Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Žūklės parduotuvės, straipsniai ir laidos apie žūklę, meistravimas, bendrai apie pašarus, orai ir kt...
 #689890   medvis
 14 Vas 2017 20:13
Sveiki , gal kas turite pasidare savadarbi samti gaudyti krokodilams , kiek milimetru turetu buti tinkiuko akys kad neišplauktu lervos ? jei kas turite parašykit ir matmenis pačio samčio , ir foto nepamaišytu .
 #689913   Sokratas
 15 Vas 2017 07:08
maniškio yra apie milimetrą, du gal....plaunant, net matylius lieka tarp likusių lapų, dumblo ir kitokio brudo...
Didis jo , panašiai kaip kepurės slidininko..va čia matosi šiek tiek
2015509182044.jpg
2015509182044.jpg (63.6 KiB) Peržiūrėta 5198 kartus(ų)
 #690255   medvis
 19 Vas 2017 23:49
Sokratas rašė:maniškio yra apie milimetrą, du gal...
Sokratas ačiū už nuotrauką , nuotraukoje tinkliukas tai nepasakyčiau kad vienas milimetras :) planuoju daryti keturkampi .
 #691790   BroniusM
 10 Kov 2017 12:05
Sveiki nežinau ar čia pataikysiu, bet gal modai neištrins.

žodžiu klausimas, kuris manau bus aktualus ne man vienam (labiau liečia spiningautojus). Kadangi prasidėjo atviro vandens sezonas ir visur gan aukštas ir šaltas vanduo, bridkelnes pakolkas pakeitė botai, nes tiesiog patogiau judėt ir braidyt nereikia dar dabar. Žodžiu prasidūriau aš saviškius lemigo botelius, jų medžiaga tokia kaip kroksinė ir labai nesunku pradurt, bet nežinau su kuo užklijuot tą skylutę, gal kam ir taip nutiko ir radot geriausią sprendimą? Dėkui už atsakymus.
 #691792   egiduks
 10 Kov 2017 12:28
BroniusM rašė:Sveiki nežinau ar čia pataikysiu, bet gal modai neištrins.

žodžiu klausimas, kuris manau bus aktualus ne man vienam (labiau liečia spiningautojus). Kadangi prasidėjo atviro vandens sezonas ir visur gan aukštas ir šaltas vanduo, bridkelnes pakolkas pakeitė botai, nes tiesiog patogiau judėt ir braidyt nereikia dar dabar. Žodžiu prasidūriau aš saviškius lemigo botelius, jų medžiaga tokia kaip kroksinė ir labai nesunku pradurt, bet nežinau su kuo užklijuot tą skylutę, gal kam ir taip nutiko ir radot geriausią sprendimą? Dėkui už atsakymus.
Vaikui kroksus klijavau, kai buvo suplėšes, su super klijais. Laiko puikiai.
Naudojau "Saudal" cianofix. Moki vezi parsiduoda 20g buteliukuose.
 #700262   upinis
 16 Lie 2017 14:30
Turiu sutaupęs plonų a-la volframinių pavadėlių.
Norėčiau pritaikyt juos šapalų žūklėje, nes Neries peiliukai kartais tiesiog siautėja su savo aštriais dantukais.
Klausimas: kaip juos pritvirtint prie mono valo, kad nepjautų to valo?
Kilpa į kilpą arba man žinomi mazgai - netenkina. Papildomas suktukas žvejojant šapalą irgi nepageidautinas.
Gal kas žino kažkokių gudrių mazgų ar kitokių būdų?
Prikabinti failai
20170716_144217.jpg
 #700281   Vaidis
 17 Lie 2017 08:37
Dvigubas polomaras gal gelbetu :roll:
 #700297   saulux
 17 Lie 2017 13:38
Kad tas florokarbonas tikrai ne visada isgelbeja nuo peiliuku dantu, nekalbant apie didesnes nei peiliukai lydekas. Ir aplamai mano nuomone cia yra dar viena paprasciausia mada naudoti florokarbona nuo lydeku dantu prisidengiant faktu kad floro kazkiek atsparsnis trinciai. Nu neskirtas jis apsaugai nuo lydeku :) Cia tik mano asmenine nuomone
 #700301   Rapolas
 17 Lie 2017 14:22
Taip, FC visų bėdų nesprendžia ,bet gi nori jį naudot ne tikslingai lydekom (su rudrom ar balisongais) ,o šapalams ,salačiams ir kitai baltai žuviai bei ešeriecams.. ;)
Taigi, geras FC (nuo 10-12 Lb), pvz, Seagur'o yra gelbėjęs mano masalus N kartų, kai ištrauki lydeką su apsišerpetojusiu FC (aišku, jei brangus masaliuks, tai dar kalbi maldelę betraukdams) ir visks OK ,tuo tarpu, su mono būtų traukimo pusiaukelėj- kapiec :-D
Dabar ešerius visuomet gaudau su 10-12Lb sistemėlėm su FC ,tai dantytųjų yra pritraukta be skaičiaus.. :-D nu bet ir nukąsta- ne viena guma...
Kur daug lydekų, galima kombinuot FC su trumpa (5-7cm) stygute, tai dar geresni rezultatai (bet irgi nešimtaprocentiniai).. rišdavau stygutę su PALOMAR'o mazgu, paskum- su dvigubu palomar, daba susigalvojau kažkokį "hibridą"... esmė- pats FC turi būt apie vielos kilpute 2kart pervertas, tuomet laiko normaliai, jei viela.. nu bais plona, tai galima kilputę dar plonu pintuku apsukt (kokį 1mm) ir ant jo FC užveržt.. nu idėja pagavot ,manau :-D
 #700363   upinis
 18 Lie 2017 13:04
Ačiū visiems už patarimus.
Namie atlikti bandymai davė kažkokius rezultatus.
Palomar mazgą pavadėlis nupjauna tempiant ~1kg jėga. O apvyniojus metalinio pavadėlio kilpelę pintuku 2 sluoksniais priešingomis kryptimis, laiko ~1,7kg. (Ačiū Rapolui už idėją :-D )
Neapvyniota kilpa į kilpą laiko ~2,6kg.; apvyniota pintuku ~3,2kg.
Dar patobulinau kilpa į kilpą: valą apsukau per pavadėlio kilpelę po 2 kartus kiekvienoje pusėje ir gavau ~4 kg rezultatą :) .
Lieka klausimėlis: kiek toks sujungimas bus atsparus ir ištvermingas upėje?
Palyginus su suktuku man atrodo kiek geriau. Bet reikės atsiklaust jo didenybės šapalo :-D .
Prikabinti failai
20170718_124725.jpg
 #700376   Rapolas
 18 Lie 2017 15:58
Liuks info ir atlikts darbs :gutgut
Na, su ~4kg (>8 Lb) laikymu ore gali ir pas slaki ait užsimerkęs :-D
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė