Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #10748   Agis
 02 Rgp 2006 12:32
Narsant po interneta teko pastebeti, kad daugelyje saliu zvejai noredami issaugoti spininginius masalus naudoja tokio tipo "lazdeles".Ju atsiliepimuose rasoma, kad deka ju zymiai sumazeja vobleriu kabinimasis uz kliuviniu ir isaugojami masalai.Gal kas naudojate tokias sistemeles ir butu ydomu suzinoti kokie ilgiai, kokie svoriai, kokie atstumai iki voblerio turi buti :?:
Paveikslėlis

 #10820   tuomahaukas
 03 Rgp 2006 09:01
Esu jas naudojęs, viliodamas vobleriukais dryžius Skaisčio ež. Dugnas iš smėlėto keičiasi į padengtą tankiu žolių kilimu. Šiaip naudoju slyveles, kažkur buvau perskaitęs kad lazdelės- neblogas sprendimas ir porą įsigijau. Negaliu pasakyti kad šiomis sąlygomis kabinti slyveles netinka, bet jau pati šios lazdelės forma sako kad taip geriau.
Turiu ~5 ir 10 cm ilgio lazdeles. Pavadėlio ilgis priklauso nuo to, kokiame gylyje noriu pateikti voblerį. Tvirtinu per trišakį suktuką. Pvz.:

Paveikslėlis

Pagrindinis valas- pintas. Todėl, kad pagrinde gaudydamas lydekas, greitai galiu perdaryti sistemėlę ešeriams. Nuo 60 cm iki metro ilgio ~0,14- 0,16 monofilamentinio valo šoninis pavadėlis vobleriui, tas pats valas ir svareliui. Manau kad šios lazdelės (ypač ilgesnės) efektyvesnės būtų gaudant ten, kur ant dugno daugiau medžių, šakų ir pan. O Trakų ež. naudojau todėl, kad jas turėjau- visai padoriai galima ir slyveles naudoti ;-) (Pataisykite, jei klystu...)
Regis nieko naujo nepasakiau ?... :roll:

 #10822   Agis
 03 Rgp 2006 09:51
Tame esme, kad nieko tu naujo nepasakiai :shock: Esme mano klausime buvo, kuo tokia sistemele apsaugo masalus nuo praradimo.Juk kaip ir eiline slyvuke jis eina dugnu, o vobleris zinoma tempemas is paskos taipogi liezuvelio deka aria dugna.Tai kur cia logika :roll: Vat as ir galvoju, gal ta lazdele reikia tvirtinti kuo arciau voblerio :roll: , kad tipo ji atmusinetu nuo kliuviniu. :roll: O gal tik kazkoki vobleriu tipa reikia naudoti tipo plaukiancius, ale visviena juk vobleris ners zemyn :donknow'
Sio sezono mano dovanos Nemuno damboms priverte susimastyti :-D

 #10823   tuomahaukas
 03 Rgp 2006 10:37
Nieks man dugno nearia- aš naudoju floating voblerius.
Lazdelės tiesiai prie valo niekad nesu tvirtinęs, manau kad čia ne "atmušėjo" funkcija, o tiesiog paprastas svarelis turi daugiau galimybių strigti kliuviniuose, nei tokia lazdelė. Yra svareliai veliavimui, jie švininniai, bet forma panaši (anie pailgi, lenkti).
Jeigu klausimas yra "kuo apsaugo masalus nuo praradimo ?" - nžn., paminėjau tik tai, ką bandžiau ir ką manau. Tiesiai ant valo verti šitos lazdelės nesinori (jeigu ji tam skirta- reiškia naudojau ne pagal paskirtį :lol: )- verdavau ir fiksuodavau arba užspausdavau apvalius svarelius. Tokia traukiama balbatuojanti palka prieš voblerio nosį man kažko nekaip atrodo... :roll:
Agi, būtu įdomu, jei darkart peržvelgtum savo info šaltinius ir giliau pakapstytum- visgi kaip ją naudoti ? :roll:

 #10824   Agis
 03 Rgp 2006 10:54
Tai vat kad neradau tuose saltiniuose, uztat ir klausiau :oops: As ir pats nesuprantu, ka reiskia prierasas prie situ svareliu, tipo ryskiai sumazinantys masalu praradima.Tikriausia tai eilinis prekybininku nusikalbejimas :lol:

 #10831   tuomahaukas
 03 Rgp 2006 14:41
A velniai žino... :-:help! :wh.flag:

 #10839   Skumbrotas
 03 Rgp 2006 16:07
Ponai prisiekusieji,
Pasakykit kaip jus uzmetat sita sistemele? Bandziau as tokias konstrukijas - jei tik tos lazdeles ar slyveles yra sunkesnes uz masala, tai jos uzmetant lekia pirma viso, pasekmej pavadokas su masalu apsivinioja apie pagrindini vala ir labanaktis. Priejau isvados, kad norint normalai uzmesti sitie pribombasai turi buti lengvesni (gerokai) uz masala. Gal as ka ne taip darau???

 #10843   Xrapas
 03 Rgp 2006 16:54
Bandžiau tas "tirolietiškas" lazdeles velkiaudamas Baltuosiuose Lakajuose. Gaminausi pats- į skaidrų kembriką pyliau smulkius medžioklinius šratelius. Eksperimentų tikslas buvo kuo giliau prie pat dugno nugramzdinti plaukiantį voblerį. Pasikankinau vieną rudenį kaitaliodamas vamzdelio svorius, pavadėlio ilgius, bet nieko efektingo neatradau. Dabar tam tikslui naudoju elementarius švininius svorius, tik darau juos ilgus ir plonus- maždaug 6 mm diametro.
Beje, minėtą sistemą naudoju labai retai- daugiau pasitikiu skirtinguose gyliuose plaukiančiais vobleriais. Didžiausia dalis kibimų velkiaujant man būna "pusėje vandens" arba arčiau paviršiaus.
Kažkur buvau skaitęs (Tuomahaukai, neprašyk nuorodų- galiu nerasti :? ), kaip teoriškai panašūs svoreliai gali apsaugoti nuo masalų praradimo: plauki sau valtyje, svorelis velkasi dugnu (be galo domindamas ten gulinčias lydekas), iš paskos vingiuoja plaukiantis vobleris, kurio nėrimo gylis neviršija svorelio pavadėlio ilgio. Kada kažkokiu būdu sugebi nustatyti, kad svorelis dugne rado kliuvinį, staigiai sulėtini greitį ir taip išgelbėji brangų voblerį nuo praradimo... Atmetus mano ironijas, tų rekomendacijų idėjos buvo maždaug tokios :lol:

 #10894   Agis
 04 Rgp 2006 08:44
Zodziu aisku, galimybes neribotos, kaip ir WD-40, ale ot tie jankiai protingi :lol: :lol:

 #71759   Pelekas
 13 Rgs 2008 01:14
Atsiprasau jei ne i ta tema, bet turiu patarima... Kartais buna, kad turim superine sukre, bet ji lengva, o reikia toli numesti ir storesni vala naudoti. Pats bandziau toki dalyka, pries segtuka uzdedavau svino svareli - pailga, uzapvalintais galais, kad ji sustabdyti uzspausdavau maza srateli, kad jis valu neslankiotu. Papildomas svoris, papildomas nuotolis. Jei kas yra taip bandes tai parasykit, kokie minusai, kokie pliusai, kas dar kitaip buvo sumastes ir t.t. ..... ;-read!

 #81261   Raude
 12 Lap 2008 08:59
makaulė rašė: nu zodziou taip......spinigas NEkuolas,pagrindinis valas 0,06 pintas plius 0,12 pavad....prieky svarelis 3 gramu kelia dumbla,mikromasalas ant lengvo kablio,kad neskestu-dugno nekabintu........nu uzteks ytariu :roll: ...
Darau taip......pagrindinio valo gale rishu svarely 3-6-max 8gr,priklauso nuo sroves,virsh jo 5-7 cm kilpa mazyte,ne maziau 3 kart apsukt ba pintas valas),O i ja ne trumpesnis nei 70 cm pavadelis,su paprastu(naudoju su uzkarpom,kad guminukas neslidynetu),kabliuku,pavadelis mono.Gaudymo technika-letas vilkimas dugnu,kartais patraukiant,darant pauzes,traukiant tolygiai...zodziu.Spalvos dabar-raudona,su sidabriniu brokatu,ta pati su melsvu,tepalas su auksiniu......ziemos rezimas,visai nebenori eseriai nei dzigavimo,nei aktyvaus shokdinimo.Beje ilgas pavadys-nekabina dugno,ba kablys be galvutes,svorio,kai kas is draugu dar prie kabliuko deda mini pludele,kad guminukas kiltu......fuuuu pavargau ayjskyt,manau supratot :shock:

 #81358   žVYNAS
 12 Lap 2008 17:43
Siaip tai kur Agis idejo tu vamzdeliu nuotrauka, lygiai tokiais skandinavijoje upese ant sroves yra sekmingai gaudomos lasisos ir visokie upetakiai masalui naudojant slieka, zinau, kad pas mus tai tabu, bet ten taip zvejoja apie 70% zveju ir nieko jie tame smerktino nemato, srove islenkia vala ir po truputi traukia svareli dugnu, virs jo apie 10 cm yra priristas paprastas pavadelis su elementariu kabliuku, pajautus timpt timpt daromas pakirtimas ;-)

 #119398   Dreigas
 22 Geg 2009 20:41
Sveiki,

Nežinau į tą ar ne į tą temą pataikiau, bet noriu užduoti klausimą.
Spiningaujant ir dažnai naudojant sukres, man tiesiog susipina valas, nors naudojami suktukai. Naudoju volframinius pavadėlius, perku juos be jokiu suktuku ir karabinų. Tenka pačiam užsidėti, tai pas mane eilės tvarka einant gaunasi taip: Sukrė, karabinas, pavadėlis, suktukas, valas. Esu išbandęs sukeičiant karabina su suktuku ir naudojant pradžioj ir gale pavadėlio po suktuką, bet rezultatas tas pats - daug kartų apsuktas valas.

Numetus toliau ir atleidus valą, jis pats apie save apsisuka, dažnai ir susipainioja, kai daugiau nei vienas apsisukimas gaunasi.

Gal nekokybiškus suktukus naudoju, nors išbandžiau ne viena, kokius tik galiu įsigyti savo mieste.

Ką patartumėt? :)

 #119400   orangitto
 22 Geg 2009 21:24
man kaip anksciau sukdavos valas zvejojant sukrem, po kurio laiko uzsidedavau kokia sunkesne vartike ar guminuka prameti kokius 5 metimus ir jis atsisuka, gal nevisiskai bet padedavo :) dabar turiu rimtesnius irankius ir tokios problemos neturiu, pabandyk suktuka su guoliuku arba dviguba suktuka gal pades.

 #119404   rytukas
 22 Geg 2009 22:50
aš dažniausiai naudoju balzerio pavadėlius 3+1 suktukas. karabinai tūpavoti. bet dar nebuvo pavedę. nepigūs.
 #279813   deila123
 07 Geg 2011 11:54
Ka gali papasakot apie paternosteri man atrodo taip,apšvieskit mane,Ačiū
 #279814   Mr. Nobody
 07 Geg 2011 12:10
deila123 rašė:Ka gali papasakot apie paternosteri man atrodo taip,apšvieskit mane,Ačiū
Paprasta: Paveikslėlis tik vietoj kablio koks nors mikromasalas ir ne suktukas o mazgas ar kazkas kitko kad neslankiotu
 #279816   deila123
 07 Geg 2011 12:32
Mr. Nobody rašė:
deila123 rašė:Ka gali papasakot apie paternosteri man atrodo taip,apšvieskit mane,Ačiū
Paprasta: Paveikslėlis tik vietoj kablio koks nors mikromasalas ir ne suktukas o mazgas ar kazkas kitko kad neslankiotu
Ačiū

Re:

 #279848   Vitolis
 07 Geg 2011 16:28
Dreigas rašė:Sveiki,

Nežinau į tą ar ne į tą temą pataikiau, bet noriu užduoti klausimą.
Spiningaujant ir dažnai naudojant sukres, man tiesiog susipina valas, nors naudojami suktukai. Naudoju volframinius pavadėlius, perku juos be jokiu suktuku ir karabinų. Tenka pačiam užsidėti, tai pas mane eilės tvarka einant gaunasi taip: Sukrė, karabinas, pavadėlis, suktukas, valas. Esu išbandęs sukeičiant karabina su suktuku ir naudojant pradžioj ir gale pavadėlio po suktuką, bet rezultatas tas pats - daug kartų apsuktas valas.

Numetus toliau ir atleidus valą, jis pats apie save apsisuka, dažnai ir susipainioja, kai daugiau nei vienas apsisukimas gaunasi.

Gal nekokybiškus suktukus naudoju, nors išbandžiau ne viena, kokius tik galiu įsigyti savo mieste.

Ką patartumėt? :)
Priezashciu gali but ne viena. Bet neskubek kaltint rites (turbut brangiausias atributas visoj sistemoj)
1. butinai po sukres dek dvigubus suktukus. O jei gausi, tai ir trigubus. (ju yra, tik reik paieshkot)
2. Pasikeisk vala, kuris turi mazai ar beveik neturi atminties.
 #294394   Gedcka V
 15 Lie 2011 16:16
Užsirišus paternosterio sistemėlę, apačioj švinas aukščiau atskiras pavadukas su kabliuku, bet man tas pavadukas slankioja gal galima ką nors pakeisti, kad neslankiotų? :neutral:
 #294395   Vegys
 15 Lie 2011 16:25
Neteisingai riši, jei slankioja.
Imi valą, sulenki, riši kilpą paprastu trigubu mazgu. Kilpą perkerpi. Vienas galas - svareliui pvz, kitas masalui.
 #294397   Gedcka V
 15 Lie 2011 16:36
Taip, teisingai sakai.. O rišau visai kitaip,.. Prie pagrindinio valo svarelis apačioje, aukščiau pritvirtinau pavadį ir tiek :-D . Ačiū už atsakymą :gutgut
 #307856   Vitolis
 28 Rgs 2011 10:02
Ko tai starkieco neina šimet užkabint. Sakau gal Dropšotu pabandyt. Paternosterio sistema išbandyta. Domisi ešeriokai. O vat Dropšotu starkiaut nebandžiau. Gal kam teko? pasidalinkit. Nu ne starkiais ir ne starkinėm vietom, o savo pamąstymais apie tai :-D
 #307960   henyte
 28 Rgs 2011 14:29
Vitolis rašė:Ko tai starkieco neina šimet užkabint. Sakau gal Dropšotu pabandyt. Paternosterio sistema išbandyta. Domisi ešeriokai. O vat Dropšotu starkiaut nebandžiau. Gal kam teko? pasidalinkit. Nu ne starkiais ir ne starkinėm vietom, o savo pamąstymais apie tai :-D
Kad to starkieco Vitoli greit isvis nebeliks ( padekojam masiniam zvejybos populiarinimui ir veikejams kurie is to babosa kalasi ) 'viarkt ... Kas del "dropsoto", tai kursmarese, tik pasirodzius "gumoms" ( 15 ar 20 metu jau praejo ? ), risdavom kabliuka ar dzigiuka virs pagrindinio masalo ir gaudydavom, tik kad starkiai kibdavo mazesni ir labai daug tusciu kibimu budavo... O dabar irgi kai ju ziauriai sumazeje, "dropsotas" stebuklo nepadarys, kiek pats esu bandes, tai kaip tu sakai 1.5 m "paternosteris", duos zymiai geresni rezultata nei "dropsotas", cia sneku apie srove, Nemunas ir Kursmares, o kaip ten su juo ezeruose ir kitur - nezinau...
 #406601   HazeNN
 16 Rgs 2012 13:45
gal kas galetu pamestelt informacijos apie moscow rig kokiu straipsniu ar ko rusu nemoku :( kaip zinau pasmus jis paternosteriu vadinamas bet video maciau tai rusai visai kitaip nei mes juo zvejoja pravedimas ir t.t
 #519612   TITANIC
 30 Spa 2013 22:27
Gal kam teke žvejoti Flipping Rig budu? Ir dar norėjau paklausti būtinai reikia dėti specialu anglį,kuriame įlieta spyruoklė?
 #525466   Antistatic
 24 Lap 2013 10:30
Taip teko,ir ne karta... Tik nesuprantu tamstos kokia anglis? Ten juk svarelis siaip jau su plieno spiruoklyte,svareliai buna tiek svininiai tiek volframiniai,o prie ko anglis? :shock:

Paveikslėlis
 #556613   Maukis
 30 Kov 2014 17:45
Reikalingas patarimas. Artėjant lydekų sezonui, noriu susimeistrauti Texas sistemėles būtent lydekom. Kadangi viską pirksiu internetu, turiu du klausimus:
1. Kokį naudojat pavadėlį, kad prakišt pro nedidelę volframinės kulkos skylutę? (fluorkarboninio valo nesiūlykit, "mano" lydekos jį nukanda)
2. Kokio dydžio ofsetinius kabliukus pirkt konkrečiai šiems masalams:
a. KEITECH Swing Impact FAT-2.8''
b. KEITECH Swing Impact FAT-3.8''
c. KEITECH Swing Impact FAT-4.8"
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė