Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #600216   Rapolas
 24 Lap 2014 07:54
Aqua v. rašė:
Rapolas rašė: Nelauksiu, aisiu į baseiną :-D nu gal dar spėsiu ir šiemet išbandyt ;-)
cia beje turejau omeny, kad ledo lausi(t) iki sausio vidurio :grin:
Kad tik orai leistų ,tai mes nieko nelauktumėm :-D
p.s.: nu bet kiek turėjau reikalų su multiplikatoriais reikalų anksčiau (velkiaujant šaltuoju metu) ,tai su stabdžiais būdavo amžinos problemos ;)
 #600217   Rapolas
 24 Lap 2014 07:55
SauliusM rašė:... jei daiwa su magforsu galima is ebejaus paimt uz ~ 500 Lt (uz tiek SOL paemiau) tai kam tuos simtus dolcu uz DC moket tai nezinau...
Galima būtų šiek-tiek plačiau apie pačią SOL ritę (paties atsiliepimai, palyginimas su kokia nors DC muiline) ,ar čia tik pačia kainą turėjai omeny?
 #600227   DainiusM
 24 Lap 2014 09:16
nesa metes su DC, bet kiek rades literaturos, tai visur raso, kad pradinukam labai gerai... o ismokus metyt geriau be jo. tai kam moketi daugiau? :)
 #600230   Rapolas
 24 Lap 2014 09:22
O kodėl išmokus mėtyt- geriau be jo (nu DC šito)? Ans ką jau trukdo, ar kaip, nelabai suprantu šitos vietos.
O ant tų "krūtesnių" ričių, kad yra tokios funkcijos (pozicijos), kaip mėtymas naktį arba metimas prieš vėją, tai anos irgi tik pradinukams skirtos? :-D
 #600251   DainiusM
 24 Lap 2014 12:59
siaip tai niekas tuo nepasakyta... tiksliau pasakyta lygiai tiek pat, kiek ir perskaiciau (ten biski kita mintis), o ka nors savo pasakyt galima butu tik pamecius su tokiu. :)
Rapolai, nematau prasmes gincytis, brukstelejau tik tai kas uzkliuvo keliose rasliavose (kazkodel vienoda nuomone buvo), o uz svetimas rasliavas galvos po dalgiu nekisu- tik uz savas. :)
 #600252   Rapolas
 24 Lap 2014 13:49
DainiusM rašė: Rapolai, nematau prasmes gincytis, brukstelejau tik tai kas uzkliuvo keliose rasliavose (kazkodel vienoda nuomone buvo), o uz svetimas rasliavas galvos po dalgiu nekisu- tik uz savas. :)
Nu man ginčytis tai išvis būtų nerimta :)
Tarp kitko, apie DC man pardavėjas (Druskininkuose veiksmas čia vyko:D) savaitgaly išsakė lygiai tą pačią (tik jau savo) nuomonę ,t.y. tipo ,kam permokėt už super/duper stabdžius dvigubą (ar daugiau) ritės kainą ,jei greit išmoksi ir tau jų nebereiks :-D nu, ir nors buvau perskaitęs straipsnį, ir žinojau autoriaus nuomonę, kažkaip labiau pasiklioviau pardavėjo patarimu šįkartą (gal užhipnotezavo sakua:D).
Aišku, jei būčiau planavęs gaudyt mažais svoriais, plonais valiukais ar pan. ,tai kaži ar ta "hipnozė" būtų suveikus, bet kai dar pardavėjas patarė, kad imti geriau sunkesnę ritę (o ne išlengvintą ir kurkas brangesnę), kuri geriau balansuojasi su turimu kotu ,tai mano durni klausimai tuo ir pasibaigė :-D
 #600260   DainiusM
 24 Lap 2014 14:42
apie balansavima prasyciau detaliau... :D ypac ta vieta kaip rite balansuoja kota jeigu ji guli rankoj ir net siek tiek i prieki pastumta rites svorio centro atzvilgiu... :)
 #600264   Aqua v.
 24 Lap 2014 14:57
nu ir molodec, kad ne ru autoriu prioritetan ..., tsakant :grin: ,
druskininku 'pardavejai' multais gaude dar tada, kai ru nuo nevskos lipo ant mesmaliu :) ,
tik 'savam kraste pranasu...', tsakant, ypac tarp pavydziu ltuviu :grin: ,
tai musiskiai seilejas nuo rusu forumu, nors kartais salia turi daug rimtesniu 'saltiniu'
o jei kas paminetu pamoka pas gida, tai cia arba pyp pasiustu, arba sanino pareikalautu :lol:
 #600265   Rapolas
 24 Lap 2014 15:07
DainiusM rašė:apie balansavima prasyciau detaliau... :D ypac ta vieta kaip rite balansuoja kota jeigu ji guli rankoj ir net siek tiek i prieki pastumta rites svorio centro atzvilgiu... :)
Jei čia manęs "tiesiogiai" klausi, tai aš galiu papasakot ,tik kaip su beinercu balansuoju (kotas+ritė), tai panašiai pusiausvyra ir su multiku kažkaip įsivaizdavau... nors dabar kai pabandžiau "išnaujo" įsivaizduot ,ties kuria vieta laikysiu multą ir kastinginį kotą, tai gal ir nlb toks "beinerco" variants :-D
O pardavėjo balanco akcentas vistik buvo nukreiptas į tai, kad bus gaudoma krank'ais :-D ,t.y. masalais, turinčiais nemažą pasipriešinimą, ir ta sunkesnė ritė (nu su kažkokiom ten bronzinėm detalėm) bus labiau subalansuota ir tvirtesnė lyginant su labiau reklamuojama Ci4+ ,kuri beje brangesnė .Nu ir nesupratau, kodėl jis man negalėjo įbrukt paprasčiausiai tos brungesnės ritės.. :-D
 #600272   DainiusM
 24 Lap 2014 15:32
o kam brukt jei pliusas vienodas nuo abieju? :) bet cia oftopikas... man va kitas momentas islindo gan netiketai. su calaisu rudeni labai nagai saldavo... o vat savaitgali padariau atradima, kad su c14 rankom nesalta ir pirstiniu net nebuvo poreikio detis. :)
 #600274   Rapolas
 24 Lap 2014 15:52
O tai gal skirtumas tarp calais'o ir c14 yra didesnis nei pora porų pirštinių? bet čia irgi oftopikas ...
O c14 tas ~20g skirtumas nuo ne c14 ar turi kažkokią ženklią įtaką, pvz. gaudant krank'ais ar džerkiukais?
 #600279   edmundaxx
 24 Lap 2014 16:15
Juokinga ar ne, nežinau, bet irgi sutinku su DainiuM, kad su CI4+ kažkaip ne taip šala letena. Bet kaip ir daugumoj, sala tas pirštas/pirštai, kur vandens gauna :grin:
Rapolas rašė:masalais, turinčiais nemažą pasipriešinimą, ir ta sunkesnė ritė (nu su kažkokiom ten bronzinėm detalėm) bus labiau subalansuota ir tvirtesnė lyginant su labiau reklamuojama Ci4+ ,kuri beje brangesnė .
Nu čia kažkokią nesamonę tau papasakojo :grin:
Nu jei ir pas sunkesnę, ir pas lengvesnę viduriai bronziniai, tai koks skirtumas tarp jų tvirtumo? :roll: Lengvesnė ji bus dėl to, kad korpusas lengvesnis, bet tai viduriai vienodi :)
 #600282   Rapolas
 24 Lap 2014 16:22
edmundaxx rašė: Lengvesnė ji bus dėl to, kad korpusas lengvesnis, bet tai viduriai vienodi :)
Tai gal ten viduriai nevisai vienodi.nu o kad c14 (ar ci4+) tai korpuso medžiaga, man kaip ir aišku buvo :-D
Gal atsakyk ,kad jau prisijungei:D ,ar tas ~20g skirtumas turės kokią įtaką baladojant krank'us ir džerkus ar ne? ir ar verta už tą kiekvieną "lengvesnį" gramą sumokėt po 10lt?
 #600283   edmundaxx
 24 Lap 2014 16:32
Nu matai, dar ir nuo koto priklauso, jei kotas +20gr, tai koks skirtumas ar bus ritė -20gr. :-D Nu o jei rimčiau, tai aš pvz turėjau JBR Loomi ir dabar turiu Legenda.Ant abiejų naudojau/naudoju Chronarcha CI4+. Tai ritės svoris tas pats, bet kotų svoris skirias. Matematiškai nežinau koks skirtumas, Legenda nesveria 100gr,Loomiso vat ir nežinau. Bet paėmus abu, skirtumas akivaizdus... Tai taip turėtų būt ir su rite, jei kotas tas pats.
O gal kitam ir 50gr skirtumas nieko nereikš :roll:
Yra kas sako, kad didesniem voblom jiem kaip tik geriau sunkesnis įrankis, nes su sunkesniu įrankiu reikalingas kiek mažesnis smūgis išjudint voblai, nes pats kotas/įrankis iš inercijos duoda kažkokį smūgį (nes jis sunkus).
Bet aš kai pabandžiau ir sunkesnį ir lengvesnį, tai man neliko klausimų, kas geriau...
 #600289   Rapolas
 24 Lap 2014 16:52
Nuuu ,reiškias gal ir neapsirikau su pirmu muilinės komplektu :-D kai pas many voblos arti 40g, tai +20g ant ritės (lyginant su CI4) ir +20g ant koto (CBR GL lyginant su Legenda kokia) bus pats "gazas" :-D
Nu svarbu daba, kad valo neikištų kas kokia 5g sunkesnio ,nes išbalansuos man visus raikalus :-D
 #600291   edmundaxx
 24 Lap 2014 17:03
Nu visumoj tai oho skirtumas :grin:
O ka darysi su tuo CBR? Gaudysi kaip crankais ar tviču varysi?
 #600296   Rapolas
 24 Lap 2014 17:11
edmundaxx rašė:Nu visumoj tai oho skirtumas :grin:
O ka darysi su tuo CBR? Gaudysi kaip crankais ar tviču varysi?
Gaudysiu savo vobleriais nuo 20 iki 40g ,ten visokių yra ,ir krank'ų ,ir shad'ų ,ir klasikinių po 30-35g, nu ir dar vieną kategoriją ruošiu- tai mini džerkai bus ,nu ale "buster"iai ,"slaider"iai tokie :-D
Grubiam tvičui gal nelabai GL CBR ,bet lengvai pagrybaut pagal nosį lydekoms ,manau, irgi sugebės ;-)
 #600301   edmundaxx
 24 Lap 2014 17:25
Nu manau JBR būtų labiau tikęs :) Jam tokia svorių kategorija pats tas :lol: Tam, iki 21gr
 #600303   Rapolas
 24 Lap 2014 17:36
edmundaxx rašė:Nu manau JBR būtų labiau tikęs :) Jam tokia svorių kategorija pats tas :lol: Tam, iki 21gr
Purčiau JBR šiek-tiek, tai man visai nelipo (kuolavotas toks:D) ,tad būtų netikę ir mano voblom :-D
Atsirinksiu voblerius, kurie tiks tam CBR, aišku, nevisi gros, bet kol nepagaudžiau- negaliu pasakyt kurie.
Intuityviai jaučiu, nes gaudžiau iš bėdos su WR iki 35g ,bet gaila ir beinercinės ritės, ir komplektas buvo per sunkus iš valties, tai šitas komplektas vos nedvigubai lengvesnis, nežinau net kaip panaudosiu užsiaugintus "raumenis" :-D
 #600304   edmundaxx
 24 Lap 2014 17:39
Tai tau tiek +-20gr visai neįdomūs turi būt :-D Reikėjo imt išvis gero svorio, kad jaustum, jog rankoj kažką turi, nes tuos "pūkelius" dar pirštais sulaužysi :-D
O tai ritė kokia? Neminėjai arba praleidau :oops: Citica kokia? :)
 #600306   edmundaxx
 24 Lap 2014 17:44
Ai, jo :grin: Tiks tokiem svoriam :)
Turėjau E5, tai labai džiaugiuos, kad neturiu :-D Kas, kaip ir dėl ko- nieko nesakau :? :grin:
Ech, reikės per žiemą išsirinkt kažkokį L/ML castą mažiem.. Taip variantų ir nerandu iki šiol...
 #600307   Rapolas
 24 Lap 2014 18:03
edmundaxx rašė:Ai, jo :grin: Tiks tokiem svoriam :)
Sakai ,užteks? :-D
o aš kaip tik galvojau, kad E5 būtų labiau tikus ,gerai kad ir nebuvo :-D
 #600311   edmundaxx
 24 Lap 2014 18:14
Nu nepasakys niekas, kas nežino tavo masalų arsenalo, ne viską gramai pasako :-D Jei jei tau CBR užteks (tarkim tvicui), tai ir tos ritės turi užtekt :-D
 #600317   Rapolas
 24 Lap 2014 18:25
edmundaxx rašė:Nu nepasakys niekas, kas nežino tavo masalų arsenalo, ne viską gramai pasako :-D Jei jei tau CBR užteks (tarkim tvicui), tai ir tos ritės turi užtekt :-D
Nu va ,ir še tau kad nori :-D nu gerai, sukonkretinsiu su žinomais brendukais, pvz. slider'iui 20g užteks šito komplekto? arba Orbitui 110SP - užteks? DUO jerkbait'ui - užteks? nu Spro busteriui II - tai gal tiek to ,yra jam kita bačkutė :-D
 #600334   SauliusM
 24 Lap 2014 19:01
Rapolas rašė:
SauliusM rašė:... jei daiwa su magforsu galima is ebejaus paimt uz ~ 500 Lt (uz tiek SOL paemiau) tai kam tuos simtus dolcu uz DC moket tai nezinau...
Galima būtų šiek-tiek plačiau apie pačią SOL ritę (paties atsiliepimai, palyginimas su kokia nors DC muiline) ,ar čia tik pačia kainą turėjai omeny?
turejau galvoj tai, kad tai rite su kuria be jokiu tiuningu primuses ranka metau nuo mazdaug 3,5gr vobleriukus. ir prie viso to, kad jinai meto lengvus masalus, turi galingus bronzinius vidurius. ko dar reik?
 #600375   SauliusM
 25 Lap 2014 07:05
Rapolas rašė:Nu da reik ją nuzagsuot ebėjuj už tuos 500liotų :-D
praeita savaite kaiptik aukcionas buvo. dabar tik desiniaranke viena matau (uz 50$ kolkas beje, mastau gal net atsarginem dalim paimt), bet taip tai laiks nuo laiko islenda.
 #601029   DainiusMistrall
 30 Lap 2014 17:34
Sveiki, reike zinovu patarimo:
gal zinot kur galima butu gyvai pakratyt sita kotuka Palms Transa TRGCII-69MH
ir dar vienas dalykas, ar gautusi sukomplektuot (kaip pradenciui) tvicui komplektuka is sitos parduotuves http://www.zvejys.lt/market/, kad galima butu gaudyt tokiais vobleriais kaip orbit110 ar asura 95 ir panasiais?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė