Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Konkursas 18 m. ir jaunesniems forumo žvejams
 #500670   Daxidas
 15 Rgp 2013 12:11
Reportažas Nr.23 2013-08-14

Sveiki,
šį kartą treniravausi prieš aukšlių gaudymo varžybas kurios vyks Nemune ties Birštonu kur visai neseniai vyko "feederio" varžybos.Nors gaudėme ties Merkine,bet žvejybos sąlygos beveik tokios pačios kaip ir ties Birštonu.Dieną prieš mūsų treniruotę lijo,tad vandens lygis pakilęs,oro temperatūra kritus,nuo Nemuno paviršiau rūkas galutinai išsisklaidė tik apie 9:30val.Be mūsų kitų žvejų nebuvo,tik grybautojai,turbūt visi suvažiavo rinkti po lietaus priaugusių grybų,net ir man pavyko bevažiuojant kelis užfiksuoti,bet negrybauti atvažiavome tad imame meškeres į rankas ir pradedam žvejybą.Pirmu metimu pavyko pagauti vieną nedidelę aukšlę,po to vėl beveik kaip pirštas aukšlė.Vėliau jau susirinko didesnės,bet niekaip nenorėjo imti masalo,kas trečia aukšlė nusipurtydavo masalą,nepasikirsdavo arba aš nepataikydavau į tinklelį,juk ne krepšininkas koks aš.Su laiku aukšlių tinklelyje vis daugėjo.Nors standartinis dydis buvo toks:
2.jpg
papuolė viena rekordinė.Matosi tinklelio kairėje pusėje,o dešinėje aukšlės dydžio plakis.
12.jpg
1.jpg
Už kelių minučių aukšlių puota aptiko plėšriosios žuvys:salačiai ir šapalai,vieną iš jų pavyko pagauti.
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Sugalvojau užmesti kuo toliau į dešinę ir padaryti didesnį pravedimą,bet užkabinau sistemą už žolių,nuėjęs išsitraukti radau dovanėlę-voblerį.Gal kas žino kas čia per vobleris?
3.jpg
Pasigavus kelis kilogramus aukšlių perėjau prie kitų žuvų,tikėjausi karšių,bet ramybės nedavė plakiai,nors papuolė ir keli karšiai.
7.jpg
Po kelių plakių kažką pakirtau ir iš priešinimosi supratau kad pagaliau ne plakis,vandenyje sutviskėjo auksiniai žvynai,pagalvojau kad gal koks karosas ar karpis.Paėmus į rankas išaiškėjo kad karpis.
8.jpg
10.jpg
O jau karpiuko pilvo didumas.
9.jpg
Pasitaikė ir kelios kuojos,bet pagrindas visgi buvo plakiai.Visas laimikis:
11.jpg
13.jpg
Tiek šį kartą,iki pasimatymo.
 #501549   Daxidas
 20 Rgp 2013 21:29
Reportažas Nr.24 2013-08-17

Sveiki,
jau seniai dariau gerus darbus tad kol niekas iš stambių žuvų nekimba išvažiavau pasigauti karosėlių žuvinimui.Pernai taipogi žuvinau,per dvi žvejybas buvo pagauta ir pervežta bei paleista per 200 karosėlių.Išvažiuoti neskubėjau,karosai kimba visą dieną.Nuo ežerėlio į kurį buvo suplanuota suleisti karosus iki to kur gaudau apie 4km. kelio tad galima nuvažiuoti ir su dviračiu,taip ir padariau.Mažyliai rudažvyniai buvo transportuojami štai taip:
1.jpg
pakol kas dar nebuvo taip jog karosiukas neatkentėtų kelionės,juk karosas nemirtinga žuvis.Ne už ilgo aš jau prie vandens,sėduosi į savo "krėslą" ir pradedu darbą.Pirmieji kibimai nerealizuoti,gaudant toliau dažnai pasitaikydavo nepakirtimų tad supratau kad kibimas nelabai geras.Kuo toliau tuo tinklelis pilnėja,kartais net rankos nespėju nusivalyti,kimba tiesiog aukšliniu tempu.Manau pasėdėjus parą galima ir iki ausų užsikrauti karosiukais.Kartais pasitaikydavo gan šviesių karosu kad net suabejodavau ar tai tik ne sidabrinis karosas.Po poros minučių už nugaros prisėlina kelios mergaitės ir smalsiai žiūri kaip traukiu žuvytės.Už nugaros jos prastovėjo apie 15min. po to kažkur išėjo ir greitai vėl atėjo ir sako man:A gali dot zuvytę už du litus.Kai pradėjau juoktis,pasakiau nereikia tų dviejų litu,įkišau ranka į tinklelį ir pagavau kiek tik galėjau karosėlių,lygtais du ir atidaviau.Po to vėl ta pati mergaitė vaikščiojo aplink ežerą laikydama rankose maišelį su žuvytėmis.Taigi mergaitė padarė mažą nuostolį man.Sėdžiu toliau ir bandau atsigriebti,jau jaučiu kad ir musės lervą sunkiau gaunasi dėžutėje pagauti,nes jų vis mažiau ir mažiau,tad pažiūriu į tinklelį,į laikrodį,į lervų dėžutė,taigi prasėdėjau 2:15val. ir pagavau 78 karosus,gaudydamas viena meškerę.Paimu butelius,prileidžiu vandens,greitai nusifotografuoji ir sėdu ant "žirgo".
2.jpg
3.jpg
Tik pagalvokit kokios didelės mano rankos ir koks aš stiprus,nes čia laikau 38 "giros skonio" karosus vienoje ir 39 kitoje rankoje.Vienas karosas buvo šiek tiek didesnis,netilpo pro penkialitrio kaklelį,taigi vežiau jį V.I.P. vietoje-atskirame maišelyje.Keliolika minučių ir aš jau pasiekiau kelionės tikslą.Kelias minutes vienodinu vandens temperatūra buteliuose su ežero ir štai prasideda laisvė karosams.

http://www.youtube.com/watch?v=oAlhEk-t ... e=youtu.be

Paleidęs karosiukus už nugaros pamačiau laužavietę prikrautą butelių ir aplink visur voliojosi stiklo šukės.Nejau atėjo tokie laikai kad laužą žmonės kūrena stikliniais buteliais po 25ct. paskaičiavus butelius būtų galima gauti apie 2 litus,bet juk buteliai visi suskilinėję arba pakeitę formą nuo karščio,pavyko rasti ir pono "protinguolio" Tomo maišelį su popieriukais ant kurių buvo jo telefono numeris.
4.jpg
Taigi žvejybą užbaigiau su nekokia nuotaika,bet svarbiausia kad padariau gerą darbą ir paįvairinau ežero žuvų įvairovę,iki visiems.
 #501554   fozas
 20 Rgp 2013 21:50
saunuolis - gerbiu.Daryk tuos gerus darbus ir toliau.O jei ten to viso bardako tel nr - reiktu kaip katina garai isd..............
 #501641   Daxidas
 21 Rgp 2013 10:51
Reportažas Nr.25 2013-08-18 Jaukas privertęs lyną palikti seklumas.

Sveiki,
po karosų neplanavau daugiau žvejoti,bet neradęs darbo namuose nusprendžiau nulėkti prie ežerėlio.Tik buvo viena problema-neturėjau jaukų.Taigi išverčiau visus namus ir radau pelėsiu atsiduodančių sausainių,kelias sudžiuvusias duonas riekes ir "coco belge" bei visokiausių kruopų,bet jos netiko,nes reikėjo virti.Taigi pradėjau nuo duonos mirkymo,ji buvo tokia kieta kad po 10min. maigymo paskaudo rankas,tada sutrupinau sausainius ir berdamas "coco belge" maišiau.Jaukas nuo skystos duonos sulipo į visokiausius rutuliukus,neprisimenu jog pirmaisiais žvejybos metais bučiau taip prastai užmaišęs jauką.Taigi po kelių minučių maišymo jaukas įgavo "coco belgės" kvapo,manau karšiai kibs "triesdami" :lol: .Nuskubu link vandens,iškarto pastebiu kad raudės jau seniai laukia manęs.Sumetu savo "marmalynę" ir tikiuosi bent vieno kibimo.Žvejybos sąlygos nekokios,vėjas labai stiprus,tai iš kairės,tai iš dešinės gūsiais pučia į veidą.Kėdėje jaučiausi kaip formulėje,vėjas tiesiog spaudžia mane prie kėdės,o po stipresnio gūsio,pagalvoju kad tuojau teks pramokti skraidyti.Jau kelios minutės kaip paviršiuje esančios raudės neleidžia masalui pasiekti paviršiaus taigi pakeičiu masalą ir jis sėkmingai pasiekia dugną, ne už ilgo ir kibimas,pagaliau kuoja kuri ant delno paliko "dovanėlę" tai tik patvirtino kad žuvys jau seniai skanauja mano jaukus.Pakeitus masalą visiškai nesikabinėjo raudės,o kuojos "ėjo" aukšliniu tempu.Dydžiai tokie:
3.jpg
4.jpg
Varėnos standartas.Pagalvojau kur gi tie karšiai ir nutariau numesti šiek tiek toliau nuo jaukintos vietos.Iškarto sulaukiau kibimo.Pakirtau ir žuvis iškarto pradėjo blaškytis į visas puses,supratau kad tai bus turbūt lynas,nes vis bando įplaukti į žoles.Jau visai prie kranto paaiškėjo kad atspėjau ir staiga pagalvojau kad reikia imti graibštą,bet kur gi graibštas?!Namie!!!O lynas to tik ir laukė,apsivyniojo aplink lelijos lapą,bet visai nespurdėjo tik mosikavo uodega,tad šokau į vandenį ir išsitraukiau.Lynas nedidelis apie 600g.-700g.Po lyno jau metu į tą vietą kur jaukinta,vėl kibimas.kertu ir žuvis "eina" kaip karpis,na ir atsikabina.Ant pavadėlio liko tik gleivės,turbūt bus karšis iki 0,5kg.Šiek tiek apsidžiaugiau kad ir karšiai su lynais nepraleido mano jauko,o svarbiausia kad lynas užkibo apie 3m. gylyje.Po neaiškios žuvies užkibo dar viena kuoja,po to vėl pasikartojo ta pati istorija,pakirtau,kelias sekundes palikau ir išsitraukiau tik "smurglotą" pavadėlį,ne už ilgo vėl tai pasikartojo ir galop tie atsikabinėjantys karšiai viską išbaidė.Taigi atėjo laikas fotosesijai.Štai visos tos dienos kuojos ir raudės:
1.jpg
didžiausios rūšies atstovės:
2.jpg
ir per savo klaidą teko pozuoti ne su lynu,o su kuoja.
5.jpg
Klaida buvo tokia:išėmęs lyną iš tinklelio ėjau link fotoaparato ir žuvis išslydo bei išsipurvino tad nunešiau prie vandens nuplauti ir žalioji žuvytė pamojavo man uodega taip pasakydama iki.Taigi tiek šį kartą.
 #501652   Martiz
 21 Rgp 2013 11:33
baisiau nei baisu :x
 #502105   skleroznykas
 22 Rgp 2013 21:50
o man asmeniskai kaip tik ;-var-var. , lyg savotiska meno saka , koks meksrinis lego-tetris , grazu :gutgut
tuo labiau kad zuviokai nera meniniai bei fotogeniski ir buvo skirti padaryti svente :aliukas-2 badaujantiems keturkojams

p.s.
ir kibirelis ir skiaure manau yr , ir ne 1 ,
bet kadangi visos zuvys yra paleidziamos atgal tai kam tuos daiktus tampytis ???
 #502211   Daxidas
 23 Rgp 2013 11:49
Reportažas Nr.26 2013-08-21

Sveiki,
užvakar berašant reportažą sulaukiau pasiūlymo nuvykti prie ežerėlio ir pagaudyti kuojų,tad teko paskubėti rašyti ir kuo greičiau susitvarkyti meškeres.Kadangi jau užbaiginėjau reportažą tad nepraėjo nei 10min. ir aš jau imu meškeres ir pradedu ieškoti savo kepurės,išverčiau visus namus,bet savo kepurės rasti nepavyko tad paėmiau kitą ir pajudėjau laiptais.Dangus buvo apsiniaukęs,oras atvėsęs,laukėm ir lietaus,manau oras buvo labiau lydekinis,taigi stebuklų nesitikėjau.Sėdėjau visai šalia tos vietos kurioje dar atrodo neseniai lynus gaudžiau,tada dar ir lelijų nebuvo , o dabar jau kažkas ir apgraužti jas spėjo.
1.jpg
Nusistatau gylį ir primėtau kuojoms skanių,kvapnių jauko rutuliukų.Kol ant kablio vėriau musės lervą paviršiuje spėjo susirinkti žuvis.Pirmu metimu mano musės lerva susigundė nedidelė kuoja,po dar kelių kuojų pagavau dar tame ežere nepagautą žuvį-raudę.
3.jpg
Pagavus 10 žuvų supratau kad musės lervas stveria tik nedidukės kuojos,tad užsidėjau kukurūzą.Praėjo 5min. ir net pro šaly plaukdama kuoja uodega neužkabino valo.Taigi reikia vėl keisti masalus.Užvėrus kitą skanėstą iškarto kibimas ir užkibo jau žymiai didesnė kuoja.Dar kelios minutės ir kibimas susilpnėjo,turbūt parinko jaukus,taigi sumėtau likusius rutulius.Užmetus meškerę ir palaukus vos 1min. kuojos greitai sugrįžo,turbūt niekur toli ir nebuvo nuplaukusios.Į žūklės pabaigą susirinko ir didesnės kuojos,bet dydis vis tiek buvo standartinis Varėnos.Pabaigoje dar nutariau pažaisti su gyliais,bet vis dėl to tą dieną prie dugno kibo geriausiai.Galop turiu pagavęs 3,5kg. baisaus "taškėsio"
4.jpg
ir aš su visomis žuvytėmis.
2.jpg
2.jpg (69.95 KiB) Peržiūrėta 7338 kartus(ų)
Štai tiek šį kartą,iki pasimatymo.
 #502238   GerasisZ
 23 Rgp 2013 13:34
Ar tavo katinas dar nepersivalgė tų kuojų? :lol:
 #502254   Daxidas
 23 Rgp 2013 15:04
1 Katė :ks> ,2Jos buvo patiektos tiek katei,tiek šeimynai ant pietų stalo.
 #502335   vava
 23 Rgp 2013 22:10
reik moket teisingai iskept
 #502895   Daxidas
 27 Rgp 2013 13:43
Reportažas Nr.27 2013-08-22

Sveiki,
kadangi buvo kelios lietingos,šaltos dienos nusprendžiau patikrinti kaip kimba lydekos.Atsikėliau apie 06:00val. pažiūrėjau per langą ir pamačiau kad lyja,tad užkaičiau arbatinuką ir nutariau kol virs pagulėti.Išėjo taip jog užmigau ir atsikėliau tik apie 10:00val.Maždaug už valandos jau buvau prie pirmos vietelės,baiginėdamas vietos patikrą,paskutiniu metimu,visiškai prie nendrių ir kranto pajutau smūgį ir išvydau kad su mano masalu dantyse į šoną plaukią lydekaitė,būčiau iškėlęs "oru",bet žuvis "paprašė' valo tad teko pavargti kol vėl prisitraukiau ją prie kranto.
4apie kilas pirma.jpg
Na manau dar kartą bandyti užmesti neverta ,nes vieta ir taip ištyrinėta kaip reikiant tad paėjau toliau link vandenyje gulinčio medžio.Pamėtęs atokiau nuo medžio nusprendžiau pravesti masalą prie pat medžio ir nepastebėjęs kito visai šalia gulinčio medžio,užkabinau.Iš pradžių bandžiau vandens neapsemta medžio dalimi prieit iki masalo ir kaip nors jį atkabinti,bet jis buvo per toli.Nulipau ir susiradau pagalį,teko jį apdrožti,kad nenupjautų valo,bedroždamas sulaužiau savo peilį,o pagalys buvo per trumpas.Taigi liko paskutinė išeitis-bristi.Labai nenorėjau lysti į vandenį,nes ir taip buvo šalta,o kai dar sušlapsiu tai išviso sušalsiu,bet ką padarysi reikia.Pastuksėjęs 5min. pagaliau atsikabinau savo masalą.Visa šita "gelbėjimo operacija" manau užtruko tikrai gerą pusvalandį,sugaišau daug brangaus laiko.Pamėtęs dar kelias valandas savo sub walk'ą nieko nepagavau,išskyrus krūvą žolių ir jau minėta medį,tad supykau ant savo masalo ir nutariau pasiknisti masalų dėžutėse ir surasti kokį nors poperį.Aha,rapala...salmo...savadarbis... iš paskutinių žvejybų pastebėjimų supratau kad rapalos poperis pradėjo nepatikti lydekoms,salmo išviso taškosi kaip girtas,o savadarbis dar vos kelis kartus buvo pabandytas taigi jį ir užsidėjau.Pamėtęs kelias minutes išvydau kaip lydekos vaikydamos mailių išsiduoda paviršiuje,taigi tyliai prisėlinau prie pirmosios lydekos,bet jos suvilioti nepavyko,nuėjau prie kitos.Antroji buvo labai toli nuo kranto taigi "švystelėjau" poperį kaip tik galėjau toliau,suvyniojau laisvą valą,pasiruošiau pirmam timptelėjimui,bet nespėjau,lydeka jau užkibo :shock: ''plot .Kova buvo ilga,nes žuvis užkibo tolokai nuo kranto.Iš pradžių pajutau tik kelis stuktelėjimus,o prie kranto jau net ir ritės būgnelis sukosi.Pagaliau lydeka ant kranto.Savadarbis masalas matosi burnoje.
2 virs kilo antra.jpg
3 virs kilo antra.jpg
6.jpg
Margašonė masalą buvo įrijusi visai negiliai taigi nusprendžiau nesitraukti pražiodiklio.Pasėkmės:
5.jpg
Paleidęs lydeką pamačiau nuo lydekų sužalojimų išgaišusią kuoją,tai reiškia kad lydekos tikrai maitinasi.
7.jpg
Smagu kad pavyko "apžuvinti" poperį ,bet liko vienas klausimas,kadangi aš nespėjau timptelėti tai ir nežinau ar liežuvėlio skleidžiamas garsas patinka lydekos,aišku tik viena,kad pokštelėjimo į vandenį garsas tikrai patinka.Paėjęs toliau ir užmetęs pagalvojau ar dar pavyks pagauti lydeką ant poperio,juk priėjau seklumos galą ir staiga "užvirė" vanduo po mano masalu.Štai paskutinė ir mažiausia,bet "legali" lydekaitė.
1paskutine1.jpg
Paleidęs ją pajutau kad ant galvos lapsi vanduo,prasidėjo lietus.Po valandos lietų pavadinau nekibos lietumi,nes kai jis prasidėjo daugiau nieko nepagavau.Prasidėjus lietui aptikau ir grybų.
8.jpg
9.jpg
10.jpg
Kai palijo pasidarė dar šalčiau ir neištvėriau,suvyniojau spiningą,juk iš dalies neblogai pažvejojau,šiandien tikrai užteks lydekų.Eidamas atgal pamačiau gulbes,kurios arba labai norėjo fotografuotis arba pagalvojo kad fotoaparatais tai batonas,nes vos atėjau iškrato visos pradėjo plaukti link manęs.
15.jpg
Pabaigai pramogų parko "masalų kapinių" nuotraukos.
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
Vien pakrantėse radau apie 10 tokių ritinių,o kiek dar jų yra vidurį ežero,tokį užkabinus vobleriu tikrai nėra galimybės išsitraukti masalą.
17.jpg
Geresnius ritinius panaudojo taip,bet manau neilgam,apipus ir sumes juos į vandenį.Štai taip sugadino vieną iš geriausių lydekinių vietų,jei neužkabinsi masalo vandenyje tai užkabinsi ore,juk visur kaip voratinklių priraizgyta trosų.Masalų kapinių įkūrėjai ir gamtos teršėjai:
16.jpg
Tai tiek šį kartą,iki visiems.
 #503064   savasmenas
 28 Rgp 2013 09:42
Gal galėtum savadarbį voblerį nufotografuoti, kad jis pilnai matytusi? :)
 #503490   Daxidas
 29 Rgp 2013 17:41
Praeitame reportaže pamiršau paminėti kad eidamas link namų pastebėjau "rimtus" žvejus kurie darė "apšilimą" ( :'blud;/ )prieš žvejybą,bet gaila nepamačiau kaip "asai" žvejoja ,nes jie išvažiavo su policijos automobiliu. :grin:


Forumiečių prašymu vobleriukas:
DSCF1836.jpg
Pagal idėją gale turėjo būti karabinu prisegtas trišakis su musele.
 #503495   Daxidas
 29 Rgp 2013 18:05
Šeip niekam tikęs tas mano masaliukas,padariau jį kol neturėjau pirmųjų parduotuvinių poperių ir nežinau kaip turi dirbti tikras poperis ir kiek sverti.
 #503501   Daxidas
 29 Rgp 2013 18:53
Reportažas Nr.28 2013-08-28

Sveiki,
šioje žvejyboje išbandžiau daug žvejybos būdų , bet galutinis rezultatas buvo labai prastas.Taigi nuvykome prie Nemuno,pasistačiau 3 dugnines meškeres paėmiau spiningėlį ir užsidėjau yo-zuri l-minnow ,nors ir buvau pažadėjęs sau kad daugiau upėse nespiningausiu ,bet pasiryžau iki pirmo nutraukimo pamėtyti,nes šapaliukai kurie taškėsi prie dugninių be gailesčio tampė mano nervus , o kai užmečiau visi pasitraukė.Nusprendęs numesti kuo toliau nubridau iki salelės kur radau guminuką.
1.jpg
Paėjęs dar keliasdešimt metrų užkabinau vobleriuką ir nutraukiau spiningavimą upėse turbūt visam laikui.Baigęs spiningavimą permečiau dugnines ir pradėjau plūdinę žvejybą.Kadangi atvykome į naują vietą ir nežinojome situacijos joje ir pasiėmėme per trumpas meškeres.5m. nuo kranto buvo apie 70cm. gylio,tad kurį laiką nenoriai ,bet kibo aukšlės su kuriomis susirinko ir šapalai.Pamatęs kaip šapalai "vaiko" mailių pasiėmiau muselinę.Pastebėjęs kur taškosi didesni šapalai nusprendžiau numesti prie jų ,bet po kelių nemokšiškų mano metimo nutraukiau vieną iš 2 muselių.Vėliau pagalvojau kad geriau jau keli mažesni nei vienas didesnis tai pradėjau mėtyti kaip su sportine meškere.Pavyko pagauti kelias aukšles ir viena nediduką šapaliuką.
8.JPG
Pamėtęs daugiau kibimo nesulaukiau tad užsimojau toliau ir atsisveikinau su paskutine musele.Štai ir muselinė žūklė jau irgi baigta.Nuėjau dar kartą permesti dugnines ant kurių pakol kas kibimo dar nebuvo.Prie takelio kuris vedė link dugninių augo man dar nematytas augalas.
6.jpg

Pasiėmiau plūdinukę ir pradėjau aukšlių genocidą.Už pusvalandžio pasitraukė aukšlės ir jau tikėjausi ko nors stambesnio ,bet užkibo tik už aukšles mažesnis plakis.Po plakio liovėsi kibti tad sumečiau paskutinius jaukus ir ilgai nereikėjo laukti pirmo kibimo.Užkibo kažkas tikrai didesnio nei plakis ar aukšlė.Pasirodo kad tai stambi kuoja po kurios užkibo dar viena panašaus dydžio.
4.jpg
4.jpg (56.52 KiB) Peržiūrėta 7064 kartus(ų)
5.jpg
3.jpg
2.jpg
2.jpg (76.62 KiB) Peržiūrėta 7064 kartus(ų)
Tai buvo paskutinės žuvys kurias pagavau,turbūt užplaukė būrelis stambesnių kuojų kurios greitai suėdė mano paskutinius jaukus.Nuėjau ištraukti dugninių ant kurių taip niekas ir neužkibo ir pajudėjom link namų.Visas laimikis,pagautas su plūdine meškere:
7.jpg
Taip išeina kai nori daug tai nieko ir nesigauna.Visiems iki.
 #503665   Daxidas
 30 Rgp 2013 13:23
Prožektoriukas,su tuo prožektoriuku ant kepurės visur einu ir spiningauti ir su plūdine dienos metu. :D
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė