Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #674123   Tadunce
 27 Rgp 2016 18:37
Ką patartų kolegos.

Pradėjau dairytis spiningo šlakiams Šventojoj, bet, kad nebūtų baisu porą kartų į metus ir į Nerį išlįsti.

Anksčiau turėjau W.R. 10'6 iki 1/2 išmetimo.
Žuvį laikė liuks, visai patiko ilgis dėl tvarkymosi su žuvimi, bet pats masalo valdymas labai vargino. Per daug inertiškas kotas buvo. Juolab, kad moderate.

Iš tėvuko buvau paėmęs vienam sezonui W.R. 9'6 iki 3/4
Principe kažkas tokio, ko ir norėčiau, bet man asmeniškai, jaučiasi galios perteklius.
Šventojoj naudoju realiai iki 100mm masalus, didesni labai retai.

Taigi, ką aš manau, kas visai tiktų :
W.R. 9'6 iki 5/8
Avid 9'6 iki 5/8

Dar mintyse yra ir tie patys modeliai, bet iki 1/2 užmetimo.
Principe, manau, kad žiemą Šventojoj ir kiek mažesnėse upėse, pilnai jo užtektų, bet nežinia ar ištemps galingiausius masalus.
Nežinia ar susitvarkytų su lašiu, nežinia ar susitvarkys iškeliavus į Nerį, kai masalai gali perkopti 100mm..

Akivaizdu, kad dabartinis galingiausias turimas kotas ( AVS76MLXF2) nelabai derinasi su šlakių žūkle

Tiesa, jei kas apylinkėse turi kurį nors variantą, gal būtų galimybė pamojuoti apkrautą rite su valu ir masalu..
 #674195   Jurginas
 29 Rgp 2016 07:34
Tadunce rašė:Ką patartų kolegos.

Pradėjau dairytis spiningo šlakiams Šventojoj, bet, kad nebūtų baisu porą kartų į metus ir į Nerį išlįsti.

Anksčiau turėjau W.R. 10'6 iki 1/2 išmetimo.
Žuvį laikė liuks, visai patiko ilgis dėl tvarkymosi su žuvimi, bet pats masalo valdymas labai vargino. Per daug inertiškas kotas buvo. Juolab, kad moderate.

Iš tėvuko buvau paėmęs vienam sezonui W.R. 9'6 iki 3/4
Principe kažkas tokio, ko ir norėčiau, bet man asmeniškai, jaučiasi galios perteklius.
Šventojoj naudoju realiai iki 100mm masalus, didesni labai retai.

Taigi, ką aš manau, kas visai tiktų :
W.R. 9'6 iki 5/8
Avid 9'6 iki 5/8

Dar mintyse yra ir tie patys modeliai, bet iki 1/2 užmetimo.
Principe, manau, kad žiemą Šventojoj ir kiek mažesnėse upėse, pilnai jo užtektų, bet nežinia ar ištemps galingiausius masalus.
Nežinia ar susitvarkytų su lašiu, nežinia ar susitvarkys iškeliavus į Nerį, kai masalai gali perkopti 100mm..

Akivaizdu, kad dabartinis galingiausias turimas kotas ( AVS76MLXF2) nelabai derinasi su šlakių žūkle

Tiesa, jei kas apylinkėse turi kurį nors variantą, gal būtų galimybė pamojuoti apkrautą rite su valu ir masalu..
"W.R. 9'6 iki 5/8
Avid 9'6 iki 5/8"
Šitie kotai, bent mano nuomone, šlakiams Šventojoje yra grynai per žiaurūs. Tiek ilgio, tiek užmetimo svorio prasme. Mojuot visą dieną su tokiu man jau hemarojum kvepia.
Praeitą sezoną atmojavau su va tokiu Tiro kiniečiu http://www.bait.lt/meskeres/spiningai/g ... 8PHuPl96M8
Tai po keletą metų eksplotuoto AVS90MLF2 galiu pasakyt, kad su trumpesniu ir gerokai lengvesniu kotu žymiai daugiau kaifo, tiek mėtant, tiek šlakioką traukiant.
Na o kad į Nerį dar norėsi išlyst, tai kaip sako, universalių spiningų nebūna.
 #674198   Tadunce
 29 Rgp 2016 08:01
Nematau aš čia didelio universalumo.
Žuvis ta pati, į kurią bus taikomasi..
Nes dabar tiesiog neturiu su kuo jos gaudyti.

Esu matęs kas su legenda iki uncijos gaudo Šventojoj, tai ten jau atrodė stipriai...

O su 8'6 - 9'6 ir iki 3/4 gaudo keli žmonės mano aplinkoje.
Negaliu kažko pasakyti blogo.

Matai, praktika rodo, kad ilgesnis kotas daug atlaidesnis klaidoms ir švelniau gesina tokios žuvies smūgius, kas išsaugo kablius nuo išsitiesinimo.
Kaip jau minėjau apie turėtą WS106mlmf2

Man su AVS76mlxf2 ~80cm šlakis buvo arti ribos, kur jau žuvį sunku kažkaip valdyti.
Per kietas, per trumpas, per lengvas...

Anksčiau WS serijoj, berods, buvo kotas iki 1/2 uncijos, bet dabar nei AVS, nei WRS nėra tokių, kad bent 8'6 ir tokiu išmetimu
 #674216   Aqua v.
 29 Rgp 2016 09:54
As irgi tik uz 9'6'', ir be amerikonu nelabai ka ant LT randi paciupinet pries perkant. Nebutinai Croiks, bet tiksliai zinom, kad butent amerikonai turi supratima didesniu salmo gaudyme, iskaitant kotu patvaruma, patikimuma, :gutgut tvirtuma.
Svoris koto iki 5/8 uncijos (kad ir 9'6'') - nu jokiam vyrui :roll: neturetu but perdidelis :grin: .
Beje, trumpesnis kotas labiau vargina del to, kad norint uzmest juo, reikia idet daugiau pastangu. Nekalbant, kad ir masalo valdyme (pvz mendinge :grin: ) kotui trumpejant galimybes mazeja; universalume (trumpas) irgi atsilieka - jei 3kg slaki gerai laiko, tai didesnes zuvies tas pats trumpas kotas negali laikyti (del fizika elementaris :oops: :grin: ), pns su skirtingo dydzio/svorio masalais.

Tadunce, jei Sventuke 'po langais' , tai as imciau 5/8Oz.
3/4 jau pereboras, ypac vobleriam; 3/8 Neryje sakyciau liaunokas.
Su 5/8 ir Neryje 'neprapulsi'.
p.s. uncijos ~ avid'ines :) , kitiems kotams reikia 'konvertuoti' . Ir valas pintukas; jei mono - galima kota drasiau ir galingesni imt.

Siaip aisku galimi ir kitokie variantai, trumpesni ir pns. Svarbu, kad tas kas naudoja galetu pagristi pasirinkima. Nes pvz lasius gaudant koto 'lengvumas', skambumas ir panasios savybes tikrai ne prioritetu virsuje (o tik kazkur 'nice to have' arba 'p.s.' eiluteje :grin: ), ir jei kazkas tai pabrezia, tai akivaizdu, kad jis renkasi kota pagal savo 'pomegius', bet ne pagal poreikius (diktuojamus gaudomos zuvies). Tarkim dzig lydekistas ir starkistas tikrai ras argumentu, kuo smagus 7' fastukas, bet su lasiu/slakiu zvejyba tie 'privalumai' netures nieko bendro.
 #674220   Jurginas
 29 Rgp 2016 10:13
Na Tadunce minėjo, kad ieško spiningo šlakiams Šventojoje, tai mano praktika rodo, kad toks galingas kotas šitoms žūklės sąlygoms nereikalingas. Nesakyčiau, kad kažko lengvesnio neužtenka, jei nebūčiau mėginęs stipresnių kotų - kaip jau minėjau AVS90MLF2, o dar prieš tai visai neblogą Larus Platinum 3.23 metrų ilgio. Principe jo, ilgesnių ir galingesnių kotų privalumų paneigti negaliu, bet man asmeniškai būtent šlakiams ir būtent Šventojoje ta jų galia jau yra perteklinė. Dėl to renkuosi kažką lengvesnio, šiuo momentu Tiro EX, knieti dar kažką iš Calameratti serijos išbandyti. Žiauriai patinka ta guminė po apkrova Graphiteleaderių akcija.
Šiaip manau visi sutiksit, kad įprastinio dydžio šlakiokas ir lašiša palei metrą tai jau skirtingos svorio kategorijos ir jiems jau kaip ir prašosi skirtingi įrankiai. Aišku, yra tokie sudedamieji, kaip masalo dydis, upės plotis ir krantai ir t.t., tad tų situacijų gali būti įvairiausių.
 #674222   mantasspecnaz
 29 Rgp 2016 10:26
O man knietetu isbandyti yamaga blanks ballistic 92ml tz ant lasiu, manau tinkamas butu irankis nes kaip ir seabasinis kotas ir uzmetimas atitinkamas ir akcija nors ir fast bet linksta kaip moderate :roll:
 #674223   Aqua v.
 29 Rgp 2016 10:30
mantasspecnaz rašė:O man knietetu isbandyti yamaga blanks ballistic 92ml tz ant lasiu, manau tinkamas butu irankis nes kaip ir seabasinis kotas ir uzmetimas atitinkamas ir akcija nors ir fast bet linksta kaip moderate :roll:
beje ir amerikonu fast buna labai skirtingi, pvz kai kuriu Lamiku ir Criuks fastu negali ne 'salia pastatyt' :donknow'
 #674226   Aqua v.
 29 Rgp 2016 10:45
:lol:
skirtingus fast paminejau ;-) tikrai ne del to, kad atkalbet tave nuo ipono :-D
Jei tik randi/turi 'padabna', aisku bandyk :gutgut
 #674238   Tadunce
 29 Rgp 2016 11:29
Aqua, prieš porą metų vienas iš mūsų pokalbių a,ž, buvo apie spiningus.
Kaip tik turiu jį likusį.
Realiai beveik viskas, apie ką kalbėjom, tai kartojasi ir čia :) (tik tada sakiau, kad neturiu finansų atsinaujint :-D )

Tik tuomet dar sakei, kad žiemai ir 3/8 9'6 naudoji.

Taip pat galiu paantrinti tuomet išsakytą mintį, kad ko gero, trūksta 9'6 iki 1/2 dabartinėje jų gamoje.. (gal pas ką guli nenaudojamas? :) )
Bandyčiau tokį kratyti.
Jei ne, ko gero, kad iki 3/8 jau nenusileidinėsiu..
 #674249   SauliusM
 29 Rgp 2016 11:52
Tadunce rašė:Taip pat galiu paantrinti tuomet išsakytą mintį, kad ko gero, trūksta 9'6 iki 1/2 dabartinėje jų gamoje.. (gal pas ką guli nenaudojamas? :) )
Bandyčiau tokį kratyti.
Jei ne, ko gero, kad iki 3/8 jau nenusileidinėsiu..
http://zuklys.lt/g-loomis-str-1082-s-imx.html
arba
http://parduotuve.spiningavimas.lt/lami ... -1367.html
o siaip tai jei apie kroiksa 3/8 nuomone susidaryta pagal avida, tai vertetu ir lasisine legenda iki 3/8 paziuret.
Va Mindules gali klaustelt, jis steelheadus tokia gaudo. Man labai smagus kotas, tik kad nuo gamybos nueme, tai senienu tektu ieskot.

O G1367 lamiko tai ne vienas mano pazistamas savo laiku lauze, tiesa, pasikeite ziedus I kiek geresnius.
 #674259   Tadunce
 29 Rgp 2016 12:38
Garis stipriai peržengia mano psichologinį "sumos kurią dar norėčiau sumokėt už spiningą" barjerą.

O lamiglaso jokio gyvenime neesu rankose laikęs, tai apie juos apskritai neturiu nuomonės, apart to, kad iš pirmo žvilgsnio, net ir nedidelio užmetimo testo kotai atrodo labai galingai. Blankai ties rankena pasirodė ypač rimti..

Legenda, įtariu, kad irgi į rėmus nelabai tilps. Taip pat, kiek jų laikęs, susidaręs nuomonę kaip pakankamai griežtų spiningų.
Bet tai irgi buvo uncijinė ~3m ilgio, ul, 76xf tournamentas...

Neveltui ir žiūriu avidus, ir riverius.
Juolab, kad nemažai jų ir į pardavimą išlenda ir geriausiai susipažinęs su savybėm
 #674273   SauliusM
 29 Rgp 2016 13:52
Apie lamikus matyt nuomone susidarei pagal ju MTS (magnum taper) modelius, kurie pas "dzigitus" gana populiarus.
Ilga legenda su uzmetimu tik iki 3/8 nelyginama su uncijinem ar 76xf. Cia sakyciau netgi artimiausias analogas kotam rinktiem ant museliniu blanku.

Aisku griztant prie museliniu blanku, tai kol as CTS neciupinejau, tai man irgi ju sakiau, gal nereikia, issiversiu ir taip. Bet po to kai su CTS susipazinau, tai apsiverte mano nuomone labai greit ir kroiksu atsargos spintoj smarkiai pratustejo.
Bet cia jau aisku sugrojo ne tik muselinis vs spininginis blankai faktorius, bet ir CTS vs Croix, Loomis ir t.t... O CTS parduoda tik blankus ir surinktu gamykliskai kotu nepardavineja, tai pasirinkimo nelabai ir buvo norint apturet CTS.
 #674280   mantasspecnaz
 29 Rgp 2016 14:10
Buna skelbimuose lumiu ir avid iz normalia kaina.iki poros simtu euru.kaip tik ir pasiemiau lumi iki 14g.man smagus,lasiui uztenka ;) ir ne tik.
 #674310   Aqua v.
 29 Rgp 2016 16:00
Tadunce rašė:Aqua, prieš porą metų vienas iš mūsų pokalbių a,ž, buvo apie spiningus.
Kaip tik turiu jį likusį.
Realiai beveik viskas, apie ką kalbėjom, tai kartojasi ir čia :) (tik tada sakiau, kad neturiu finansų atsinaujint :-D )

Tik tuomet dar sakei, kad žiemai ir 3/8 9'6 naudoji.

Taip pat galiu paantrinti tuomet išsakytą mintį, kad ko gero, trūksta 9'6 iki 1/2 dabartinėje jų gamoje.. (gal pas ką guli nenaudojamas? :) )
Bandyčiau tokį kratyti.
Jei ne, ko gero, kad iki 3/8 jau nenusileidinėsiu..
Kai ziema tik Sventojoj (nu ir Dubysoj) gaudydavau, pakakdavo 3/8oz. Stambus slakiai/lasiai ziema ten nedaznai papuldavo, tai susitvarkydavau neskubedamas ir su jais.
Kai 'ilindau' ziema ir i Neri, pradejau gaudyt 5/8oz kotu. Kuris beje ir Sventukei tinka.

Tai kai uzklausei koto Sventajai ir kartais Neriai, tai siuliau pastaraji; o dar ir prielaida darau, kad i Neri noresi vis daugiau ;-)
Jei vien tik apie Sventaja ziema kalbet, tada ... reiketu pagalvot, arba pasiulyciau dar koki Lamiglasa X96JS paziuret :oops: :) ..

o Avid'o 9'6'' iki 1/2 tai nezinau tokio.
 #674325   Tadunce
 29 Rgp 2016 17:26
Kad ant muselinių blankų rinkti labai tinkami, tai ne iš vieno savininko ir bandžiusio girdėjau, bet atsimušam į kainą.
Legendą pamojuoti būtų gal ir variantas, tik ar užtenka jos ir svaresniai mamkai užgulus?
Nes anksčiau buvai skeptikas tokių kotų su mažu išmetimo testu.
Po Mindulės sakei, kad ws serijos spiningai tam yra super. ( ką galiu taip pat paantrinti)

Linai, buvo wild riveris su tokiu testu, bet galvoju ar ne 7'6 ilgio, nes mąsčiau tuo metu apie žieminus šlakius tik Šventojoj...
 #674334   SauliusM
 29 Rgp 2016 18:37
Tadunce, slakiui ir Sventajai tos legendos uzteks. O apie lasisu mamkas ir Neri ner ir kalbos.
O Neriai tai taip. Wild river tiktu. Is naujuju pvz 10'6'' ilgio iki 5/8.
O as pats senaji turiu8'6'' iki 21gr. Tai vienas is nedaugelio kroiksu kuri turbut nepaleisiu. Beje, kazkas dabar skelbimuose toki uz niekinga 100 Eur pardavineja
 #674549   Airis
 31 Rgp 2016 14:14
Jau paziurejus i svori atsoka fantazija.
 #674553   Evaldas Z
 31 Rgp 2016 14:27
A tai ne Donis su tais Guideline draugauja ? Kazkur kazka maciau su tais kotais :roll:
 #674556   giedriuzzz
 31 Rgp 2016 14:31
Donis su jais draugauja, tik jis pats nebespiningauja visiškai. Sakau, gal iš čia esančių turi nusipirkęs ir pratestavęs normaliai kotuką..
 #674559   vava
 31 Rgp 2016 14:38
jei nespiningauja, tai nereiskia, kad patart negali ar uzsakius atvezt
 #674560   giedriuzzz
 31 Rgp 2016 14:47
Su atvežimu ir nupirkimu iš jokių problemų..
Tiesiog mane domina koks jo rezervas užmetimo, kaip laiko žuvį ir panašiai...
 #674695   nafanialt
 01 Rgs 2016 20:46
Labi, gal Vilniuje kam teko matyti gyvai stovintį Favorite Professional PLS-682L (2-7 g.) arba PLS-732L (2-10 g.)? Pas Fanatikus tik vienas galingesnis professionalas, o kas dar turi Favorite kotų Vilniuj ir nebežinau... Kaunas kažkaip tolokai ;)
 #674756   zipas
 02 Rgs 2016 16:41
AS iki 7gr turiu. Ziurint kur naudosi. Vobleriukam puikus kotas, su mikromasaliukais nekazka. Beto ans tikrai galingesnis nei 7 gr.
 #674779   nafanialt
 02 Rgs 2016 20:56
2 gr. įmanoma švystelt pusėtinai? Reikalas mažiems vobleriams ir sukrėms nuo 2gr... Noriu universalesnio kotelio visokiems reikalams- šapalui, gal net ir ešeriui, o kartais ir iki upėtakio, kol kažką ten suprasiu ir žinosiu ko tikrai noriu. Bet Vilniuj, kiek suprantu, favoritų paliest misija sudėtinga :)
 #674798   Giedra
 03 Rgs 2016 05:36
Daug favoritu vln yra justiniskiu norfoi zvejybos parduotuvei zemutinem aukste
  • 1
  • 393
  • 394
  • 395
  • 396
  • 397
  • 426
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė