Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #720339   sauleika
 30 Spa 2018 20:53
Vyrai, ačiū už patarimus ''plot po SaliusM ir Rapolas pastarūjų patarimų tai jau aišku viskas kaip ant delno ;uolrait
Padarysiu diskusijos santruką:
1. Tokio komplekto kaip 4g-20g twich’uo nebūna.
2. OK mano užduotis supaprastėja - pakeisti Okuma Oktana vimpilą į kroiksą LEC66MF ir mėtyti masalus 10-20g ir čia jau Citica’os 201e keitimas tikrai nėra būtinybė.
3. Norint pasidengti 4-10g diapazoną reiks kito koto ir kitos ritės. Ir čia, jau nematau nei svarbos, nei skubos. Nes panašu, kad reik pasiruošt kokių 600€ investicijai (jei naują imt).
4. Geriausias xt1001 suolaikinis analogas iš shimano yra Daiwa SOL :'blud;/

O jei surimtėjant, tai būdamas konservatorius, imsiu tą skorpą xt1001 su bronziniu danyračiu iš jabajaus mažai subraižytą ir trinsiu rožančių, kad nebūtų uždrožtas. Čia jei kas nori parekomenduoti, ar savo skorpą parduoti, tai maloniai prašom siūlyti :-D
 #720355   Rapolas
 31 Spa 2018 09:34
Galėčiau aš dar jus paezinti ,bet tas 2 puslapių „maratonas“ vakar vos neperaugo į „asmeninių santykių“ aiškinimąsi, nusiritųsį iki vienaląsčių organizmų.. :-D
Taigi, šiandien būsiu mandagesnis ir kažkiek daugiau "tikslinės informacijos" pateiksiu....
Klausimas-1. Ar gali būti multui komplektas (kotas+ritė) nuo 4g iki 20g ,kad apsieiti su juo vienu?
Aišku, kad gali. Nesvarbu, kad aš pats dažniausiai naudoju 2 (kartais 3), bet galėčiau liuosiai išsiversti ir su vienu. O jeigu atsirūšiuoti masalus, naudojamus su tuo komplektu, tai išviso jokių problemų. Vieną komplektą jau vakar „išdaviau“ :-D
Dabar kitas- croix‘o komplektas, kadangi pas mus yra begalė st.croix‘o gerbėjų.. tai natūralu, nes turime Lietuvoje puikų šios amerikonų produkcijos tiekėją ir pardavinėtoją (čia rimtai, jei kas manęs nepažįsta).

Lengend Inshore 70MLM kotas.. nors rašo, kad iki 10.5g, bet tai netiesa- 20g užmerktom akiom :-D
LGCC70MLM_ScorpionXT.jpg
LGCC70MLM_ScorpionXT.jpg (79.58 KiB) Peržiūrėta 4190 kartus(ų)
Rudra išmuša, 4g meta be įtampos. Konkretus reguliaras (modereitas), bet ne sasyska kokia, o „stangri vytinta dešra“.., nu lygiai tokia, kokios reikia, kad padaužyt duo džerkbaitą, ito shinerį ir panašius. Jūrinė „muselka“, susitvarkanti su sukrėm ir metalu be priekaištų. Jei kam įdomu, galit ir į PM pasibest, atsakysiu kai turėsiu laiko.

Kitas Legend Inshore LGCC66 – kiek silpnesnis, bet į intervalą (4-20g) irgi sulenda, nors rudra jam jau per sudėtinga.
LGCC66_Core51Mg.jpg
LGCC66_Core51Mg.jpg (72.35 KiB) Peržiūrėta 4190 kartus(ų)
Megabasai (ito shiner, visionai ir panašus)- liuosiai. Tvičingui su 120-130mm voblom per skystas, bet atsirinkus 80-110mm modelius galima darbuotis:D .. aišku, kam aštrios rapyros prie širdies (veloce, destroyer ir/ar legend elite/extreeme), tai tiem nepatiks, bet normaliem (tarp jų ir flegmom) – malonus įrankis :-D

Klausimas-2. Kokie multikai galėtų susidoroti su '4-20g' užduotim?
Jų yra pakankamai daug, bet ne visi- gamykliniuose variantuose. Net ir minėtas scorpion‘as XT1001 su originalia špūle nesusidoros. Nekalbėsim apie tai, kad tipo „užmest galima“..
Reikalinga AVAIL sekli špūlė.. jų yra keletas, bet kad išlaikyt „4-20“, tai tam reikalui geriau – 0928 modelis. Yra skylėta 0936, kuri dar lengvesnė, bet ta daugiau skirta UL/L.
Scorpo broliai-pusbroliai yra Core51Mg7 ir Aldebaran Mgl, bet pas juos pavaros nebronzinės ir korpusai palengvinti bei perdavimas didesnis (7).

Toliau.., galėtų būti mano jauminėtas Daiwa Pixy 68L ,o apie SOL‘ą (senąjį:D) galima pamiršt, nes raritetas.
Iš tokių visai priimtinų ir ekonomiškesnių variantų galėtų būti Haibo Smart‘as-51 ir FX50.
Kažkas minėjo ABU, tai negaliu nepaminėt LTZ ir MGXtreeme, jos abi susidoroja su šiais tikslais... LTZ- liuosiai, o MGXteeme „apatiniam registre buksuoja“ :-D

Klausimas-3. O kaip Legend Elite MF iki 17,5g?
Atsakymas- paprastas.. puikus įrankis 11-13cm voblom (ir džigui), t.y. maždaug nuo 10g, kaip ir minėjo Edmundux :-D
 #720359   Rapolas
 31 Spa 2018 09:50
Turiu AVIDĄ , rūko "apatiniam registre". LGCC70MLM (po mano "tiuningo") kanatas meta ir tempia, taigi, komentarų papildomų nebereikia, ai, gan-craftai dypai irgi gaudo :-D
p.s.: kolega vienas iš ZT dar gaudo su juo, tai gali pakomentuoti (jei norės ,aišku)
 #720360   vava
 31 Spa 2018 10:28
sauleika rašė:
30 Spa 2018 22:33
Aš tiek supratau, norėjau jus ponus per dantį patraukti.
Kitą kartą būsiu mažiau subtilus.
tu varyk, nesustodamas. Labai fain, kai su protu "ponai" "per dantį traukiami" yra... :)
 #720365   Rapolas
 31 Spa 2018 11:10
Aukščiau aprašiau netiuninguotą GLCC70MLM versiją, rudrą tempia be jokių perdarinėjimų, bet ne taip kaip cholerikai kapoja kirviu :-D
Tiuninguota versija buvo daroma tam, kad dirbtų diapazone 7-30g, ir galėčiau net kanatas tampyt su padaužymais.. žinai, tas ciklas.. "ilgas tympt-pauzė-fist-fist 2 trumpi" :-D
p.s.: o čia paslaptis, kiek reikia ir iš kur nurėžt, kad gaut tobulą ir lengvą įrankį :-D
 #720368   Rapolas
 31 Spa 2018 12:00
Fantazijos tau netrūksta, po "amebos" net negalėjau pagalvot apie tai :-D
p.s.: jeigu užsimanysi ,atskleisiu ir tau tą paslapties šydą :-D
 #720419   sauleika
 31 Spa 2018 21:17
Kodas: Pasirinkti visus
Scorpo broliai-pusbroliai yra Core51Mg7 ir Aldebaran Mgl, bet pas juos pavaros nebronzinės ir korpusai palengvinti bei perdavimas didesnis (7).
:shock: jau buvau nusižiūrėjęs Metanium Mg7 net napagalvojau, kad ten bronzos bus pagailėta. Labai laiku, Rapolai ;uolrait
Ir šiaip geras summary, apie arsenalą. Bet kuo giliau miškan- tuo daugiau medžių. Komplekto derinimas yra tikrai imlus pastangoms procesas. Reiks bandyt į kokį meet’ą įsitrint, kad savo rankom pačiupinėt.
 #720439   Giedra
 01 Lap 2018 14:19
Sveiki gal kam teko susidurt su riciu tiuningu? Turiu curado 301e noriu jam rankena, knobus, star draga, asinio dangteli pakeist na gal dar guolius tik niekaip nerandu kas man tiktu. Nes dalim tinkamu riciu sarasuos ner sito agregato... Gal kas pasufleruos kas tiktu man, pagal ka ziuret, kur ieskot ? Nesinori prasaut.
 #720445   sauleika
 01 Lap 2018 19:11
Na šiandien man daug kas paaiškėjo.
Gavau savo naująjį LEC60MF. (Žinau, sakiau, kad noriu gerokai žemyn svorių diapazone pasileisti, bet legendos irgi labai norėjau). Iškart supratau, ką jūs turėjot omeny. Nes man prieš tai atrodė, kad bus žymiai minkštesnis už octana 10-35g, nes kroixas gi 1/4-5/8 (7-18g). Pažiūrėjau, kad galios tai pas juos abu beveik tiek pat, tik kroixas šiek tiek greitesnis. Bet svorio skirtumas tai toks, kad net akys sudrėko :/brazasista
Bus super kotas medkirčio twitch’ui nuo 11g, kaip ir sakėt. Nu gal dar orbitą 80 pabandysiu pavaikyt...

Dabar pradėjau galvoti citicai tuning’ą, nes supratau, kad ten irgi gėris, ypač po to, kai atidariau pravalymui ir pamačiau, kad viskas ten gerai viduj su ja ir džerkavimas žalos nepridarė :lol: .
Ne tiek daug jai iki pilnos laimės reikia: špūlios guoliai ABEC7, pakeisti įvorę paprastu guoliu, gal dar karboninius stabdžius sudėti, špūlios šaft’ą pritrinti su 2000-3000 švitru. Špūlia lengvesnė būrų dar gerai, tik lad špūlią sunku rasti, gal tiuninginės net nebuvo šiems modeliams. Kiek suprantu tas pat ėjo xt1500; Cu200e, bet internetai tušti... gal žinot, ar tinka nuo kitų pvz. naujesnių modelių? Man, kaip ir Giedrai, aktualu, kur ieškot custom detalių to paties laikmečio ritėms.

Visgi savo noro žemąjam diapazonui neatsisakau. Per žiemą bandysiu susirankioti.
Pažiūrėjau į rapolo kroixuis (kaip supratau, twn abu MLM’ai), tai labai keista, kad prie jūrinių kotų tik liaunų legendų yra. Nesuprantu logikos, bet gal dėl to, kad jūroj nespiningavęs...
 #720447   Moonwalker
 01 Lap 2018 19:37
Laba diena, laba diena. Reikia pirmojo komplektėlio tvichui. Biudžetas 700 eurų. Nieko nenusimanau,tad prašau patarti. Pradėsiu nuo masaliukų kuriuos ruošiuosi tvichinti tai 7-11 cm vobleriai , zip baitso rigai, orbitukai, megabaso one tenai, osp - varuna ar asura. Zodziu visos klasikines minoskes lengvai pasiduodancios tvichui. Balisongu, rudru ar kitu kirvuku tikrai nedauzysiu. Riba one tenas 110 ar kokia varuna 110. Kotuko noreciau kazkokio japono arba akys krypsta dar i croixu legendas . Riteles ziurejau i sias : shimano metanium dc 2015 , arba 2018 daiwa sv light ltd, arba kazkuri is steezu sw arba tw, prasau apsviesti dar nenusidejusi.. :grin:
 #720448   sauleika
 01 Lap 2018 19:38
Giedra rašė:
01 Lap 2018 14:19
Sveiki gal kam teko susidurt su riciu tiuningu? Turiu curado 301e noriu jam rankena, knobus, star draga, asinio dangteli pakeist na gal dar guolius tik niekaip nerandu kas man tiktu. Nes dalim tinkamu riciu sarasuos ner sito agregato... Gal kas pasufleruos kas tiktu man, pagal ka ziuret, kur ieskot ? Nesinori prasaut.
Viską, ko ieškai, prabėgdamas akimis radau čia: www.japantackle.com
 #720456   GvidasG
 01 Lap 2018 21:25
Ne ko gero o užteks, dar kad nebūtų per galingas tom 7cm voblom. :D Šiaip su kastinginiais kotais atsargiai, aš va nepasidomėjęs nusipirkau mc benkei iki 7gr light'a tai su juo visus tavo išvardintus voblerius išdaužyčiau komfortiškai. :-D
Paskutinį kartą redagavo 1 GvidasG. Iš viso redaguota 1 kartus.
 #720457   sauleika
 01 Lap 2018 21:26
@Moonwalker, čia ieškai kažko labai panašaus, ko ir aš norėčiau. Kaip supratau, tau legend inshore LGCC66MLM’ai (1/8-3/8oz) kaip ir tinka, bet kad anie tik senuose kataloguose belikę.

Klausimas, ką daryt, jei žmogus nori su šiuolaikiniu kryžium masalus nuo 4g cast’int? :cig.
Radau tik mojo inshore MIC70LM.
Bet čia jau žemesnė klasė - SCII...
 #720461   Rapolas
 02 Lap 2018 08:55
“Erzintojas” nusipirko.. LEC’ą .. :-D
Gerai, bet 4g, oi ne- ne 4 ,o ir visus 8g galima pamiršt.. Reiškiasss bus ieškoms dar viens kots, o Legenda liks su 11-13cm twičinginėm voblom ,nu gal kažkada dar padžigaut (dėlko turiu dzidzelių abejonių).
sauleika rašė:
01 Lap 2018 19:11
Na šiandien man daug kas paaiškėjo..
…..
Visgi savo noro žemąjam diapazonui neatsisakau. Per žiemą bandysiu susirankioti.
Pažiūrėjau į rapolo kroixuis (kaip supratau, twn abu MLM’ai), tai labai keista, kad prie jūrinių kotų tik liaunų legendų yra. Nesuprantu logikos, bet gal dėl to, kad jūroj nespiningavęs...
Tai visa esmė ir yra, kad kotas būtų “liaunas”, bet nesasyska, kad koto pagrindas (prie rankenos) būtų gyvas, o ne stora švabra.. Tuomet, metimo stadijoj dalyvauja visas blankas, kas gan svarbu mėtant su multiku.
Dėl jūros.. aš irgi negaudau jūroj, bet suprantu, kad laive su tokiu kotu negaudysi, o imsi pvz. XIC seriją..
Tačiau jūra yra ir priekrantės zona, kur rykliai neplaukioja.. Kaip pvz… TICT-ai, tai ten išviso šiaudiniai “chrustikai”, bet būtent gaminti jūrai, o pas mus puikiai pritaikė starkiams, ešeriams, lydekoms ir kt.
Norint išplėst naudojamų masalų diapazoną (pvz. 4-15-20g)- ir reikia ieškot blanko, kuris visas dirbtų metimo stadijoj ,o ne tik pakibus “maišui”.. neveltui anksčiau įdėjau palyginimą “stangri vytinta dešra”.. ir/ar kaip “stangri greita spyruoklė” be pašalinio viršūnės makalavimosi po metimo.. Šito nebus, jei prie pagrindo blankas bus per storas, o viršūnėlė- per plona. Ir kaip teisingai buvo paminėta- ekstrafastas kryžiaus nėra geras pasirinkimas tvičui. Iš bėdos- MF ,o ir tai- nėra tobulas variantas..
Kita pavyzdys.. pas Yamagas daug gerų blankų, bet jie ,praktiškai, gamina lb mažai kotų multikams. Iš to, ką galima pas mus gauti- nebent Nano bait 78 iki 15g (lait universalas), o 63 ir 71 – jau skysti (viršutinėj zonoj).
sauleika rašė:
01 Lap 2018 21:26
Klausimas, ką daryt, jei žmogus nori su šiuolaikiniu kryžium masalus nuo 4g cast’int? :cig.
Radau tik mojo inshore MIC70LM.
Bet čia jau žemesnė klasė - SCII...
Neatsimenu, ar esu Truturuse purtęs “mojo inshore” ar ne, nes lb senai lankiausi.. LGCC serija visą išbandžiau (geri ir universalūs blankai), XIC – daugmaž (sunkioji artilerija), o MOJO- negaliu pasakyt. Manau, verta nagrinėt, nes kaina gera, o kad SCII – tai nieko tokio. Vargu, ar iš croix’ų bebus kažkas universalesnio kastingui..
p.s.: ai, tokia dar viena rekomendacija.. negadint lengvo komplekto su citika.. kurkas geriau jau core.. :-D
 #720462   DaliusM
 02 Lap 2018 09:02
Moonwalker rašė:
01 Lap 2018 19:37
Pradėsiu nuo masaliukų kuriuos ruošiuosi tvichinti tai 7-11 cm vobleriai , zip baitso rigai, orbitukai, megabaso one tenai, osp - varuna ar asura. Zodziu visos klasikines minoskes lengvai pasiduodancios tvichui. Balisongu, rudru ar kitu kirvuku tikrai nedauzysiu. Riba one tenas 110 ar kokia varuna 110. Kotuko noreciau kazkokio japono arba akys krypsta dar i croixu legendas .
Major Craft CORZZA CZC-652ML puikiai šitam diapazone tvarkosi. Ir šiaip estetiškai malonus kotelis, antra sezona man atitarnavo butent 9-11 cm vobleriu tvičingui ir keisti nekilo noras (kolkas). :lol:
 #720464   Moonwalker
 02 Lap 2018 09:39
Norėčiau kaip ir vienadalio labiau, bet corzos irgi dar neatmetu ;-var-var. Permeciau akis si varianta dar :
Megabass Destroyer F2-60X CRIFFHANGER carbon head model iki 14 g (medium fast akcijos) atrodo visai dailiai ir kaina padori
 #720469   edmundaxx
 02 Lap 2018 10:33
Imk mano Legendą 60MLF su Torzitais, ir būsi patenkintas lig ausų šitam diapazone, neknisu proto.
Nereikės pirkt katės maiše, kaip Megabasso, ir turėsi 10 galvų aukštesnės klasės kotą už visokias Corzzas....
  • 1
  • 181
  • 182
  • 183
  • 184
  • 185
  • 195
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė