Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #690444   makaronas02
 22 Vas 2017 19:41
Sveiki :)

Taigi, renkuosi pirmą kastinginį komplektą, žūrėsiu kaip man prilips šitas žūklės būdas...
Kotą išsirinkau, dabar belieka apsispręsti dėl teisingos muilines :roll:
Pagrindas žvejyba iš valties ežeruose, nuo kranto ar upėje labai retai :cool:

Kotą pasirinkau Major Craft MS-X MXC-692MH, 2,06 m. užmetimas 7 - 28 g. - būtent tokie ir naudojami masalai, regular fast akcijos. Na kotas kaip sakant prilipo prie rankos paėmus, nors daug čiupinėt kastų neteko, todėl per daug nesukdamas galvos aš jį ir pasirinkau. Dabar liko priderint muilinę - kas ką gali rekomenduoti ?

Šiaip svarstau apie visiems žinomą chronarcha ci4+, nors kažkodėl peršasi mintis kad yra gerų ričių ir ne shimano, tad dar neskubu pirkti.. Biudžetas ir būtų sakykim iki 250 europiniu.

Kaip jums daiwos -NEW TATULA™ 100HSL CT TYPE-R ?
http://www.daiwa.com/us/contents/reels/ ... index.html

Gal dar kažkokių naujienų bus iki sezono su margosiomis pradžios ?

Patarkite :ruko
 #690494   Rapolas
 23 Vas 2017 13:09
makaronas02 rašė:... Kaip jums daiwos -NEW TATULA™ 100HSL CT TYPE-R ?
http://www.daiwa.com/us/contents/reels/ ... index.html

Gal dar kažkokių naujienų bus iki sezono su margosiomis pradžios ?

Patarkite :ruko
Mums tai Daiwos :gutgut :-D
Tetulos irgi visos daugiau/mažiau patinka ,o kompakt versija išviso dailiai atrodo ,bet...
aš (imho) ,tai pridėjęs kelis euriukus prie biudžeto (250 )jamčiau universalą- Daiwa Zillion 1016 SV TW. Jame 34mm špūlikės, suderinamos su Steez'ais, Ryogom, T3 ir kt. Taip pat,- špūlikės ašis trumpa (Tatulose- ilga), dar pliusas- SV špūlė superinė su mažaisiais svoriais, gera ir su maksimaliais (iki 1oz.), talpa- kaip sykis (~90 metrų pinto #2 ir/ar FC 12-14Lb iki 70m ) :gutgut
 #690509   makaronas02
 23 Vas 2017 15:23
Dėl ziliono as nė neabejoju, kad būtų geresnis pasirinkimas nei tas kurias išvardinau aukščiau.. O, bet, kad, tačiau... :grin:

Situacija tokia, kad biudžeta riboju todėl, jog nėra galbūt tos patirties tiek žvejyboj, ir pradžiai manau man tokio gėrio dar nereikia.. Galbūt ateis laikas antram komplektui, tuomet jau bus kita kalba.. Reikia kaip sakant, ir laiveliui taupyti, ir gilmačiams, nes dabartinė mano žvejyba, sakykim, vyksta viename ežere iš medinės valtelės.. Net seilė varva žiūrint į naujas technologijas, tiek visko noris, todėl manau apsiribosiu šį kartą kažkuo paprastesniu.. :cool:

Prie viso šito noriu pridėti, jog dar akį rėžia Ritė Daiwa T3 Ballistic ... Prie šios ne tiek daug reiktų pridėti, gal kam teko bandyt ? :cig.
 #690510   Rapolas
 23 Vas 2017 15:52
Su visom kitom ritėm be atskiro tiuningo pilnas svorių diapazonas 7-28 "naujokui" bus neįkandamas.. :-D jei tiksliau... - tai komfortiškai "neįkandamas".. o jei dar tiksliau.. - tai ir su tamstos minėtu kotu nebus didelio komforto mažesniuose svoriuose net ir su Zillion'u 1016 SV TW.
Taip kad, Tatula CT arba T3 (1016 numeracijos /Ballistic/Max ar kt.)) bus normalus ir nebrangis variants ,jei iš daiwučių.
 #690556   Tubausis
 24 Vas 2017 10:48
Kur scorpui xt 1001 gaut antra spule nebrangiai? Tos kur alieexprese po 48 eur normalioi? Ar geriau dvigubai brangesne avaine ziuret? Spules reik vien tik tam, kad galeciau naudot ir pinta, ir fc.
Kiek telpa daug maz pintalo i ta kitaiska spule? Kokio 0,16. Ar galim ten pasitiket tais lb'sais/m kur surasyta?

Ir prie to pacio, ar yra terksliu scorpui?
 #690558   Rapolas
 24 Vas 2017 11:23
Terkšlių Scorpion'ui XT1001 yra ,griežia kap smuiks :-D (bet kiek girdėjau, pabrango komplektėliai, dbr po 35€ jau kaštuoj /karbonteksas kokybiškesnis)
Špūlių (kitajskų )shimanui nebandžiau ,bet daiwoms (Ray's studio )kokybė visai normali (aišku, ne shamams gaudyt:D).
p.s.: shimanui- naudoju AVAIL'us iš "ežiukų" :gutgut
 #690562   Rapolas
 24 Vas 2017 11:46
Per EBAY :-D perku (mokėjimas per PAYPAL'ą) ;-)
Bet šiaip tai, yra vienintelis master'is ,kuris tuos komplektėlius gamina- tai "daktaras upėtakis" (dr.trout), surasi- tenkara.ru (Oleg)
p.s.: turi variantus įvairiems multikams
p.p.s: nu aš galiu ystatyt ,aišku :-D
 #690564   Rapolas
 24 Vas 2017 11:58
Beje, esmė - ne tik terkšlė, bet ir tolygus valo "atidavimas" stabdymo režime, nes daugelyje multiplikatorių stabdžių komplektų įsideda po pris tarpines (carbontex'o) tarp metalinių detalių (pvz. tatulai, zillionui, steez'ui ,etc.) ,taip kad ne vien muzika gyvi :-D
 #690591   Rapolas
 24 Vas 2017 15:57
Tai EBAY gi angliškai visks praeina :-D t.y. atsisiunti terkšlės komplektą iš RU angliškai ,pats (puikei:D) įsistatai- lietuviškai, poto- jau draugei anglei siunti :-D
Tarp kitko, jei pastebėjot, patys gamintojai jau deda tą "muziką" į multikus gamyklose, nu bet ne į visus modelius dar ;)
 #690657   DainiusM
 25 Vas 2017 09:00
YEP, tuo klausimu 2016 BFS aldebaranas laaabai laabai dziugina. vis neapleidzia mintis, kad reikia i visus multus susidet...
 #690665   Rapolas
 25 Vas 2017 10:33
Raktinis žodis "dr.trout". Per visus pagrindinius rusiškus forumus galima susirasti jį pagal šį niką ir parašyti jam į PM.
Ebay' uje retai išlenda jo terkšlių komplektai, bet galima ir ten nuzagsuot :-D
Beje, komplektus gamina pagrindinai Daiwom, yra visiems populiariems multikams, o Shimano turi tik keletui modelių (Scorpionui, pvz.).
Abejoju, ar turės DC modeliui, o Aldebaranui turėtų tikti Scorpiono komplektas, nes pagrindinės pavaros labai panašaus dydžio (37.1x mm).
 #690741   JungleBoogie
 26 Vas 2017 16:55
Rapolas rašė:
makaronas02 rašė:... Kaip jums daiwos -NEW TATULA™ 100HSL CT TYPE-R ?
http://www.daiwa.com/us/contents/reels/ ... index.html

Taip pat,- špūlikės ašis trumpa (Tatulose- ilga), dar pliusas- SV špūlė superinė su mažaisiais svoriais, gera ir su maksimaliais (iki 1oz.), talpa- kaip sykis (~90 metrų pinto #2 ir/ar FC 12-14Lb iki 70m ) :gutgut
Rapolai, kaip nusimanantis > nenusimanačiam, gal galite paaiškinti trumpos ir ilgos ašies įtaką užmetant ir (ir galbūt esančius :idea: ) kitus niuansus.
 #690761   Rapolas
 26 Vas 2017 22:41
JungleBoogie :-D
Matai, klausims kaip ir man, bet vertinant "epitetus", kaip ir ne man, o ir atsakyms- kaip ir ne tau reikalings.. :-D
Nenoriu braidyt po džiungles ir klaidint "turistų".. atskiruose niuansuose , tai pasakysiu trumpai...
Kaip vartotojui- spules ašis (ar trumpa, ar ilga) nėra taip labai ir svarbu. Svarbesni dalykai yra jos svoris, talpa, stabdziai, taip pat- suderinamumas su giminingais modeliais. Tai šiuo atžvilgiu Daiwa su 34mm špuliu įvairove skirtingiems multikams toli lenkia savo konkurentus. O turint omeny Ray'studio lengviausius bugnelius, tai ir 36mm spuliu parkas skirtingoms ritems yra ispudingas ;)
p.s.: ko nepasakysi apie shimanus.. :-D
 #690801   JungleBoogie
 27 Vas 2017 17:36
Rapolas rašė:JungleBoogie :-D
Matai, klausims kaip ir man, bet vertinant "epitetus", kaip ir ne man, o ir atsakyms- kaip ir ne tau reikalings.. :-D
Nenoriu braidyt po džiungles ir klaidint "turistų".. atskiruose niuansuose , tai pasakysiu trumpai...
Kaip vartotojui- spules ašis (ar trumpa, ar ilga) nėra taip labai ir svarbu. Svarbesni dalykai yra jos svoris, talpa, stabdziai, taip pat- suderinamumas su giminingais modeliais. Tai šiuo atžvilgiu Daiwa su 34mm špuliu įvairove skirtingiems multikams toli lenkia savo konkurentus. O turint omeny Ray'studio lengviausius bugnelius, tai ir 36mm spuliu parkas skirtingoms ritems yra ispudingas ;)
p.s.: ko nepasakysi apie shimanus.. :-D
Tai jei teisingai mano buvo suprasta, tai tokios pat gramatūros špūlė su trumpa ašim yra lygu tokio pat svorio špūlei su ilga ašim. T.y. pačios ašies (ilgos ir trumpos) svorį eliminuojant ir vertinant tik "būgnelio" svorį. Right?
 #690820   piatras
 28 Vas 2017 01:39
:-D niekas čia ne right, trumpaašės turi ant savęs dar postambį guolį, padedantį trukdyt įsibėgėjimui :-D ir kurį norint išplaut kaskart tenka išspaudinėt skersinį pavaros prijungimo kaištį...
 #690821   Rapolas
 28 Vas 2017 05:25
:-D kažkodėl shimanistai savo L/UL kategorijos "baranuose" nusprendė, kad papildomas guolis ir ant ilgaases spules "padeda" isibegejimui :-D nu tiesa, Limited serijoj- persigalvojo, o 2016 metų aldebaran51 modely- sugebėjo minimizuot guolį iki tiek, kad su savo storais pirštais nain sugraibyc :-D
O vat, kiniečiai pagamino Daiwoms 34mm ir 36mm trumpaases spules su keramika, tai startas tokio lengvumo, kad magnetus vos ne ant maksimumo reik nustatyt kaikada :-D
p.s.: nu gi įspėjau apie džiungles... ir tai dar negalas :-D
 #690827   Rapolas
 28 Vas 2017 08:57
Shimano apsiženijęs su ilgakoje blondine, Daiwa ištekėjus už trumpakojo bruneto, ABU grasija neapsisprendž ,kas jai geriau (stengias visiem įtikt /ir sunkiasvoriam ,ir lengvasvoriam), o mes- vartotojai tai jau šokam ,kaip mokam :-D :-D
Aš, asmeniškai, simpatizuoju daiwos špūlei 1016 SV ,nes kai važiuoju su lengvu spiningu pas mis'lydekaites, tai įsistatau pvz., į T3 rėmą, kai važiuoju pas paaugusias ir ištekėjusias lydiakas- tai įsistatau į Stezz'o griaučius, o kai varau pas "šamines" lydekas- tai ir į Ryogą 1016 kartais įgrūdu :-D
p.s.: nu bet man labai ir "barančikai" patink su ilgakojėm špulėm ,ypač kai reik ešerius pakirkint :-D
p.p.s: sakiau ,JungleBoogie- nelįsk į džiungles :-D
  • 1
  • 160
  • 161
  • 162
  • 163
  • 164
  • 195
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė