Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Žūklės parduotuvės, straipsniai ir laidos apie žūklę, meistravimas, bendrai apie pašarus, orai ir kt...
 #83166   Pelekas
 21 Lap 2008 19:40
Tai va. Sukuriau tema apie zukles galima sakyti istorija. Cia galite talpinti senas (juodai baltas) nuotraukas is savo asmeninio arba neasmeninio archyvo susijusias su zvejyba. Tai gali buti zveju nuotraukos, senienu irankiu nuotraukos, gamtos vaizdai ( aisku su upemis ar ezerais, o ne pusynais :-D ). Temos taisykles:

1. Talpinti senas nuotraukas

2. Jei turit senienu, t.y. senoviniu zukles irankiu, valciu ar kitokiu daiktu susijusiu su zukle, tada nuotraukos gali buti darytos dabar (spalvotos).

3. Nuotraukas talpinti kartu su aprasymais. Labai gerai butu, kad papasakotumet ka talpinat ir del ko.

 #83490   !!!metaliukas!!!
 24 Lap 2008 10:49
as turiu tokia ritele kuria gal jau ir galima det i muzieju!!! na dar kai jaunas buvau tai ir pats su ja kazka esu pagaves , bet siaip tai tevas su ja gaude :grin:


PaveikslėlisPaveikslėlis

 #84598   Vitolis
 30 Lap 2008 19:14
Nutariau pabandyt patalpint savo archyvine nuotrauka ish jaunystes laiku. Tada buvau jau uzkietejes spiningistas. Nuotrauka daryta 1963 metu pavasari. Antras ish kaires mano brolis(deja jo, kaip ir pirmojo ish kaires ir to mano suneno, kuris priekyje, jau nebera tarp musu) o ketvirtas tai ir busiu ash pats. Zvejojom Shetekshnos upeje Kupishkio-Rokishkio raj. ribose. Visu spininginiai kotai mano brolio darbo.
Paveikslėlis
Nuotraukos kokybe nelabai jau kokia, taciau tokia jau teturiu.

 #88134   Raupsuotas
 28 Gru 2008 12:43
Jaunystėje, žvejojant duninėmis meškerėmis naudodavau tokius patobulintus skambucius.
NESKESTANTIS SKAMBUTIS.
Paveikslėlis
Paprasta ir patogu.Tokius skambucius pradejau naudoti 1967-1969metaisPaveikslėlis

 #88135   Raupsuotas
 28 Gru 2008 12:51
Idedu prietaisa kuriam ~ 50metu.Net nepamenu is kur ji isigijau.Tai specialus prietaiselis žiemos metu kurio pagalba uždedami būdavo matiliai ant kalbiulo jų pačių nepažeidžiant.
Paveikslėlis
Ant istrižai nupiauto vamzdelio užmaunama dviračio ventilio plona gumytė.Į istrižai nupiautą vamzdelį įkišami 2-4 "matyliai".Gumytę nuslinkdavo nuo vamzdelio taip kad ji tarsi žiedu apjuosdavo per pusę uodo-trūklio lervas.Poto atsargiai mažu kabliuku užkabindavo gumytę už šono.Lervutės būdavo nepažeidžiamos nes jų kabliuko smaigalys visai nepaliesdavo.
P.S.Atsiprašau dėl kokybėsPaveikslėlis

 #88136   Vitolis
 28 Gru 2008 13:06
Jo, naudodavom toki pribambasa ir mes. Po to shi prietaiseli naudodavau ir karpioku zvejyboj. I ta skyle idedavau granule kombikormo, uzstumdavau ta ventilio gumele ir ja atsargiai uzkabindavau ant kabliuko. Kablys pats budavo plikas. Tipo dabartinio naudojamo plauko ankstesne atmaina. Shiaip gi granules neidavo perdurt, subyredavo. O gumute tiesiog be prietaiselio irgi buvo problematishka uznert.

 #88251   Vitolis
 29 Gru 2008 15:59
Keletas mano muziejiniu relikviju:
Sovietmecio laiku inercine ritele, kuria galima pasukti ir fiksuoti shonu. Uzmetant masala, nuo rites valas nuslenka kaip nuo beinercines rites. Ja naudodavau meshkeriodamas lydekas gyva zuvele, dugninei.
Paveikslėlis
Dar viena archaishka dengta rite;
Paveikslėlis
Shita rite Zebko firmos ir tos pacios firmos spiningeli 1982 m. man dovanu parveze ish JAV uoshvienes brolis. Irgi buvo uzkietejes zvejys. Kadangi tuo metu multiku niekur dar pas mus nebuvo, o rites valo vediklis pradejo pjaut vala, tai teko ant shio spiningelio det tuo metu jau mano tureta Orion rite. Kadangi baisiai kliuvo tas pirshtui uzkabinti skirtas bibukas, tai ash ji paemiau ir nupjoviau. Dabar zinoma gailiuosi.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo 2 Vitolis. Iš viso redaguota 25 kartus.

 #88256   Raupsuotas
 29 Gru 2008 16:14
Vitoli, ta ritę (pirma nuotrauka) aš irgi naudojau.Blemba užmetant visko būdavo.Košmaras.Sezoną pažvejojęs greit pakeičiau į "Nevską".Norėjau nufotkinti, bet, kad ji ir šiais laikais pardavime kartais būna.Tai pamaniau neatrodys kaip relikvija."Nevskas" kurias naudojau tai buvo įkleimuota 1967m., o tavoji manau minimum 5 metais vyresnė jei ne visu dešimtmečiu :-D Kai pasižiūri kuom ankščiau žvejota tai gaunasi kaip pas dantistą.Sako anie irgi laužtuvu ir kūju taisydavo lyginant su dabartiniais laikaisPaveikslėlis

 #92767   gelmės
 25 Sau 2009 10:37
Ritė. Atvežta iš Gruzijos. Kada? Senai, senai...
Paveikslėlis Paveikslėlis

Ritelė prie Latviško teleskopo :lol: Paveikslėlis
Ir "kanelis" žuvytėms. Jams tikrai apie 40 metų. +- 3 metai.Paveikslėlis

 #92816   linkaz
 25 Sau 2009 16:36
Gelmes,

Kas idomu-rite pirmose nuotraukose gamino Vilniuje, kuro aparaturos gamykloje, apie 1986-90 m. Pirmosios ir buvo butent tokio spalvu derinio, veliau - juodos. Kainavo 10 rb. , veliau, kadangi nebuvo itin paklausios, kaina krito iki 8, paskui gal ir dar maziau. Meskerioti pludine buvo imanoma...bet ne spiningauti.O sovietai visas savo gaminamas neinercines rites vadino ishdidziai "spiningovyje" :/nu/n/x . Tai isheina jomis prekiavo turbut visose brolishkose respublikose... :roll:

 #92817   linkaz
 25 Sau 2009 16:42
tiesa, rite turejo l.grazhu pavadinima - NIDA

 #92836   Vitolis
 25 Sau 2009 18:24
Dar keletas muziejiniu eksponatu:
Spiningas su inercine rite. Kiek jiems metu net sunku nusakyt. Ash dar buvau pacokas, kai tevas ish savo kaimyno gavo lauktuviu shi spininga, tiesa be rites. O kaimynas gryzo ish zonos, ish Vorkutos. Ten atsedejes buvo 15 meteliu uz kazkokius griekus priesh tarybu valdzia. Po to shi spininga tevas dovanojo man. Kotas isisuka, o jame dar peilis imontuotas. Ziedeliai buvo du ir abu ish plienines vielos, tai vala greit suesdavo. O gaudydavom ne plonesniu kaip 0,5mm :-D
Paveikslėlis
Shia rite Orion, pirkau Daugpilyje ir mokejau ar ne 85 rublius, kai tuo tarpu atlyginimas siekdavo apie 90 rb. Tuo metu, tai buvo spiningistu svajone, nes ish uz "balos" nieks nieko negaudavo. Na beveik nieks.
Paveikslėlis
O cia Daiva. Na jai jau irgi apie 25 metukus tikrai bus. dar su spec. rankenele, kurios pagalba atlenkiamas ziedelis kartu uzgriebiant ir vala.
Paveikslėlis

 #92853   linkaz
 25 Sau 2009 19:44
[URL=http://img230.imageshack.us/my.php?image=img1460xi7.jpg]Paveikslėlis[/U





Idedu savo "senukus"

virsuje-vienas pirmuju latviu Salmo vobleris (dar buvo J.Stikutso kooperatyvas :-D)apie 1987m. Su barskuciu ! :-D

Zemiau - tarybinis bandymas nukopijuoti mepps blizge...nevykes...

melynas vobleris- "delfin", berods Leningrado.apie 1987m.

Salia desineje - masalas, isdidziai pavadintas devonu.Manau, Jums aishkinti kad jis absoliuciai nedirbo, nereikia....

 #92855   linkaz
 25 Sau 2009 20:00
Paveikslėlis

Virsuj 2 originalios avizeliu pakuotes.Pakely-5 vnt. Kairej rinkinys, desineje-vienodos.Avizeles buvo geros,pakuote kainavo 35 kapeikas (apie 2 ledu porcijas)
Apacioj - kabliukai irgi orig.dezutese,baltoj dezutej skaites patys geriausi tuo metu , "kijevski"

 #92858   linkaz
 25 Sau 2009 20:07
Paveikslėlis


Cia toks bezmenas zuviai pasverti.Svere gan tiksliai bet tik iki 250 gramu :-D Irgi sovietskas...

 #92867   Agis
 25 Sau 2009 20:55
Va tuos kabliukus tai ir as prisimenu, nes tekdavo vaziuoti naktimis i Kauna ir prie Girstupio esanciame zmoniu burelyje, kurie tipo nieko neparduodavo, o tik vaiksciodavo :-D pirkti tuos geltonus po 5 rub. uz dezute :lol: Tie kabbliukai mano miestelyje jau buvo "Lyygis" :-D

 #92909   Agis
 25 Sau 2009 23:48
Sveiki zvejai
Paveikslėlis

Pries trisdesimt su trupuciu metu, dar nezinojau, kad ateis laikas ir turesiu pazystamu zveju visoje Lietuvoje :lol: taciau, jau tada kazkas pakuzdejo, kad bus reikalingi fotoreportazai.Atsiprasau uz kokybe, nes fotografuota su "Smena-3" muiline :lol:

Zodziu viena salta ziemos ryta, nutarem su draugeliais Gintu ir Jonu pazvejoti.Kaip visada 8 val ryto, autobusu stoteleje lipam i Paz,-ika vaziuojanti Liubavo kryptimi.Po pusvalandzio, izustomis nuo variklio gaudesio lipant i Brazavo kalna, ausimis islipame prie sankryzos.Cia kelialis jau ne asfaltuotas ir tenka kulniuoti kokius 3-4 km. link isganingojo Sarkaicio ezerelio, zinoma stabtelnant papozuoti, juk ateityje prireiks :lol:
Paveikslėlis
Buvo gana saltoka, ekets salo, rankos irgi, tai fotiko net netraukiau.Nusifotografavom tik su kukliais laimikiais
Paveikslėlis
Baigus zvejyba ir beeinat atgal, kad suspt vel i pravaziuojanty autobusa, pavargau ir sakau savo draugeliui Gintui : "Dabar nesk mane "
:lol:
Paveikslėlis

Jaigu galima tai prie to pacio prijungsiu dar viena "atsitiktinai" :lol: padaryta fotoreportaza ir is tu laiku vasarines zvejybos.
Vasaros daugumoje praeidavo Juodeliu ezereliuose, ten kazkaip "peiliuku " daugiau pasigaudavo, skritulius ramiau statyti buvo galima, niekas anu nesurankiodavo, nes mes nelindome i vietiniu buciukus, aniem neuzkliudavo musu skrituliai.Zinoma neuzkliudavo nei ju kieme palikti musu dviraciai ir uz viena kita is miestelio atvezta skanesta gaudavai valty.
Taigi kol dar rytas, kol ezeelio pavirsius lygus kaip stiklas, galima ir paspiningauti
Paveikslėlis
Veliau, jau ydienojus ir susistacius skritulius valty pasistacius taip, kad matytum veiksma, jeigu jis bus, galima ir pailseti
Paveikslėlis
Kazkaip takart matyt buvo nekibi diena :lol:nes yamzinta tik si kuojukste
Paveikslėlis

Tai tiek tu mano jaunystes fotoreportazu
-:saliut

 #93046   Airis
 26 Sau 2009 15:59
1971m, Kaltinenai, "pienines" prudas. Tetis rodo, kaip turi atrodyti sliekas ant kabliuko, norint pagauti karosiuka.Paveikslėlis

o cia jau Airis in actionPaveikslėlis

 #93332   Fiskius
 27 Sau 2009 12:32
Na ziuriu visi cia po prisiminimus pasikapste, pasikapasciau ir as ;-)
Ne taip jau seniai ir buvo sitie dalykai, bet sirdziai labai malonus.

Pirma mano zvejyba... gaudziau tecio sugautus eserius voneleje :-D
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Na o cia jau biski paauges, sanzileje gaudydavau auksles ant bilekokios krumo vyteles prisirises sistemele, nes nusivezti bambukine meskere ant dviracio budavo nelabai patogu :grin: Aisku ziurovu niekad netrukdavo :-D
Paveikslėlis

 #93447   DainiusM
 27 Sau 2009 16:16
Paveikslėlis
Virsutine kaire ir dvi apatines- cia prie nemuno, ties Galzdonais... ir dabar ten bene labiausiai man patinkanti vieta (pernai keleta starkiu ir lydeku padovanojo), tada buvom dviese su tevu gal savaite... vaziuojant i ta vieta dar miniavarija apturejom (matosi lenktas motociklo priekabos sparnas), cia koks 26-28 metai atgal. :roll:
O desine virsutine nemanykit, kad tevelis suneliui meskere drozia... cia gimsta ietis :idea: (buvo bandoma tapti medziotoju, bet nesekmingai) :-D

 #93982   gelmės
 29 Sau 2009 13:07
Atsiklausiau. :-blablab-: Idedu vieną nuotrauką. (Daugiau neradau) ../;nzv
1962 metai. Mano žmona su tėčiu. (Dabar, aišku, uošvis :-D )
Agluona. Readagavau, nes prieš tai buvau paminėjęs Mūšą. :oops: Paveikslėlis
Vo tep, va. :ruko
Paskutinį kartą redagavo 2 gelmės. Iš viso redaguota 30 kartus.

 #94067   Skumbrotas
 29 Sau 2009 20:21
Ikišiu ir aš savo rūdis....
Pasibaigus mokslo metam buvo tradicija su chebra pakeliaut ir pažvejot kokia savaitę palei Miniją. Čia 1973m išvyka, prie Minijos ir Salanto santakos:
Paveikslėlis
Vasarą užmesdavom skritulius aukščiau Palangos tilto, ant akmenyno. Skrituliai pavadinimas sąlyginis, nes tai buvo ant dugno gulintis kaproninės 2,5m ilgio virvelės gabalas su trim žilkiniais pavadėliais su kabliukais, galuose po šaukštą švino, prie vieno iš kurių pritvirtinta virvelė su plūduru. Masalui kabindavom šviežią krevetę arba jūrinės vėgėlikės file gabaliuką. Pagrindinis taikinys buvo unguriai, kurių tame akmenyne laikydavosi daug, bet užkibdavo nemažai ir žiobrių, karšių, ešerių, ir net sykų. Čia 1975 vasara:
Paveikslėlis
Mėginau savo mažają pripratint prie rybalkos, bet paaugo, protinga pasidarė, nebežvejoja... Čia kažkur 1982 - 1983:
PaveikslėlisPaveikslėlis
Buvo laikai - įlipus į jūrą neužlipt ant uoto buvo neįmanoma...Iki birželio vidurio, kol sušildavo vanduo, pakrantės seklumose laikydavosi labai daug uotų, tad braidant tiesiog laiks nuo laiko pataikydavai užmint. Belikdavo tik laikyt prispaudus ir pasilenkus paimti rankom. Čia kažkur 1983:
Paveikslėlis
Redaguota kolegu prašymu ;-)
Paskutinį kartą redagavo 1 Skumbrotas. Iš viso redaguota 30 kartus.

 #94086   Vitolis
 29 Sau 2009 20:47
Mano pirmas zvejo (teiseto) bilietas gautas 1962 metais. Ishduotas Kupishkio MZD. Man tada buvo tik 17 meteliu. Iki tol zvejodavau be jokiu bilietu, taciau karta Levens upeje braidem dviese su kashikais ir pabaidydami kojomis i ji ilekdavo zuveliokai. Krantu vaikshciojo mano sesuo ir jai mesdavom ka sugave, o ji dedavo i terba, kuria laikas nuo laiko pamerkdavo vandenin, kad zuvis shviezia butu. Na ir uzejo tada gamtosaugininkai, ishbare, zuvis dar gyvas paleido atgal, o mes prizadejom isigyt bilietus ir patapt dorais, legaliais rybokais.
Paveikslėlis
p.s. Bilieta turejai isigyt jau nuo 16 metu. Na nedaug ir pavelavau. Metinis mokestis budavo 80 kapeiku + dar reikedavo pirkt toki zenkla, tipo lipduka uz 30 kapeiku, kuris klijuodavosi i leidima. Tas libdukas(ji patepdavo klijais teptuku ish bonkelas, kuri stovejo ant stalo) klijuodavosi kiekvienais metais i atskira leidimo lapeli.
Paskutinį kartą redagavo 1 Vitolis. Iš viso redaguota 29 kartus.

 #94100   senelis
 29 Sau 2009 21:48
Pasiknisau ir as po senus albumus.... Nuotrauku simtai,bet su zvejyba senu tai nedaug... Keletas akimirku is mano zvejysko gyvenimo

Paveikslėlis
Stai toks budamas as pradejau zvejoti... Isvezdavo mane i kaima Mazeikiu rajone vasarai pas mociutes seseri. Prudelis toks su karosais buvo,tai galedavau valandu valandas su meskeryte sedeti


Paveikslėlis
1975 -ieji.Vencavu ezero saloje.


Paveikslėlis
1974m. Anyksciu raj. prie Sventosios upes... nardziau su is vielos gabalo padarytu zeberklu... Bandziau nusaut kilbuka... Neisejo is manes brakonierius :roll: Gailiuosi!!!! :oops:


Paveikslėlis
1980m. Anyksciu rajonas,mazas bevardis misko ezerelis.Taikinys - eseriukai.

Paveikslėlis
1981m. Birzai,Sirvenos ezeras.

PaveikslėlisPaveikslėlis
1983m. Aukstaitijos nacionalinis parkas.Vaisnoriskes km. Vasaras pradejau leisti prie nedideliu misko ezereliu. Karsiai kibdavo :roll:

Veliau atsirado spalvota fotografija... :roll:

 #94489   kleckas
 31 Sau 2009 13:29
sveiki :) idedu keleta foto :) cia viena sukriuke, kuria mano drauge rado pas savo tevus palikta dar jos broliu :) sake kad jie nuo mazens su tokia gaude... tiksliai nepasakysiu kiek amziaus bet nera nei labai sena.. taciau ir ne jauna..
Paveikslėlis
ta pati sukriuke, tik is kitos puses...
Paveikslėlis
o cia tai nezinau... blizgem negaudau... bet radau sitas blizges kai atvykau studentauti i Kauna ir issinuomojau viena buta, tame bute buvo visokio zvejybinio turto sukaupta :) ir sios blizges... cia manau dar prie ruso pirktos, nors gal ir dabar dar tokiom gaudot...
Paveikslėlis

 #94627   kamstis
 01 Vas 2009 15:13
Na ir as keleta nuotrauku idesiu.
Paveikslėlis
Taip mus su draugu tetis vezdavosi zvejoti.
Paveikslėlis
Atmintina zvejyba Kieciu ezere,kibo tik veziai ;-)
Paveikslėlis
Cia Kamstukas,pozuoja su savo pirmuoju unguriu,pagautas Sventojoj nuo molo.
Paveikslėlis
Savoi baloi,savos zuvies kankinimas :grin:
Paveikslėlis
Rimtas zvejas,rimta zuvis ;-)

 #95048   gelmės
 03 Vas 2009 11:09
Jaunystėje teko pagauti. 1986m Foto tik tokia. Ir tai labai apkarpiau, nes buvo neestetiška. Paveikslėlis

 #95188   blight
 03 Vas 2009 22:24
Neturiu nespalvotu fotkiu, nesu tokis senas :? bet viena kokia imesiu (metus reiks pasitikslint):
Paveikslėlis

 #95194   blight
 03 Vas 2009 23:02
Kadangi gyvenau kaime, apie tokias teleskopine meshkere zinojau tik is "zvejo abc" knygikes. Taigi praktishkai visa jaunyste iki ~16metu balta zuvi pragaudziau su lazdynine meshkere. Kiekviena pavasari eidavom i gretimus kalniukus lazdynu pjaut - atsirenki kur tiesesnis, prisipjauni glebuka, surishi kruvon, ir i pastoge sudziauni.
Paveikslėlis
Kita met jau ishdziuve, galima nuskust zieve, ir shtai (ishtraukiau dar keleta likusiu, praktishkai galima dar dabar zvejot, tik neaishku kaip valas laikytu :lol: )...
Paveikslėlis
Zieve palikdavau tik ties rankena, kita shvariai nuskusdavau. Plude ishsidrozdavau ish putplascio, kurio nedaug turedavau ir labai taupydavau:
Paveikslėlis
Vala prie meshkeres rishdavau keliose vietose, jei netycia luztu galiukas. Uzrishi mazga ties paciu galu, vienas galas - darbinis valas, o su kitu uz 15-20cm rishu 2tra mazga, po to 3cia, 4ta.
Kabliuku ir valo pasiimdavau, na gerai.. pasiskolindavau (aishku neatsiklauses :oops:) ish dedes ciumodaniuko, kuri jis kaime, o pac jau senokai ishsikeles i Kauna ir meshkere retai kada paiimdavo. Tiesa po to valo pasirode ir musu kaime, ir svarbiausia uz kapeikas, tai emiau urmu :-D Kabliukai tai, daugumas ir taip zino, buvo zymimi pagal dydi, kiek mm nuo smaigalio iki kotuko, toks ir dydis. Einamiausi buvo Nr.4 (pirkt irgi nebuvo :oops: ).
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Vienintelis lazdyno trukumas - ilgis, niekaip nerasdavau ilgo tiesaus koto. Todel tetis man ish kazkur nupirko bambukine meshkerike (turbut ish tolimo uzsienio, gal kauno ar net vilniaus :-D), ant kurios uzsidejau savo ishlankstytus ziedukus ir pasidariau "ausis" valui suvyniot (vienas kazko pastovejes nenaudojamas baigia atsirisht). Taip vala suspaudus tarp lupu, ishvyniojus kiek reikia valo, galedavai jau numest kur kas toliau.
Paveikslėlis
Na dar bishkiuka veliau kazkokiu stebuklingu budu pas mane atsirado va tokiu ritukiu, tada vala suvyniot budavo kur kas maloniau
Paveikslėlis
Bet kadangi daugiausia zvejodavau nemune, visgi likau ishtikimas lazdynui. Kiek reikdavo dabrisdavau, kadangi, kaip Vitolis pastebejo, ir tada buvau "netoli 2 m ugio", tai vasara nusekus ir parandi pasisekdavo pasiekt. O ishtraukes su lazdynu esu ir graziu karshiu iki 1.5kg, ir shapalu, nors pastarajam uzkibus dazniausiai sekundes begy ishgirzdavau zvimbt-poksht ir 'viarkt :evil:
PS. Gerai kad dede forumu neskaito... :roll:
PSS. To be continued, nes jau klaviatura lesineju, einu tupt ant laktos :-D

 #95206   Agis
 04 Vas 2009 08:02
Jooo, blightas jau nuo mazens ruosesi taure paimti :-D
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė