Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #718190   MINDULE
 23 Rgp 2018 04:36
piatras rašė:
22 Rgp 2018 21:09
:cig. Tyngiu kažką supeliuot-sukleveturint, o atskiros mazgų temos kaip ir nėra... :roll: tai wialkom čianajnas, škias ->

http://www.kitamkrante.lt/forumas/viewt ... 07#p529705
Apie mazgus daug diskutuota valu temoje, ypac apie tai kai suristi pinta su floro ir pan...
 #718193   Rapolas
 23 Rgp 2018 07:31
Tingyniai "sekliai-morkos" ,nemokantys pasinaudot paieška.. :-D
Va tas mazgas ...
viewtopic.php?f=11&t=72&p=399906#p399906
p.s.: tiesa, vienam jaunuoliui teko pravest akivaizdinę pusvalandžio:D mokymo programą, kad įsitikintų mazgo veiksmingumu, nes niekaip iš paveiksliukų jam nesigaudavo :-D
 #718209   valgykitmorkas
 23 Rgp 2018 11:23
Klausimas, o kam toks sudėtingas ir komplikuotas mazgas? Nebent tikrai anas ten dukart geriau slysta per žiedus, bet nesitiki vien dėl didesnio vijų skaičiaus ir didesnio mazgo dydžio. Jeigu pinta su FC/mono rišti, tai nieko nėra greičiau ir paprasčiau už Albright mazgą: https://www.animatedknots.com/albright/index.php - čia baltas būtų mono, o mėlynas pintukas. O ir pats mazgas mažesnis negu anas iš Varivas paveikslėlių, ir slysta puikiai per žiedus. Kas neparodyta animacijoje, tai būtina sudrėkint užtraukiant mazgą, kitaip nesigaus gražus. Taip pat pintuko galiuką aš nukirpdamas palieku apie 1 cm ilgio ir jį sutrumpinu užlydydamas su žiebtuvėliu iki pat mazgo. Taip pintuko galiukas neišsiskleižia į šluotelę po daug metimų mono valio galiukas nukerpamas paliekant kokį 1 mm.
 #718215   Paulius_K
 23 Rgp 2018 12:43
Nieko jis nekomplikuotas. Du kartus surisus, trecia jau uzristom akim praktiskai gali :) O Albright, bent jau man ne su visais pintukais pavykdavo surist. Kai kurie labai slidus pintukai, praslysta ir neuzsiverzia, bent jau man. Be to tastikrai per ziedus maloniau slysta uz albright ;)
 #718219   valgykitmorkas
 23 Rgp 2018 13:22
Man kaip tik su pačiais slidžiaisiais liuks, svarbu sudrėkinti, kad tolygiai visur užveržtų, o jeigu sausą užtempinėsi, vienoj vietoj užverž, kitur bus nelygiai, tada ir išslydinės. O dėl ano sudėtingumo tikiu, kad viskas išmokstama, bet veiksmų kiekis ir tarpinių mazgelių priraišiojimas :/nek . Albright'e du veiksmai iš pradinės pozicijos: susuki ir tada užtempi/ užverži, neskaitant, kad po to galiukus nukirpt/užlydyt. Anam daug daugiau tarpiniu užrišimu, prakišimu. Bet nesiginčysiu. Jeigu naudoja tikiu, kad geras. Netikiu, kad jį greičiau suriši, o tuo labiau per didelį vėją sėdint valtyje.
 #718229   Rapolas
 23 Rgp 2018 16:05
Aisku, kad olbtraita greiciau uzrist, arba 'morkovka'.. :-D
Esme sito mazgo: nera nukirptu valo galiuku (90° kampu) valo skriejimo kryptimi, todel mazgas nekliuna uz ziedeliu net kai pavadzio fc ilgis 3-4-5m, o ziedeliai mikriniai, pvz.
Kitas dalykas- pinto valo vijos is abieju fc astuoniukes-mazgo pusiu, isslydimas neimanomas (jei teisingai surista)..
O kad sudetingas.. tas tai jo.. :-D
 #718268   Rapolas
 25 Rgp 2018 05:35
Kaip gaila, piatrai, kad nebenaudoji... :-D
As irgi jo nenaudoju, kai reikia FC storesnio nei 0.40mm, o kai plonesnis- tai visuomet kai reikia ilgo FC pavadzio. Kiek yra truke (tarp kliuviniu) ,niekada per mazga :-D
 #718353   powka
 28 Rgp 2018 09:21
Rapolas rašė:
21 Rgp 2018 14:48
Su FC reikia ,tiesiog, nesilaikyt stereotipų, pvz. tokių, kurie siūlo ašinį stabdį sureguliuot taip, kad masalui nukritus ant žemės nesusidarytų "barzdos"/"perbėgimo".
Nė velnio... reikia, kaip sykis taip užveržt ašinį, kad masalas neištemptų valo iš multiko (laisvoj eigoj), o tuomet- pirmyn iš visos smarvės :-D
Bet.. aišku, pirma reik išmokt normaliai su pintu :-D kad nereiktų karpyt FC.
Yra dar tarpinis variantas, t.y. įsisavinus pintą, rišt kokius 3-4-5m FC 14 Lb pavadį ir taip pagaudyt- labai sveika, tik reikia įsisavint mazgą, gerai slystantį per žiedus.
Čia gali piatras patart kokį, beje, jau buvo minėjęs anksčiau. Bėda tame, kad mazgas gan sudėtingas naujokui ir jį geriau susirišt namie ;-)
Išmokus šį mazgą- kiti nelabai bereikalingi, tiesa, reikia išmokt taip, kad rišt užmerktom akiom ir per 10-15m/s vėją :-D
Rapolai, dar pakankinsiu.

O gal gali FC parekomenduoti?
 #718356   Rapolas
 28 Rgp 2018 10:56
powka rašė:
28 Rgp 2018 09:21
Rapolai, dar pakankinsiu.

O gal gali FC parekomenduoti?
"Kankinkit ,budeliai, smarkiau -iškęsiu ,nedejuosiu" (c)... :-D
Rekomendacijos- slidus dalykas, nes atsiranda naujos technologijos, nauji valai ir pan.
O aš kaip apsistojau prie SEAGUAR TATSU FC ,tai taip nieko geresnio ir neradau. Tiesa, išbandęs ir naudojęs buvau InvizX, taip pat, Sunline FC Sniper'į ir dar pigesnių keletą, bet nieko geresnio pasiūlyt negaliu. Man ir mano multikams labiausiai prigijo būtent TATSU (yra toks pat FC dar kažkokiu kitokiu pavadinimu). Turiu ant keletos špūlių susivyniojęs pilnai FC (be jokio bekingo) 10,12,14Lb , bet labai pamėgau variantą su pintu valu ir 4-5m FC gabalu :-D
 #718434   Rapolas
 30 Rgp 2018 16:11
powka rašė:
30 Rgp 2018 15:20
Nu ok, jeigu užsidedu FC 5m gabalą prie pinto, kaip tas sujungimas/mazgas, per multiplikatorių, per žiedelius?
Nėra tėn didelės bėdos užmetant?
Nera jokios bedos, jeigu:
1)ziedeliai ne 'microguide'
2)kotas ne sluotkotis
3)teisinga metimo technika
As zvejoju su kotais, kuriu ziedeliai sudeti spirale ir neturiu jokiu problemu ;-)
P.s.: ai,prisiminiau- turiu keleta kuolu, tai ir su jaisnormaliai :-D
 #718449   powka
 31 Rgp 2018 08:40
Rapolas rašė:
30 Rgp 2018 16:11
powka rašė:
30 Rgp 2018 15:20
Nu ok, jeigu užsidedu FC 5m gabalą prie pinto, kaip tas sujungimas/mazgas, per multiplikatorių, per žiedelius?
Nėra tėn didelės bėdos užmetant?
Nera jokios bedos, jeigu:
1)ziedeliai ne 'microguide'
2)kotas ne sluotkotis
3)teisinga metimo technika
As zvejoju su kotais, kuriu ziedeliai sudeti spirale ir neturiu jokiu problemu ;-)
P.s.: ai,prisiminiau- turiu keleta kuolu, tai ir su jaisnormaliai :-D
Esu neviltyje :D MicroPulse X2 mano, panašu, kad su MicroGuide žiedais, metimo technika (padėk tu dieve..).
Su pintu rezultatai kritę, kaip perėjau ant Kastinginio koto stipriai, per aštri visa sistema.
Panašu, kad reikia pirkti FC, ir kankintis ilgai ir nuobždiai..
 #718455   Rapolas
 31 Rgp 2018 12:47
2 powka,
manau, kad ne microguide žiedeliai, bet ,gal ir mažoki (nežinau, koks mikropulso modelis kastinginis /ten 3 berods variantai).
Aš ,pvz. pats susidėjau torzite žiedelius (5mm vidinis diametras) ant savo tvičinginių kotų (megabass destroyer ir GL veloce), tai metimas stipriai pagerėjo, tame tarpe ir su FC 14 Lb 5m pavadžiu, nu arba vien su FC. O buvo ant jų žiedeliai mažoki ir per tankiai sudėti (po vieną žiedą eliminavau:D).
p.s.: pradžiai pabandyk su mono kaip "groja" sistema, tuomet jau FC (su mono ir multu paprasčiau nei FC) ;-)
 #718500   Rapolas
 02 Rgs 2018 16:17
Rolas rašė:
02 Rgs 2018 15:04
Rapolai, iki kelių gramų turi GL Veloce?
Ir Destroyer'is ir Veloce iki 21g. Jei pirkciau antru roz, tai viena is ju imciau iki 28g, nes dabar jie vienas kita, praktiskai, perdeng.
Abu su Tz ziedais, ant Veloce ziedu isdestymas liko kaip gamintojo, Megabaso- vienu sumazinau ,pasikeite ir kotas. Veloce sito modelio jau negamina, yra RV, truputi ans skirias, bet ant vandens RV nebandziau. Jei domina, galiu duot isbandyt, smagus tvicint voblerius iki 13cm (ne visus), o dzigaut- nepatiko ;-)
 #718502   Rapolas
 02 Rgs 2018 17:45
Rolas rašė:
02 Rgs 2018 17:19
Aš ieškau lengvesnio koto 10 cm ir mažesniems vobleriukams. Galvoju, kad ans turėtų būti iki kokių 17gramų. O 13 -niams kotą turiu superinį😉
Vienas is variantu Yamaga Blanks BLC 78nano bait modelis, raso iki 15g, metau iki 17-18g ;-)
Po superinio 'amerikono' bus poilsis rankom ir atgaiva sirdziai :gutgut
p.s.: nejaunejam juk... :-D
 #718547   Rolas
 03 Rgs 2018 20:44
Po viendalio amerikono, kažkaip daugiau nenorių dvidalių. Žiūriu į šitą kotelį VELOCE RV GLVRC-68M gal kas turite? Norėčiau sužinot, ar eina su juo pamušt pvz. Orbitą 110?
 #718555   Rapolas
 04 Rgs 2018 07:04
Rolai,
pamušt eina, nes orbitas 11cm lengvai išsijudina ir agresyvus tvičas ne jam.. realiai dauguma laitinių kotų (tvičinginių) su juo susitvarko.
Sutinku, kad vienadalis tamstos atveju bus geriau (2 kotai vienoj tūboj), taigi Veloce RV 68M galima įsitraukt į sąrašą.. ;-)
Prie Veloce gerai limpa Daiwa Pixy, Haibo Smart'as-51, neblogai ir- "shimos barančikas" :-D
 #718648   dzindzin
 09 Rgs 2018 11:13
Sveiki,

Kotas gloomis 813 jbr su curado 201.

Naudojau castaway bet manau kad netinka, nes labai kietas ko tas, tvicingas tik su balisong ir pointer128 imanomas, kitus kai su pagaliu dauzau, lydekas baidau. Uzsidejau fc, bet neuzmetu visai. 20 metru kokia, tvicingas I minksciau ir atrodo teisingiau. Nebezinau ka daryti, gal riteje beda?
 #718650   Rapolas
 09 Rgs 2018 11:33
Dzin dzin, blogai manai.. :-D
Castawej'us hibridas ir vienas is tinkamu "kuolams". Jei nori paminkstint musima, tai kaip sykas kalbejom apie 4-5-6m fc pavadzius ir atitinkamus mazgus, pasibandyk.
Nu del curado, fc ir jbr kad su 13cm voblom tik 20m.. tai arba rankose problema arba technikoj ;-)
  • 1
  • 178
  • 179
  • 180
  • 181
  • 182
  • 195
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė