Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Konkursas 18 m. ir jaunesniems forumo žvejams
 #480860   Agis
 25 Geg 2013 01:16
Prieš pradedant rašyti reportažus, pasiskaitykite, prašau, dar kartą konkurso taisyklės ir neužmirškite prasidėjus mėnesiui pasižiūrėti koks bus mėnesio ženklas.Jis bus aprašomas čia
http://www.zvejotribuna.net/forumas/vie ... 21#p455821
 #480921   Voode
 25 Geg 2013 13:11
Sveiki visi!
Šiandien mano pirmoji žinutė forume, pirmasis reportažas apie, kaip bebūtų gaila, pirmąją žūklę šiemet. Vis tik laiko dar nelabai yra, mokslai dar neskuba pasibaigt, nors liko jau nebedaug, o tai džiugina :)
Liko vos savaitėlė ir du egzaminai, o tada jau būsiu laisvas kaip paukštis! Bet dabar ne apie tai. Jau nuo gegužės pradžios draugas kalbino mane važiuot į jo kaimą visam savaitgaliui pažvejot ir šiaip gerai praleist laiką. Tad 05-10 pajudėjome link Molėtų. Orai nebuvo daug žadantys, tačiau prognozuoto lietaus mes nepabūgom. Atvykę penktadienį vėlai vakare pasiraišiojom pavadėlių ir nuėjome miegot. Šeštadienio rytą mes jau prie ežero :) oras puikus: nešalta, apsiniaukę, vandens paviršius lygus kaip stiklas.
Paveikslėlis

Išsikrovėm mantą, viską pasiruošėm ir užmetėm plūdes prie pat kranto. Jaukinom, tačiau naudos jokios, nes žuvys buvo arčiau paviršiaus, vis tik vanduo dar šaltas. Užmetus plūdes, iš karto prasidėjo kibimas. Kabinėjosi mažos kuojos, kurių net ranka nekilo fotografuot :grin: ištrauki, atkabini ir paleidi. Be to, stvėrė viska: ir kukurūzą, ir musės lervą, ir slieką. Slieku susigundė ir štai tokie mažyliai
Paveikslėlis

Traukti tokius "milžinus" pabodo, tad nusprendžiau paspiningaut :) Labai knietėjo išbandyti neseniai įsigytus Pontoon 21 voblerius. Tad kabinau Chaos'ą ir pirmu metimu pasirašė toksai "peiliukas", katras iš karto po fotosesijos buvo paleistas.
Paveikslėlis

Aš, žinoma, džiaugiaus, kad pavyko apžuvinti voblerį pirmu metimu, tad mečiau jį antrąkart ir ką jūs galvojate? Ogi parsitraukiau atsilanksčiusį pavadėlį :x tyliai nusikeikiau sau po nosim, padėjau spiningą į šalį. Abydna.
Toliau su kolega traukėm "rekordinio" dydžio laimikius, kurie visi be išimties keliavo atgal į plačiuosius vandenis. Draugas kabino kukurūzą, užmetė plūdę tikėdamasis eilinio dydžio kuojos kibimo ir nusisuko tvarkyt kitos meškerės. Aš priėjau prie jo pasikalbėt ir pastebęjau, jog plūdės nė ženklo. Žvėriškų instinktų vedamas stveriau meškere ir pakertau - yra! Ir kažkas rimtesnio! Ištraukiau kuoją, ilgesnę už aukščiau matomą plūdę (25 cm). Valio! pirma žuvis, keliaujanti į sietelį. Tik gaila, kad nesusigriebiau atskirai nupaveiksluot:/
Pavargę sėdėt ant lieptelio, nusprendėme pasivaikščiot aplink ežera, paspiningaut. Galbūt to daryt nereikėjo, nes teko karstytis medžiais, brist į vandenį ir vistiek praradimų neišvengta :(
Bet sėkmė nusišypsojo draugui - antras peiliukas tądien. O čia nuotrauka su manim :grin:
Paveikslėlis

Po to grįžome atgal ant lieptelio. Užmesdamas plūdę pataikiau į nendres, bet nusprendžiau palikt - "a vdrug". Ir neklydau - plūdė niurkteli, iškyla ir panyra. Kertu ir jaučiu stipresnį pasipriešinimą. "Karosas",- pagalvojau ir neklydau. Iš akies 20-25 cm ir 200-300 gramų. O tada prasidėjo! Ir aš, ir draugas stengėmės mest arčiau nendrių ir kiekvienas tikslus metimas dovanojo po karosą, kurie visi lyg susitarę buvo vienodo dydžio. Viso pritraukėm beveik tris dešimtis vienodų kuprelių. Naktis po truputį pradėjo keisti dieną, nuėjome pavalgyt ir užsikalbėjome, kol man toptelėjo "juk laimikio tai nenfotkinau!" o jie visi tokie aršūs, kovingi, kad nupaveiksluot neįmanoma, ypač prietemoje.
Paveikslėlis
Persiprašau už blogos kokybės nuotrauką, bet juos suguldyt buvo tikrai labai sunku.
Žodžiu, paleidome visus iki vieno, susikrovėme mantą ir patraukėme namo. Žveyba nebuvo labai rezultatyvi, pavargome, tačiau apskritai likau tikrai patenkintas puikiai praleistu laiku. Be to, po visko mūsų laukė
Paveikslėlis

Taigi, tokia ta mano pirmoji šiųmetinė žveyba ir reportažas. Iki kitų kartų!
 #480971   Agis
 25 Geg 2013 17:34
Ar tik man nesimato pirmos dvi nuotraukos :?:
 #480977   Vegys
 25 Geg 2013 17:40
ne tik tau
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė