Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #710077   skyfall
 27 Gru 2017 23:09
sveiki, gal kas galetu patarti del kastinginiu riciu skirtu lengviems masalams 3-5-7g metyti, ar tinkamesne/patogesne butu "specializuota" Shimano 16Aldebaran BFS XG (svoris 130g) ar universalesne Daiwa 17 STEEZ SV TW 1012SV-XHL (160g), ar vis delto pastaroji (daiwa) nepaisant savo salyginai nedidelio svorio labiau skirta dirbti su didesniais masalais?
 #710082   Rapolas
 28 Gru 2017 07:40
skyfall rašė:sveiki, gal kas galetu patarti del kastinginiu riciu skirtu lengviems masalams 3-5-7g metyti, ...
Trapšvenčiui per sunkus klausimas.. :-D kaista ir lydosi "laidai" smegenyse nuo tokių "suktų" klausimų ,o be to Kalėdines dovanas jau besmegeniai padėjo po eglutėmis... :-D
Šiaip tai, jei paprastai pasižiūrėt į klausimą (trumpuoju būdu), tai aišku, mėtyt 3-7g svorius geriau su lengvesniu multiku ir kokiu nors lengvu ~70g kotuku, iš serijos Yamaga-Tict-Graphiteleader ;-) nu komplektas visas gautųs apie 200g viso labo..
Jei pažiet sudėtingiau į klausimą, tai kyla papildomi klausimai, pvz.ar bus tik mėtomi tokie svoriai, ar dar ir žuvis bus gaudoma, o je taip, tai kur, kokiomis sąlygomis ir kaip :-D ai, ir dar.. ar pvz. nereikės ir didesnių bei sunkesnių masalų švystelt į kitą krantą..
Galima ir dar sudėtingaiu pažvelgt.. pvz. gal ruošiamasi šlakius gaudyt su UL ,pvz. Šventojoje , tai iš viso gal reiktų kitokį multiką (ir kotą )žiūrėt, o ne iš tų trijų...
Arba.. iš viso paprastas atsakymas... jei tai pirmas multikas- tai neverta net pradėt nuo UL, o pirma išmokt mėtyt ir gaudyt su pvz. Zilu 1016 SV TW :-D
p.s.: o po to, jau galima "dasipirkt" Ray'studio 8g špūlę ir nusileist iki UL, pvz. nuo šapalo pradėt upelėj ;-)
 #710085   zhnyplius
 28 Gru 2017 09:29
Sveiki, pridėsiu truputi informacijos diskusijai Daiwa zilion VS Daiwa tatula
1) Svoriai – atkreipkit dėmesį kad tatula kaip ir zillion turi kelias modifikacijas jei kalbame apie senąją tatulą ir lyginame ja su sv zilionu skirtumas yra (zillion 195g vs tatula 220) jei pradedi lyginti su naujaja tatula compact ty tatula CT skirtumas niekinis (zillion 195 tatula CT 200)
2) SV špulė – visai nesenai išėjo naujas tatula compact variantas su SV špule (Tatula CT SV) tai mano nuomone yra tas pats zilion sv turintis dviem guoliais mažiau bet tuo pačiu ir 100 amerikietiškų piningų pigesnis http://japantackle.com/casting-reels/da ... 00225.html VS http://japantackle.com/casting-reels/da ... -1016.html . Tai nežinau ar tie du guoliukai verti tokių pinigų čia jau spręsti kiekvienam asmeniškai.
PS ką sudomino Daiwa tatula CT SV ir skaitot angliškai truputis info: http://www.tackletour.com/reviewdaiwatatulasvtw.html
 #710088   Rapolas
 28 Gru 2017 09:47
Ne visai tas pats...
Zillion 1016 SV TW špūlė yra su trumpa ašimi ir tinka daugumai Daiwos multikų, kurie eina su 34 mm špūlėmis (T3, Steez, Ryoga, etc.).
Taip pat, ir su Ray'studio lengvomis 34mm špūlėmis, kurių jau išleistos į apyvartą kelios modifikacijos (su skirtingais induktoriais).
O šiaip, jau rašiau, kad visks yra daroma ant Tatula "važiuoklės" ,tik likusieji "pričindalai" persiskirsto per įvairius modelius..
Vienas neblogas dalykas, kad "važiuoklę" galima pasirinkt įvairių greičių (6,7,8 ir net 9/gyvai nemačiau šitos dar:D) :gutgut
 #710156   Voblis
 29 Gru 2017 23:09
Truputi prisidesiu - Daiwa riteles nuostabios,bet ...gaudau dazniausiai vobleriukais (3-6gr), sukres 1-2 nr, na ir dar mini spinerbaitai 3-4 gr, tai su magnetiniais daiwos stabdziais , nepriklausomai nuo spules, nepavykdavo stabilus metimas.Isbandziau ,manau , nemazai - steezas su visom imanomom spulem, zillionas PE ir kinietiska spule,tatula 103 ir kinietiska spule ir dar...
Pernai pasiemiau Curado 70 is karto su kinietiska spule ir mikro keramika, tai metant mano minetus masalus , daiwos ilsejosi. Jei ziuret virs kokiu 8 gr, tai man geriausi rezultatai su Abu Mgx2, spule pas ja gilesne tai nera galimybes isbandyti kaip elgtusi su mazesniais svoriais, bet tikriausia puikiai.
 #710177   GvidasG
 30 Gru 2017 19:37
paskaitykit šitos temos senus postus, prieš daugiau nei penkis metus tada išvis buvo nesuprantama kaip galima metyt su castu 4-5 gramus, dabar visa tai juokingai atrodo. 3 gramai įveikiama net su nelabai tam skirtom ritėm ir kiniškom špūlėm ar net su visai kiniškais variantais.
 #710197   Rapolas
 31 Gru 2017 08:13
Su ateinanciais Naujaisiais!!!
-Kad kuo daugiau meskeres broliu susidraugautu su multiku ir kastingu;
-Kad 3gr pavyduoliams gydytojai vietoj recepciniu vaistų dazniau išrašytu ricinos aliejuko :-D
-Kad kuo dažniau kotus lankstytu ne undinės, o trofėjai :-D
-Kad kuo dažniau į zvejyba važiuotų gamtos myletojai, o ne bambaliai... ;-)
-Kad kuo dažniau sugrįžusius iš žvejybos pasitiktu mylintys žmonės(-OS) ir karšta sriuba :-D
Gerų 2018 metų, Kolegos ;-)
 #710578   Rolas
 07 Sau 2018 21:16
Jau esu čia anksčiau rašęs, kad turiu šią daivutę ir kad šiai ritei (t3 1016) jau bus trečias sezonas. Mėtau lygiai tas pačias 120-130 minoškes (bet gal tiksliau būtų svoriais rašyt) ir negaliu atsidžiaugti . Labai retai papiktnaudžiauju svimbaitais iki 45gr. Ir sukasi ta ritelė kaip bitutė ir nieko tai fortkei kol kas nenutiko. Tiesa, žvejoju visada tik iš valties kur jai nėra galimybės išsimaudyti smėlyje ar žemėse.
Taip, kad kolega nesuk galvos, įsigijai gerą ritukę. Ir jei prisilaikysi elementarios ritės priežiūros viskas bus su ja ok. O meta ji į tolį tikrai ne ką blogiau nei paprasta mėsmalė.
 #710580   GvidasG
 07 Sau 2018 21:49
Va reviewas apie Tsurinoya XF50 rituke, mėto net pins minnow (2.2gr), yra ir kitas filmukas kuriame šita rituke pastatyta prieš modinta core, curado ir revo ltz, žmogus net nesupranta, kodėl rituke su ganėtinai sunkia špūle 12gr ir visišku stocku mėto ne ką praščiau nei tam reikalui išmodintos ritės.
https://youtu.be/L6PI2rswfl0
https://youtu.be/lWW8iHUwsD8
 #710588   zhnyplius
 08 Sau 2018 09:01
GvidasG rašė:Va reviewas apie Tsurinoya XF50 rituke, mėto net pins minnow (2.2gr), yra ir kitas filmukas kuriame šita rituke pastatyta prieš modinta core, curado ir revo ltz, žmogus net nesupranta, kodėl rituke su ganėtinai sunkia špūle 12gr ir visišku stocku mėto ne ką praščiau nei tam reikalui išmodintos ritės.
https://youtu.be/L6PI2rswfl0
https://youtu.be/lWW8iHUwsD8
Kaip tik tokį komplektą katik užsakiau (kotas + ritė grubiai 100 EUR atsiėjo). Kotas jau atkeliavo ir kaip už tokią kainą tikrai super. Vienintelis dalykas kas nervina tai rankenos medžiaga - jausmas kad iš kartono pagaminta. Daugiau viskas ok blankas tiesus žiedai pritaisyti tvarkingai testas atrodo sažiningas.
Ritės dar laukiu ant dienų turėtų atkleiauti.
Tai kai galėsiu kažką daugiau papasakoti įspūdžiais pasidalinsiu.
 #710593   GvidasG
 08 Sau 2018 10:10
būtinai pranešk kaip kas, o koks kotas? nes aš teton'a parsisiunčiau irgi tokioj pat kainų ketegorijoj tai ka aš galiu pasakyt nustebino.. smagus daiktas upėtakius ir šapalus vaikyt :cig.
Prikabinti failai
trutta1.png
trutta1.png (908.98 KiB) Peržiūrėta 5228 kartus(ų)
 #710596   Rapolas
 08 Sau 2018 11:23
GvidasG rašė:Va reviewas apie Tsurinoya XF50 rituke, mėto net pins minnow (2.2gr), yra ir kitas filmukas kuriame šita rituke pastatyta prieš modinta core, curado ir revo ltz, žmogus net nesupranta, kodėl rituke su ganėtinai sunkia špūle 12gr ir visišku stocku mėto ne ką praščiau nei tam reikalui išmodintos ritės.
https://youtu.be/L6PI2rswfl0
https://youtu.be/lWW8iHUwsD8
Manau, POTM (seaknight), kur anksčiau buvau įdėjęs, su mažesniais svoriais geresnis nei XF50. Beje, pasižiūrėjau, dabar alyje:D ,kad nesiunčia jo į LT.
Nu jei ten bronzinė pavara, kaip matos reklamoje, tai lait'ui ir ML turėtų būti rimtas konkurentas tam pačiam Haibo smart'ui ir/ar steed'ui.
Blizga, tai kaip katino pau... :-D ir spalvos efektingos.. nu ir 'knobų' forma.

Jei stebitės dėl špūlės svorio ir kaip meta lengvus masalus, tai dat labiau nustebtumėte su bačkute TORNADO... ta tai deda konkrečiai į šoną visas mano turimas bačkas su garsiais pavadinimais, o špūlės svoris tai o-ho-ho.. :-D taip kad "linejka' valdo ne tik UL, bet ir pzv. sunkiojoj artilerijoj su džigais ;)
 #710601   zhnyplius
 08 Sau 2018 12:10
GvidasG rašė:būtinai pranešk kaip kas, o koks kotas? nes aš teton'a parsisiunčiau irgi tokioj pat kainų ketegorijoj tai ka aš galiu pasakyt nustebino.. smagus daiktas upėtakius ir šapalus vaikyt :cig.
Kotas tas pats teton-as tik dabar pažiūrėjau kad truputi lengvesnės klasės negu youtube filmuke idėtas jei tiksliai pas mane TTC632 ty 1.9 m 1 - 4 g pagal užmetimą 2 - 4 lb pagal valą. Kaip ir minėjau maloniai nustebino jis mane. Matau tokį pat naudoji kaip tau jo rankena gal prisidirbo po kurio laiko ar ir liko tokia pat šiurkšti ir sausa?
 #710604   Rapolas
 08 Sau 2018 13:19
zhnyplius rašė:Rapolai, paieškojus POTOM iš Ali yra kas siunčia tik siuntimą iš Kinijos reikia pasirinkti.
Dėkui už info.
Aš ,kaip sykis, POTM turiu, man reikėtų tos XF50 (trulinojos), kad galėčiau praktiškai jas palygint ;-)
  • 1
  • 171
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 195
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė