Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Žūklės parduotuvės, straipsniai ir laidos apie žūklę, meistravimas, bendrai apie pašarus, orai ir kt...

 #145886   blight
 13 Spa 2009 10:13
Agis rašė:Tiesiog tada norėjosi ir kitų nuomones išklausyti apie kabliukus, kuriuos kai kas vadina "savaime pasikertančiais".
Pastaba mano būtų tokia apie šitus kabliukus.Dabar esantys prekyboje turi visiškai kitokį linkimo kampą negu tie, kuriuos pirkdavau prieš 5-6 metus
Ish musuose randamu "savaime pasikertanciu" tai sakyciau vieni vartai butu daug diskusiju ir pasipiktinimu tarp karpininku sukele (kai kurie net siule uzdraust juos pardavinet :roll:) - Sasame Carp Revo. Pats jau keleta metu naudoju karshiu zvejybai fyderiu ::liux
Oj SauliusM aplenke :-D Na bet palieku minti... :roll:
Paskutinį kartą redagavo 1 blight. Iš viso redaguota 13 kartus.

 #145887   SauliusM
 13 Spa 2009 10:14
vo su blightu ta pati parasem. as anuos pleksnem dazniausiai naudoju siaip jau... o kam dar naudoju tai nesakysiu, nes paskui isvis visus sapalus issmaugsit upese.
:roll:

 #145913   kazbekas
 13 Spa 2009 10:47
nepatiko man jie Sauliau plesknem. yra joms ir kur kas tinkamesniu.
jau geriau koks nors VMC sea vanadium worm 7054BN

 #145929   SauliusM
 13 Spa 2009 10:57
nu pleksnem man geriausi owner 50607
Paveikslėlis
bet kaip matei tokie tik du belike pas mane buvo. o sitie tai irgi pilnai tinkami pleksnem tik gal labiau porcijai o ne krevetei. pagaudytum tu su jais ant karpio porcijos tai manau pakeistum savo nuomone. ;-)

 #145956   Ignelis
 13 Spa 2009 11:35
as besirinkdamas kabli plekshnei dideli demesi skiriu kotelio ilgiui.. ;-) kad patogiau atkabinti butu ir nereiktu kaskart pjaustyti ziaunu. kazka panashaus i situos, tik stengiuos kad butu su uzhkarpelem ties kotelio viduriu o ne arciau kilpos, kadangi pririst paprasciauhttp://images.google.lt/imgres?imgurl=http://www.abfishingtackle.com/acatalog ... N%26um%3D1
 #194072   ansanas
 06 Geg 2010 12:05
Gal kas kokia nuoroda turit kur kabliukai europiniai ir japoniski pagal dydi butu lyginami? Nusipirkau raudem 10-8nr japoniskus kabliukus o koks europinis atitikmuo butu?
 #196654   Mėgėjas
 16 Geg 2010 10:18
Sveiki. Skaičiau čia daug forume, bet neradau ko norėjau. Gal kas gali paaiškinti apie kabliukus su kilpute valui rišti ir be kilputės. Kokie pliusai ir minusai jų? Kada labiau vieni ar kiti naudojami?
 #197455   makaulė
 18 Geg 2010 20:37
nera jokio skirtumo,svarbiausia kablio lenkimas,vielos storis ir kur jis panaudojamas.Aisku su kilpute naudojami plauko sistemai,bet tai vel niuansai,na ir tiem kurie uzhrisht normaliai nemoka.
 #364853   Sportininkas
 19 Bal 2012 22:19
Ka manot apie owner kabliukus? dabar modelio ir ten tu visu skaiciuku nesurasysiu bet naudojau melynus ir juodus (tokius teturejau) dydis nezinau koks bet naudojau ant dugnines.. rezultatas buvo stulbinamas.. uzmeti palauki ir jau kai kliovas. pakerti turi zuvi ir kiek patraukus vis atsikabina.. po to paemiau ta kabliuka ir palenkiau siektiek tai pastebejau kad jie atsilenkia kazkaip ir vel atsistato y savo vieta (labai lankstus jau) ir man dabar idomu gal jie buvo brokuoti ar cia tokie jau ir turi but? taip nervindavo kad istraukt pavyko tik kelis pugzlius :D
jei dar atsiras kas atsakys y mano klausimus tai gal imesiu foto tu kabliuku jei rasiu bent viena dar uzsilikusi
 #369239   Rafal
 03 Geg 2012 14:40
Tai reikia nupirkt tam skirta kabliuka, o ne i spalva ziuret, nes tai ne esminis dalykas :roll: Pasiskaityk internete kaip kabliukus issirinkt dugninei, pludinei itt. Bet ir ant akuotes parasyta jog kam skirtas :lol: Ir kaip galim apasakyti ar tinka ar ne, jeigu net foto nera.... :roll:
Ps. man owner, vieni is geriausiu ;-) tiek ir spininngui, ir dugninei, ir pludinei ;-)
 #373855   DeGrigo
 17 Geg 2012 14:01
SVeiki, kas man uosekliai gali paaiskinti apie kablius? Ypac apie galvakalbliu tuos visus dydzius? 10, 8, 6, 4, 2, 1, 1/0, 2/0, 3/0, 4/0.
Centimetrais kaip tai turetu atrodyt?
 #373962   Mu.
 17 Geg 2012 17:46
Wikipedia:
There are no internationally recognized standards for hooks and thus size is somewhat inconsistent between manufacturers. However, within a manufacturer's range of hooks, hook sizes are consistent.
Taip kad jei ir įmanoma gaut tikslius kabliukų dydžius centimetrais, tai nebent kiekvieno gamintojo atskirai, nes nėra priimto standarto. Esmė, kad kuo didesnis skaičius, tuo mažesnis kabliukas. 10 yra mažiausias ir išvardintų, 4/0 - didžiausias. :)

Paveikslėlis

čia plius minus parodyta kabliukų ilgis pagal numerius. pats mažiausias yra 7/32 colio (18nr), kas centimetrais yra 0.555625 cm
Į google įvedi 7/32 inch to cm ir gausi atsakymą. Tuo tarpu didžiausias 8/0 dydžio bus 6,99 cm ilgio (11/4 inch to cm). Tikiuosi kažkiek padėjo :)
 #374216   Evaldas Z
 18 Geg 2012 12:33
beje, tas pvz. owneriu, kur idejes buvau, tai vakar perziuredamas turimus kabliukus, pastebejau, kad net ir tu paciu owneriu skirtingu modeliu to pacio numerio kabliuku dydziai akivaizdziai skiriasi. bet kai as perku "gyvai", tai perdaug nesuku galvos del tos numeracijos - paziuri ir aisku. va kote katik buvau, tai gamakatsu kabliai, skirti galvakabliu gamybai, Nr.2 man didoki mikrikam pasirode (nors neaisku, kokiais tu gaudai). kokiu tau ten tokiu mandru reikia, kad nerandi pardese ?
 #374218   SauliusM
 18 Geg 2012 12:45
Evaldas Z rašė: kad net ir tu paciu owneriu skirtingu modeliu to pacio numerio kabliuku dydziai akivaizdziai skiriasi.
a tai cia tau naujiena?
o mikrikam tai kazkaip eina man 6-8-10 nr kabliai... ziurint aisku kokia firma/modelis...
 #374224   Evaldas Z
 18 Geg 2012 12:52
ne naujiena, tiesiog niekad nesukdavau del to galvos ir tu numeraciju nefiksuodavau. dar kai ivairesniais budais gaudydavau, tai ivairesniu ir kabliu reikedavo, o kai liko tik spinas (95% zukliu laiko), tai turiu keleta pamegtu modeliu ir tuom baigias visas reikalo sudetingumas.
 #391278   Sokratas
 21 Lie 2012 18:44
galąstuvo nesinešioju žvejybon, bet švitrinio popieriaus gabaliuką pasistengiu turėt kai spiningauju...
O jei fideriu, išmetu tą kabliuką ir rišu kitą...
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė