Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #4543   Vegys
 03 Bal 2006 14:00
ar kas nors juos bandet ? Kokioms zuvims ? Kaip sekesi ?

Vot zurnaluose raso apie juos. Sako neblogai sugauna. Dazniausiai kaip suprantu gaudo starkiai (sitas man neydomus - nesu sugaves / negaudes), lydekos (sitoms ir siaip masalu yr + man velkiavimas arciau sirdies). O vot ydomu eseriui ezere - tinka ar netinka toks masalas ? Ateis vasara, manau isbandysiu. Ale sakau gal kas nros bandet ?

 #4551   žVYNAS
 03 Bal 2006 16:22
Bandziau naudot starkiams, rezultatas visiska :syk/na , naudojau nekvepinta, cia mano nuomone lygiai tas pats kas gaudyt sniurka ir bandyt irodyt zuviai, kad tai sliekas. Kas del eseriu tai klausk Rybijglazos, ji ant sito speceliste, net straipsni kazkuriame zurnale sia tema buvo parasius :'viau

 #4554   alkanas
 03 Bal 2006 17:07
turiu paralona, pirktini, ne samapala, eseiuko imitacija, kokios firmos nebezinau, tai gerai kad tik viena nusipirkau ;;'plim bandziau metyt ne karta :syk/na bet cia gali buti ir mano problema :grin:

 #4557   mantesas
 03 Bal 2006 17:19
Gaudziua as ir amno tevukas ant ju:0 nepamainomi eseriam ten kur neina ikisti tvisteriuko tai yra upes status molingi skardziai. Kimba tikrai neblogai tik reik atidirbti sokinejimo tempa. Pagauta ant ju bovo vegeliu, lydeku starkiu eseriu ir net karsiu. Viena segzemplioris buvo karsis sveres virs triju kg.
ant ju buvo gaudoma minijoje ir nemune

 #4560   Vegys
 03 Bal 2006 18:45
mantesas, o ezere nebandei ? O kaip trauki, sokdini dugnu ? kokio dydzio eseriams naudoji ? spalvotas ar tiesiog balto paralono ?

 #4578   mantesas
 04 Bal 2006 07:14
Ne ezere nebanddziau o siaip sokdini pakankamai tankiai kaip tvisteriuka dugnu. Na dar neblogai kibo tarp leliju jis nekliuna uz zoliu visai gerai. tai gal ir ezere eis net nzn. o spalvos tai patys pjadavom is balto porolono ir biski su raudonu markeriu padazudavom ir tiek.

 #4581   Agis
 04 Bal 2006 08:52
Manau per praejusio pavasario meeta dauguma matem kaip sekmingai su porolonu Omas trauke starkius, taigi, kad tas masalas sudinas negalima teigti.Manau reikalingas atidirbimas masalo sokdinimo, kaip ir daugumos masalu.Turiu pora nusipirkes "Aises" gamybos pernai bandziau, bet kazkaip ilgai nesinorejo su jais zaisti ir vis persikabindavau guminuka.Manau gerai padrozus tik su porolonkem atrastai ju sokdinimo buda ir tada gal but taptu kibiausiu masalu, kaip jau ne karta teko skaityti rusijos zveju forumuose.

 #4723   tuomahaukas
 05 Bal 2006 14:32
Man neteko pilnai įsigilinti į šio masalo šokdinimo ir kt. ypatybes- "porolonkes" keletą kartų teko naudoti užpraeitą rudenį gaudant lydekas. Ir naudojau ne visai "pagal paskirtį" : tada buvo užėjęs galvon "bizas" ant visokių masalų atraktorių- a kurgi geriau tie smardalai susigers ? :lol:
Esu mėgėjas patestuoti įvairius masalus didesniuose matomuose plotuose nei vonia :lol: , nes galėdavau (ir norėdavau- turėjau sąlygas ;-) ) tam skirti didelę žūklės laiko dalį. Bandant man patiko ši masalo savybė- kai ant dugno, porolonkė beveik stačiai stovi, netgi vos vos patraukiant masalą, net nešokdinant- panašu į visai žioplą, savo reikalais užsiėmusią žuvelę, kišančią snukį dugnan :roll: Guminuko šitaip "neišlaikysi"- jis visas guls ant dugno, o šitą gali tiesiog darant pauzes palikti kaip yra, vos vos trūktelint.
Lydekų taip ir neteko pagauti su porolonu, bo vis tais purškalais domėjausi, priedo mano spininginiai kotai neidealūs džigauti (naudoju visai kitokius masalus), tad tiek ir pastebėjimų :oops:

 #4726   Nojus
 05 Bal 2006 14:59
o tu paralonkiu yra visoje Lietuvoje,ta prasme tai populiarus masalas?kokios spalvos dominuoja pas jus?paprasyciau tevo ,kad atsiustu...aciu...

 #4728   tuomahaukas
 05 Bal 2006 15:34
Drįstu teigti, kad populiarus tiek pat, kiek "mylimiausi lietuviški masalai", pvz.: poperis, devonas, cikada... - entuziastų visada atsiras, atsiras ir straipsnių... bet tikrai ne dauguma ir pastoviai... ;-)
Dėl spalvų- čia "kreivas" klausimas :shock:

 #4771   spiridonas
 05 Bal 2006 20:55
tuomahaukas rašė: Guminuko šitaip "neišlaikysi"- jis visas guls ant dugno, o šitą gali tiesiog darant pauzes palikti kaip yra, vos vos trūktelint.
gal biski ne i tema , bet idomu ;-)
Paveikslėlis

su sia sistemele, guminukas labai reikalingu greiciu keicia padeti is "snukiu zemen" i "guliu ant sono" paralonas panasiai zaidzia... beje sistemele su guminuku labai patinka starkiams.

 #4788   Agis
 06 Bal 2006 09:00
Gana ilgas ir issamus straipsnis parasytas R.Zilinsko apie porolonkes yra balandzio men.'Zuikle +"

 #4790   Skumbrotas
 06 Bal 2006 09:14
Galvoju irgi prisidrožti tų porolonkių. Jei jau pas rusus jie pasiteisino, tai gal tiks ir čia. Paslėpus kablio galą pačiame porolone gaunasi nekliūvantis masalas, tad turėtų labai tikti nežinomoj vietoj pradžioj žvejybos pratikrinti dugną ar nėra kliuvinių, tuo pačiu ir ar patinka tas masaliukas vietinėm žuvim. Jei dugnas pakenčiamas ir niekas neužkmba, tada galima bandyti kitus masalus, taip sumažės nuostoliai.

 #4801   Vegys
 06 Bal 2006 14:18
Agis rašė:Gana ilgas ir issamus straipsnis parasytas R.Zilinsko apie porolonkes yra balandzio men.'Zuikle +"
Ji perskaites ir sugalvojau kad reiktu pabandyt. Pries pabandant - cia uzklaust :) Tik vienas minusas - kadangi mane domina daugiau eseriu zukle, vot neaisku kaip gausis, bo autorius raso kad mazo dydzio nesigauna pagamint. Neaisku tik kas ka vadina mazu dydziu ... Mano gaudomi / sugaunami eseriai ner monstriski.

 #4802   mantesas
 06 Bal 2006 14:40
Na jie eseriam tikrai tinka irjuos gana gerai griebe jo sitas privaluma skad stovi virs dugno tai labai geras sakau sitie masalai ypatingai gerai psiteisino kur status molingi nugriuve slaitai ten pilna keru o porolonke nekliuva ir ja galima per tuos gabalus sokdint ten gaudan su tvisteriu ju daug labai reikedavo o porolenkes praeidavo liuks ir sakau kur yra eseriu tai jos labai gerai veikia

 #5518   Agis
 14 Bal 2006 22:36
Savaites begyje lankiausi rusu spiningistu puslapiuose skaitinedamas informacija apie porolonines zuvytes.Susidariau nuomone, kad tai jau praeities masalai :roll: ,nes daugumos zveju nuomones ir patarimai praktiskai uzsibaigia : " zinoma atsiradus prekyboje jau kokybiskiems "Mann's" ir "Mister Tvister" guminiams masalams, porolonkes zymiai pralaimi, taciau jos vis dar islieka pigiu masalu, galinciu suvilioti starky ar sama"
O kas liecia poroloniniu masalu gamyba, tai dauguma pataria naudoti 2-4 mm plocio porolona ir zuvytes daryti butinai su uodegyte.Kol ranka neatidirbta, butinai iskirpus zuvyte pritaisius prie dvisakio kabliuko butinai meginti skaidrioje sroveje po truputy ploninant i uodegeles puse.Tik tokiu budu galima padaryti normaliai dirbancia porolonke, o ne iskirpta kazkoki trikampi. :!:

 #5532   vacys
 15 Bal 2006 14:43
Agis rašė:O kas liecia poroloniniu masalu gamyba, tai dauguma pataria ... daryti butinai su uodegyte. ... Tik tokiu budu galima padaryti normaliai dirbancia porolonke, o ne iskirpta kazkoki trikampi. :!:
O kam to reikia, kam stengtis is neplastiskos medziagos isgauti nerealu uodegos darba. Juks pats cituoji: "zinoma atsiradus prekyboje jau kokybiskiems "Mann's" ir "Mister Tvister" guminiams masalams, porolonkes zymiai pralaimi..."
Jei tau reikia uodegos darbo- renkiesi guminuka, jei tau reikia pigaus, toliau uzmetamo masalo dzigavimui, puikiai tinkancio kvapu pernesimui- rinkis paralonioni masala, kuris dzigaujant tikrai gerai vilioja starkiu ir eserius. O forma, uodega, manau, tikrai maziau svarbi uz poroloninio masalo pravedima.

 #5564   Agis
 16 Bal 2006 19:14
:arrow: Vacy
Siaip tai as stengiuosi rinktis nei porolonke, nei guminika. :lol: As tik pabandziau susisteminti rusu spiningistu nuomones apie porolonke.Kadangi daugumoje rusijos vietu dar tik normalus guminukai atsiranda, tai manau apie kvapu pernesima ten dar ankstoka kalbeti.Zinoma tas neliecia didziuju miestu zveju.

 #5565   Agis
 16 Bal 2006 19:16
Ir dar jei as noreciau pernesti kvapus kartu su guminuku, paprasciausia priesais galvakably prisabacinciau porolono gabaliuka suvilgytu kvapu.Toki buda jau seniai naudoja lenku spiningistai.

 #5579   alkanas
 17 Bal 2006 12:08
manau kad siuo postu yra padetas taskas porolonuose.
gudresnio varianto nebezinau. su tuo paralonu pries masala tu man atverei akis :shock: susitiksim, primink, esu skolingas ''plot
dar maniau pabandyt viena varianta:
i guminuka su svirkstu ipust oro, tik nzn ar laikysis ten oras ir gumeskes uodega bus pakilus, o gal kas bandet er zinot kokiu navarotu kaip islaikyt gumeskes subine pakilusia :idea:

 #5600   tuomahaukas
 18 Bal 2006 17:23
A vot jeigu aš pabandyčiau sau su švirkšto ilga adata per šnervę jopstelti į smegenis ir suleisti 10 kubikų oro- įdomu ar nuo to tapčiau protingesnis ?- :roll: tūris gi padidėtų :lol: Gal kas bandėt ? :twisted:
Išvada: tarp teorijų ar samprotavimų yra tokių, kurias verčiau patikrinti pačiam ir tylėti amžinai, nei siūlyti ar klausti to kitų ;-)

 #5612   Agis
 18 Bal 2006 21:08
Manau, jeigu taip lengvai buru galima to guminuko subine pakelti, tai gamintojai tikrai padarytu :roll: O is kitos puses, ka jau ta zuvele gali stacia rankioti nuo dugno starkio duobeje :roll: Pugzlys, eserys taip nesielgia, tai kam ta subine kelt :roll:

 #5621   tuomahaukas
 19 Bal 2006 07:35
Starkio duobėje rankioti sverch naglosti būtų :lol:
Na o jei beveik rimtai, tai noriu Agio paklausti: tas, tarkim dažniausiai geltonos spalvos guminukas, kuriuo džigaujama- kokia tai žuvelė ir ką ji veikia starkio valdose ? ;-)
Kiek pasidomėjau rusų saituose, labiau porolonkes akcentuoja starkių žūklėje (bet tai tikrai ne aksioma). Nu ir šiaip pamąsčius- starkis anksčiau ar vėliau nepakęs savo valdose nei knisančios dugną, nei šiaip bimbinėjančios rybkos :?

 #5639   Agis
 19 Bal 2006 09:37
As turejau mintyje, kad priputus oro, kaip vienas kolega siulo, tas guminukas kybos pakelta uodega ir letai nekris zemyn.Tai mano manymu butu nenanuralu, o kas del spalvu tai nzn :roll: As jei buciau labai linkes gincytis zmogus, tai pabandyciau kokiam menesiui uzvesti diskusija, kad tos spalvos tik fignia dideliame gylyje, nu bet pasiliksiu prie savo nuomones.Mano ysitikinimu lemia zaidimas, juo labiau, kad porolonkiu tikrai dauguma nedazo.
Kas del porolonkiu naudojimo starkiu zvejybai, rusai tai labai tokia zvejyba giria, ir megsta patalpinti graziu starkiu, sugautu porolonke nuotraukas, bet... pasiskaityk lenku puslapius ir ten pamatysi, kad paskutiniu metu geriau uz balansyra pasirodo nera, zvejojant is valties su trumpu spiningeliu.Taigi pasikartosiu vel, tai puikus pigus masalas, kuriuo galima pagauti zuvies, taciau, mano manymu galima rasti daugely naujovisku masalu, kurie tikrai geriau vilioja zuvis, taciau jie kainuoja :!:

 #5642   tuomahaukas
 19 Bal 2006 09:52
Na kaip bebūtu, bet su vienu dalyku reikėtų sutikti :roll: :
tokiu kampu, imituojant knisančią žuvelę, jokio kito (bent jau iš man žinomų) masalo ilgai neišlaikysi tiek veikiamo srovės, tiek stovinčiame vandenyje kad atrodytų natūraliai. Tai lemia pats masalo medžiagos plūdrumas, o ne visokie oro pūtimai, kas mano galva atrodo kaip visiškas absurdas. Priedo man labai įdomu kaip pirmas ir antras variantas atrodytu grimzdamas, who is the winner ? :twisted:
 #268798   žuvius
 30 Kov 2011 18:12
man tai geras masalas,bet vobleris geresnis.as su skestanciu ta paty padarau srovei nestik nemune gaudau.
 #271638   ard
 07 Bal 2011 18:40
Rusne, Skirvytes senvage, pries kokius 5 metus pavasarį buvo varzybos- 2 rybokai su parolonu, du su guminuku ejo per lelijas. Rezultatai 8:2 guminuku naudai.
Netikiu ju panaudojimu lydekoms, starkiams gal.
 #271951   henyte
 08 Bal 2011 16:51
ard rašė:Rusne, Skirvytes senvage, pries kokius 5 metus pavasarį buvo varzybos- 2 rybokai su parolonu, du su guminuku ejo per lelijas. Rezultatai 8:2 guminuku naudai.
Netikiu ju panaudojimu lydekoms, starkiams gal.
Guminukas (apie kurios siuo atveju sneki, kiek suprantu) yra aktyvus, stiprius virpesius skleidziantis masalas, porolonke praktiskai be jokiu virpesiu... Rezultatai priklausys nuo zuvies noro, ar lydys nores ko agresyvaus ar kazko ramesnio. Juk ir gaudydamas gumom tikriausiai bandai ir agresyviai sokdint dziga, o kartais paprastas tolygus kuo letesnis traukimas... Todel nelygu kokia diena, rerzultata gali gauti geresni naudodamas pasyvesni masala, kad ir ta pacia porolonke...
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė