Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...

 #124336   rytukas
 17 Bir 2009 13:05
man asmeniškai tai pasiteisinęs masalas esant visiškai nekibai, kai žuvis sulindusi į lelijas.
meti skersai per lelijų lauką metrų taip 50 ir trauki nuo lapelio ant lapelio.
vienas minusas, kad kai žuvis pakimba, tenka plaukti jos iš lelijų vaduot. ir kaip taisyklė, ta žuvis būna smulki... (čia jei "nezacypleikė")
pasiteisino pernai papėje baltas raudonais dryžiukais, pravalo ežere tas pats.
turiu visą eilę minnow spoon "zacypliaikių", anos irgi dirba. beje, šios vartyklės forma puikiai leidžia ją vesti laiptuotai, arba kad ir pseudo twičingu. laiptuotai gaunasi panašiai kaip su kuusamo profesoriais, tik anie lengvi ir toli nenušveisi. bet patraukus kelis metrus ir sustojus, labai palengva, kaip lapas sklendžia žemyn. tik kad minnow spoon yra sunkesnės ir jų svoris mažesniame plote, tad darbas jomis adekvatus šitoms jų savybėms.
iš smagiausių "antižolinių" masalų, man asmeniškai yra kuusamo sukrė 16g. - puikus masalas, nebuvo nepasikirtusios žuvies ir puikiai leidžiasi būti pravedamas arti žolių likviduojant rizika už jų užkibt . užsiveda tuoj pat. tik kaina nedžiugi - virš 20lt.

tomas19920529 rašė:Patarkite ar apsimoka pirkti Rapala Minnow Spoon ar eiline nesamone :?:

 #124338   Vegys
 17 Bir 2009 13:10
rytukas rašė:tik kaina nedžiugi - virš 20lt.
Ale tai ežere iš valties jei gaudai, tai mažai tų masalų palieki. Nebent kai tingi priplaukt ir trauki per jėgą ;-) Todėl manau ir kaina per daug nėr svarbu. Ne taip kaip upėse ...

 #124350   rytukas
 17 Bir 2009 14:11
upėse, gaudant nuo kranto jau atkalta sistema, kaip patirti mažiau nuostolių.
atkalti masalai, surastos pigesnės alternatyvos, keičiami kabliai, tinkamai parenkami valai. masalas dugne pasilieka, nebent jei po akmeniu visas papuola.
o ir ežere nevisada priplauksi ir išsikrapštysi masalą, neretai būna toks vėjas, kad vos irklus sudėjus jau neša belekur. o tam kad panaudot atkabeklį, reikia nepriekaištingai priplaukt ir užsiinkaruot vietoje.


Vegys rašė:
rytukas rašė:tik kaina nedžiugi - virš 20lt.
Ale tai ežere iš valties jei gaudai, tai mažai tų masalų palieki. Nebent kai tingi priplaukt ir trauki per jėgą ;-) Todėl manau ir kaina per daug nėr svarbu. Ne taip kaip upėse ...

 #124422   Saugirdas
 17 Bir 2009 22:16
Na o aš neperseniausiai nusigriebiau voblerį Dorado Scout. 20lt mokėjau. Bet žinau už ką tokius pinigus paklojau. :grin:
Ir ta baimė prarast brangų voblerį ar sukrę sukelia dar didesnį malonumą žvejot. :-D

 #124431   iusegun
 17 Bir 2009 22:50
Saugirdas rašė:Na o aš neperseniausiai nusigriebiau voblerį Dorado Scout. 20lt mokėjau. Bet žinau už ką tokius pinigus paklojau. :grin:
Ir ta baimė prarast brangų voblerį ar sukrę sukelia dar didesnį malonumą žvejot. :-D
kai buvau parduotuveje, tai bene sitie pasirode patys neperkamiausi, visi kaip sukabinti taip ir kabejo, nei vienas nebuvo praimtas. nu gal ten buvo gave nauja partija ar pan.
o beje, ka jus ant ju gaudot? nes seniau ju kaip ir nelabai budavo pirkti.

 #124522   iusegun
 18 Bir 2009 12:36
mantas rašė:perka dorado, oi perka
nesakau kad neperka, pats kaikuriuos modeliukus naudoju. klausiau konkreciai apie scout modeli. ka ant ju gaudote?

 #124526   Vegys
 18 Bir 2009 13:08
Neturiu, negaudau, ale http://www.doradotriada.pl/katalog_pdf/katalog.pdf (2 puslapis) sako, kad Scout modelis skirtas pagrinde žvejybai upėje. Masalas turi Clasic ir Alaska voblerių savybes, dėl ko šis masalas gan universalus. Sako, tinkamas ūsoriams ;-) , upėtakiams, šapalams. Didesni modeliai - lašišoms ...

 #124594   Saugirdas
 18 Bir 2009 22:17
Dorado Scout- 6cm 10g (bent jau pas mane) universalus vobleris žvejojant mažose upėse, (tarkim Vyžuona, Nemunėlis) girdėjau kad ešerių ant tokių patraukia, o aš pirkau tik tdl kad man patiko ešerio imitacija, ležuvėlis, kaina proto rybose (neprašo už polską daiktą kosminių pinigų) daug gerų atsiliepimų, ir kad tose vandenyje kuriuose gaudau dauguma ešeriai ir lydekos.

 #125115   SauliusM
 22 Bir 2009 13:26
biski parekomenduosiu. mano pacios megiamiausios pjautines gamintos Lietuvoj. visa info fotkej. Nemunui salaciam ir sapalam mazoji man nepamainomos ir net uz originalius kastmasterius man sekmingesnes. perku anas dazniausiai kaune parduotuvej Raudondvario plente arba parduotuvej paciam Raudondvari naujai siemet atsidariusioj. va savaitgali vel pasipildziau atsargas tai ir nufotkijau:
Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo 4 SauliusM. Iš viso redaguota 22 kartus.

 #125117   SauliusM
 22 Bir 2009 13:30
o cia speshl for cesius:
vienzo sovietemeciu tauragej gamintas originalas(geltona), kurio vienintelis stampas ir neatiteko zumpei o nuejo kazkokiam veikejui Tauragej katra cesius pazysta. Balta butent to veikejo dabar ir daryta. Man sekmingiausios blizges lydekom upese. nors ir kitos zuvys i jas nespjauna. idedu fotke is sono ir is virsaus. matos kad forma ta pati, bet skiriasi lenkimas, nes dabartinis veikejas jas zymiai smarkiau islanksto.
is virsaus:
Paveikslėlis
is sono:
Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo 2 SauliusM. Iš viso redaguota 22 kartus.

 #125118   cesius
 22 Bir 2009 13:36
Reiks prie progos pasakyt kad perdarytu stampa y tiesesty :grin:

 #125120   SauliusM
 22 Bir 2009 13:40
cesius rašė:Reiks prie progos pasakyt kad perdarytu stampa y tiesesty :grin:
nu seip sita problema nesunkiai istaisoma plaktuku kaukstelejus pora syk. bet tiesesnes dirba geriau. tos israitytos perdaug agresyvios. va fotke zmogui parodyt galesi kaip originaliai buvo.

 #125122   cesius
 22 Bir 2009 13:48
Jis gamina daug neblogu blizgiu tik ne visas rodo Taurages turgui :grin: Uzkietejas metalistas, pac gaudo tik ant metalo :grin:

 #125124   SauliusM
 22 Bir 2009 13:50
cesius rašė:Jis gamina daug neblogu blizgiu tik ne visas rodo Taurages turgui :grin: Uzkietejas metalistas, pac gaudo tik ant metalo :grin:
nu zinojo zaraza katra stampa prichvatizuot. mano supratimu tai buvo sekmingiausia sovietmeciu toj gamykloj gaminta blizge.

 #125126   cesius
 22 Bir 2009 13:53
Kaip kam, ir dabar dar daug geru tik po Zumpes zenklu :grin:

 #125130   SauliusM
 22 Bir 2009 14:05
cesius rašė:Kaip kam, ir dabar dar daug geru tik po Zumpes zenklu :grin:
del to nesigincysiu, ir dabartines zumpines naudoju ir gana sekmingai, bet ana tai kazkas superinio buvo.

 #127057   ZIP
 01 Lie 2009 14:22
rytukas rašė:man asmeniškai tai pasiteisinęs masalas esant visiškai nekibai, kai žuvis sulindusi į lelijas.
meti skersai per lelijų lauką metrų taip 50 ir trauki nuo lapelio ant lapelio.
vienas minusas, kad kai žuvis pakimba, tenka plaukti jos iš lelijų vaduot. ir kaip taisyklė, ta žuvis būna smulki... (čia jei "nezacypleikė")
pasiteisino pernai papėje baltas raudonais dryžiukais, pravalo ežere tas pats.
turiu visą eilę minnow spoon "zacypliaikių", anos irgi dirba. beje, šios vartyklės forma puikiai leidžia ją vesti laiptuotai, arba kad ir pseudo twičingu. laiptuotai gaunasi panašiai kaip su kuusamo profesoriais, tik anie lengvi ir toli nenušveisi. bet patraukus kelis metrus ir sustojus, labai palengva, kaip lapas sklendžia žemyn. tik kad minnow spoon yra sunkesnės ir jų svoris mažesniame plote, tad darbas jomis adekvatus šitoms jų savybėms.
iš smagiausių "antižolinių" masalų, man asmeniškai yra kuusamo sukrė 16g. - puikus masalas, nebuvo nepasikirtusios žuvies ir puikiai leidžiasi būti pravedamas arti žolių likviduojant rizika už jų užkibt . užsiveda tuoj pat. tik kaina nedžiugi - virš 20lt.

tomas19920529 rašė:Patarkite ar apsimoka pirkti Rapala Minnow Spoon ar eiline nesamone :?:
o kur galima tą Kuusamo sukrę nusipirkti pabandymui? Domintų Vilniuje

 #127059   Vegys
 01 Lie 2009 14:27
ZIP, Kuusamo sukrių yra Rivagryje, kuris yra universalinėje parduotuvėje.

P.S. Kai cituoji, galima juk nereikalingą tekstą istrinti ar ne ? ;-)

 #127160   rytukas
 01 Lie 2009 23:30
rivagryje VCUP'e prikau
ZIP rašė:
rytukas rašė:man asmeniškai tai pasiteisinęs masalas esant visiškai nekibai, kai žuvis sulindusi į lelijas.
meti skersai per lelijų lauką metrų taip 50 ir trauki nuo lapelio ant lapelio.
vienas minusas, kad kai žuvis pakimba, tenka plaukti jos iš lelijų vaduot. ir kaip taisyklė, ta žuvis būna smulki... (čia jei "nezacypleikė")
pasiteisino pernai papėje baltas raudonais dryžiukais, pravalo ežere tas pats.
turiu visą eilę minnow spoon "zacypliaikių", anos irgi dirba. beje, šios vartyklės forma puikiai leidžia ją vesti laiptuotai, arba kad ir pseudo twičingu. laiptuotai gaunasi panašiai kaip su kuusamo profesoriais, tik anie lengvi ir toli nenušveisi. bet patraukus kelis metrus ir sustojus, labai palengva, kaip lapas sklendžia žemyn. tik kad minnow spoon yra sunkesnės ir jų svoris mažesniame plote, tad darbas jomis adekvatus šitoms jų savybėms.
iš smagiausių "antižolinių" masalų, man asmeniškai yra kuusamo sukrė 16g. - puikus masalas, nebuvo nepasikirtusios žuvies ir puikiai leidžiasi būti pravedamas arti žolių likviduojant rizika už jų užkibt . užsiveda tuoj pat. tik kaina nedžiugi - virš 20lt.

tomas19920529 rašė:Patarkite ar apsimoka pirkti Rapala Minnow Spoon ar eiline nesamone :?:
o kur galima tą Kuusamo sukrę nusipirkti pabandymui? Domintų Vilniuje

 #127176   Agis
 02 Lie 2009 01:54
Taigi rase virsuje, kad nebutina cituoti istisomis lentomis :!:

Kaireje puseje apacioje yra knopke "Atsakyti" , jei jau nemoki nereikalingo teksto istrinti.

 #127203   ZIP
 02 Lie 2009 08:59
Aciu Vegy, pasitaisiau :)

 #128729   atomaxas
 11 Lie 2009 20:59
Pelekas rašė:
mepps rašė:na as si savaitgali turguje nusipirkau, va tokias blizgutes manau eseriams turetu patikti :grin:

Paveikslėlis

Tokiu galima is sauksto pasidaryt. Maximoje nusiperki arbatiniu sauksteliu, nupjauni kota, paslifuoji, isgrezi skyles, nudazai ir vsio...
Tai kad turgui po 4-5lt tekainuoja ir vargo nera ;)

 #128742   Arvidys
 11 Lie 2009 23:00
1. Mepps Aglia Long - dar neapvylė manęs tiek lydekų ar upėtakių gaudyme labiausiai naudoju 3nr. taciau ir 2nr. superinis.

http://www.okonek.com.pl/images/przynet ... Rainbo.jpg

2. Mepps Black Furry Comet - taip pat puikus aparatas upėtakių žvejybos be jų neisivaizduoju.

http://www.johnnorris.co.uk/uploads/ima ... 92_595.jpg

3. Vobleriais beveik negaudau taciau turiu kelis kolkas vienintelis pasiteisines yra Ugly Duckling firmos gaila, bet modelio nepamenu :? Pasiteisino upėtakių žūklėje.

 #129110   atomaxas
 14 Lie 2009 07:25
Kokios spalvos geriausiai tinka siuo metu laiku? tiek vobleriams, tiek sukriukems :)

 #129154   Tanius
 14 Lie 2009 09:43
Priklauso nuo: vandens spalvos, dangaus spalvos, drumstumo, gylio ir t.t. Beja bent jau man siais metais kai niekas nekimba visada isgelbsti baltas kaip sniegas mikro tvisteriukas ;-)

 #132879   mepps
 06 Rgp 2009 20:44
tai kad tas blizgutes pirkau po 2.5 lt.

 #135648   Agis
 24 Rgp 2009 14:43
As tik siemet pastebejau, kad flood modelis ne blogiau uz pjautine lekia :oops: :roll:

 #135656   SauliusM
 24 Rgp 2009 15:07
Agis rašė:As tik siemet pastebejau, kad flood modelis ne blogiau uz pjautine lekia :oops: :roll:
nu tos lietuviskos pjautines kur anksciau anonsavau, tai 16gr bent jau man kokiais kaip minimum 5m toliau skrieja... bet kaip vartikles tai tikrai neblogai skrenda ir floodas ir breezas kibso. dar balzerio HB blinker 16gr (labai panasi i breeza, yra mano praeito savaitgalio fotoreportaze kur ant plastmasines dezutes su kilbu kartu) irgi gerai labai lekia tolyn. Jei ne kibsu kaina, tai sakyciau superines blizges, bet kai nurauni kokias 5 per diena akmenyse, tai kazkas biski negerai :-D

ai beje, anksciau tai floodus ir 15gr svorio gamindavo:
Paveikslėlis
o daba tai tik max 13gr ir tai durnu spalvinimu, o narmaliu spalvinimu tik 12gr...

 #135672   gintars
 24 Rgp 2009 15:47
Man kibs flood pavasari labai pasiteisina salaciam, drysciau teikti kad ju zukleje nab ji nr.1, o vat paskui kai salaciai baigias ji atgula i dezute iki kito pavasario :roll: o visdelto gal as ja per anksti i poilsi isleidziu :oops:
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė