Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...

 #13999   Xrapas
 12 Spa 2006 06:56
Naudoju medicinines lenktas žnyples (korncangą) ir parduotuvinį žiodiklį.
Kataloguose siūlomos žnyplės praktiškai niekuo nesiskiria nuo medicininių :roll:

 #14209   tuomahaukas
 16 Spa 2006 14:38
Beje, paskutinįkart spiningaudamas lengvais masalais Neryje, netoli nuo kranto buvau įsodinęs voblerį į šaką po vandeniu. Valas 0,16, botai ligi kelių, stoviu krante pliurėje iki blauzdų , už žingnio gylis iškart iki klyno :mėlynvarla Maniau tikrai neišplėšiu, o su ešerių Skaistyje pagarbintu "Salmo" labai nesinorėjo atsisveikinti !nea! ... atkabeklio aišku neturėjau :oops:
Pasiknisau krepšyje ir radau uncijos svarelį su suktuku. Užkabinau per nedidelį segtuką ant spiningo valo , iškėliau spiningą ir paleidau žemyn. Atmušė... Vėliau atmušė ir du mikrikus ;-)
Galbūt ne pats geriausias būdas, bet jei įsės netoli kranto- pabandykite, gal šitaip pasiseks išgelbėti masalą :roll: (Tiesa, man pasisekė- masalai su svareliu pakeliui į krantą neužsikabino kitur :twisted: )

 #14240   lauris u
 16 Spa 2006 21:03
Aš tai dažnai masalus išgelbėju su medine kartimi, ty išsipjaunu ilga medinę karti o gale palieki dvišaliuka , ir paskui valu nuvedi ta karti iki masalo ir išlaisvini masala ;-) bet čia tinka tada kai netoli kranto isodini , bet upetakinėje upėje tai praverčia , ipač ten kur didelis gylis .

 #14248   tuomahaukas
 16 Spa 2006 23:20
Irgi labai vietoje laurio pastaba :gutgut : pernai Verknėje šitaip susigrąžinau "hornetą" visai prie kranto be galimybės inbristi- gilu :twisted: Tik neiškart pavyko.

 #14289   lauris u
 17 Spa 2006 17:34
Man tai visada paviksta išlaisvinti masala su kartim jeigu ivarainetoli kranto .

 #14294   Xrapas
 17 Spa 2006 19:03
Pateriojau šeštadienį Deep Tail Dancerį...
Pravargau gerą valandą, ir su atkabekliu, ir inkaru numušti bandžiau- jokių šansų. Jautėsi, kad sėdi kažkokiose šakose dideliam gylyje ir nei iš vietos. Teko atsisveikinti su mėgstamu vobleriu :evil:

 #14295   Skumbrotas
 17 Spa 2006 19:27
Kai pagalvoji, :roll: kiek meškerės broliai paterioja masalų, ir kiek jie šiais laikais kainuoja, tai nevalingai kyla mintis investuoti į nardymo įrangą ir užsiimti tų masalų paieška! Tikriausiai būtų įmanoma jų tiek prigraibyti, kad galima būtų išsiimti patentą, nusamdyti kokį dieduką ir lai jis taksavoja turgelyje juos už pusę kainos! Atsipirktų visos išlaidos ir dar liktų geras navaras :lol: O ir pačiam nebereikėtų jų pirkti... ;-)

 #14296   Magnumas
 17 Spa 2006 19:33
Gera mintis...tik reiketu rast sazininga senuka!

 #14297   lauris u
 17 Spa 2006 19:43
Aš tai nedideliose ir vidutinėse upėse ibrendu jeigu jau rimtai sedi masalas , tik buna problemu rudenį , arba anksti pavasarį , :(

 #18997   tuomahaukas
 21 Gru 2006 14:43
Vat pas mani 3 dalių "Spro" teleskopinis graibštas rybai, netrumpas. Mislyju kad kur tinkliukas prisisabačina varžtais, juos extra atveju nuimt ir prisabačint tik tą antgalį - gal ir neblogas sprendimas būtų :?: :roll:

 #19009   Agis
 21 Gru 2006 15:50
Sioje temoje berods yra jau apie ji nuoroda, kaip beje ir nekokie rusu zveju atsiliepimai apie ji.Nors nepabandzius nezinai :roll:

 #19010   vital (vilnius)
 21 Gru 2006 15:57
Nu eigu atselipimai nekokie,tai tada tegul rusai ir perka :-D Ir dar kaina pipec kaskur 70lt :twisted:

 #19514   Sokratas
 31 Gru 2006 13:53
vital (vilnius) rašė:Iduomu"otcepa" radau pas rusus

http://www.lovim.ru/otcep_demo.htm
Joooo, pavaizduota, tai labai gražiai, tik kažin iš 100-to kartų ar suveiktų nors vieną kartelį :)

 #19517   Sokratas
 31 Gru 2006 14:46
alkanas rašė:as irgi noriu suzinot ka jus naudojat islaisvindami masalus, tik ne nuo kelmo, o is zuvies nasru :evil: ypac kai gilaiu iryja koks peilis :evil: buni priverstas toki dar ir pasiimt :oops: ir jei turit butu gerai foto ar nuoroda kad idetumet tu visokiu repliu ziodikli ar dar ko nors ka naudojat :roll:
Aš naudoju paprasčiausįą medicininį pincetą. Man jis nepamainomas, specialių kokių tai neperku :)

 #36521   cesius
 07 Rgp 2007 09:02
Manau, kad greiciau sulauzysi voblery ar lezuvy nei atkabinsi :idea:

 #36524   Agis
 07 Rgp 2007 09:50
As tai irgi galvoju, bet anot vieno lenku spiningistu forumo nario "Stovinciame vandenyje. 90 procentu masalus issilaisvinu" Cia apie ta kur labai mandrai kilpa persimeta per voblerio liezuvely.Mano manymu, tai po tokio islaisvinimo anas tikrai jau nebedirbs taip kaaip dirbo, nu nebent sakele plona :lol:

 #39299   Agis
 28 Rgs 2007 00:18
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

 #39300   Xrapas
 28 Rgs 2007 06:49
Nuo pavasario vežiojuosi tokį:


Paveikslėlis


Rimtų kliuvinių nebuvo, bet vieną Rapala DT16 išsaugojau garantuotai šito atkabeklio pagalba.
Grandinės sujungtos į žiedus, jeigu valas plonas, kelias galima nuimti. Virvutę sužymėjau, todėl dažnai šitą agregatą naudoju ir vietoj gylmačio :grin:

 #39312   tuomahaukas
 28 Rgs 2007 10:49
Man tokia sistema irgi priimtina. Tik priedo buvau priraišiojęs keletą virvelės atkarpų.
Beje, paskutinįkart išgelbėtas irgi Rapala DT (Red Crawdad) ;-)
Tu virvelę vynioji ant seno "multiko" ?

 #39317   Agis
 28 Rgs 2007 13:29
As irgi kazka panasaus pasidares.Stovinciame vandenyje problemu nera, ale sroveje man niekaip nepavyksta jo nuleisti iki masalo.Jo virvele srove irgi ytempia lanku ir anas nepasiekia masalo.Kazka dar reikia ekspirementuoti.Ypatingai uzdambio duobese atkabeklis seda kur nors tarp akmenu nenukeliaves iki vietos, prasitampau ir nusispjaunu :evil: Gal reikes koki lengvesny pasidaryti ar reikia kazkaip sumislyti, kad butu svoris keiciamas.Kazka tokio panasaus i Vaglerio pludes su svareliais sistema :roll:

 #39319   Xrapas
 28 Rgs 2007 14:34
tuomahaukas rašė:... Tu virvelę vynioji ant seno "multiko" ?...
Tą "multiką" prieš kokius 35 metus pasidariau iš plastiko gabalų. Normaliai ritei tada finansų nebuvo... :-D Dabar vėl pritaikymą rado.
Jei išeis, ryt nuotrauką įdėsiu ;-)

 #39334   tuomahaukas
 28 Rgs 2007 19:44
Agi, nemanau (arba nesdasiprotėjau) kad būtų efektyvių masalų išlaisvinimo priemonių skirtų upei (nekalbant apie 1-2 m iki kranto) :roll:
Tiesa, buvau nusiuntęs stiprioje srovėje tą patį "lenciūgą" ~5 m., vertikaliai laikydamas.
Aplamai tai nepadeda.

 #39342   Agis
 28 Rgs 2007 21:07
Yra dar toks budas su plastmasiniu bambaliu.Pripili du trecdalius vandens prisabacini zieduka, kury perkisi per vala ir paleidi pasroviui, atleidinedamas savo vala.Kai srove ytempia vala ir gaunasi priesingas kampas uzsikabinimui, tai pavyksta atkabinti kartais :-D Tik negi vaiksciosi apsikarstes bambaliais, kur tada "ziuronus "desi :lol:

 #39356   Sokratas
 28 Rgs 2007 21:48
Nereikia apsikarstyti, tų bambalių ir taip pilnos pakrantės ir nendrynai, kur tik bepažvelgsi. Saulutė švysteli, taip ir pradeda traškėti :)

 #39474   Xrapas
 01 Spa 2007 12:55
Xrapas rašė:Jei išeis, ryt nuotrauką įdėsiu ;-)

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Kaip velkiavimui skirta ritė nelabai pasiteisino, be to, gan greit po šito agregato gamybos gavau dovanų pirmąją "Nevskaja" :roll:
Dabar vietoj buvusio tvirtinimo prie koto uždėta stalčiaus rankenėlė :) .

 #39633   tuomahaukas
 02 Spa 2007 19:48
Sumanus tu vyras, Xrapai. Dėkui už info papildymą.
Agi, prie Neries to gero į valias, tikrai pabandysiu.

 #39831   tuomahaukas
 05 Spa 2007 10:04
Xrapas rašė:Naudoju medicinines lenktas žnyples (korncangą) Kataloguose siūlomos žnyplės praktiškai niekuo nesiskiria nuo medicininių :roll:
... išskyrus tai, kad dauguma mano apžiūrėtų turi tokius minusus- ne į visas padabnai inkiši pirštus + visiškai netikęs ertmių briaunų apdirbimas. Čia aš apie tas kur +/- 9 Lt kainuoja.
Vnž. visada rasiu prie ko prisip... :oops: :lol:
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė