Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Žūklės parduotuvės, straipsniai ir laidos apie žūklę, meistravimas, bendrai apie pašarus, orai ir kt...

 #7469   mantesas
 14 Geg 2006 11:37
vizualiai jie del lenkimo ir vielos storio atrodo skirtingi, o kaip del tu konkreciu ismatavimu tai tiksliai nzn

 #7490   tuomahaukas
 14 Geg 2006 20:07
Sutinku su mantesu- kabliuko numerį apsprendžia jo dydis, bet dėl skirtingų lenkimų ir vielos storių jie optiškai atrodo skirtingai.
:ks> :
Ilgainiui gamintojai nusistatė savotišką klasifikaciją, pagal kurią kabliukai yra projektuojami:
1. universalūs
2. taikiųjų žuvų žūklei
3. žūklei plūdine meškere
4. specialios paskirties (tam tikriems masalams arba tam tikrai žuviai)
Vien pagal išlinkimo formą yra virš 20 rūšių.
Dydžių numeracija yra bendra visoje Europoje, jos pagrindu tapo angliškoji "redditch standart".
Man patiko K.Zanevičiaus literoje "Žūklė dugnine meškere" trumpas, bet aiškus išdėstymas dėl kabliukų (iš čia ir pacitavau truputį). Ten vizualiai parodyta kokios formos kabliukai tinka tam tikroms žuvims gaudyti (remtasi pagal "Owner" klasifikavimą).

 #7495   spiridonas
 15 Geg 2006 07:20
giedriuzzz rašė:Kabliuko numeris yra 26. Klausimas: koks kabliuko plotis (mm)?

Paveikslėlis


mane labai sudomino sis teiginys. Skumbrotas atsake, kad plotis yra 1,8mm, ar visu 26 nr kabliuku plotis vienodas ar skiriasi nuo lenkimo tipo, jei vienodas tai tada galima teikti, kad kabliuko ploti Nr. apsprendzia tarpas nuosmaigalio iki kabliuko kotelio. :roll:

 #7496   Agis
 15 Geg 2006 07:33
Skumbrotas atsake, kad plotis yra 1,8mm
Pasiziurejus breziny, toks plotis neymanomas :lol:

 #7497   spiridonas
 15 Geg 2006 07:43
na , ziurejau pas save parduotuveje yra 20 nr kabliukai, tai net nezinau kokiom zuvytem jie turi buti naudojami- labai mazi,na o 26 nr tai isvis turetu buti naudojami tik akvariuminiu maziausiu zuvyciu zvejybai :shock:

 #7498   Skumbrotas
 15 Geg 2006 07:54
Esu specialiai lygines savo turimus kabliukus - plotis tarp gylio ir kotelio to paties numerio kabliukams buvo toks pat, nežiūrint išraitymo ar bendro dydžio. Ar tai tinka visiems atvejams nežinau. Kadangi čia lankosi įvairių "specializacijų" žvejai, tai palyginkit savo kabliukus su pateikiama numeracijos lentele ir parašykit - informacija bus įdomi visiems.

Paveikslėlis

P.S. Spiridonai, pas tave darbe juk visas įmanomas kabliukų arsenalas - patikrink kiek ta numeracija atitinka tikrovę :!: :roll:

 #74664   Agis
 07 Spa 2008 07:24
LABAI ALKANAS raso :
Noriu pasidalinti nuomone su tais kam idomios kabliuku formos, rusys, ju gamintojai, zodziu jusu atsiliepimai.
Paveikslėlis
Ar naudojate sios formos kabliukus ir kur?
Paveikslėlis

Ka manote apie siu kabliuku panaudojima?O gal geriau viensakiai?
Paveikslėlis
Sakykite, o kam sitie raityti naudojami?Is kur jie?
Paveikslėlis
Ir pabaigai noriu paklausti kokiu rusiu, firmu, ir formu kabliukus daugiausiai naudojate jus?

 #81806   Raupsuotas
 14 Lap 2008 17:26
Versta iš rusų kalbos
KABLIUKAI.

PaveikslėlisPaveikslėlis
Ar visada mes teisingai sugebame parinkti kabliką tai ar kitai žuviai gaudyti?Vienam ar kitam masdalui užmauti?Skaitykite toliau ir jūs tą išmoksite daryti taip kaip tą daro keturis kart pasaulio čempionas RainBow.Dabartiniam žvejų pasaulyje kabliukų toks didelis pasirinkimas, kad norint pritaikyti, atrinkti kam ko reikia tenka gerai pasukti galvą.Yra kabliukų pagamintų iš plonos vielos, yra pagamintų iš vidutinio storumo, ilgais kotais, storesnių, plonesnių ar kuo įmantriausių formų.Taigi, kas įtakoja kabliuko kokybę?Kokius kabliukus naudoti naudojamam masalui?Ar turi įtakos kabliuko spalva? Pradėkime nuo to, kad kabliuko forma pirmiausiai turi atitikti norimai formai užmaunant tą ar kitą masalą.Pavyzdžiui aš niekada nenaudočiau to paties kabliuko skirto užmauti kanapės sėklai ir uodo-trūklio lervai.

KABLIUKAS IR VIELA.

Kabliuko stiprumas ir vielos storis iš kurio gaminamas kabliukas turi itin didelę reikšmę.Tarkim, aš niekada nenaudočiau storo kabliuko gaudydamas ant mažos musės lervutės ar musės lervos kokono, bet tikrai neatsisakyčiau jei gaudyčiau karpius ant tešlos.
Laiskite man smulkiai ir detaliai jum papasakoti apie aštuonias kabliukų rūšis kurias aš naudoju gaudydamas įvairias masalais.
Atkreipkite demesį, kad aš visada naudoju tik Browning firmos kabliukus nes jie yra mano sponsoriai.Tačiau jum aš rekomenduosiu keletą alternatyvių firmų kabliukų kurie savo savybėmis labai panašūs į šiuos.

Yra daugybė įvairiausių pasaulyje kabliukų.Čia bus parodyta vos maža jų dalelytė.
Musės lerva.
Paveikslėlis
Jų užmovimui aš naudoju Maggot Browning Hook №20-22 kabliukus.
Paveikslėlis
Šie kabliukai idealiai tinka pagal masalo formą.Galima būtų naudoti ir 16-18 numerio kabliukus kada žuvis būna mažiau atsargi.Kabliukas pagamintas iš labai plonos vielos ir turi itin mažą barzdelę, o tai leidžia lengvai persmeigti lervutę.Lervutė randasi tuoj po kabliuko smaigaliu.Masalas ir smaigalys randasi viename lygyje todėl pakertant didesnė tikimybė, kad žuvis nepaspruks.
Gali būti naudojami alternatyvūs variantai Kamasan B520, Image IM6 Maggot, Tubertini Series 2.

KANAPĖ.
Paveikslėlis
Kanapių grūdeliai yra stiprūs, apvalūs ir jiem reikalingas specialus kabliukas tam, kad pats grūdelis būtų toliau nuo smaigalio.Čia aš naudoju Browning Chikara Hemp Hook № 20 kabliukus, o jei žuvis kimba be proto tada pereinu ant 16-18 numerio.Užmaudamas kabliuką aš spusteliu grudelį ir poto jį užmaunu taip, kad kabliuko beveik nesimatytų.Palieku išlindusį tik kabliuko smaigalį tam, kad gerai pasikirstų žuvis.
Alternatyvūs kabliukų variantai Kamasan B511, Tubertini Series 3, Polemaster wide gape.

TEŠLA.
Paveikslėlis
Aš ją naudoju karpių gaudymui, o tam reikia tvirto iš storos vielos kabliuko.
Paveikslėlis
Čia ypatingai kabliuko dydis reikšmės neturi nes jį pilnai paslepia tešla.
Pirmumą aš atiduodu Browning spade end Specimen Hook, №10-14.Tai kaltiniai, labai stiprūs kabliai su smaigalio palinkimu į vidinę pusę.Didelis kabliuko lenkimas ir trumpas kotas idealiai tinka tešlos masei, bet jis greitai atsilaisvina nuo tešlos vos atlikus pakirtimą.
Alternatyva šiem kabliukam yra Drennan Team Englend Bardless, Carbon Chub, Preston Pro Carp.

MUSĖS LERVOS KOKONAI.
Paveikslėlis
Pagal dydį kokonams labai gerai tinka Browning Maggot Hook №20, 22.
Paveikslėlis
Jei žuvis būna baikšti arba labai atsdargiai kimba tuomet aš slepiu kokone visą kabliuką.Galima šiuo atveju naudoti ir 16-18 numerio kabliukus nes jie vis tiek pilnai pasislepia kokone.Ir vėlgi kabliukai firmos Browning Maggot Hooks suteikia mažiausiai šansų žuviai atitrūkti.
Alternatyviniai variantai būtų tokie Drennan Carbon Caster, Kamasan B611, Image IM5Caster.

SLIEKAI.
Paveikslėlis
Sliekams užmauti aš naudoju Browning Tournament Red №18, 20.
Paveikslėlis
Raudona spalva tarsi pradingsta slieko fone.Aš perplėšiu i keletą gabalų slieką ir užmaunu jį ant ilgo kabliuko liemens.Taip paslepiu vis kabliuką, palikdamas tik atvirą smaigalį.Ši kabliuko forma neleidžia nušliaužti sliekui nuo kabliuko.Kabliuko barzdele yra paraleli kabliuko kotui kas vėlgi duoda pranašumą pakertant žuvį.Kabliuko aštrumas turi išlikti netgi gaudant ešerius kurie turi labai kietas lūpas.
Alternatyva būtų Drennan Team England Maggot, Kamasan B525 kabliukai.

DUONA.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Šiam gaudymui reikalingas ypatingas kabliukas Browning Breadpunch Hook
Paveikslėlis
Tam naudoju itin lengvus kabliukus kurie neleistų taip greitai atsiskirti vos nukritus į vandenį.Jie pagaminti iš labai plonos vielos, ilgu kotu ir truputį palengtu smaigaliu į vidinę pusę.Duona vos įkritusi į vandenį išbrinksta ir tokiu būdu paslepia beveik visą kabliuką.Jei kaž kiek kabliukas ir matosi tai pilka spalva susilieja su šviesia duona ir neblogai maskuoja.Smaigalio lenkimas į vidų neduoda duonai atitrūkti, o kartu pagerina ir žuvies pakirtimą.
Alternatyviniai kabliuko variantai būtų Tubertini Series 2, Image Bread Punch, Kamasan B511.


UODO - TRŪKLIO LERVA.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Čia reikalingi patys ploniausi kabliukai Browning Bloodworm Hook №20-26.
Paveikslėlis
Uodo lervutė turi labai ploną odelę todėl čia reikia naudoti itin mažus, plonus ir su nedidele galvute kabliukus.Jie turi ilgus kotus ir gali būti su barzdele arba be jos.Žvejybą geriau pradėti nuo mažesnio numerio kabliukų ir tik gerai pajaukinus, atsiradus geresniam kybiui galime naudoti jau 20 dydžio kabliukus.
Alternatyviniai kabliukai būtų Preston Innovaions Bloodworm Extra, Prism Seven Bloodworm Kamasan B512, Tubertini Series 1.


MAŽOS MUSĖS LERVUTĖS (PINKOS) ARBA LĖLIUKĖS (SGUATT)
PaveikslėlisPaveikslėlis
Šiem masalams kaip ir paprastoms musės lervoms aš naudoju Browning Maggot kabliukus tik mažesnių išmierų.Pirmumą teikiu № 22, 24 ir № 24, 26 dydžiams.Kabliukai būna pagaminti iš neįtikėtinai plonos vielos ir nepažeidžia lervutės.Šie kabliukai neleidžia nušliaužti lervutėms ir sumažina netikrų žuvies pakirtimų iki minimumo.Mažytė barzdelė lengvai praduria lervutės skūrelę.Iškilus nesklandumams aš replytėmis barzdelę prispaudžiu prie koto liemenio.
Alternatyvūs kabliuko variantai Preston Innovations Pinkie/Squatt, Drennan polemaster, Kamasan B511.


P.S.Laukite tęsinio.

Vertė S.KAZLAUSKAS.

 #81823   Raupsuotas
 14 Lap 2008 19:31
Versta iš rusų kalbos

ARMORTIZATORIAUS(GUMOS) VALO IR PAVADĖLIO PROPORCINGAS SANTYKIS KURĮ NAUDOJA BOBAS

Guma Valas Išlaiko jėgą Pavadėlis Išlaiko jėgą
(angl.futais) (angl.futais)


N1 0.09 мм 2.3 0.06 мм 1.1

N2 0.09 мм 2.3 0.07 мм 1.3


N3 0.10 мм 2.5 0.08 мм 2.0


N4 0.10 мм 2.5 0.09 мм 2.0


N5/6 0.12 мм 3.0 0.10 мм 2.5


N8/10 0.13 мм 3.5 0.12 мм 3.0


N12+ 0.15 мм 4.5 0.13 мм 3.5


Dabar, kada su kabliukais truputį situacija paaiškėjo, mano užduotis truputį pakalbėti apie pavadėlius iš aukštos kokybės medžiagų.Leistinas valų storis - nuo 0.05 iki 0.15 мм.Kaip parašyta aukščiau šie valai yra ypač stiprūs.Jie net kelis kartus viršija įprastus.Todėl žuvis valą pajunta tik tada kai būna per vėlu.
Sunkumas susidaro tik tame kada reikia parinkti atitinkamą valo storį žvejybai.Jei jūs turite štekerį su amortizatoriumi tai tą padaryti privalote.Valas būtinai turi atitiktį tą žuvį kurią jūs ruošiatės gaudyti.Pavyzdžiui gaudant karpį su 12-to numerio amortizatoriumi nepatartina naudoti valo 0.07 мм storio.Užkibęs karpios iš karto tokį valą nutrauktų nes tam yra per standi amortizatoriaus guma.Lentelėje nurodytos visos tarpusavio proporcijos tarp gumos, valo ir pavadėlio.Jei l;aikysitės šitos lentelės tuomet jūsų valas nejaus ypatingos perkrovos.Su tokia sistemėle jūs galėsite ištraukti visą užkibusią žuvį.

PATIKIMUMAS.

Pats patikimiausias jungimo būdas valo su pavadėliu kurį aš radau tai taip vadinama kilpa į kilpą.Šį būdą aš visada naudoju gaudydamas kuoją, karšį, ešerį ar karpį.Šis būdas labai patikimas ir jei jūs atliksite viską kaip parodyta piešinėliuose tai tikrai neapsiriksite.
Kitas būdas kurį aš naudoju prie labai jautrios sistemėlės tai four-turn water knot (keturgubas vandeninis mazgas).Šis surišimas ne toks stiprus kaip kilpa į kilpa, bet labai kompaktiškas kada būna gaudoma itin plonais valais ir jautriom sistemėlėm.

PAVADĖLIO SUJUNGIMAS SU PAGRINDINIU VALU.
Suformuokite kilpą valo gale ir laikykite parodomuoju pirštu.Paimkite kilpos galą kita ranka.Suformuokite antrą kilpą iš dvigubo valo.Prakiškite vieną kilpą per kitą.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Sušlapinkite ir užtraukite valą.Pašalinkite valo likučius.Poto padarykite tokią pačią kilpą iš pavadėlio.Stenkitės kilpas daryti kuo mažesnes, kad kompaktiškiau atrodytų.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Paimkite pagrindinio valo kilpą į dešinę ranką.Pavadėlio kilpą prakiškite pro pagrindinio valo kilpą.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Prakiškite pavadėlio kilpą virš pagrindinio valo ir prakiškite kabliuką pro pagrindinio valo kilpą.Patraukite kabliuk ir užtraukite mazgą.Žiūrėkite, kad valas neliktų tarpe dviejų mazgų.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Suglaudę pagrindinį valą ir pavadėlinį valą padarykite didelę kilpą.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Prakiškite pagrindinį val ir pavadėlinį per šią kilpą.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Padarykite tai 4 kartus.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Sušlapinkite ir užtraukite mazgą.Valo likučius nukirpkite kiek galima arčiau mazgo.
PaveikslėlisPaveikslėlis

Publikuota ir spausdinta www.matchfishing.ru
2007m.lapkritis.

P.S.Pabaiga.

Vertė S.KAZLAUSKAS.

 #81923   Dziedas
 15 Lap 2008 11:37
Paliginau krukielius,lenteliai labiausia atitinka Gamakatsu.Mustad 16nr.-~3mm.,14nr.~3,2mm.VMC-3,5mm. Ovner. 15nr.-3,5,18nr-3,2mm Kalbu apie ploti. Ir dar yra skirtumas tarp seriju vienos firmos. Manau ne paskutinioj vietoj yra kabliuko barzdele. Jei Ovner 15 ir gamakatsu 16 beveik vienodi,tai su gamakatsu daugiau problemu atkabinant,jau nekalbant apie koto ilguma.Tapi kad ,VISOKIU YRA< VISOKIU IR REIKIA> :lol:
 #97102   mepps
 14 Vas 2009 17:32
sveiki, sian bevaiksciodamas po turgu apsilankiau zvejybos skyriuje, pamaciau idomius kabliukus, noreciau ir jums paroditi. Dar tokiu kabliuku neesu mates :) Nezinau kaip jie efektyvus, bet reik pabandyti, gal bus visai nieko:) Gal kas jau naudoja tokius kabliukus ir gali ka nors apie juos pasakyti :)

Cia kabliukas su seryklele.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

 #97637   Agis
 18 Vas 2009 08:41
Gal kaz zinot ar galvakabliai numeruojami kaip kabliukai ar turi savo matavimus :roll: Pvz. raso imama 3-4 nr. galvakably, tai cia kokio dydzio ir svorio anas yr :roll:

 #97778   Edosius
 18 Vas 2009 18:15
3 ar 4 tai galvakablio ilgiai, o kokie tikslus ismatavimai nesidomejau :roll:

 #97789   makaulė
 18 Vas 2009 19:20
o as galvojau,kad tai 3 arba 4 gramai.....ba kitokiu nzn galvu matavimo :-mhm

 #97809   spiridonas
 18 Vas 2009 20:03
Galvakablio numeris (1/2/3/4/5/6/7/8) apsprendžia galvakablio "kojos" (kotelio) ilgį. 1 ir 2 mikriukiniai galvakabliai (trumpi), nors ju svoriai gali buti 9 ar net daugiau gramu.
3/4/5- dažniausiai naudojami standartinems -5-8 cm gumoms ( kur gaudom starkius ir pan)
6/7/8 rimti džigai, jau bent Aise tuos dzigus daro iš storo juodo gamakatsinio kablio, svoriai berods nuo 18 gr. Isegus vyriskai i konkretu kelma, dazniausiai ten dzigas ir lieka gyventi ... :-D

 #97823   makaulė
 18 Vas 2009 20:29
vo matos zmogus ishsilavines :!: o shyta ana feeder gum ant 80 gr. karmushkies kokio numerio naudot :?:

 #97902   spiridonas
 18 Vas 2009 23:32
cia senelio tokio klausimo reik klaust :grin:
 #98743   Pelekas
 22 Vas 2009 14:42
mepps rašė:sveiki, sian bevaiksciodamas po turgu apsilankiau zvejybos skyriuje, pamaciau idomius kabliukus, noreciau ir jums paroditi. Dar tokiu kabliuku neesu mates :) Nezinau kaip jie efektyvus, bet reik pabandyti, gal bus visai nieko:) Gal kas jau naudoja tokius kabliukus ir gali ka nors apie juos pasakyti :)

Cia kabliukas su seryklele.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Sie kabliukai naudojami gaudant su teslomis, butent su ivairiomis teslomis.
Turiu omenyje ne tik iprastam auksliu gaudymui, bet yra ir spec teslos karpiams kur gan nemazai tos teslos dedama ant kabliuko, tai reikia kad tesla gerai laikytusi. Tai labai sumanus isradimas tik gaila kad dar Lietuvoje neprigijes, o be to ir numeriu siu kabliu nelabai didelis pasirinkimas.

 #98890   orangitto
 23 Vas 2009 08:32
Gal kas matet kabliuku dzigam pirkt? (be svino tik kablys)

 #98897   blight
 23 Vas 2009 08:49
orangitto rašė:Gal kas matet kabliuku dzigam pirkt? (be svino tik kablys)
Jei kalbi apie offset'inius, tai yra Salmolitoj, bet einamiausi dydziai jau ishshluoti :-D

 #98901   Agis
 23 Vas 2009 09:16
Kad daugumoje parduotuviu, kur anu atsiveza, tai einamieji staigiai dingsta ir metai is metu visa sezona stovi tokie, kuriais del ju dydzio pas mus niekas negaudo.Toks jausmas, kad prekybininkai nelabai pasidomi kokie einami.Tipo, vat paimsiu, tokiu, truputy tokiu....(bent jau cia Klaipedoje)

 #99046   kleckas
 23 Vas 2009 15:30
mirtiniausiai atrodanciu kabliuku top 3 :)
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
:roll: gal esat isbande ?

 #99050   senelis
 23 Vas 2009 15:40
kleckas rašė:mirtiniausiai atrodanciu kabliuku top 3 :)
gal esat isbande ?
Na kai neradau niekur pirkti ofsetiniu kabliuku,tai darydavausi is mustad melynuju pats. Paemi su replemis,atkaitini gala su kilpa ir islankstai,kaip paveikslelyje. Gaunasi visai neblogai ir tvisteris laikosi,nesmunka. Siaip tai spiningaujant mikroguminukais su sistemele(svarelis+ pavadelis su tvisteriu)
PaveikslėlisPaveikslėlis
naudoju iki siol... man patinka :roll:

 #99091   kleckas
 23 Vas 2009 17:21
visai sauniai Seneli :cool: :gutgut

 #99093   senelis
 23 Vas 2009 17:26
kleckas rašė:visai sauniai Seneli :cool: :gutgut
Jei supratai,tai paveislelyje pavaizduoti tvisteriukai uzmauti ne ant mano gamybos ofsetuku ;-) Medziaga paimta is www.gruzin.ru siame saite visai talkovai aprasytas ir sistemeles risimo budas.

 #99123   kleckas
 23 Vas 2009 19:21
gi supratau, tik kai as negaudau mikro tvisteriukais tai ir nezinojau kad butent tokie kabliukai naudojami :roll: tai dekui uz apsvietima :)

 #145752   Raupsuotas
 12 Spa 2009 16:57
Agis kaz kada manes klause apie siuos kabliukus - Gamakatsu LS-1810.
Paveikslėlis
As pats jais nezvejoju, bet informacija butu tokia.Metalas is kurio pagaminti kabliukai yra pakankamai plonas, bet deka savo formos sie kabliukai yra pakankamai stiprus.Kukuruzas, kruopos, sliekai ar muses lerva puikiai tinka naudoti ant sio kabliuko.Sie kabliukai skirti daugiau zvejoti dugninemis meskeremis.Tai gal tiekPaveikslėlis

 #145839   Agis
 12 Spa 2009 23:48
Dėkuj, tačiau aš tą žinau :lol: Tiesiog tada norėjosi ir kitų nuomones išklausyti apie kabliukus, kuriuos kai kas vadina "savaime pasikertančiais"
Pastaba mano būtų tokia apie šitus kabliukus.Dabar esantys prekyboje turi visiškai kitokį linkimo kampą negu tie, kuriuos pirkdavau prieš 5-6 metus.Gal kada sudėjus pavyks nufotkinti :roll:
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė