Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #712382   Paulius_K
 09 Vas 2018 09:53
Vava niekuo netikek :grin: Rapolo poste teisingai isdestyti klausimai ar salygos i kuriuos ir reiktu sau atsakyti, ten juk nepersama nieko konkretaus ;)
As tai zinok irgi niekuo netikiu, nebent pats savim :) uztat netikiu, kad rites isklera, jei ne ranka uzlenki lankeli, nes dar nei viena is turimu neisklero, nors uzlenkneju ir taip ir taip, priklausomai nuo situacijos. Kaip netikiu, kad su museline didziausias kaifas sapala traukti - laiks nuo laiko ta darau, bet su museline niekad negauni tokio galingo smugio kaip gauni su spiningu.
O sinoptikais tai is vis netikiu :-D
 #712383   salvys
 09 Vas 2018 12:21
DainiusM rašė:
09 Vas 2018 08:53
pasitikslinsiu, nes perskaiciau kelis postus ir atmintY liko kelios nuotrupos. "kvailiai lankeli rites ranka uzlenkineja", "kai taip daro- isklersta rite"... na cia ne zodis i zodi, bet. salvy- paaiskink man pls sita momenta... :roll:
tekstas tai niekur nedingo, galima gi gryst ir pasigilint ;-)
 #712398   vava
 09 Vas 2018 18:30
Rapolas rašė:
08 Vas 2018 23:23
Vava.. :-D tikėt reikia pasakom su laiminga pabaiga.
va va... arba nebutinai pasakom, bet su laiminga pabaiga. Bet tu sakei, kad senas esi, tai tau tik pasakos lieka.... :)
o siaip, tai visai neblogai cia linksminates kelias pastarasias dienas :)
 #714512   Jamada2
 10 Bal 2018 19:22
Laba diena. Noriu pasiteirauti ir paprašyti rimtesnių rybokų patarimų. Esu nusižiūrėjęs DAIWA SILVER CREEK 3-14 G.

1. Nuo kelių gramų realiai galima jau žvejoti? Apatinė riba? T.Y. pajusti dugną ir pan. (nekalbu apie išvedžiojimus, kai bandoma gaudyti idealiom sąlygom, kurių nelabai būna).
2. Toliau dėl spiningo ilgio. Planuoju gaudyti nuo kranto, bet dažnais atvejais ir iš valties. Perskaičiau 30 paskutinių forumo puslapių, taigi buvo ten diskutuojama dėl spiningo ilgio.(nepamenu modelio) Planavau imti 235 cm ilgio. Paskui ten rašė žvejai, kad nebus toks jautrus ilgesnis, nelabai uždėsi vobleriuką ar mepsiuką reikalui esant. Dabar mastau dėl trumpesnio 220 cm. Taigi ar labai daug kas skirtųsi dėl tų kelių cm? Kokie Jūsų asmeniai pamastymai?

Ačiū. ''plot
 #714534   valgykitmorkas
 11 Bal 2018 10:37
Klausimas apie kelioninis spiningus. Tokios atskiros temos kaip ir nėra, tai galvojau ar klausti čia, ar bendrai prie spiningų, bet kadangi ieškau kažko 5-10g., tai paklausiu čia. Žinau, kad pačios geriausios spiningų sąvybės kaip aštrumas ir jautrumas nėra labai suderinami su išskaidymu į 4 dalis, o tuo labiau į teleskopus, bet gal kažkas turite, ar esate čiupinėję kažką verta dėmesio? Būsiu dėkingas už info. Jau daug metų kelionėms dviračiu ir šiaip kur naudoju shimano catana teleskopą, bet jis šlanga visiška. Ieškočiau kažko 210-240cm ilgio, 5-12g. užmetimo, greitos akcijos ir geros kokybės kelioninio džigui iki 10g, kartais kokį mažą vobleriuką pamėtant ar sukriukę :-).
 #714539   Rapolas
 11 Bal 2018 12:33
Galbūt, verta į šitą atkreipt dėmesį:
http://www.bait.lt/meskeres/spiningai/t ... 4s-5p.html
Penkių dalių, bet sujungus, nelabai skiriasi nuo 2 dalių. Gavau žiemą jį, tai realiai dar nespėjau žuvies pagaut ,bet toks įspūdis, kad iki ~3kg egzemplioriai skris oru :-D
Solid'as, viršūnėlė įsistato kaip į fyderius, meta labai padoriai, sakyčiau, net labai gerai. Bandžiau ir su multiku mėtyt (aldebaran bfs ir calcutta51s), tai nuo 3g visai neblogai.
Pirkau, nes patiko ilgis "sulankstyto", telpa kaip tik į rankinį bagažą, kad įsinešt į lėktuvo saloną.
Jautrumas ,taip pat, kaip ir daugumos Tict'ų - be klausimų ;)
p.s.: tikrai ne šlanga, ir kas mėgsta ekstra'fastus, turėtų sudomint šitas modelis.
Galėsiu detaliau parašyti po gero mėnesiuko, bet nemanau, kad nusivilsiu. Turiu keletą sudedamų (4 dalių) spiningų (iki 14g) ,tai šitas Tict'as - vienintelis, kuris kol kas atitinka mano norus ;-)
 #714567   911
 11 Bal 2018 21:20
Turiu, naudoju, 205cm modelį. gaudau su juo nuo 6-7g. Iš bėdos galima ir su mažesniais svoriais, bet tam turiu kitą kotą. Ilgesnių nebandžiau, manau trumpesnis = lengvesnis ir jautresnis.
Jamada2 rašė:
10 Bal 2018 19:22
Laba diena. Noriu pasiteirauti ir paprašyti rimtesnių rybokų patarimų. Esu nusižiūrėjęs DAIWA SILVER CREEK 3-14 G.

1. Nuo kelių gramų realiai galima jau žvejoti? Apatinė riba? T.Y. pajusti dugną ir pan. (nekalbu apie išvedžiojimus, kai bandoma gaudyti idealiom sąlygom, kurių nelabai būna).
2. Toliau dėl spiningo ilgio. Planuoju gaudyti nuo kranto, bet dažnais atvejais ir iš valties. Perskaičiau 30 paskutinių forumo puslapių, taigi buvo ten diskutuojama dėl spiningo ilgio.(nepamenu modelio) Planavau imti 235 cm ilgio. Paskui ten rašė žvejai, kad nebus toks jautrus ilgesnis, nelabai uždėsi vobleriuką ar mepsiuką reikalui esant. Dabar mastau dėl trumpesnio 220 cm. Taigi ar labai daug kas skirtųsi dėl tų kelių cm? Kokie Jūsų asmeniai pamastymai?

Ačiū. ''plot
 #714573   valgykitmorkas
 11 Bal 2018 22:45
Dėkingas visiems už patarimus dėl kelioninio spiningo. O dėl Tict'o tai lauksiu atsiliepimų būtinai. Man skubos įsigyti nėra, nepačiupinėjęs neoriu čiupt. Ir dar klausimas kaip dėl japono: gramatūra ten rezervo daug neturi kaip pas daugumą japonų? Pvz 12 g galvakablis plius guma kaip ten pas jį. O dėl spro reiks irgi pačiupinėti jeigų jų tokių dar turi. Su Esmera problema, kad nenuvažiavęs į vietą nieko nesužinosi, na nebent paskambinęs dar. Patogiau, kai internete gali apsišniukštinėt.
 #714576   Rapolas
 12 Bal 2018 06:57
valgykitmorkas rašė:
11 Bal 2018 22:45
... Ir dar klausimas kaip dėl japono: gramatūra ten rezervo daug neturi kaip pas daugumą japonų? Pvz 12 g galvakablis plius guma kaip ten pas jį. O dėl spro reiks irgi pačiupinėti jeigų jų tokių dar turi. Su Esmera problema, kad nenuvažiavęs į vietą nieko nesužinosi, na nebent paskambinęs dar. Patogiau, kai internete gali apsišniukštinėt.
Turėjau dar labai mažai laiko, kad patyrinėt viršutinę Tict'o B4 befo74-5P ribą. Bait'as rašo 7g, bet ji tikrai didesnė. Mėčiau spo ikiru shad'ą (~10g), tai nesijautė, kad "perlenkta". Forumuose radau, kad iki 12g be problemų, bet pats vaiščiot "peilio ašmeninimis" nelabai mėgstu, nes tict'o solid'o viršūnėlės kaina vos ne pusė spiningo vertės.
Džigaujant, 10g + 2-3colių guminukas ,manau, yra ta viršutinė riba, į kurią galima orientuotis. Iš viso... galvoju "pasiskolint" (prisitaikyt) kitą galingesnę viršūnę (iki 20-25g), nes kitų dalių resursas yra ypač didelis (kaip mikrodžiginis spiningas iki 10-12g jis atrodo labai galingai).
Dėl spro mobile stick'o irgi galiu pasakyt savo nuomonę, nes ji visdar turiu :-D Po Tict'o.. tai jis konkretus "šlangas", nes yra parabolikas ir dar su solid'u. Vizualiai kontroliuot gali nuo kokių 3-4g ,bet tik idealiom sąlygom. Kaip biudžetinis variantas visai neblogas, bet malonumo (stuk-stuk) į ranką:D tikėtis neverta ;-) Pagrindinis jo privalumas-kad labai kompatiškas (6 dalys) ir gali įsidėt į kuprinę bei visur vežiotis. Minusas- kad ant solid'o viršūnėlės užkliopinti didoki ir sunkus žiedeliai.. drop'shotui ir sistemėlėm- dar dar ,bet mikrodžigui- minusas ;-)
 #715371   auriux
 04 Geg 2018 18:29
Sveiki. Nežinau tą ar ne tema pasirinkau bet paklausių. Ką rekomeduotumete (tik kotas) Kuršių marių eseriui-starkiui iš Ventės puses biudžetas apie 100€. Esu girdėjęs kad ten su 12-16 gr daužo dugną ir rezultatai geresni. Pats nei karto nebuvęs mariose, noriu pabandyti.
 #715375   Tukas
 04 Geg 2018 20:23
auriux rašė:
04 Geg 2018 18:29
Sveiki. Nežinau tą ar ne tema pasirinkau bet paklausių. Ką rekomeduotumete (tik kotas) Kuršių marių eseriui-starkiui iš Ventės puses biudžetas apie 100€. Esu girdėjęs kad ten su 12-16 gr daužo dugną ir rezultatai geresni. Pats nei karto nebuvęs mariose, noriu pabandyti.
Labai rekomenduociau crazyfish levin paziureti
 #715868   edmundaxx
 25 Geg 2018 06:18
Vėl ieškau spiningėlio šapalui. :-D
Daugeliu išgirtas AS80MLM2- man absoliutus nesusipratimas. :roll: Kažkokia stora, lėta šlanga...
Nukrypo akis į TENRYU RAYZ 78. Visi juos giriat... Bet ar nebus panašus "karvės uodega" kaip koks GLX 1141 ar tas Avidas?
Pirmas svarbiausias kriterijus- mažų (nuo 2.5gr) vobleriukų mėtymas. Paskui, kad maximaliai (kiek galima) būtų kuo greitesnis blankas.... jautrumas... lengvumas...
Koto reikia spec. šapalui, ne jokio universalo lydekai ar salačiui.
 #715973   edmundaxx
 29 Geg 2018 19:39
Teko šiandien papurtyti RAYZ 68 ir dar kažkurį trumpesnį. Rankoj gula idealiai, nu bet kad šlangavotas.... Ir tas 78 spėju bus dar labiau balalaika? :roll:
Sonicas ar Magnam ir tokie patys...?
 #715985   V1lius
 30 Geg 2018 14:59
edmundaxx rašė:
29 Geg 2018 19:39
Teko šiandien papurtyti RAYZ 68 ir dar kažkurį trumpesnį. Rankoj gula idealiai, nu bet kad šlangavotas.... Ir tas 78 spėju bus dar labiau balalaika? :roll:
Sonicas ar Magnam ir tokie patys...?
Manau be abejonės visi išvardinti smagūs, tik smagūs savaip. Ko gero svarbiausia, kad liptų prie rankos, žvejyboj ir mažiau svarbu kas parašyta, bet vis tiek mano nuomone nei Sonic nei Magnam nėra šapaliniai kotai, nu tikrai nelabai. Čia yra grynai kotai jig'ui, rockfishingui, žvejybai minkštais masalais. Gi abu šitie kotai yra extra fastai, kotas kuolas, linksta ir dirba tik pati galūnė, tad puikiai tinka animuoti lengvą masalą, matyti ešerio ar starkio kibimą džigaujant, bet prie ko čia šapalai?

Upė, srovė, šapalai-upėtakiai (spiningo tikrai reikia panašių savybių, nebent dėl ilgio išsiskiria) vobleriai, ypač aktyviai dirbantys crankai - nu visiškai reikia lėtesnio koto. Jie juk tam ir skirti. Lėtesnis kotas, linkstantis per visą ilgį daug geriau laiko žuvį srovėje, amortizuoja. Net ir apie kablius kalbant yra nuomonė, kad jei kabliai trišakiai, kurie pagrinde būna ant voblerių labiau tinka lėtesnis kotas, nes žuvis geriau užsikerta, sunkiau nusipurto, o vienšakiai ploni kabliai, kuriuos kitaip įryja, kaip kad ešeriaujant dera geriau su fast, ex. fast kotais. :roll:

Tai čia kaip ir sakau, reikia mažiau skaityt, daugiau rinktis tą kas pačiam patinka. Nes jei vieni kaifuoja nuo Rayzo, o tau kažkodėl šapalui norisi greito, tai tau tiesiog nepatiks ir kas iš to, tad būtų geriausia pabandyti prie upės ir pasirinkti tinkamiausią. Bet mano nuomonė tokia. Turiu Rayz 78LML, man smagu šapalaut, upėtakiaut, norėčiau rimčiau ešerį gaudyt, jamčiau kokį Sonicą ir kaifuočiau. Plius Rayz nėra visai slow, regularas. Kitas dalykas, priklauso daug ir nuo pačio koto, nereiškia, kad labiau parabolinis kotas ir jis bus visiškai slow, na man Rayz, bent jau 78, tikrai turi ir to šmaikštumo pakankamai. Bet čia sakau, mano nuomonė, pabandyk, išsirink tinkamiausią variantą :)
 #715989   V1lius
 30 Geg 2018 17:07
snarskis rašė:
27 Geg 2018 16:19
sveiki,ieskau spinigo zvejybai upeje,nedideli crank (pagrinde) vobleriukai bei sukres,dar kartais mikro vartikles,biudzetas +-150 uzmetimas max12gr
Labas, už tokį biudžetą pabandyk pasižiūrėti MJ New Finetail-722L, jei neieškai ilgo tai visai gražiai surinktas spiningėlis savo kainos diapazone. Su nuolaida ir gausis kažkas iki 150. http://www.bait.lt/meskeres/spiningai/m ... -722l.html

Jei sugalvosi biudžetą viršyti dar kokiu šimtuku gali bandyti pasižiūrėti kažką iš Yamaga Blanks ar Tict tubularų, gal kas prilips.
 #715991   salvys
 30 Geg 2018 20:46
Nu blem kaip kazkam nedaeina, kad kas tinka dzigui tinka ir viskam. O vat slangos gali būt pritaikomos siauroj kategorijoj tik,ir kokie dar uzkirtimai gali but geresni su slanga, visiski paistalai. O zuvies irgi geriau nelaiko tik gali ja vinioti per jega nes kotas kompensuoja
 #715992   AudriusM67
 30 Geg 2018 21:51
Prieš daug metų apleidau šapalus, bet dar daugiau metų vien tik juos ir tegaudžiau :grin: . Gal nebuvo tada didelio kotų pasirinkimo kaip dabar yra, bet išmokau kelias taisykles. Niekados šapalui nenaudoti lėtos eigos koto, jokiais būdais ne šlanga. Turėjau vieną šlangą ir ilgai nesupratau kas negerai kad gaunu per nagus o šapalo nėr. keisdavau kabliukus ir tt. Tik gerokai vėliau paaiškėjo kodėl. Kai šapalauti pradėjau su gerokai greitesnės akcijos ir šiek tiek kietesne viršūne kotu baigėsi tušti gavimai per nagus. Neperšu savo nuomonės tiesiog tokia akivaizdi patirtis :lol: Minkštas lėtos eigos kotas man pasirodė nelabai tinkamas šapalaui kad ir kaip kas rašo, kad būten vobleriukam -krenkam reikia tokio. Gal būt teoriškai taip, bet praktikoje viskas gaunasi kitaip. O dėl laikymo, šapalas - chuliganas - piktas ir su ta šlanga man buvo gerokai sunkiau jį suvaldyti stiprioje srovėje negu su greitesniu koteliu. ::hai-bai
Aišku kas kam patinka tas taip ir žvejoja, bet šlangos šapalui nesirinkčiau ir tai ne aš pats sugalvojau, o taip susiklostė iš patirties. :/braj;
 #715993   edmundaxx
 30 Geg 2018 22:06
Pasirodo ne mano vieno tokia nuomonė. Kad šlangos... nu šlykštūs kotai :-D Ir apie RAYZ tiek visko prisiklausiau... tai gerai, kad nenusipirkau, nes bučiau spjaudęsis...
Tai ką parekomenduosit 7.6-8.1 ūgio šapalui? Iš džiginių kotų. :lol:
Svarbiausia, kad būtų super metikas...
 #715994   AudriusM67
 30 Geg 2018 22:20
Po truputi bandau sugrįžti prie šapalo ir taip pat dairausi kotelio, bet atrodo kad tam reikalui (krenkai iki 4,5-5cm) puikiai tinka mano turimas favorite exclusive 251cm iki 10gr tabularas.. Metikas superinis nes ir pirmas žiedas ne adatos skylutė kaip pas daugumą, tuo pačiu labai šauniai dirba su tokio ūgio krenkučiais, na ir su šapalėkais susidoroja be vergo. Nesakau kad nėra geresnių, buvau pirkęs ešerio džigavimui iki 4-5gr, bet atrodo šiam reikalui jis taip pat puikiai tinka :grin: ir jokia šlanga jam neprilysta, plius labai delikatus lengvas, skambus ir pakankamai greitos akcijos :/braj;
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 84
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė