tą pusę nuvažiavo. Po kiek laiko vėl skambina, esą ten ir ten, matą tą ir tą, oi, sakau, kažkaip mes nesusišnekam,... Na ir taip toliau... Kol galų gale už kokių 1,5-2 valandų pagaliau privažiavo ten kur reikėjo. Parodžiau viską, apibūdinau, kas kur ir kaip, sako bandysim laukti pasirodant niekadėjus....
O man jau ir žvejot buvo pabodę, žuvies prigaudžiau, manau ,apie 6-kg, neskaitant mažųjų, nes tas tai iš kart mesdavau atgalios ežeran. Dar belaukdamas inspektorių, visas mažesnes, nors ir kepamos būtų jau, paleidau vandenin, pasilikau tik didžiausias, nes pagavus tą lyną, žuvies jau tapo tikrai sočiai.
Inspektoriai pamatę mano laimikį, mačiau, nustebo, kad aš visai padorių žuvų prigaudęs...O juk nekibo, jei pamenat ką rašiau... :D :D

Kaip pasibaigė ši istorija, reikės parašyt kada, nes jau ir taip pavargot, kas skaitėt... O ir aš pavargau rašyti, sorry...

Tiesa, fotikas atsirado ant mašinos sėdynas, tai galėjau ir ,,nutraukt" laimikį:
P1070325.JPG
P1070325.JPG (168 KiB) Peržiūrėta 12852 kartus(ų)
 #571315   Sokratas
 30 Geg 2014 03:01
Smagu kad kažkm patiko, o dėl konkurso, tai manau, kad nelabai atitinka fotoreportažo sąvoką.. :)
 #571389   Vegys
 30 Geg 2014 16:17
bobis rašė:-Labas, a kimb kas?
-Kušin po biški, bet nadėdilis kol kas, -atsakau.
Bobi, pagarba. Man labai patiko. Ta šnekta sunkei skaitoma, ale žemeičiui tikro dzūkelio kalba irgi būtų taip pat sunkei skaitoma. Ir manau - taip pat graži.
Pati žūklė irgi super :gutgut
Tavo reportažai man kartais patinka, kartais ne (kai reik kompą vartyt, kad paveizėt kas ty yr - ale kas yr be nuodėmės ?), bet šiaip malačius, kad nepatingi gražiai aprašyt.

p.s. joke - "kimba kušin, bet nadėdilis kol kas" - reiktų N-18 uždėt :)
 #571390   Kairys
 30 Geg 2014 16:27
Bobi, patiko, moki parašyt taip, kad norėtųsi iki galo perskaityti. ;-) ;uolrait
 #600574   Rapolas
 26 Lap 2014 13:05
Trumpas neredaguots kūrinielis – teljefons toks... :-D
CIRKŪLYS
Lapkritys.
Važiuoju kartą su sava automoto pro Varėną (žvejybinių reikalų išvyts iš namų:D) ir negaliu patikėt tuom , ką išvystu prieky...
Ogi melejonas mašiniukų, sustatytų abipus kelio, net pravažiuot keliuku nelengva, o apie prasilenkimą su priešpriešiu- tai net kalbėt neverta. Šalikely sustatyti visokiausi impartavi mersai, audiaškės, bemsai, poršai y visokie kitoky, nu bet čia tai nieko... nuostabą kelia net kelios greitukės su kryželiais ir pora raudonų gaisrinių mašinkų... Nu da dairaus toliau ir da įdėmiau, nu bet palicajų kažkaip nesimata... Nu galvoju, kažkas čia netaip :D
Judu mašiniuku palengva palei prišvartuotus marsedesus, prasidaręs langą vis pasižiūrau, kad neužkabinčiau kokia...ir galvoju paklausiu kokį sutiktą žmogelį kas čia per renginys toks vyksta, kiba kokia pasaulinia garsa sportsmiens master-klassą parodyt atvyka... nu bet ne, nusiraminu, negali būt, juk jau pakraščiai ledu užtraukti , o ir kam tos greitukės ir gaisrinės tuomet :D
Taip pamažu besiiriant pirmyn išgirstu kažką niūnuojant meliodiją ...
„Tarp Žiežulio y Ilgelio
Stovi mašinos unt kelio
Kyla dziedui didels noras
Pakvėpuoti grynu oru...“
Lygtais pati niūniuojama melodija žinoma, o ir kažkur daniuška panaši girdėta. Privaržiuoju arčiau prie dziedo ir klausiu:
- Kas čia do sambrūzdis vyskst?
Dziedas, supratęs mano „do“:D ,atsaka:
- Varžybos
Nu galvoju, kokios dar varžybos gali darbar vykt, kai cik plonytis ledas ne visu ežeru da užtraukęs... Klausiu, durnelį įjungęs:
- Rudens ar žiemos sporto?
Nu dziedas irgi nepėsčias (pats matyt irgi nelabai rauk kokios) ir raukydamasis atsaka:
- Demisezoninės
Nu man jau žandai kaist nuo įdomumo, o ir tokių dar negirdėjęs, tai neatlyžtu ir klausiu toliau:
- Kaip demisezoninės? Da negirdėjau tokių, tai gal pavadinimą jos kokį tur?
Dziedas:
- Nu kai su organizatoriais kalbėjaus, tai sakė, kad CIRKULIS... Y da sakė ,kad jei sulauks ir ateity tokio populiarumo, tai federacija įsteigs, gal net miežkontinentinę...
Nu, blemba, mysliju, juk negirdėjau išvis nieko apie tai, bet ir nenoriu dziedui visai bukas pasirodyt, tai kamantinėju toliau:
- Aaa, girdėjau girdėjau lygtais, nu bet gal žinai, kodėl CIRKULIU vadinas?
Dziedas:
- Nu kode, kode ,ogi tode ,kad su cirkuliu reik ledo storį išmatuot.
Nu aš, jau šokiruotas dziedo pasakojimo, vis lėtai judu šalia jo... ir iš tikrųjų- nuo kalniuko matau, kaip ežeru paplastunski išsirikiavę kas kokia desėtką metrų šahmatine (ar tai šaškine:D)tvarka šliaužia žmogėnai...
Klausinėju dziedo toliau:
- O ką? Be cirkulio ar slankmačio kokio negali išmatuot?
Dziedas:
- Aišku, kad gali, bet gi reikia labai tiksliai išmatuot, gal net milimetro tikslumu.
Aš:
- Kaip tai milimetro?
Dziedas:
- Nu vot ir taip :D kas išmatuos patį ploniausią ežero ledo storį neįlūžęs, tas ir laimės šitas varžybas :D
Net žagtelėjau po šitos dziedo frazės... sustabdžiau mašyniuką ir susimasčiau... galvoje pradėjo suktis įvairiausi varžybų ir povaržybiniai scenarijai, tarp kurių ir nugalėtojų apdovanojimai. Aišku, galvoju, kad greičiausiai nugalėtoju taps sausas išlikęs varžybų dalyvis ir toliausiai nušliaužęs iki ežero vidurio... nu bet gal ir nebūtinai.
O, įdomu, kaip adovanos antrą ir trečią vietą užėmusius?
Nu va, mastau, aišku dabar, kam tos graitukės ir gaisrinės... Ir iš viso, bendrai labai įdomi sporto šaka, kurioj svarbu ir sportininko fizinis pasirengimas ir jo svoris, ir apranga (rūbai, avalynė), ir technnės priemonės, ir ypač- techninio personalo kvalifikacija.
Garvoju, o ko čia CIRKULIS ne lietuviška formulė-2?
Ir investicijos trasai minimalios... Juk tiek verslo grupių galima įtraukt į šį sportą. Jau pradedu ant pirštų skaičiuot, kuriuos čia verslininkus reikia pajudint, kur čia sėkmingiau galima investuot, gal net pritraukt nabašnykų verslo kokį pažystamą , skaičiuoju skaičiuoju ir....
Atsibundu.... ;-)
Ech, pagalvoju, kokį gerą verslo planą jau buvau sukurpęs, ir še tau kad nori... ir vėl tik eilinis sapnas :-D
 #600629   Wytux
 26 Lap 2014 18:30
:gutgut

..
- Demisezoninės
:-D
 #600649   Vitolis
 26 Lap 2014 20:02
Rapolas ne tik "buratinus" sugeba dailiai išdrošt pasrodo :grin: :-D
Raiktų "Dziedo" premijų insteigt ir nuostatus sukurpus, pagerbt panašias kurybas sukūrusiuosius.:gutgut
 #625482   savas
 06 Geg 2015 00:26
Mazas formatas, bet kazkaip i jura panasu.... :roll:
Pardon uz neskoninga ireminima... :oops:
Prikabinti failai
Jūra.jpg
Jūra.jpg (107.87 KiB) Peržiūrėta 11772 kartus(ų)
 #625499   Sokratas
 06 Geg 2015 09:00
liux.... Kaip foto... o gal čia foto...
 #626789   Sokratas
 17 Geg 2015 08:58
liux...
kiek laiko užtrunka tokį nupiešt?
 #628237   Sokratas
 27 Geg 2015 20:52
na tikrai ranką atmušęs......Nematyčiau, kad Savas pateikė, sakyčiau- fotkė...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė