Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...

 #86227   DainiusM
 11 Gru 2008 12:20
Be to puikiai anos veikia ankstyva pavasari traukiant per pernykstes nendres... irgi isbandyta :-D

 #86234   Skumbrotas
 11 Gru 2008 13:03
niuxa rašė:Be to puikiai anos veikia ankstyva pavasari traukiant per pernykstes nendres... irgi isbandyta :-D
O tai kokios žuvis tuo metu kimba ant jų :?:

 #86238   DainiusM
 11 Gru 2008 13:11
Lydekos (alanduose) ;-)

 #86271   Agis
 11 Gru 2008 16:10
Man irgi anos kol kas visiskos "nezaciepleikos", nors turiu kokias astuonias ivairiu spalvinimu ir svoriu, bet....nesikabina nei zoles, nei lydziai.Matyt kazka ne taip darau, nors irgi stengiausi kas nuo lapu iki lapu vandenin ykristu :donknow'

 #86289   cesius
 11 Gru 2008 18:03
Man tai kazkaip nedirba ta rapaline blizge, as visokioms dziunglems naudoju spinerbaitus basiniu :grin: superinis lydeku kileris .

 #86317   Vitolis
 11 Gru 2008 20:34
Nu ku ash galiu paporint apie shias blizges. Turiu ju triju spalvinimu. Kai turejau viena, kelias pagavau ir nutariau daspirkt kitokiu spalvu. Va nuo to laiko daugiau su jom ir nebeteko pagaut. Bet teisybe pasakius, jei taip daznai jomis buciau zvejojes kaip kitais masalais, tai gal ir rezultatai butu kiti. Taciau jau kad taip be niekur nieko jas gali metyt i zoliu kilima ir nuo lapo ant lapo "shliapt,shliapt" taip nebuna. Kimba rupuziokai ir jos uz zoliu. Gal tik ne tiek kiek kitos nezacepliaikos. Shiaip, arsenale ju turet verta ir karts nuo karto pabandyt, pritariu, taciau kad jos but Nr.1 to nepasakyciau.

 #86331   žVYNAS
 11 Gru 2008 22:34
Man jos sudas visiskas, nesu ir lydekos ant rapalos zolines pagaves, turiu dar islykusiu pora kuusamo, vat tas tai kapoja lydekos, visai kitas reikalas ;uolrait
Paveikslėlis

 #86375   gytis
 12 Gru 2008 10:40
Man Kuusamo Rasanenas irgi veikia zymiai geriau uz Rapala :oops:

 #86432   Vitolis
 12 Gru 2008 22:40
[quote="žVYNAS"]Man jos sudas visiskas, nesu ir lydekos ant rapalos zolines pagaves, turiu dar islykusiu pora kuusamo, vat tas tai kapoja lydekos, visai kitas reikalas
Tu teisus. Turiu ir ash jas :Sidabrine, sidabrine su vario spalvos vidumi ir lygiai kai ta tavo antra. Karta pavasari vienam ezeriuke ash dviem xebrantam daviau foru su ta sidabrine 15-1. Po to puole ir jie pirkt tu blizgiu. Tik va kai didelis vejas, sunku tiksliai uzmest, nes ypac lengvos. O shiaip, negiliai, zolynuose, tai tikrai Nr.1 Ir dar, podazniai metant uzsimeta ant pavadelio.

 #86435   rytukas
 13 Gru 2008 00:54
tai kad būtent taip yra, tereikia ūsiuką reikiamai pareguliuoti, kad kablys "dengtas" būtų.
žolių kilimas, jei turi omenyje povandenindes "samanas" aišku apvels kablį. bet per lelijų "pievą" kuo puikiausiai prastitraukia ir be jokių zacėpų.
ir tai nėra masalas nr. 1. tai yra masalas kai lydeka lelijon sulindusi ir niekur kitur nei diubt. dažniausiai ištraukus tokią lydekaitę ant sprando ar po žiaunom rasime dėlių.
dar vienas pastebėjimas, kad šios blizgės yra pakankamai kibios. kol kas ant jų ištraukiau viską kas bandė jas atakuoti, nebuvo pabėgimų. kitą vertus, tai buvo tik 5-6 lydekos.
dėl spalvinimų, turiu šių blizgių kelių spalvinimų, bet labiausiai tikiu masalu tokiu kaip foto - raudona galva ir baltas kunas su juodais dryžiais.
turiu šių minnow "zacypleikių", bet anos neveikė man :donknow'.



Vitolis rašė:Nu ku ash galiu paporint apie shias blizges. Turiu ju triju spalvinimu. Kai turejau viena, kelias pagavau ir nutariau daspirkt kitokiu spalvu. Va nuo to laiko daugiau su jom ir nebeteko pagaut. Bet teisybe pasakius, jei taip daznai jomis buciau zvejojes kaip kitais masalais, tai gal ir rezultatai butu kiti. Taciau jau kad taip be niekur nieko jas gali metyt i zoliu kilima ir nuo lapo ant lapo "shliapt,shliapt" taip nebuna. Kimba rupuziokai ir jos uz zoliu. Gal tik ne tiek kiek kitos nezacepliaikos. Shiaip, arsenale ju turet verta ir karts nuo karto pabandyt, pritariu, taciau kad jos but Nr.1 to nepasakyciau.

 #86445   DainiusM
 13 Gru 2008 10:53
Hm, o man tie rapaliniai saukstai veikia, nezinau tiksliai kiek esu pagaves lydeku bet tirai ne kelias, tame tarpe dvikile, 3,5kg ir dar keletas graziu eseriu. Beja, jos tinka ne tik zolems bet, kad ir elementariai velkiaujant, pliusas tas, kad galima vilkti labai letai, kad "sokinetu" dugnu. Beja, ta nezacepliaika kur foto pirkta suomijoje (kaina nedaug brangiau negulietuvoje), tik dabar nebais turiu su kuo metyt tokiu dinozauriniu masalu. :)

 #86807   Edebisi
 16 Gru 2008 16:27
Sveiki. ar eset kas bande tas valukonio Raines? korsakas tai pagauna o kaip jum su jom sekasi?

 #86830   rytukas
 16 Gru 2008 18:19
aš asmeniškai turiu savo mėgstamus masalus, kuriais gaudau ir pagaunu. turiu vieną nemėgstamų masalų grupę, kuria pagaunu gal dar geriau, nu bet nemėgstu aš tų masalų ir tiek.
o pastaruoju metu atradau sau senai pamirštas vartykles ir net sukres su vobleriukais šonan padėjau (aišku, visad po ranka turiu ir nesibodžiu jais atidirbti).
p.s. nemėgstami masalai yra guma.
p.p.s.
čia panašiai ir lašišų/šlakių žūklėje, prisiperka rybokai voblerių po 40 ir daugiau litų, kurių jiems pardavėjai/laidos/žurnalai prirekomenduoja, o pagauna tiek pat arba dar net mažiau, nei gaudantys vartyklėmis po 4Lt ar spro vobleriukais po 8Lt.
p.p.p.s.
yra ir dar vienas svarbus dalykas, tai kaip mes mokame valdyti masalą. vienam masalas gali būti įtin kibus, kitam atrodys, kad visiškai nevykęs net gaudant toje pačioje vietoje, tokiomis pačiomis sąlygomis. tad spręsk ar galėsi skirti tiek laiko naujo masalo įvaldymui. iš savo patirties galiu pasakyti, kad vieną vartyklę 1,5-2,5 mėn. atidirbinėjau srovėje, kol pasiekiau teigiamų rezultatų, nors kolega šalia tais rezultais žibėjo gerus du mėnesius ilgiau. bet pas aną pereiti metai apytušti buvo, kai jis pradėjo perkandinėti naują sau žūklę. ar nebus taip, kad įsigysi "rainių", jos nepasiteisins ir padėsi jas šalin. o masalo įvaldymas irgi daug stebėjimo ir kelių tuščių žūklių reikalaujantis dalykas. teks aukoti pietų stalą. žiūrėti kokiomis aplinkybėmis buvo sulaukti kibimai, lyginti su kitais masalais ir t.t.

 #86838   Edebisi
 16 Gru 2008 19:00
na idomei tu cia supasakojai. kiek supratau pats raines nesi bandes tai klausimas vistiek be atsakymo. del vartykliu tau pritariu , geras masalas, visada jos man patiko ir pasitikejima kelia ne kaip voblerei, nemoku sujeis gaudyt tai ir vengiu. o su tvisteriukais gan idomei suzaisti galima :grin:

 #86840   Rimasx
 16 Gru 2008 19:05
homeris99 rašė:na idomei tu cia supasakojai. kiek supratau pats raines nesi bandes tai klausimas vistiek be atsakymo. del vartykliu tau pritariu , geras masalas, visada jos man patiko ir pasitikejima kelia ne kaip voblerei, nemoku sujeis gaudyt tai ir vengiu. o su tvisteriukais gan idomei suzaisti galima :grin:
O tipo su voblikais jau neina suzaist :evil:

 #86842   Skumbrotas
 16 Gru 2008 19:10
Kad tos rainės tik rudenį pardavime atsirado, kas gali tau ką protingo papasakot :?: Nebent koks Valukonio draugas ar pats Paulius, ar dar kas po blato iš kažkur buvo ištraukęs. Aš irgi kelias nusipirkau kai pasirodė, bet taip ir nebebuvo kur jų išbandyti, palikau pavasariui.

 #86845   Edebisi
 16 Gru 2008 19:19
nepatinka man tie voblerei tai ir nesuku del ju galvos. a vot raine sudomino tik idomu ar verta demesio.

 #86852   makaulė
 16 Gru 2008 19:34
Skumbrotas rašė:Kad tos rainės tik rudenį pardavime atsirado, kas gali tau ką protingo papasakot :?: Nebent koks Valukonio draugas ar pats Paulius, ar dar kas po blato iš kažkur buvo ištraukęs. Aš irgi kelias nusipirkau kai pasirodė, bet taip ir nebebuvo kur jų išbandyti, palikau pavasariui.
bandoma antri metai-mano galvos ishvados-5cm juodos su juodom,raudonom,geltonom uodegom-pavasary ideali upetakiams,rezultatai pranoko lukescius,7cm raudongalve-liux salaciam ir shapalam Nemuno erdvese,3cm-juoda-pasaka dambose,sapalai,meknes,minijoj-sapalai,meknes,eseriai.Didzioji-super lydekom yvairiausiose zukles salygose-einamiausios spalvos lempute,raudongalve,citrina.Kolegos bande uzsienyje :shock: nerealiai upetakiu ir kirsliu.Daugiausiai zuvu shiais masalais 2008 metu mano laimikiu sarashe,bent jau as-l.patenkintas,nors labai skeptishkai pamenu galvojau pries pora metu,dabar vis reciau ir reciau uzsidedu kita masala,tiesiog reik tiket,as-tikiu.

 #86854   cesius
 16 Gru 2008 19:37
Cia tipo kalba ein apie Vlado lemputes, kaip kokybe pas jy ar dar tokia pati :?: ,kai sutiksi makaule vlada primink apie ozius :grin:

 #86858   Edebisi
 16 Gru 2008 19:44
na tikekime bus kaip sakai. o tas ozys kas per vienas? tipo kusplaukiu kruva ant dzigo?

 #86861   makaulė
 16 Gru 2008 19:48
cesius rašė:Cia tipo kalba ein apie Vlado lemputes, kaip kokybe pas jy ar dar tokia pati :?: ,kai sutiksi makaule vlada primink apie ozius :grin:
,ka turi uomeny :?: kokybe uz aises,lakai,patvarumas,liezuvis,dazai-kokius 5 kart geresne,zinoma ner hologramu ir kitu navarotu,beet kuo esu patenkintas-masalu kibumu,ir shlakiai ir lashishos koloj,svedijoj ir norvegijoj-deje buvo ant rapalu,zinia ir pas mus ant kieno masalu tauria zuvy gaudo,...

 #86896   cesius
 16 Gru 2008 20:47
makaulė rašė:
cesius rašė:Cia tipo kalba ein apie Vlado lemputes, kaip kokybe pas jy ar dar tokia pati :?: ,kai sutiksi makaule vlada primink apie ozius :grin:
,ka turi uomeny :?: kokybe uz aises,lakai,patvarumas,liezuvis,dazai-kokius 5 kart geresne,zinoma ner hologramu ir kitu navarotu,beet kuo esu patenkintas-masalu kibumu,ir shlakiai ir lashishos koloj,svedijoj ir norvegijoj-deje buvo ant rapalu,zinia ir pas mus ant kieno masalu tauria zuvy gaudo,...
Nezinau Makaule ar cia tu vladui reklama darai, bet turejau apie 20 vlada vobliku, tai tik slakiaut su jeis, nes kaina pigi, o patvinusioj pavasarinej upej daug kariagu, kokybe gal 2% geresne uz aise ne daugiau. Norvegai su suomiais tokius vertina labiau del manau vienos priezasties "pigu", nes koks skirtumas suomiskai lydekai koks voblikas jei po pirmo kliovo reik ismest .Manau vlado ir aises voblikai orientuoti y pradedancius spiningistus kurie dar nezino ar patiks ir pencininkus kurie neyperka. Cia mano nuomone :-D

 #86910   makaulė
 16 Gru 2008 21:17
ash-pencynikas,ba su jais ir tegaudau,anokia ce reklama,su rapalom gaudzeu priesh 10 metu,buvau ir ju gamykloi...nepatiko-nekibo,ishdalinau 60 ju vobleriu.

 #86978   Vegys
 17 Gru 2008 09:57
makaulė rašė:mano galvos ishvados-5cm juodos su juodom,raudonom,geltonom uodegom-pavasary ideali upetakiams
Kaip tik juoda su raudona uodega nuspirkau. Tik vot mastau, gal ten mazesnis nei 5 cm. :roll: Ale tai nesvarbu.
Makaule, a kaip ta masala trauki ? Sokdini ? Ar .... ? As nelabai turejau progos ji isbandyt. Sokdinant zaidzia graziai.

 #87001   cesius
 17 Gru 2008 10:48
makaulė rašė:ash-pencynikas,ba su jais ir tegaudau,anokia ce reklama,su rapalom gaudzeu priesh 10 metu,buvau ir ju gamykloi...nepatiko-nekibo,ishdalinau 60 ju vobleriu.
Cia ne tai kad kimba ar ne, kimba ant visu ir tu ir tu, bet esme ta jog paguli vobleris dezej per ziema ir nukrenta lezuviai :piktaz

 #87086   makaulė
 17 Gru 2008 18:08
Vegys rašė:
makaulė rašė:mano galvos ishvados-5cm juodos su juodom,raudonom,geltonom uodegom-pavasary ideali upetakiams
Kaip tik juoda su raudona uodega nuspirkau. Tik vot mastau, gal ten mazesnis nei 5 cm. :roll: Ale tai nesvarbu.
Makaule, a kaip ta masala trauki ? Sokdini ? Ar .... ? As nelabai turejau progos ji isbandyt. Sokdinant zaidzia graziai.
srovej permetu per upe,laikau,letai patraukiu,vel laikau,taip kol perplaukia y mano puse(cia pasroviui ),priesh srove,kaip ir su visais.St.vandeny vedimas-pauze-vedimas.Visad dedu maza spynele su karabinu.

 #87087   makaulė
 17 Gru 2008 18:10
cesius rašė:
makaulė rašė:ash-pencynikas,ba su jais ir tegaudau,anokia ce reklama,su rapalom gaudzeu priesh 10 metu,buvau ir ju gamykloi...nepatiko-nekibo,ishdalinau 60 ju vobleriu.
Cia ne tai kad kimba ar ne, kimba ant visu ir tu ir tu, bet esme ta jog paguli vobleris dezej per ziema ir nukrenta lezuviai :piktaz
:,-wow eik tu?ce kur nors seisminej zonoj laikai?ar poliakales kabinoj?

 #87089   Airis
 17 Gru 2008 18:42
medis isdziuna, susitraukia ir pavasari jablinkst liezuviukas lauk

 #87090   makaulė
 17 Gru 2008 18:46
airis rašė:medis isdziuna, susitraukia ir pavasari jablinkst liezuviukas lauk
aha.....tada ant krosnies laikai :shock: ,ba manishkiam kai kuriem 4-5 metai i ne vienam nejablinksht.

 #87095   cesius
 17 Gru 2008 19:21
Baik Makaule, krenta ir lezuviai ir dazai nusilupineje dar lydekos nemate, karoce gal taip giliai nekapstom vsio :grin:
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė