Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #599758   Rapolas
 20 Lap 2014 22:00
Na šiaip ir mūsų forume galima rasti dar netokių nusišnekėjimų :-D
Ten reikia skaityt visą diskusiją, iš kurios jau galima pasidaryt atitinkamas ir daugmaž teisingas išvadas.
O šiaip būtų įdomu visai, kad ir forumiečiai, turintys daug praktikos kastinge su multikais, padiskutuotumėt.
p.s.: kritika ir negatyvas priimtas, laukiam pozityvo ;)
 #599761   Rapolas
 20 Lap 2014 22:22
Taacis rašė: Net ir neskaiciau toliau, kai perskaiciau ta:
! Дальность заброса спининговой приманки зависит в первую очередь от следующего:

от длины спиннинга (чем длинее, тем дальше); от массы забрасываемого груза (чем тяжелее, тем дальше); от диаметра лески (чем тоньше, тем дальше).

Visiskas nusisnekejimas.
Na taip, bet čia buvo tik įžanga (gal provokacija )į diskusiją.
Juk daugeliui aišku, kad plytos su belekokiu valu toli nenušveisi ir dar ilgu kotu ,galbūt be koto ir be valo net toliau skristų :-D
 #599775   SauliusM
 21 Lap 2014 05:02
Rapolas rašė: Pats negaliu ginčytis, nes multikais tik sunkokus džerkus (kol kas :D) esu mėtęs ,tai pritariu Piatrui :-D taip pat, tolimų metimų rekordai irgi su multiplikatoriais daromi ;) bet jei kalbėt apie lengvus svorius, tai kogero- atvirkščiai.
jei kalbet apie 2 gr tai gal ir taip, bet jei apie kokius 5 ar 7 gr tai gali but labai visaip. prades grot tokie dalykai kaip paties masalo aerodinamika ar valo storis ir gali but labai visaip. pvz jei koki lengva daikta metysi su storu valu, tai visai nenustebsiu, jei sumultiku mesis toliau, nei su tokiu paciu valu su mesmale.
 #599777   Rapolas
 21 Lap 2014 06:49
piatras rašė::roll: Nėr čia ką diskutuot, reikia studijuot teisingą literatūrą ;-) http://www.rybalka.ru/article/mify-beitkastinga
Per naktį skaičiau :-D gerai parašyta :gutgut
Gaila, kad nėbūna iškarto parašyta šalia literatūros- teisinga, užtat būna "lyteratūra" su grifu slaptai :-D
Dėkui, Piatrai ;-)
 #599799   Rapolas
 21 Lap 2014 09:58
Gal norėjai pasakyti, kad susibalansuoja ,t.y. išsilygina skrydžio metu? :-D
O gal išmetant su multiku, pats valas tiesiau skrenda ir neišbalansuoja voblerio skridimo trajektorijos?
 #599807   Menke
 21 Lap 2014 10:41
Rapolas rašė:Gal norėjai pasakyti, kad susibalansuoja ,t.y. išsilygina skrydžio metu? :-D
O gal išmetant su multiku, pats valas tiesiau skrenda ir neišbalansuoja voblerio skridimo trajektorijos?
Tikriausiai taip, metimas toks "plavnas" ir tikslus gaunasi. Netgi su Bent Minnow gan tiksliai nuskrenda, o su mesmale jis skrenda kur pats nori.
 #599811   Evaldas Z
 21 Lap 2014 10:53
O vat del bent'o ir as abejojau, kai paemiau i rankas pirma kart, bet po pirmu metimu nusiraminau. Metasi visai normaliai ir tikrai neskrenda ten, kur pats nori. Metau su mesmale.
 #600052   DainiusM
 23 Lap 2014 10:24
siaip nei apolo nei piatro tas straipsnis :) ir ka ten tokio naujo ir stulbinancio atradot? man kazkaip nepasiseke, tiesiog banalios tiesos (tiesa nesamoniu irgi neradau).
 #600084   SauliusM
 23 Lap 2014 14:43
DainiusM rašė:ir ka ten tokio naujo ir stulbinancio atradot?
aha, sitas momentas ir man butu idomus. o tai cia jusu susizavejimu paskatintas perskaiciau ir nei vienos naujos minties, net gaila tos paklodes skaitymui sugaisto laiko.
 #600090   Rapolas
 23 Lap 2014 15:09
Na tai jūs, ponai:D ,jau įvaldę ir muselinės, ir multikų bei kastingo paslaptis, tai ir neradote nieko naujo. Na bet ir nepasakėte nieko naujo, nebent patvirtinote, kad perskaitėte ir kad tai yra tiesa :-D
 #600092   SauliusM
 23 Lap 2014 15:14
Rapolas rašė:...patvirtinote, kad perskaitėte ir kad tai yra tiesa :-D
neskaitant vieno kito lyrinio nukrypimo tai plius minus taip. bet surasyt tokio ilgio paklode be lyriniu nukrypimu tai butu turbut labai sunku.
 #600118   Aqua v.
 23 Lap 2014 17:21
Rapolas rašė:... Na bet ir nepasakėte nieko naujo, nebent patvirtinote, kad perskaitėte ir kad tai yra tiesa :-D
tiesa, tai tiesa,
bet reikia dar teisingai interpretuot tuos 'teisingus' teiginius:
  • pvz siukstu nereikia susidaryt ispudzio, kad normaliom zvejybos salygom multas mes toliau nei beinercine - bukvaliai atvirksciai;
    kad multu gaudyt viskas paprasta ir anis is esmes visur lengvai ivaldomas ir pritaikomas - bukvaliai atvirksciai, daznokai norint anuo gaudyt reik but arba mazochistu biski, arba tiesiog mylet multa labiau nei zvejyba :) ;
    kad multas savaime suteiks irangai jautrumo - nieko panasaus neivyks;
    .....
Zodziu cia kaip tik ryskus atvejis, kai teorija is straipsniu ziauriai mazai suteikia isivaizdavimo apie iranki ar zvejybos buda. Mano nuomone cia panasiai, kaip su muselka - per didele dalis 'meiles', estetikos, ..., kad galima butu tiketis rastuose rast atsakyma 'patiks man, ar ne'. O kai net objektyvus rodikliai, kaip metimo atstumas, iskraipomi (cia jau interpretatoriu) - tai jau :donknow'

p.s. multu gaudau, ir net kazkiek 'myliu' ana :oops: :grin: , nu bet ne fundamentalistas :lol:
 #600120   Rapolas
 23 Lap 2014 17:33
Aaa, nu tai kiekvieną tiesą ,musiau, reikia dar teisingai interpretuot :-D
p.s.: nu laiku dabar nusipirkau kastinginį kotą ir multiką, įrodinėsim teoriją ant ledo :-D
 #600122   Aqua v.
 23 Lap 2014 17:38
Rapolas rašė:...p.s.: nu laiku dabar nusipirkau kastinginį kotą ir multiką, įrodinėsim teoriją ant ledo :-D
ale tai kantrybe tamstos gelazine - lauksit iki sausio (vidurio mazdaug) :lol: ?
 #600124   Rapolas
 23 Lap 2014 17:42
Nelauksiu, aisiu į baseiną :-D nu gal dar spėsiu ir šiemet išbandyt ;-)
 #600127   Vitolis
 23 Lap 2014 17:55
Rapolas rašė:Aaa, nu tai kiekvieną tiesą ,musiau, reikia dar teisingai interpretuot :-D
p.s.: nu laiku dabar nusipirkau kastinginį kotą ir multiką, įrodinėsim teoriją ant ledo :-D
Linkiu susidraugaut su multu :) Man nepavyko. Nors esu ir kantrus mokinys, tačiau nieko iš to mokymosi nesigavo. Pritariu Aqua v teiginiams apie multą visu 100%. Na negaliu sakyt, kad visai nesigavo. Užmesdavau padoriai, voblos pravedimas kastu žinoma lengvesnis ir man patiko, tačiau laiks nuo laiko pasitaikančios kilpos užknisdavo juodai. Ir vieną syk spjoviau į visą šį reikalą. Malonumo jokio nepajutau, tik ytampa ir nervai. Ir nafik man to reik pamislinau ir viską išpardaviau. O vat muselkos dar neatsižadėjau. Kai kada paimu, upėje šapalus pavaikau, aukšles. Bet su spiningu daug daugiau emocijų. Na, kiekvienam savo tsakant :-D
 #600136   DainiusM
 23 Lap 2014 18:22
na muselka sitam skyriuj ne prie ko, gaudau tiek su beinertsu tiek su multu. vieniems zvejybos budams vienas labiau tinka, kitiems kitas... primusus ranka prie multo nera jokio mazohizmo, tereikia ismokt metyt ir teisingai susireguliuot maluneli ir tiek.
 #600137   Rapolas
 23 Lap 2014 18:24
Vitoli, tai jūs dar to straipsnio gal buvot neskaitę. Juk kaip tik tamstos atvejis ir aprašytas, kad jei pagailėta multiplikatoriui pinigų, tai kantrybė gali trūkti nuo barzdų.
Aš, nors ir perskaičiau straipsnį iš anksto, bet vistik pagailėjau papildomų 300dolcų ritei su DC ir nusipirkau Chronarch'ą 201e7 shimaninį, bet jei pajusiu, kad man reikia to DC, tai gal ir nepagailėsiu kitam komplektui ;-)
Dėkui už palinkėjimus, kantrybės aš irgi kažkiek turiu :-D
 #600144   Aqua v.
 23 Lap 2014 18:46
Rapolai, as kantrybes turiu ne visiems dalykams :oops: :grin: , bet metyt ismokt jokiu problemu neturejau, kilpos nejaudino nuo antros zvejybos, stabdziai kokie yra, tokie gerai, vistiek viska ant minimalaus stabdzio laikau, kita zvejyba net nereguliuoju...
Esme, kad nereikia sitam irankiuj prirasyt privalumu, kuriu anis ne pro kuri gala neturi. Tinka tvichui didesnem voblom, ypac is valties - super, tinka dzerkam 100graminiam - ten ir naudokim, .......
bet jei praktiskai reikes zvejyboj tolimu metimu (salatis, lasis... Nemune) - imsiu normaliai subalansuota (ILGA :lol: ) spininga su beinercine; reikes i anksta upeliuka su 2gr masaliuku - imsiu trumpa UL ir rareniuma...
Nafig 'statyt vezima pries arkli' :donknow' , ne zvejai durni, kad i toki vezima nelipa....
 #600146   Rapolas
 23 Lap 2014 18:55
Būtent, tam ir ruošiuos...
Netiko man beinercinė ritė mano savadarbiam voblom didelėm, tai ir paėmiau ABU bačkutę iš forumiečio ir dar su visais džerkais. Prilipo visai, tik per vėlai šiemet sugalvojau, tai kaip ir to laiko nebeliko, tik kiti metai. O multiką kaip tik galvoju iš valties su krank'ais, shad'ais ir didesnėm minoškėm panaudot ;-)
Nu gal dar reiks kokią porą pamokų iš kastingo gurų nusipirkt pavasary :-D
 #600153   edmundaxx
 23 Lap 2014 19:20
Nu man multas tvičui, tai nepalyginimai pranašesnis daiktas už mėsmalę. :gutgut Pati masalo kontrolė visai kitokia. Pats ir rankos darbas daug patogesnis. Ateinančiam sezonui mažiem įsigysiu irgi castą, trūksta tik koto..
Džigaut irgi jokios anomalijos su multu nemačiau :gutgut
 #600168   SauliusM
 23 Lap 2014 20:59
Rapolas rašė:Vitoli, tai jūs dar to straipsnio gal buvot neskaitę. Juk kaip tik tamstos atvejis ir aprašytas, kad jei pagailėta multiplikatoriui pinigų, tai kantrybė gali trūkti nuo barzdų.
Aš, nors ir perskaičiau straipsnį iš anksto, bet vistik pagailėjau papildomų 300dolcų ritei su DC ir nusipirkau Chronarch'ą 201e7 shimaninį, bet jei pajusiu, kad man reikia to DC, tai gal ir nepagailėsiu kitam komplektui ;-)
Dėkui už palinkėjimus, kantrybės aš irgi kažkiek turiu :-D
jei daiwa su magforsu galima is ebejaus paimt uz ~ 500 Lt (uz tiek SOL paemiau) tai kam tuos simtus dolcu uz DC moket tai nezinau...
 #600170   SauliusM
 23 Lap 2014 21:10
edmundaxx rašė:Džigaut irgi jokios anomalijos su multu nemačiau :gutgut
as irgi nematau, viskas labai vietoj. plius su sukrem gaudyt tai irgi labai tinkamas daiktas
 #600172   Aqua v.
 23 Lap 2014 21:17
Nu, jus nematot (anomalijos :) ), o as matau 50procentini :/nek netinkamuma dzigui - reikia turet du analogiskos galios/paskirties komplektus, t.y. dzigas vasarai ir dzigas (ne multas jokiu budu :!: :!: :!: ) saltam metu laikuj.
 #600176   SauliusM
 23 Lap 2014 21:26
Aqua v. rašė:Nu, jus nematot (anomalijos :) ), o as matau 50procentini :/nek netinkamuma dzigui - reikia turet du analogiskos galios/paskirties komplektus, t.y. dzigas vasarai ir dzigas (ne multas jokiu budu :!: :!: :!: ) saltam metu laikuj.
dzigas labai plati savoka jeigu ka. ir jei vienom salygom multas yra maziau tinkamas, tai kitom labai net tinkamas. o vat saltuoju metu laiku man multas isvis nepatinka, nes nematau jokio kaifo laikyt letenoj salta metalo gabala.
 #600203   Aqua v.
 23 Lap 2014 23:59
Rapolas rašė:
Aqua v. rašė:
Rapolas rašė:...p.s.: nu laiku dabar nusipirkau kastinginį kotą ir multiką, įrodinėsim teoriją ant ledo :-D
ale tai kantrybe tamstos gelazine - lauksit iki sausio (vidurio mazdaug) :lol: ?
Nelauksiu, aisiu į baseiną :-D nu gal dar spėsiu ir šiemet išbandyt ;-)
cia beje turejau omeny, kad ledo lausi(t) iki sausio vidurio :grin:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė