Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #715995   arta777
 30 Geg 2018 22:22
V1ius,su visa pagarba tavo entuziazmui...būk malonus ir nepliurpk niekų,ok?Čia dėl tavo poste apibūdinimų,skirtų Sonicui ir Magnam.Kad visiški kuolai ir gyvos tik viršūnėlės.Ar tau bent teko jų nors vieną palaikyti?Jau net Sonicas,vos stipriau krestelėjus,ima dirbt nuo vidurio blanko,o Magnam dar minkštesnis.Ne jokiam džigui jie neskirti,tai yra universalūs koteliai stambesnės žuvies,mažais masalais gaudymui.
Kas per bajeriai su etikečių klijavimais ant kotų,a?Šapalinis kotas :lol: Kur Japonijoj matėt šapalų,mielieji :-D
 #715996   arta777
 30 Geg 2018 22:33
Edmundaxxx,iš džiginių kotų,tavo norams,va Varivas VLL 77 T.Tas pats Vlsl 73 SS.Pirmuoju gaudo ruselis,youtubės šapalų guru,antruoju kaunietis vienas netsidžiaugia šitam reikale.Mano minėtasis Sonic,Magnam jaučiu skystokas tau bus.Audriaus 67 minėtas Excluzivas,mano pusbratkis gaudo tokiu pačiu iki 8gr.neatsidžiaugia,You zurikais 44,čiubikais.Superinis kotelis,tik nuo japono ant ukrainiečio reiktų nulipt...galvoje :-D
 #716000   edmundaxx
 31 Geg 2018 06:04
:grin: Esu turėjęs VLL šapalams, ir tai buvo mano smagiausias iš to ką jiems turėjau. Gailą, kad iškeičiau į Avidą. Turėjau ir VLSL, tik jis buvo trumpas, tai šapalams netiko. Darbar gaut Varivasą jau sudėtinga pasidarė. O ir šiais norėtųsi kažko naujo, o ne tai ką jau pardaviau pats. ;-)
 #716003   Evaldas Z
 31 Geg 2018 10:19
Nors mano naudojamas inbaitas kazkam atrodo blogiausias imanomas variantas sapalui (pora psl. atgal), bet man tai smagiai ir sekmingai zvejot netrukdo :) todel skaitant ivairias guru teorijas, persistengt save itikinejant, nereiktu :)
Ta koteli pirkau kaip universala, ne spec. sapalui, bet kokio man kitokio reiktu spec, atsakyt net sau nelabai galiu.
Besirenkant kraciau ne viena, bet is pretendentu iki siol atsimenu tik sonica. Skirias jie, bet tikiu, kad ir anas butu prilipes. Kainos tik tada dar labiau skyresi, kas is dalies ir leme apsisprendima.
Nieko niekam nepersu ir nesiulau... na, nebent tik zvejot taip, kaip patinka, o ne "kaip reikia" ;-)
 #716005   Rapolas
 31 Geg 2018 11:25
Įsitepsiu, nes EvaldasZ ,įtariu, jaučia kažkokią nuoskaudą ,kad kažkas pavadino „inbaitą“ blogiausiu pasirinkimu šapalui :-D Tikrai taip nėra... N metų ,prieš kokių 10-12 metų, žvejodavom su vienu kotu (kartais- 2) ir neklausdavom žuvies, ar jai patinka ar nepatinka tas ar kitas spiningas, bet gaudydavom su juo visą žuvį, nuo salačio iki ešerio.. ir budavo viskas gerai ;)
O kai atsirado rinkoje nerealus pasirinkimas, kažkaip pasimetam.. ir pradedam kolekcionuot kotus ir bandyt juos klasifikuot pagal žuvis, pagal masalus, pagal žvejo charakterį ir pan. :-D
Dėl „Inbaito“... realiai jų jau gaut sunku, o po jos eina kita serija- befo, kuri manau dar plastiškesnė ir universalesnė nei inbaitas. Pavyzdžiui, 80T – puikus universalas ir upėj ir iš valties. Realiai, nuo 3g galima laisvai vobleriukus mėtyt.. ir jei rinktis tarp inbaito ir befo, tai aš pasirinkčiau būtent befo, tiesa, 80T greičiau ne šapaliukams gaudyt, o „batoniniams“ šapalams puikiai sueitų.. o upelių plačiaburniams visai geras variantas yra befo 68S, kam trūksta ilgio- 74S.
Anksčiau rašiau apie kelioninį 74S-5P, tai jo praktiškai jau neįmanoma gaut, nes tokio universalumo „travel“ pas mus nebuvau sutikęs.
Sutinku su EvalduZ, perskaityt galima daug ką, bet reikia turėt savo galvą ir išsirinkt įrankį, kuris tau tiktų ir patiktų.. tiesa, tai nėra taip paprasta :-D
 #716033   berg
 01 Bir 2018 14:19
Pritariu Audriaus, Arturo, Rapolo, Evaldo nuomonėms. Reikia išsirinkti pagal save, savo žvejybos vietas ir naudojamus masalus. Kažkokio stebuklingo koto nebus. Pažiūrėkit kiek amerikonai kotu turi. Vos ne kiekvienam masalui vis kitas įrankis. Geriausia kai pažvejoji ir su šlanga ir su greitu spiningu savo sąlygom. Tada lengviau atsirinkti kas labiau tinka.

Ir išvis, parduotuvėje pakračius nelabai ką ir nustatyti. Užsidėkite ritę, prisilipinkite 2g svarelį prie viršūnes - visai kitaip atrodys pats kotas. Pažiūrėkit kiek anglies, kiek stiklo yra. sonika tikrai sunkiai fastu pavadinčiau. Tuo labiau ex-fast. Turiu tokį exFast, nu tai net nešviečia į tą pusę. Jis greitas, bet linksta lengvai ir backbone prasideda žemiau vidurio. Magnam dar minkštesnis, ji stiprioj srovėje crenkas tikrai palenks labiau. Bet jei ne Nemunas, manau sueitų. Tik nebus toks universalus kaip Sonic. Ir siaip tais lėtais ir moderate kotais žmonės labiau trollingui ir floatingui naudoja(ok area kotai taip pat, bet jie prūde naudojami), kur kotas išsilenkęs taip lengvai nepaleidžia užkibusios žuvies. O šapalas, jei gero dydžio, srovėje ir didelėje upėje, reikalauja, kad tu jį, o ne jis tave valdytų. :)

Evaldai, tau dabar turbūt tik į evergreen bežiūrėti :D
 #716034   V1lius
 01 Bir 2018 14:42
Pritariu visiškai ir aš, kolegos, Jūsų išsakytoms mintims. Čia aš labiau iš techninės pusės pasamprotavau, ne kiek apie konkrečius modelius, bet bendrai apie spiningų akcijas. Bet kaip ir sakėt, rinktis reikia, kas bus prie dūšios ir lips prie rankos. Ir nuo žvejo, ir nuo žvejybos sąlygų daug priklauso. O šiaip, tikrai svarbu neužsidaryti į filosofo ir teoretiko dėžutę ir kliautis tik tuo, kas rašoma. Geriau bandyti, ieškoti, žiūrėti kas labiausiai patinka, o čia kitų nuomonė jau mažiau svarbi. Peace!

Apskritai, norėčiau ne parduotuvėje, o prie upės praktikoje išbandyti gerokai daugiau spiningų. Tą patį VLL, apie kurį anksčiau galvojau, kažką iš Tictų (Inbite, B4), Yamaga Blanksus ir tą patį Sonicą, gal suprasčiau, kad kažkuris variantas man daug labiau limpa nei Rayzas.
 #716035   AudriusM67
 01 Bir 2018 15:37
Vakar turėjau progos prie Nemuno papurtyt kolegos tą rayz. Nemoku aš čia ekspertiškai apibūdinti ir nežinau daug tų "mandrų" pavadinimų :) , bet bent aš Nemuno šapalui jo nepirkčiau ir tuo labiau už tokią kainą, nepriklausomai nuo to, kad jis šapalui lyg ir skirtas. Man jis pasirodė visiškai ne tam, ir net nežinau kam. :grin: Mintyse lyginau su mano turimu exclusive iki 10gr (pirkau kažkada džigavimui) tai pirmiausia pasirodė labai grubus, jokio subtilumo, akcija kažkokia nė rūta nė mėta, metikas visiškai slabnas, na gal tik su žuvimi tvarkosi neblogai bet ir tai lyginant su tuo pačiu mano exclusive, abejoju ar kažkuo geriau. Kažkoks per lėkštas ir tegul nesupyksta jo savininkai, bet man jis labiau panašus į biudžetinį kotą negu į kažką super duper. Atidaviau atgal kolegai į rankas ir padariau metimą su savo exclusive. Beprasmiška net bandyti juos lyginti tarpusavyje taikantis į Nemuno šapalą su krenkučiais. Tai visiškai skirtingi delikatumo, jautrumo, metimo nuotolio, akcijos rodikliai ir visi šiame palyginime per daug akivaizdžiai ne rayz naudai. :/braj; Gal tik mano klaida, kad kai nupirkau ne iki 12gr o iki 10gr. Pirkau ešeriui džiginti, o šapalui lyg ir norėtūsi kad būtų būtent iki 12gr Nors jis ne japonas, bet man tas jokių psichologinių problemų nesukelia :grin: o žūklės malonumo, labai daug :/braj; Ką noriu tuo pasakyti. Ne viskas kas rašoma deklaruojama, realiai prie vandens taip ir yra. Jei kam jis super duper, labai šaunu, kol nepapuolė labiau tinkamas ir mielesnis,. Faktas kad kartais toli gražu yra ir daug labiau tam reikalaui tinkančių delikatesnių, malonesnių ir net pigesnių kotų negu kad tiesiog tam tikslui special skirtų. :/braj;
 #716041   shelwius
 01 Bir 2018 19:43
Jei spec šapalui, purtęs aš jų n+1, bet pasakysiu nuo dūšios - kiekvienam pagal charakterį. Vienas norės šapalui slow, kitas labai griežto. Pasitaikė man proga įsygyt biudžetinį kotuką, ir jis pranoko visus lūkesčius. Meta, žuvį laiko. Nežinotum kas per velnias, sakytum kad kažkas panašaus iš muselkos blanko rinkto, tik kiek griežtesnės akcijos. Bet vėl gi, čia tik mano mintys, bet aš būtent taip ir įsivaizduoju šapalinį kotą, o šapalą gaudau tikrai gan nemažai laiko. Kotas - Maximus High Energy X 2.4m iki 7g.
 #717615   Wytux
 30 Lie 2018 11:36
Antra karta aplauziau savo Bliubirda, tai kaip ir reikia naujo kotuko ieskotis. Gaudau pagrinde 4-5 gr galvom balose eserukus - ka pasiulytumet uz bliubirdo kaina bet tipo geresnio ( cia Ramkis bliubirdo nemegejas man rodos daug kur rasinejo kad yra geresniu variantu uz ekonomines klases kaina) . Veiksmas iki 10 zvejybu per sezona, tai super duper kazko neieskau kad grotu auksciausiom sielos natom.
 #717631   ramkis
 30 Lie 2018 19:41
Ech Wycka Wycka, kas gali mėgti belebirdą? Yra. Kad ir iš major'ų kažką. Gal ten keliais € bus brangiau. Dar čia čiupinau nesenai norsstream ar panašiai kažkaip. Nu pasirodė toks visai pusę pimpalo,kaip užu ekonominę kainą. Nors šiaip visi anie panašūs niekalai. Buki,gluši ir panašiai :oops: Paviešink biudžetą,ir čia tau papils visokių pasiūlymų. Dar čiupinau seniau daiwikę kaži kokią. Na pasirodė tikrai geriau užu mūsuose mėgstamus belebirdus ir napas(šitas dar blogesnis,blogesnis net už baltą belebirdą). Ir dar čiupinau tokė trumpiuką berods lenkų - kitaicų konglamerato kūrinį mikado. Tai sūnui,jaunėliui, norėjau paimti. Bet susilaikiau,pasiėmiau dar vieną „teisngą” kotą, senesnįjį perleidau vyresnėliui,o jaunėliui atiteko pastarojo kotas.
 #717632   alkanas
 30 Lie 2018 20:03
Mašinoje nuolat turiu budinti spina būtent tokiems svoriam Max 6 dar norm, kažkoks bullfighter ar pns, už bluberda meta geriau ir viršūnė jautresnė, apie jautrumą į ranką net negalvoju, taip kad parduotuvėse ieskociau kuo jautresnės viršūnės ir kelis kartus metuose pažaisti sueitu
 #717633   Wytux
 30 Lie 2018 20:13
Nu ka ten bluberdas kainuoja , kokia 60-80 europietisku lietuvisku pinigu is seimyninio biudzeto. Nepasiulysi ramki nieko- tai nusipirksiu nauja berdo plona dali uz 25,- ir toliau gaudysiu tau ant nervu :tia-tau
 #717685   salvys
 01 Rgp 2018 13:15
Wytux rašė:
30 Lie 2018 20:13
Nu ka ten bluberdas kainuoja , kokia 60-80 europietisku lietuvisku pinigu is seimyninio biudzeto. Nepasiulysi ramki nieko- tai nusipirksiu nauja berdo plona dali uz 25,- ir toliau gaudysiu tau ant nervu :tia-tau
kad uz 25 iseina visas spinas ir dar geresnis ne tie atgyvenos bb :lol: 2018 metai dabar
Prikabinti failai
spin.png
spin.png (55.51 KiB) Peržiūrėta 5126 kartus(ų)
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 84
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė