Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Forumo atnaujinimai dar nebaigti. Atsiprašome už nesklandumus ir dėkojame už kantrybę
Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Žūklės parduotuvės, straipsniai ir laidos apie žūklę, meistravimas, bendrai apie pašarus, orai ir kt...

 #44805   litovcas
 07 Gru 2007 15:41
Kaip teisingai pastebejo kai kurie, tai isties bus maloniau su savu gaudyti. Beto as nesakiau, kad gaminsiu tokius pacius kaip pas mus galima rasti parduotuvese :-D. Be to kartais ateini ir tiesiog nerandi tau tinkamo, arba ispirkti arba spalvos tai nu nafig. O del spalvu bandau aiskintis su plastiko specialistais. Kai jau turesiu ka parodyti, nuotraukas imesiu. Pakolkas technologine paslaptis :-D

 #44806   Gintasas1
 07 Gru 2007 15:49
Skaitau skaitau aš tas jūsų mintis ir nesuprantu, ko jūs užsipuolat žmogelį :?: Tegu sau gaminasi, ieško bendraminčių. Sakysite kad nėra ko dviratį išnaujo išradinėti, bet gi vaikystėje ir gi išardinėjom dviračius juos perdarydavom, tiuninguodavom. Buvo tiesiog ydomu kaip ten ir kas, nors finale tas pats dviratis gaudavosi tik pačių surinktas ;-)
Taip ir jis nori pats tą pati pasigaminti savo rankomis ir savo panaudotom medžiagom ir įdėjom kaip tai pasidaryti namų salygom, aš manau sveikintina kai žmogus neapkerpėje nusipirkes viską žvejybos parduotuvėje ir namuose poto sėdi ir galvoja ką dar nusipirkti ir aplamai kada žvejoti nuvažiuoti :cool:
Čia mano nuomonė ;-)

 #44810   Skumbrotas
 07 Gru 2007 16:20
Vegys rašė: As irgi palaikau ! Su savo pagamintu masalu zymiai didesnis malonumas sugaut zuvi. Ir visai nesvarbu, kad gamykliniai bus geresni ir geriau zuvi vilios.......Arba kitas pavyzdys - paimkit muselininkus. Dauguma patys risasi muses. Manau kad viena is priezasciu kodel taip daro - irgi malonumas zvejot su SAVO pagamintu masalu.
Kalba tarp kitko eina ne apie tai ar verta savo rankomis gaminti masalus (čia yra hobio rūšis, aš pats rišu muses, eksperimentuoju ir jaučiu iš to malonumą). Kalba eina apie tai, kad norint tuo užsiimti reikia biški ir apsišviesti atitinkamoj srytyj - pastudijuoti medžiagas, kas iš ko, su kokiais komponentais, kokią reikšmę kiekviena medžiaga gaminyje vaidina, medžiagų apdirbimo technologiją, pagaliau formų gaminimo technologijas ir liejimo technikas. Norint kažką sukurti naujo, reikia nuo A iki Z pažinti seną. Na nebūna taip, kad nieko neišmanydamas imtum ir iš visiškai ne tam skirtų medžiagų pagamintum kažką normalaus. Aš pats prieš maždaug 12-14 metų buvau užsidegęs tų guminukų gamyba. Beveik du metus eksperimentavau su visokiais plastikais, epoksidkėm, klijais, įvairiais dažikliais ir tirpikliais, kol priėjau išvados, kad "delo niestojet sveč", kad žymiai paprastesnis ir efektyvesnis kelias yra rinkoje esmų guminukų susipjausčius susiklijuoti tai ką prisifantazuoji, nei užsijimti visokiom alchemijom.
P.S. Muselės tikriausiai vienintelis masalas, kurį pasigaminti pačiam yra žymiai pigiau nei pirkti gatavą. Neskaitant jau to, kad parduotuvėse normalių muselių kaip ir nėra. Nors žinių ir čia reikia - aš beveik metus tyliai bet intensyviai stdijavau viską apie muselių rišimą, kol surišau savo pirmą musę.

 #44813   Skumbrotas
 07 Gru 2007 16:27
Vegys rašė:
Skumbrotas rašė:Čia ne Storm organizuojamas konkursas, kuriame chebrytė nusiperka iš verslynikų tinklu pagautą lydeką, įkiša į nasrus Storm guminuką, nufotkina ir nusiunčia - tipo pagavo... :-D
ka, rimtai taip daro ? :shock: Ty zinai ar tik speji ? Jei daro - ple ple ple kaip negrazu .... :roll:
Pernai girdėjau, kad vienas veikėjas važinėjo per pamario verslininkus, palikinėjo savo tel.Nr. ir prašė paskambinti, jei kas pagaus įspūdingo dydžio bet kokią plėšrią žuvį, žadėdamas užmokėti gerus pinigus. Buvo prsitaręs kad žada dalyvauti konkurse kur didelis prizas. Toks prizas buvo tik Storm'o, berods 10000lt jei neklystu.

 #44822   Xrapas
 07 Gru 2007 17:21
Agis rašė:kabli prikabinti, arba pavadeli trumpa pagaminti ir per visa kuna isvesti link uodegos

...kad butu kur uzkabinti normalaus riperio uodegele :-D :klasta!:
Aš mislijau, kad gali suveikt kaip armatūra, jei statybinis silikonas pasirodys nepakankamai atsparus... :roll:

 #44883   litovcas
 08 Gru 2007 11:28
Xrapas rašė:
Agis rašė:kabli prikabinti, arba pavadeli trumpa pagaminti ir per visa kuna isvesti link uodegos

...kad butu kur uzkabinti normalaus riperio uodegele :-D :klasta!:
Aš mislijau, kad gali suveikt kaip armatūra, jei statybinis silikonas pasirodys nepakankamai atsparus... :roll:

Na nemanau, nuplestu vis vien, o jeigu ir ne, tai sudraskys ir tiek...
Vis vien jau nebeveiks kaip reikiant :( . Cia jau kaip yr taip yr, vienas geras kibimas ir neber guminuko.

ga

 #52888   artistas
 12 Kov 2008 02:32
Skumbrotas rašė:Steigiu prizą - butelį brendžio tam, kuris sugebės iš tų visų parankinių / atsitiktinių medžiagų pagaminti guminukus, bent jau kokybe prilygstančius patiems pigiausiems turguje pardavinėjamiems kiniečių garažiukuose pagamintiems guminukams :!: Savikaina neskaičiuojama, bo konkursas nebeteks prasmės. Sėkmės ::hai-bai
Tai jau įpilk... :-D Šiemet guminukus pradėjau gamintis "iš reikalo". Jau kelinti metai kai Nevėžio ešeriai nevirškina nieko daugiau, išskyrus silikonines vėžio imitacijas (tamsiai žali arba juodi). Kas gyvenat Panevėžy ar netoli turėtumėt žinoti, kad tokių masalų rasti sunku. :n.nee: Va ir teko išradinėt technologiją. Iš statybinio silikono gamint nepatariu. Guminukai išeina "mediniai", o ir smarvė, neduok dievuli. O kur dar dažymas... :!fig!
Forma gipsinė (vėžiukui užteko degtukų dėžutės). Į skystoką (maždaug grietinės tirštumo) gipsą įspaudžiamas originalus masalas, pagal kurį gaminsi dublikatus pateptas kokia nors alyva (kad nepriliptų prie formos). Iš viršaus visa formelė užspaudžiama kuo nors lygiu pvz. gabaliuku stiklo (tam, kad formelės paviršius būtų lygus) . Prieš liejant guminukus, formos vidus plonu sluoksniu patepamas alyva arba paprasčiausiu maistiniu aliejumi.
Kaip medžiagą "vėžiuko" gaminimui naudoju senus, apgriaužtus ar prastos kokybės guminukus. Kadangi "vėžiukas" yra maždaug 4-6 cm dydžio ir didelio kiekio silikono jam nereikia, silikoną be jokių puodų vandeny ar mikrobangių kaitinu tiesiog didesniam šaukšte, ant dujinės viryklės. :-ug Indelį su silikonu laikyk truputį aukščiau ugnies, kad nepradėtų svilti ir saugok kad neužvirtų (susidaro smulkūs burbuliukai). Pastoviai maišant, silikonas greit ištirpsta (pasidaro maždaug kaip kisielius), tada pili į formą ir vėl iš viršaus užspaudi stiklu. Kartais padauginus silikono, jo perteklius išsilieja tarp formos ir stiklo. Tenka pasidarbuoti manikiūrinėmis žirklutėmis. Kas dėl dažymo, tai paprasčiausiai norimą spalvą išgaunu sumaišydamas skirtingų spalvų guminukus(geltona su mėlyna-gausis žalia, raudoną su juoda-ruda ) ir t.t. Va ir viskas. Tiesa, riperių ar tvisterių formos (dvipusės) dar tik projektavimo stadijoje, kažkaip užsimiršo, nes dabar pradėjau lieti silikonines varles (irgi vienpusė forma). Vaizdzialis liuks, dirba irgi neblogai, prasidėjus sezonui, žiūrėsiu ar patiks lydekoms. !-kliovas-!

 #52907   Sokratas
 12 Kov 2008 10:28
Na tikrai šaunuolis.
O tą originalų masalą, kurį įspaudi į formą, esi kažkur pirkęs parduotuvėje? Ar taip supratau?

a

 #53013   artistas
 12 Kov 2008 20:56
Avariniam atvejui buvau vieną pirktinį pasilikęs. Jei neturi originalo, šabloną formai gaminti galima išdrožti iš minkštesnės plastmasės arba medžio.
 #53063   wors
 13 Kov 2008 10:30
arba jami gyva vezi ar varla ir spaudi i gipsa :twisted:
bus kaip gyvas guminukas :lol:
 #53856   artistas
 19 Kov 2008 03:09
wors rašė:arba jami gyva vezi ar varla ir spaudi i gipsa :twisted:
bus kaip gyvas guminukas :lol:
...Paskui ateina kokia Povilionienė ir įpaišo straipsnį už žiaurų elgesį su gyvūnais ir už varlių teisių pažeidimą... :-D :-D :-D
 #53865   senelis
 19 Kov 2008 08:20
artistas rašė:Avariniam atvejui buvau vieną pirktinį pasilikęs. Jei neturi originalo, šabloną formai gaminti galima išdrožti iš minkštesnės plastmasės arba medžio.
O va amerikonai kokius pardavineja :shock: Tik,jauciu,irgi kaip is medzio isdrosti :roll:

Paveikslėlis

Gal kokia ziurke kaip pavyzdi panaudosi ;-)

 #53936   Airis
 19 Kov 2008 12:25
tokiu varliu maciau romadoje, ziauriai realistiskai atrodo
 #53960   Skumbrotas
 19 Kov 2008 14:53
artistas rašė:
Skumbrotas rašė:Steigiu prizą - butelį brendžio tam, kuris sugebės iš tų visų parankinių / atsitiktinių medžiagų pagaminti guminukus, bent jau kokybe prilygstančius patiems pigiausiems turguje pardavinėjamiems kiniečių garažiukuose pagamintiems guminukams :!: Savikaina neskaičiuojama, bo konkursas nebeteks prasmės. Sėkmės ::hai-bai
Tai jau įpilk... :-D ........ Kaip medžiagą "vėžiuko" gaminimui naudoju senus, apgriaužtus ar prastos kokybės guminukus. ..........!
Nepilsiu :!fig! , nes tu tik perlydai guminukų silikoną, išgaudamas kitą formą, t.y. nenaudoji pakaitalų. !bee! :grin:
Pagaliau gavau klijų, kurie klijuoja ir silikoną, ir net polietileną. Be to klijavimo vieta tokia pat elastinga kaip ir likusi dalis. Reiks pradėt seniai planuotą guminukų tiuningavimo eksperimentą - apauginimą plaukais, plunksnom, čiuptuvais bei kitokias plastines operacijas... O paskui žiūrėsim kaip žuvinam patiks. :grin:

 #53963   Agis
 19 Kov 2008 15:16
Tai gal kliju varda isduosi, ar busi Melnikaite :lol:

 #53970   Skumbrotas
 19 Kov 2008 15:31
Išduosiu, bet kadangi jie padėti namuose saugioj vietoj o pavadinimas labai mandras tai be bilobilio neprisimenu. Grįžes ant rankos išsitatuiruosiu ir tada čia paskelbsiu. :grin:

 #53977   cesius
 19 Kov 2008 16:19
Kiek bandziau ant tu varlyciu ir veziuku ka nors pagauti viskas nuejo veltui, arba nemoku pravedinet arba musu zuvys y juos neziuri. Su varlytem ilgai mokinaus gaudyt upetakius ,bet.....

Nu

 #54029   artistas
 20 Kov 2008 03:51
Žinosim. Su klijais aišku, tik kas ten prie klijų tūbelės per antras buteliukas? Gal koks sukietintojas kaip epoksidkės, ar pachmielui įdėtas? :-D :-D :-D

 #54044   Skumbrotas
 20 Kov 2008 09:38
Dar nierazobralsia kokia jo funkcija. Pagal instrukciją tuo skysčiu patepi vieną klijuojamų paviršių pusę, palauki kol išdžius, paskui ant kitos pusės uždedi vieną ar du lašus klijų ir suspaudi 5 sekundes. Suklijuoja mirtinai, traukiant plyšta ne per klijuotą vietą. Klijuoti geriau su kokiom vienkartinėm pirštinėm, nes jei suspaudus ištryškę klijai paklius ant pirštų - teks guminuką nuo jų nuimti su sklpeliu. :grin:

 #54049   DainiusM
 20 Kov 2008 10:46
Na as prie gumu su nukastom uodegom kai reikedavo opetratyviai nauja uodega prisabacyt tai su ziebtuveliu pakaitindavau abi dalis ir suspausdavau- nei karto neatitruko zvejojant...

 #54063   tuomahaukas
 20 Kov 2008 14:01
Senas triukas, bet ne nūdienai. Kai ištaikysi vėjuotą/ šaltoką dieną, drožk tą savo žiebtuvėlį nedrožęs- jokios naudos: tai perdaug užlydysi, ar pakol viena vieta bus paruošta, kita bus atšalus, ar klišai suklijuosi skubėdamas atgrubusiom rannkom ir t.t... Kad ir pvz. "Attack" klijų tūbelė po ranka niekada nepamaišys- lašas ir taškas. Tiek namudinių eksperimentų, tiek žūklės sąlygomis imho nereikia perdaug mandravot.
 #319917   Rapalas
 15 Lap 2011 16:20
Vėl ne ten gal paklausiu, gal kas zinot kokiais geriau dažais dažyti blizges ziemines? Milteliniais, purškiamais ar dar kokiais? Neskaitant nagų lako. Ačiū
 #319947   Rafal
 15 Lap 2011 18:35
Jug yra kazkokie dazai skirti metalui, atsparus vandeniui ;uolrait Senukuose galesi ju labai daug issirinkti :roll:
 #320077   shelwius
 16 Lap 2011 08:41
Rapalas rašė:Vėl ne ten gal paklausiu, gal kas zinot kokiais geriau dažais dažyti blizges ziemines? Milteliniais, purškiamais ar dar kokiais? Neskaitant nagų lako. Ačiū
paprastas blizges dažau tiek aliejiniais, tiek nitro, tiek milteliniais. Geriausiai laiko milteliniai ir aliejiniai. Žieminėms nemanau, kad temperatūrų skirtumai labai įtakos dažų laikymui...
 #371855   Evaldas Z
 11 Geg 2012 20:52
dusys rašė:O siaip as pats gaminu gumas ir galiu tau silikona pagaminti minkstesni uz tavo ta "valgoma" guma.
Ir eserys ja pagriebes ryja iki tol kol nepakerti. Ir jai per ilgai islauki tai be operacios nebeapsieisi.
butu gerai issamiau kazka... :roll: o ir skumbroto brendis gal dar kur stovi :roll:
 #661503   Marius6
 17 Bal 2016 07:00
Sveiki, noriu pats gamintis silikoninius masalus, bet nezinau is kur gauti formas, silikona ir kt. Gal kas patartu? Nes radau zmogu, kuris pardavineja tas visas stukas, bet jis us ukrainos ir vien uz siuntima moket 60 $ nesinori..
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė