Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #11107   Agis
 08 Rgp 2006 23:12
Manau tikrai ne vienas uzkliuvus masalui uz kelmo, sakos ar kokiu tai zoliu naudoja savo pamegtus ir isbandytus masalo atkabinimo budus.Perzvelgus interneta praktiskai dauguma buvo panasiu konstrukciju kaip siti, nu zinoma neskaitantr auksarankiu rusijos zveju, kurie dar kartais sugebe atrasti naujasny dviraty :lol:
Taigi labai butu smagu, jeigu pakomentuotumet mano pateiktus atkabinomo ytaisus, o gal pateiksit ir savu konstrukciju ;-)

1.Paveikslėlis

2.Paveikslėlis

3.Paveikslėlis

4.Paveikslėlis

5.Paveikslėlis

 #11117   tuomahaukas
 09 Rgp 2006 11:01
Paveikslėlis

Kadangi aš šiknarankis- nieko padabnesnio už šitą neturiu sugalvojęs :oops:
Sunkesnis karabinas (kaip pvz. arba apvalus) + tvirta viela pavyniotas (užkabina už trišakio, tada tenka lupt). Bet dažniausiai įstrigusį masalą juo tik "numušdavau" nuo kelmo ar žolių. Neturiu mados masalo plėšimo pagalba plukdyti valties, tad užtenka tokio :roll:
Mano galva, geresnis yra 5 variantas :roll:

 #11141   Xrapas
 09 Rgp 2006 23:38
AGI, jei tikrai bus smagu, galiu pakomentuoti:
1. labai panašų iš seno rusiško "teleskopo" 4 storiausių dalių buvau pasidaręs, kai nusibodo Pravalo ežero kelmus Meppsais puošti. Blizges atkabindavo be problemų, sunkoka tik buvo patikimai užfiksuoti išstumtas dalis- vis susistumdavo atgal. Nelabai tinkamas vobleriams- nulaužiau vieno Shad rap'o ir Salmo Hornet liežuvėlius. Gan griozdiškas, labai ribotas veikimo gylis. Su graibštu išgelbėjau daugiau masalų, nei su šia "spyruokle".
2. Tokio nenaudojau, bet vien pažiūrėjus į nuotrauką kyla abejonės dėl šių trišakių kablių efektyvumo: ar jie netrukdys pačiam atkabekliui pasiekti masalo ir kaip veiks, jei už šakos užsikabins priekinis voblerio kabliukas.
3. Panašu į gana vykusią konstrukciją, ypač jeigu rėmelio viela bus iš pakankamai standžios, po formavimo užgrūdintos vielos. Jeigu tektų didele jėga plėšti gerai įsikabinusį voblerį, iš paprastos vielos pagamintas rėmelis tiesiog deformuotųsi. Namų sąlygomis tokį pasigaminti gali būti sunku...
4. Sprendžiant iš dizaino ir panaudotų medžiagų- tipiškas rusiškas variantas. Man asmeniškai nepatinka labai didelis atkabeklio svorio centro nutolimas nuo valo- normaliai dirbti turėtų tik valui į vandenį einant beveik vertikaliai
5. Sutinku su Tuomahauku- logiškiausias variantas. Žiemą tokį iš dviejų skirtingų diametrų nerūdyjančio plieno vamzdelių pasigaminsiu. Tik, mano galva, reikia šiek tiek modifikuoti: į tas kiaurymes briaunoje būtinai įtaisysiu 15- 20 cm ilgio grandinių gabalus. Ir multiplikatoriui galima kitą paskirtį rasti, patogiau virvę ant kieto penoplasto lentelės suvynioti.
Tuomahauko atkabeklio nekomentuosiu, nes labai panašų šiuo metu naudoju pats :). Dėl orgtechnikos trūkumo negaliu įdėti nuotraukos, todėl pamėginsiu bent aprašyti.
Pirmąjam atkabekliui buvau panaudojęs būtent tokį kaip Tuomahauko karabiną, bet kažkokiu būdu sugebėjau nupjauti valą, matyt į tą gan aštrų šarnyrą. Sekančiam atkabekliui Senukuose nusipirkau tokią U formos apkabą su įsukamu skersinuku, kurio vienam gale sriegis, kitame- kiaurymė. Dar nusipirkau porą metrų grandinėlės, kurią sukarpiau 30 cm ilgio gabalais, gabalų galus sujungiau ir gautus grandininius žiedus sudėjau į apkabą. Dėl pilnos garantijos :lol: dar pririšau prie apkabos kelis kaproninius batraiščius. Kiek teko bandyti, geriausiai suveikia tos grandinės- kuris nors iš voblerio trišakių vistiek už jos užsikabina, tada ir batraištis savo kablį randa...Geriausias iki šiol pasiekimas- iš 9 metrų gelmės su nemažu kelmu ištrauktas Bomberis. Iš mažesnių gylių voblerius
išgelbėti paprastai pavyksta be didesnių problemų. Aišku, kai valtyje esi vienas, kai pučia smarkus vėjas ir naudoji ploną valą, atkabinti voblerį labai sunku :cry: Nebent pavyktų vos ne idealiai tiesiai virš "nelaimės vietos" užsiinkaruoti...

 #11142   Agis
 10 Rgp 2006 00:05
Matai Xrapai stovinciame vandenyje is valties praktiskai 5 Nr. svarely perveres per didely karabina gali paleides valu atmusti masala, bet manau sroveje, ykabinus masala dambos gale, tarp akmenu ar kelpresu reiketu kazko kito :roll: Girdejau , kiti naudoja kazkoky tipo metaliny tinkliuka, tik ydomu, kai ji nugabena iki kliuvinio :roll: Jai mano klausimai pasirodytu kvaili, tai garsiai nesijuokit, bo as spiningavime pradziamokslis.Be to manau yra ne vienas zmogus, kury domintu panasus klausimai.
Kas del to paveikslelio su multiku, tasi manau labai patogu ir isvynioti ir suvynioti, nors tuo atveju geriau tikriausia tiktu inercine rituke

 #11143   Xrapas
 10 Rgp 2006 06:54
Agis rašė:Matai Xrapai stovinciame vandenyje is valties praktiskai 5 Nr. svarely perveres per didely karabina gali paleides valu atmusti masala, bet manau sroveje, ykabinus masala dambos gale, tarp akmenu ar kelpresu reiketu kazko kito :roll: Girdejau , kiti naudoja kazkoky tipo metaliny tinkliuka, tik ydomu, kai ji nugabena iki kliuvinio :roll: Jai mano klausimai pasirodytu kvaili, tai garsiai nesijuokit, bo as spiningavime pradziamokslis.Be to manau yra ne vienas zmogus, kury domintu panasus klausimai.
Kas del to paveikslelio su multiku, tasi manau labai patogu ir isvynioti ir suvynioti, nors tuo atveju geriau tikriausia tiktu inercine rituke
Upėj negaudau, todėl galiu pasidalinti nebent teorinais samprotavimais, kuriuos kažkur žurnale mačiau: jeigu kliuvinio vietoje yra srovė, galima kokį nors gerai plaukiantį daiktą (tarkim, gabalą putplasčio) prisegti karabinu prie valo ir, paleidus jį pasroviui, pababandyti spiningu pavairuoti taip, kad plūduras atsidurtų žemiau pasroviui nuo kliuvinio vietos. Tada yra tikimybė, kad nuo staigaus truktelėjimo masalas atsilaisvins. Dar paprasčiau vežiotis karabiną su medsraigčiu, būna tokios kilpos su sriegiu gale. Tada vietoje penoplaso galima bet kokį ant kranto rastą pagalį arba šaką panaudoti. Bet prie dambų, kiek suprantu, srovė sukinėjasi, todėl panašus būdas gali netikti...
Dėl 5 Nr- tas svarelis, manau, jau karabino vaidmenį atieka. Kiek galima spręsti, jo konstrukcijai panaudoti du vienas kitame esantys perpjauti vamzdeliai. Tos rankenėlės pagalba sutapatinus įpjovas į vamzdelių vidų įleidžiamas valas, kuris, vėl pasukus vamzdelius, gan patikimai uždaromas atkabeklio viduje. Tik, manau, 5 nuotraukoje pavaizduotam atkabekliui aiškiai grandinėlių trūksta.
Dėl multiko arba kokios nors kitokios ritelės- čia jau skonio reikalas. Man, pavyzdžiui, 6- 8 metro ilgio kaproninę virvę patogiau laikyti ant putplasčio: numeti ant valties dugno arba net tiesiog į vandenį, jei stipriam vėjui pučiant neturi galimybės ilgiau virš užkliuvusio masalo išsilaikyti. Būna, kad voblerio gelbėjimui tik kelias sekundes turi...
Yra, tiesa, dar vienas būdas išvengti brangių masalų praradimų- specialūs ovaliniai titano žiedeliai kabliukams. Jie buvo neperseniausiai aprašyti "Žvejas ir Žuvis" žurnale. Idėja tokia: šie žiedeliai pagaminti taip, kad nuo pakankamai tiksliai apskaičiuotos jėgos prasiskėstų ir paliktų kliuvinyje įstrigusį kabliuką. Kadangi jie pakankamai spyruokliški, iš voblerio kilpelės neiššoka ir, ištraukus masalą iš vandens telieka įstatyti naują kabliuką. Gaminami skirtingo "galingumo", kad galima būtų parinkti pagal naudojamą valą. Tokių tik dar kol kas nemačiau prekyboje...

 #11147   Agis
 10 Rgp 2006 10:40
Apie tuos ziedelius esu skaites ir as, man kol kas atrodo kaip reklaminis triukas (as kol nepaciupineju netikiu :lol: )O del yvairiu plaukianciu daiktu panaudojimo irgi girdejau, taciau.... tipo uzkabinu, atleisdamas vala, brendu atgal, pasiieskau ant kranto plastmasiny butely, ji pririses brendu atgal.... ydomu, ko as tada galiu tiketis tiek prisibraides aplink damba.Na nebent pasedejus koky gera pusvalandy.Manau tai nera iseitis, turetu buti kazkas kito :oops: Antras dalykas, kaip bristi iki dambos jau sutemus.Pora kart pabandzius patiko naktinis spiningavimas, taciau bijau, kad neatmustu noro masalu praradimas, taigi ir bandau rasti kazkokia iseity :?

 #11171   Xrapas
 10 Rgp 2006 21:11
Agis rašė:Apie tuos ziedelius esu skaites ir as, man kol kas atrodo kaip reklaminis triukas (as kol nepaciupineju netikiu :lol: )O del yvairiu plaukianciu daiktu panaudojimo irgi girdejau, taciau.... tipo uzkabinu, atleisdamas vala, brendu atgal, pasiieskau ant kranto plastmasiny butely, ji pririses brendu atgal.... ydomu, ko as tada galiu tiketis tiek prisibraides aplink damba.Na nebent pasedejus koky gera pusvalandy.Manau tai nera iseitis, turetu buti kazkas kito :oops: Antras dalykas, kaip bristi iki dambos jau sutemus.Pora kart pabandzius patiko naktinis spiningavimas, taciau bijau, kad neatmustu noro masalu praradimas, taigi ir bandau rasti kazkokia iseity :?
onAgi, įtariu, kad Tavo aprašytomis sąlygomis visgi geriausia išeitis būtų tie žiedeliai...Jų gamintojas- "Ulitimate NiTi", naudojama medžiaga- titanas, gaminami 6 lb, 8 lb, 10 lb, 17- 20 lb, 25- 30 lb dydžių, skirtingos galios žiedeliai nudažyti skirtingomis spalvomis.
Nepriklausomų užsienio ekspertų, išbandžiusių konstrukciją, vertinimas (10 balų sistema):
Konstrukcija- pagamintas išnaudojant spyruokliuojančias titano savybes.
Efektyvumas- padeda susigrąžinti beveik 90 proc. kliuviniuose įstrigusių masalų, išskyrus tuos atvejus, kai žvejojama senu, pažeistu ar nurodytų charakteristikų neatitinkančių valu.
Kaina- gana brangūs, bet daugkartinio naudojimo. Atsiperka susigrąžinus 2 voblerius.
Bendras vertinimas: 8,25 balų.
Straipsnis iš "ŽVEJYS ir ŽUVIS", Nr 2(75) 2005 metai
Telieka rasti parduotuvėj ir įsitikinti, ko verti ;-)

 #11173   Agis
 10 Rgp 2006 22:44
O parduotuvej pas mus lietuvelej tikriausia dar ilgai nerasim, o gal :roll:

 #11175   Donis
 11 Rgp 2006 00:00
Agis rašė:O parduotuvej pas mus lietuvelej tikriausia dar ilgai nerasim, o gal :roll:
Taigi rodziau,pas mus parduotuveje yra,bet jau toks nerimtas :lol:

 #11177   Xrapas
 11 Rgp 2006 06:45
Donis rašė:
Agis rašė:O parduotuvej pas mus lietuvelej tikriausia dar ilgai nerasim, o gal :roll:
Taigi rodziau,pas mus parduotuveje yra,bet jau toks nerimtas :lol:
O ar būtent to gamintojo? China tokias naujoves greit pasigauna, bet titaną vargiai ar naudoja :lol:

 #11179   Agis
 11 Rgp 2006 07:09
Donis rašė:
Agis rašė:O parduotuvej pas mus lietuvelej tikriausia dar ilgai nerasim, o gal :roll:
Taigi rodziau,pas mus parduotuveje yra,bet jau toks nerimtas :lol:
Tai, kad nepamenu, matyt neisnaudojai visu prekybininko galimybiu, kad dar nenusipirkau :lol:

 #11201   tuomahaukas
 11 Rgp 2006 10:50
Xrapas kai parašė, tai nelabai kur pridurt lieka :donknow' ;-)
Nebent: jeigu darytis 5 variantą- sutinku, reikėtų grandinėlių. Priedo gal tikslinga būtų minkšta guma patiuninguoti to cilindro apačią, kad krentantis sunkus svoris atmušant nepagrąžintų voblerio :?: Tada skyles grandinėlėms gręžti vos aukščiau ir tvirtinti varžtu su veržle :roll: Maniškis karabinas buvo gražiai spalvos nuėmęs nuo Rapalos, a vat toks cilindras misliju kad dar labiau pagrąžintų :twisted: Ar neverta ? :roll:

 #11214   Xrapas
 11 Rgp 2006 13:09
tuomahaukas rašė:Xrapas kai parašė, tai nelabai kur pridurt lieka :donknow' ;-)
Nebent: jeigu darytis 5 variantą- sutinku, reikėtų grandinėlių. Priedo gal tikslinga būtų minkšta guma patiuninguoti to cilindro apačią, kad krentantis sunkus svoris atmušant nepagrąžintų voblerio :?: Tada skyles grandinėlėms gręžti vos aukščiau ir tvirtinti varžtu su veržle :roll: Maniškis karabinas buvo gražiai spalvos nuėmęs nuo Rapalos, a vat toks cilindras misliju kad dar labiau pagrąžintų :twisted: Ar neverta ? :roll:
Patiuninguoti guma turbūt nepakenks... kokiom nors durų sandarinimo lipniom juostelėm. Nors aš tą cilindrą stengsiuos kuo lengvesnį darytis, kitaip šakės voblerių liežuvėliams :( Pagrindinį svorį ko gero visgi grandinėlėse reikia akcentuoti, cilindrui paliekant daugiau nukreipiančiosios vaidmenį. Principe ko gero reiks modeliuką pasigaminti ir pasidūrinti nuo kokio lieptelio...

 #11215   Nojus
 11 Rgp 2006 13:15
naudoju 2-ra varianta,nuo saku atkabina puikiai...

 #11216   Agis
 11 Rgp 2006 14:14
As manau, kad antras variantas skirtas visai nuskendusiai sakai parsigabenti :lol:

 #12302   Agis
 07 Rgs 2006 08:14
Nu, kad jau nieks nenori savo paslaptimis dalintis, tai pridesiu rusu zveju-auksarankiu ismislus.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

 #12523   Agis
 12 Rgs 2006 13:24
Skaiciau ir rusu zveju nuomone apie ji.Atsiliepimas vienareiksmis "obsoliutnaja fignia"

 #12532   Xrapas
 12 Rgs 2006 16:13
Agis rašė:Skaiciau ir rusu zveju nuomone apie ji.Atsiliepimas vienareiksmis "obsoliutnaja fignia"
Panašu ;-) ... "sliškom složnaja konstrukcija"

 #12556   tuomahaukas
 12 Rgs 2006 20:53
"Rovanoj" prie Senukų Banginio 2 atkabeklius žiūrėjau. Pirmas suomiškas berods, virš 20 Lt, antras- lietuviškas už berods 14 Lt (tikrai kainas pamiršau :oops: ) Tai tas užsieninis kaip Agio 4 pav, tik be grandinėlių-ž nelabai supratau už ką tiek mokėt ? :roll:, a lietuviškas labai mandrai padarytas, sunku nupiešt būtų, bet talkovesnis pasirodė.
Ale man visvien karabinas geriau :-ou-je . "Senukuose" išsirinkau grandinėlę tinkamą, dar man ją ir sukarpė replėm į 4 dalis, bo tingėjau namie kruštis. Karabino kaina ~ 2 Lt, grandinėlių ~ 2 Lt. Vot ir visa kaina.
Beje, teisinga Rovanos pardavėjo mintis kad žūklės parduotuvėje reikia masalais prekiaut, o ne atkabekliais- eto smert dlia biznesa :twisted: :lol:

 #13950   alkanas
 11 Spa 2006 15:16
as irgi noriu suzinot ka jus naudojat islaisvindami masalus, tik ne nuo kelmo, o is zuvies nasru :evil: ypac kai gilaiu iryja koks peilis :evil: buni priverstas toki dar ir pasiimt :oops: ir jei turit butu gerai foto ar nuoroda kad idetumet tu visokiu repliu ziodikli ar dar ko nors ka naudojat :roll:

 #13961   tuomahaukas
 11 Spa 2006 17:30
A ką apie juos pasakot ? :roll:
Įrankiai kaip įrankiai, aš asmeniškai jokių subtilumų juose nerandu :donknow' Bile tik kad pirštais nežiodyt ir ranką iki alkūnės sukišus ščiupako pašiknėj voblerio negrabaliot :lol:

 #13972   alkanas
 11 Spa 2006 19:16
ziodiklis- tai viskas aisku ;-) ale vat toliau :roll:
esu mates tokias kaip zirkles, bet kazi ar jom iseina stipriai suimt ir kabli isimt, o gal dar kokiu spec yra... nenoriu klaust pardej, nes pas juos visi yrankiai labai ok, o kai pabandai - s.... :evil: daba naudojuos paprastom replem :shock: bet jei paima peiliukas- replem neprieinu :evil: ir siaip laaabai nepatogu su jom, tai ka vistik naudojat :idea:
a tiesa, pirma kart ziodikli panaudojau kokiu gal 300 gr lydekiukui ;;'plim daugiau taip nebedarau :cry:

 #13974   Donis
 11 Spa 2006 19:42
Naudoju zirklutes jos man patikimiausios.

 #13979   alkanas
 11 Spa 2006 19:53
Donis rašė:Naudoju zirklutes jos man patikimiausios.
tai tu cia muselka kai gaudai ar lydziam :roll:

 #13980   Donis
 11 Spa 2006 19:54
Ir tam ir tam,tiktai pasirenku pagal dydi(trumpesnes arba ilgesnes).

 #13981   alkanas
 11 Spa 2006 19:59
aisku, aciu, reiks pasirinkt, bent is paziuros kokias tvirtesnes ir ilgesnes :cool:

 #13982   Donis
 11 Spa 2006 20:01
alkanas rašė:aisku, aciu, reiks pasirinkt, bent is paziuros kokias tvirtesnes ir ilgesnes :cool:
As paprasciausiai naudoju medicinines,kokiutai speceliu neperku,jos pagamintos is gero metalo ir tikrai suspaudzia kabliuka. ;-)

 #13987   alkanas
 11 Spa 2006 20:21
tai cia taip iseitu :roll: tipo chirurgunes :grin: reiks palaukt kokio xirurgo :-byta: o geriau xirurges :/brazasista
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė