Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Žūklės parduotuvės, straipsniai ir laidos apie žūklę, meistravimas, bendrai apie pašarus, orai ir kt...

 #64841   Skumbrotas
 14 Lie 2008 10:20
Nėra to blogo kas neišeitų į gerą :!: Ištrauka iš straipsnio "Klaipėdoje":

Sovetsko teršalai plaukia į marias

Liudas Kauneckas

Daugiau nei šimtą metų Sovetsko popieriaus gamyklos panaudotas ir chemikalais užterštas vanduo liejosi į Nemuną, nuodijo Kuršių marias.

Per parą gamykla į upę išleisdavo 50 tūkst. kubinių metrų celiuliozės gamybos procese panaudoto vandens. Birželį gamykloje įvykęs gaisras sunaikino medienos sandėlius ir sugadino celiuliozės gamybos įrenginius. Gamykla šiuo metu perorientuojama į popieriaus gamybą. Išpilamo į Nemuną užteršto vandens kiekis sumažėjo iki 2,5 tūkstančio kubinių metrų.

Vakar Kaliningrado srities ir Lietuvos institucijų atstovų pasitarime tartasi, kaip šią problemą spręsti.

 #72716   Agis
 22 Rgs 2008 09:08
Zvejodamas Smiltyneje nuo krantines apie 8 val. ryto maciau, kaip tas laivas atplauke kazkur nuo Mukrano.Zveju ant denio matesi kokie 4-5, tik du buvo su liemenemis.Tada pagalvojau, kad prabangiai chebrike plaukia nusisamde toki didely laiva.Reikskiasi kiti zvejai buvo paimti kazkur kitur, arba sedejo viduje, nes tokio kiekio zveju tikrai nesimate.Is isvaizdos tikrai neatrode, kad anas toks senas :roll:

 #73761   Skumbrotas
 29 Rgs 2008 11:12
http://www.delfi.lt/news/economy/busine ... d=18687035
:-D Vargšai :-D
Mno turimomis žiniomis iš patikimų šaltinių yra biški ne taip, kaip čia aprašoma. Priežastis yra tame, kad jau nuo pavasario žuvies rūkytojai padėjo vežti šaldytus ungurius iš Kinijos, karšius ir sterkus iš lenkijos ir už pigesnę kainą nei pirkdavo iš vietinių. Automatiškai krito kainos ir jau realiai nebeapsimoka žuvį semti mariose. Tad ir sukruto šmikiai, į europinius pinigus nusitaikė...
Gal atsigaus biški žuvies ištekliai :?: :roll:

 #73876   Skumbrotas
 30 Rgs 2008 10:56
Šventosios žuvitakio statybą stebėjau nuo pradžių, tą stebuklą statė vos ne du metus. Mano nuomonė - tai tik servisas brakonieriams, jei prie jos nestovės šlubas vokietis su šmaiseriu, tai nerštaviečių nebepasieks nė tas 1 tūkstantis lašišžuvių.... Ta užtvankėlė nebuvo jau tokia didelė, ir lašišos bei šlakiai be didelio vargo įsibėgėjusios perlipdavo ją. Daug kartų esu tai stebėjęs. Dabar gi brakonieriams užteks net nešlapinant kojų pakišti graibštelį... :evil:

 #73902   audrutis
 30 Rgs 2008 12:19
As tikiuosi zuvitakiai bus saugomi, labai to tikiuosi :roll: Kaip - neisivaizduoju. Nuolat zmogus juk tikrai ten negales buti :( Taciau juk kiekvienas zuvitakis yra tuo paciu ir palengvinimas brakusu gyvenimo :roll:
Idomu tik kodel ji state, jei zuvis ir taip iveikdavo ta kliuti :roll: Atsakymo ilgai ieskoti nereikia. Pakanka apsidairyt aplinkui. Nemazai pas mus tokiu projektu visose srityse :evil:

 #73908   Skumbrotas
 30 Rgs 2008 12:45
Statybos už valdiškus pinigus yra nerealus biznis :!: Tai jau seniai suprato Sicilijos mafija, o mūsų valdininkai tik sėkmingai tą patirtį įsisavino :!: :-D
P.S. Atsimenu kaip Klaipėdoj pastatė daugiabutį socialiai remtiniems žmonėms. Kaina už 1m2 buvo 40% KAŽKODĖL aukštenė, nei kaip sumokėjo bendradarbis už tuo pat metu pasistatytą butą naujame name su pilna apdaila.... :-D

 #74025   Sokratas
 01 Spa 2008 15:44
Jo jo, jei čia, tokiam žuvitakį (Ventos upė, Viekšniai) nepastatysi sargo, ar bent kameros, tai bus dar blogiau, nei kad žuvitakio išvis nebūtų:
PaveikslėlisPaveikslėlis

 #74033   hamis
 01 Spa 2008 17:21
tokius laiptelis ir silutej prie "spuskes" kriokliuko padare, bet ten jau kiekvienais metais stovi GA ir dar pakrantes prasukuoja

 #74425   Pelekas
 04 Spa 2008 17:46
Cia biski apie zveju liga su ironija... :-D :roll: :lol:
Patarimai pradedančiam spiningautojui

Praėjusį šeštadienį rašiau apie teisingą atributiką, reikalingą karpistui, kad jį būtų galima vadinti tikru karpistu. Šiandien apžvelgsiu tikro spiningautojo arsenalą, kuris, beje, iš pirmo žvilgsnio, nėra toks sunkus ir sudėtingas, kaip karpisto... tačiau neskubėkime daryti išvadų, - ir spiningautojai gana apsikrovę piliečiai.

Pirmiausiai išlenda klausimas - ką reikia nusipirkti, kad po truputį galėtum pradėti ėjimą tikro spinigautojo keliu ir nenuklystum į kokius neteisingu šunkelius? Vienareikšmio atsakymo čia būti negali, tačiau atlikus mini apklausą tarp tikrų spiningautojų, abu atsakė: "Pirma - geras kotas, o kitkas ateis savaime..."

Kas slepiasi po šita labai jau slidžia fraze? Štai kas. Turint didesnes pajamas, negu turi vidutinis statistinis Lietuvos pilietis, į gero koto įvaizdį sutelpa tokie šakaliai kaip "G. Loomis" arba "St. Croix". Su tokiu šakaliu jūs neturėsite gėdos jokiose varžybose ei eilinėje žvejyboje su verslo partneriais. Tai kotai, su kuriais net mėtyti nereikia. Svarbu pastatyti juos į gerai matomą vietą. Viena detalė - turi gerai matytis firmos pavadinimas, ir gana svarbu, kad neduokdie pardavėjas nebūtų jums įkišęs karpinio ar muselinio koto. Tarp kartu žvejojančiųjų gali atsirasti ir suprantantis užrašus ant šakalio. Iššifruos - neturėsit kur akių iš gėdos dėti, galas jūsų spiningautojo karjerai. Bet jeigu kotas teisingas - visi pro jį vaikščios pagarbiai, ant pirštų galiukų, ir jums jokių kitokių savo kvalifikacijos patvirtinimų nereikės. Beje, kotas turėtų būti sukomplektuotas su atitinkama rite. Visai ne kaip atrodys, jei ant "G. Loomis'o" šakalio "prišriūbuosite" kokią dėmesio nevertą vidutinę "Okumą". "Penn" firmos ženklas Lietuvoje ne visiems žvejams pažįstamas, nors tai vienas iš labiausiai tinkamų priedų tokios klasės kotams. Gerą įspūdį aplinkiniams padarys ir solidi "Shimano" ritė, pavyzdžiui, "Stella" su platina dengtu būgneliu ir šiek tiek karatų aukso.

Jeigu šakalio ir ritės klausimai sėkmingai išspręsti, - lieka tik smulkmenos: braidymo kostiumai iš "Goretex'o" ar panašios kosmonautams skirtos medžiagos, šilti drabužiai rudeniui, šalti - vasarai... Tai išmuš iš jūsų biudžeto gal tik kelis tūkstantėlius, tačiau atrodysite labai stilingai ir rimtai. Dėl blizgių ir guminukų kolekcijų net negaišiu laiko, tam užteks skirti kelis šimtelius ir gražiai susidėlioti į firmines dėžutes. Tikram spiningistui, taip pat kaip ir karpistui, svarbu kas... Svarbu, kad visi matytų ir bijotų, o girtis laimikiais niekas neuždraus. Nesvarbu, kad niekas nematė jūsų žvejojančio... svarbu įtaigiai apie tai kalbėti. Žvejyba - dar ne viskas... įvaizdis - štai kas svarbiausia tikram žvejui, norinčiam atrodyti kaip profesionalui.

Cia nuoroda - http://www.ve.lt/?rub=1065924828&data=2 ... 1129473514

 #75759   senelis
 15 Spa 2008 08:49
Taigi nutariau paziureti nematytas “Vienam gale kablys” laidas.Sekmadieniais transliuojamu kablio laidu pasiziureti tiesiog neturiu galimybes,nes sekmadieniais irgi zvejoju…Taigi keletas minciu,pasiziurejus P.Korsako laida apie zvejyba Skirvyteje. (transliuota 10.12d)
Labai idomu buvo pasiziureti,kaip J.Jablonskas gaudo 13 m sudurtine meskere.Sutinku,kad tai idomus ir sportiskas zvejybos budas,sutinku,kad J.Jablonskas tikras meistras ir gerbiu ji,kaip zveja ir sportininka. Bet man labai uzkliuvo Pauliaus pasakymas,kad zvejoti dugnine meskere yra nuobodu ir tai atgyvenes zvejybos budas.Va cia tai as nesutinku! Taip,zvejoti sunkia teleskopine meskere arba galingu spiningu su storu valu,uzsikabinus svareli,nulietu formai naudojant sauksta gal ir nera labai siuolaikiskas zvejybos budas,bet siuolaikine dugnine zukle yra pakankamai subtili ir idomi,mano galva. Pats P.Korsakas yra ne karta tai sakes,bet paskutineje mano matytoje laidoje ji buvo kazkaip suniekinta…
Pats as megstu ir spininga,ir pludine o paskutiniu metu pamegau ir dugnine meskere ir su idomumu stebiu,kaip,turintys galimybe,gaudo sudurtinemis meskeremis. Ir daznai girdziu,kokis “elegantiskas” yra sis zvejybos budas… Gal. Bet,mano galva,tai tiktai sportui. Juk pasiruosimas zvejybai uzima keleta valandu.Platformos paruosimas,stekerio paruosimas,jauku paruosimas ir t.t.. O ir irankiu komplektas siai zuklei kainuoja ne viena tukstanti litu…Po zukles vel valandos tvarkymosi...
Autorius laidoje sake,kad jis per filmavimo laika turejo 5-6 ( atrodo) kibimus,kai Jonas,gaudydamas sudurtine,turejo keliasdesimt kibimu. Bet zuvies dydis ryskiai skyresi… Sutinku,kad traukti 100g kuoja su 0.06 mm pavadeliu yra sportiska,bet manau,kad traukti fyderiu 1,5 kg karsi,naudojant ploniausia pinta vala ir 0.1 – 0.12 mm pavadeli emociju ne maziau. Ir pagauti 5 karsius (nekalbame apie mesa) ,man ,pvz,yra daug linksmiau,negu pasigirti,kad pagavau 10 kg auksliu,kuoju ir plakiu…Kitas dalykas,kai tai yra treniruote prie varzybas arba sportines zukles varzybos.Bet mes gi kalbame apie laisvalaikio praleidima prie vandens. Apie poilsi,ar ne? Daugkartinis pasaulio cempionas Bob Nudd,kuris meistriskai zvejoja tiek pludine tiek dugnine meskere yra pasakes,kad stekeris yra sportui,o fyderis tai poilsiui. Pilnai su juo sutinku!

 #75803   Kairys
 15 Spa 2008 10:55
Seneli, visiškai sutinku su tavo išsakytomis mintimis. Kas mane labiausiai erzintų žvejojant sudurtinėmis meškerėmis, tai tas pasiruošimas. Man užtenka to, kol fiderį paruoši žvejybai, o čia jeigu reikėtų trylikikę paruošti, tai ir vakaras užpultų... Žodžiu, kam kas tinka, tas taip ir daro. Man turbūt geriausia teleskopas, kuris ramiai mašinoje vietą randa, važinėjasi kartu ir valgyt neprašo. ;-) O fideris irgi gerai, nors kartais pareikalauja laiko, bet žvejoti juo įdomu, ir man patinka.

 #75805   blight
 15 Spa 2008 11:16
senelis rašė:Pats P.Korsakas yra ne karta tai sakes,bet paskutineje mano matytoje laidoje ji buvo kazkaip suniekinta…
Ogi tas pats P. Korsakas kazkuriam berods "Zukles+" zurnale (jei neklystu), parashe ilga straipsni kaip yra idomu gaudyti dugnine meshkere upes sraunumoj :-D
Beje mano nuomone shtekeris TIKTAI sportui, o laisvalaikiui pilnai uzhtenka 9m teleskopines sportinukes ;-) O ir pasiruoshimas jai uztrunka tiek pat kaip ir feederiui ar kitai paprastai meshkerei.
O shiaip manau feederizmas/pikerizmas tai pats relaxovishkiausias zvejybos budas, sedi, ziuri i virshunike, i zuvedra, vel i virshunike, alaus gurkshteli. Na su pludine irgi taip galima, bet tik ten kur nera sroves :-D Gal del to ir kilo P. Korsakui asociacijos su tingejimu ir nuobodumu :donknow' Nors kai prasideda "kliovas" tai gali ojoj uzhsportuot :-D

 #75892   makaulė
 15 Spa 2008 18:50
tai va butent ir sakeu,kad zvejoti pagaliu 0,3 valu ir 4 uncijom-nuobodu.Net nesiruosiau menkint sportinio feederio,su kuriuo shiemet berods kokias 6 laidas dariau,pasakojau apie plonus valus,du jaukus ir sherykleles svoriu pasirinkimus,pinta vala,klipsavima ir t.t.tt.Senuk na visai parsenai,taigi lygynau su tupa dugnine,kuria gaudo visi skirvytes ,,mesininkai,,.....as juoju ir ,,pabuvau,,.....tarp eiluciu ziek :roll:

 #75893   senelis
 15 Spa 2008 18:56
makaulė rašė:..tarp eiluciu ziek :roll:
Na atleisk,makaule,gal netaip supratau...Nors tu ne su pagaliu zvejojai gi,o sakei... Na nesvarbu ;-) Tavo poziuris i zvejyba man patinka,jei ka ;-)

 #75897   makaulė
 15 Spa 2008 19:02
DONKE su shvino gabalu-labai nelygu :donknow' dugniniai su sheryklele....beje Salapinas ne panaceja gaudantis savo Okoj uz 100m nuo kranto ant ,,ciongo,,....vistik pasaulio ir europos feederio varda ir chiampus,beigi zhukles budus garsina Anglai,Belgai,Olandai.....Ruskiai kazkur uodegoj ir ,,paternosteris,,surishtas tiesiai kilpa ant pagrindinio valo-atgyvena totali....yra feeder gum,asimetric,uzdaros tipo raketos,30-40 metru metimai prishaudant laidyne,o ne pliumpsint sherykla kas 2 min......nu zodziu...... :roll:

 #75902   makaulė
 15 Spa 2008 19:11
Man patinka tavo mastymas ir bajeris,bent jau cia,nors suprantu,kad gamtoj -visiem tribunieciam,o gaudziau butent-3 uncijom su dideliu kabliu,slieku pluoshtu,nu zodziu tupai,taip kaip gaudo tauta skirvytej......zinok geda ziet buvo,velka 17 karsiu y bagazine,slepai ir toliau nagla xaria gaudo.....O tie ,,durneliai,,rudeniniai-kimba,ba plaukia is mariu....y jaukus nereaguoja,dzykus-spjauna,prie sheryklos nelenda,o visas Lietuvos zveju bomzynas su 4 uncijom tik shvyyyst y vaga,y bagazine,y vaga y bagazine.....vos neapsivemiau..bet gaudziau,kad palygint save,mus pries sportininkus......ale ne daug kam daejo,sake po laidos-pyyylna ,,bagazinininku,, tfu....nebefilminsiu ten niekad,nes dashunta maniau daugeliui apie zvejo ir zvejybos etika,pasirodo

 #75903   senelis
 15 Spa 2008 19:19
makaulė rašė:Anglai,Belgai,Olandai.....Ruskiai kazkur uodegoj ir ,,paternosteris,,surishtas tiesiai kilpa ant pagrindinio valo-atgyvena totali....yra feeder gum,asimetric,uzdaros tipo raketos,30-40 metru metimai prishaudant laidyne,o ne pliumpsint sherykla kas 2 min......nu zodziu...... :roll:
Na uzsikabinai tu uz to salapino... :? Man jis irgi nera dievas ir zvejyba Okoj skiriasi nuo zvejybos musu vandenyse,ir ta koshe,kuria jis maiso labai "sportiskai" atrodo :) Tiesiog labai sunku rasti literaturos ir medziagos internete lietuviu kalba pradedanciam zvejoti angliskuoju budu,tai ir idejau nuoroda to ruskelio internetinio saito :? O praeita ziema perskaiciau "Angling Times" paskutiniu metu,kur tikrai radau daug idomios medziagos apie zukle dugnine meskere.Taip kad nei fyder gum,nei asimetric man tikrai ne naujiena...Daug ka pritaikiau praktikoje ir,sakyciau,rezultatus tai dave.Tai ka rodei savo laidose,labai panasu i tai ka skaiciau anglu savaitrastyje,todel ir suparino truputi mane... Neimk giliai labai ;-) Nepersenau as...Jautrus as tiesiog... :cool:

 #75905   makaulė
 15 Spa 2008 19:43
:-D ot ,,diedushka,, duodi.....suprantu,kad zinai,taigi ir sakau,kad dugnine-dieduliams,o tu supratau-feederastas!Zodziu turi laiko paruosht Skridziu ir abu kitamet dalyvaujat atviroj Anglijos taurej dugnelininku,Lietuvai atstovausit,beje zn.taisykles-abiem vienam sektoriuj reiks 15metru ilgio dvi dienas po 5 valandas sedet,a rinktine rems uab Validolis ;uolrait

 #75918   Skridžas
 15 Spa 2008 22:42
makaulė rašė::-D ot ,,diedushka,, duodi.....suprantu,kad zinai,taigi ir sakau,kad dugnine-dieduliams,o tu supratau-feederastas!Zodziu turi laiko paruosht Skridziu ir abu kitamet dalyvaujat atviroj Anglijos taurej dugnelininku,Lietuvai atstovausit,beje zn.taisykles-abiem vienam sektoriuj reiks 15metru ilgio dvi dienas po 5 valandas sedet,a rinktine rems uab Validolis ;uolrait

Jaigu nerems UAB ŠVITURIS ar iš bėdos UAB KALNAPILIS...Aš net kojios nekelsiu iš Vilnaus ka jau kalbėty apie Lietuva :-D Aš tai jau save laikau gan neblofgai paruoštu...O 5 valandas sedėty,tai čia juokas,Aš kekviena savaidgali prasėdžiu kaip minimum po 8 val.Nes rudeni daugau ir neišsedėsi,sutemsta,nors su gera kompanyja galima žvejoti kaura para nakti ne problėma,galėčia..Bet va i tokias varžybas dar anksty man...Senelui tai jaau galima,isai matai 3 metu gazėta perskaitė apie anglus,tai žino visas ju gudrybes.. :roll:
Man tai Salapino straipsnai patynka,nors ne viska panaudojiu bet vis kaškokia informacija,nes lietuvišku normaliu straipsniu apie fiderius nesu mates..Ir laidios nemačiau "su kabliu gale",kur apie fyderius,but neblogai pažiurėti..
Lietuvoj dar fiderio žvejybos budus diktuojia žvejybos parduotuvės,nes žmogus pirma nusiperka ir tik paskui pradeda supratsy kas tas yra žvejyba fyderiu...Ir pasikabyne beždžione žvejoja :-D Tai aš tada nesitebiu kad Lietuvos parduotuvėse nėra padorus fyderio pirkti,kuolai sustatiti..Nes nėra reikalavimio,nėra literaturios kad žmonės apsišviestu..
Nors iš dalies gal ir gerai,neblogai igvaaldžius fideri galima labai gerai žvejoti žuvi ir našai...Tad jaigu žmogus ivaldes tay tobulai yra mėsininkas daug žalos padarys gamtai.. :roll:
O mes su seneliu tai nemėsininkai !nea! !nea!
Ir tiesa sakant man šyta žvejybos rušys daugausia teikianti poilsio...Svaidgali prasedėto prie fyderio,nesvarbu ar su laimikiu ar be,išvalo visa galva nuo savaitės susikaupius rupesčiu tad i darba ateiniu po savaidgalio su tuščia galva :-D

 #75952   eLPi
 16 Spa 2008 08:09
makaulė rašė:....ale ne daug kam daejo,sake po laidos-pyyylna ,,bagazinininku,, tfu....nebefilminsiu ten niekad,nes dashunta maniau daugeliui apie zvejo ir zvejybos etika,pasirodo
Makaule, kai tik padarai laida su nurodyta konkrecia vieta, jau nuo rytojaus (jei ne ta pati sekmadieni) ta vieta buna trypiama [oj-me: . Ir ne duok dieve jei zuvis kimba, tada ten kolhozas iiiiilgai bus :-ug . Va laida apie lydeku kibima kazkokiam "mistiskam misko ezerelyje" :-D manau tikrai liuks sprendimas: ir laida pavykus, ir ezerelis su nuskendusiu misku apsaugotas ;-)

 #75955   senelis
 16 Spa 2008 08:15
eLPi rašė:Makaule, kai tik padarai laida su nurodyta konkrecia vieta, jau nuo rytojaus (jei ne ta pati sekmadieni) ta vieta buna trypiama
:-ou-je O jei makaule pasako,kad kimba "ant fosforo",tai po laidos nubegus i bet kuria zukles parduotuve reikia i eile prie fosforo stot :-D Veikia 100% - pardavejai sake :)

 #75956   eLPi
 16 Spa 2008 08:17
tikros "sekmadienio misios zvejam" :lol:

 #75960   Agis
 16 Spa 2008 08:25
Nu, o , bet, taciau ziurint is laidos kurejo puses, tai manau kitaip neiseina.Liaudis nezinos kur kimba :lol: , prades maziau ziureti laida, televizijos atstovai nenores ysileisti laidos, nes reklamas maziau kas matys.....Manau jei atsizvelgus i tai is ko duona valgai kitaip sunku ka padaryti :roll: Ir taip girdisi amzini komentarai, kad vaziuok filmuoti ten, gaudyk ten, o kai dar nerodys kibiu Zemupio vietu, tai laida didziajai daliai zveju, paliks neydomi.Manau sutiksit su tuo, kad didzioji dalis, tai tie, kurie prisiperka akcijiniu prekiu ir su jomis sekmingai gaudo zuvis laidoje nurodytose vietose.Vat tik kad ta minia kazkaip pakreipti prie kitokio pobudzio zvejybos :roll: kad ne sugautos, tiksliau paimtos zuvies kiekis nebutu virsijamas, cia jau sudetinga ir manau dar ne vieneri metai praeis :roll:
Is kitos puses pamascius reklama yra reklama ir nieko nepadarysi, nes ana viska uzvaldo iki nukvakejimo apie kury niekas net nesusimasto.
Kaip pavyzdy galima paimti, kad ir pampersus :lol: Po 12 val. islaiko....blemba pamazu tevai tampa savo tikru vaiku kankintojais, nes kitaip galvoti ir neina.Pabandykit prisimyzus 12 val. pabuti :-D

 #75962   senelis
 16 Spa 2008 08:31
Na bet Pauliaus laidas ziuri tikrai daug jaunu zveju ir svarbiausia,manau,kad laidoje autorius skiepija ne "mesine" zvejyba,o kad kazkas puola pirkt reklamuojamu prekiu,tai yra visai normalu :roll:

 #75966   Agis
 16 Spa 2008 08:35
Tas tai yra tiesa, bet kaip tuos "mesininkus" nuo teliko nuvyti :lol:

 #75967   Skridžas
 16 Spa 2008 08:37
Laidos metu uždėtu ženkla "MN" Mesininkams nežiurėty... :-D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 32
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė