Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #168087   Vaidis
 25 Sau 2010 13:42
cesius rašė:tu geriau pasakyk kur det 500 dry, as gi negaudau, nepatiko :grin: :)
Skelbimų lenta :!:
 #168204   Nojus
 25 Sau 2010 19:50
Agis rašė:Kažkur mačiau, kad net yra tokie žiedeliai apskaičiuoti pagal atlaikomą svorį :roll:
jo jo yra tokie skirtingu svoriu..nuo 3 iki 15kg

Paveikslėlis
 #168234   savas
 25 Sau 2010 22:38
Taigi vagi dasikasiau iki sios temos. As jau kelis metus naudoju silpnesnius ziedelius kabliams. Beda tik ta, kad parduotuvese, bent jau anksciau, negalima rast tokiu, kurie issitiestu, o ne valas truktu. Ilgai prasimucines, radau iseiti: dauguma mano ziedeliu - is varines vielos. Pasidarau pats parinkes vielos stori pagal valo stipruma. Pvz.: jei valas (cia apie mono) atlaiko koki 1,5 kg ziedeliai issitiesia pakabinus koki 1,3-1,4kg. Jei ikibs galingesne zuvis - na ka padarysi, tegu plaukioj... Praktiskai tai darau taip - susuku keliu storiu vielos ziedelius, po viena uzmaunu ant ikalto vinuko, per karabinuka prisegu vala,kuriuo gaudysiu ir tempiu kiek sveikatos yr. ziuriu kas pirmiau ar ziedas issities ar valas truks. Parenku pati artimiausia varianta kai ziedas pradeda tiestis beveik ant valo trukimo ribos ir prisidares tokio storio zieduku drasiai gaudau.
P.s. Dar ne viena zuvis nenuejo del ziedeliu kaltes, o kabliu po vandeniu tai esu palikes...
 #196588   bloombergas
 15 Geg 2010 21:03
Galiu pasakyt kaip man buvo. Zvejojau upej vejuota diena ir gerai uzsimojes spiningu uzmeciau masala i kitapus krante esancio medzio sakas, palinkusias virs vandens :superšokas valas monofilamentas, tai nebeliko nieko kito kaip tik traukt kol nutruks. Tik pokst, valas laisvas, shaka su masalu i vandeni. Suvynioju vala ir ziuriu, kad truko ne monofilamentinis valas kaip dazniausiai buna, bet suktukas per pati viduri!!! Niekaip negalejau patiket :superšokas 'viarkt Taip iseina, kad valas stipresnis uz suktuka:D nors valo stori 0,2mm :D
 #273818   Pelekas
 13 Bal 2011 22:01
Galvoju atkabekli nusipirkt, tik ar tikrai jis veikia ? Bo jei koki zipbaita ar jackson palikciau kelme tai :superšokas :cry: 'viarkt is tu nervu eiciau namo :lol: Tai va, ar pirktinis geriau, ar paciam pasidaryt kazka ?
 #273826   Vitolis
 13 Bal 2011 22:30
Pelekas rašė:Galvoju atkabekli nusipirkt, tik ar tikrai jis veikia ? Bo jei koki zipbaita ar jackson palikciau kelme tai :superšokas :cry: 'viarkt is tu nervu eiciau namo :lol: Tai va, ar pirktinis geriau, ar paciam pasidaryt kazka ?
Xrapo paprashyk, ides foto savo :gutgut atkabeklio. Manishkis irgi toks pat, taciau 10 kart lengvesnis. Jauciu raiks gamintis sunkesni. Jo berods 1,2 kg sveria. :ruko
 #273852   Xrapas
 14 Bal 2011 06:17
Vitolis rašė:...Xrapo paprashyk, ides foto savo atkabeklio. Manishkis irgi toks pat, taciau 10 kart lengvesnis. Jauciu raiks gamintis sunkesni. Jo berods 1,2 kg sveria...
Na neee...mano tas apie puskilį. O foto šitoj temoj, 2 puslapiais atgal.
 #274004   Evaldas Z
 14 Bal 2011 11:55
neatrenku kur, bet esu mates toki varianta
Paveikslėlis
vamzdelis guminis, su ipjova per ilgi ties svareliu uzdejimui ant valo. pjuvis gali but ir sraigtinis. ka manot apie toki inagi ?
 #274018   DainiusM
 14 Bal 2011 12:31
Shanino filme apie crankus panasu rodo, tik ten kilpos is troseliu padarytos. Manyciau geriau... ir pakabinimas is virsaus per du spyruoklinio tipo ziedus. Reiks susikompilint kazka tokio siam sezonui. :roll:
 #277103   Vaidis
 25 Bal 2011 08:34
Taigi, žinant masalų kainas ir kiek sveikatos prarandi :-D , kai palieki ką nors Neptūnui, nusprendžiau, kad ir man reik kažko, kad padėtų(gal) sumažint masalų praradimus iki minimumo :-D Taigis, šaltkalviams zakazą daviau ir sumeikino va kąPaveikslėlis :) prašiau, kad keturias kilpas padaytų, bet matyt jau svajojo apie atlygi !buonka! :-D , tai "nenugirdo" tikriausiai :lol: Pasvėriau namie, 636g, *PYP*, krantais, tai jau tikrai nesitampysiu :nujau-ne , kol nenurausiu pirmo branguas vobliko :-D
 #277166   Vitolis
 25 Bal 2011 13:53
Vaidis rašė:Taigi, žinant masalų kainas ir kiek sveikatos prarandi :-D , kai palieki ką nors Neptūnui, nusprendžiau, kad ir man reik kažko, kad padėtų(gal) sumažint masalų praradimus iki minimumo :-D Taigis, šaltkalviams zakazą daviau ir sumeikino va kąPaveikslėlis :) prašiau, kad keturias kilpas padaytų, bet matyt jau svajojo apie atlygi !buonka! :-D , tai "nenugirdo" tikriausiai :lol: Pasvėriau namie, 636g, *PYP*, krantais, tai jau tikrai nesitampysiu :nujau-ne , kol nenurausiu pirmo branguas vobliko :-D
Turiu toki. Beveik 1/1 tik ash pirkau. nesveriau, turet buti lengvesnis uz tavo. Tikrai veiksmingas. Tik reik tiksliai statmenai inkliuvusiam voblikui priplaukt ir da geriau uzsiinkaruot. Kai vejas, tai gimarojus su bet kokiuo atkabikliu. Krantu varlinedams visvien vargu ar ji panaudotum. Vakar irgi praradau viena voblika upelio dugne. Buciau su bridkelnem, buciau nepalikes :) Dar karta i medi lipau :-D ir 3kart turejau ishsipjaut ilga pagali, kad ishlaisvinciau. Pavyko :grin: Tasyt krantu einant spec. teleskopa, irgi ne isheitis. Lyshnas kliuvinys. Geriau jau gera peili kishenej su papildomu pjukliuku :gutgut :)
 #290052   Ignelis
 21 Bir 2011 18:24
nestipriai isegus i kliuvini nuo kranto, jeigu gaudau mono valu. retkarciais ishgelbeja mane tox variantas. paprasciausiai itempiu vala iki trukimo ribos ir atlenkiu lankeli. tada shauna viskas ish shpules ir buna kad atshoka... tiesa retai (apie 3x is 10ies), bet buna. o jeigu srovej stengiuosi ish lankelio ishleisti kuo daugiau valo. na ir pt timpteliu.., irgi buna kad pagelbeja.
 #290124   Marius1
 21 Bir 2011 20:55
Ignelis rašė:o jeigu srovej stengiuosi ish lankelio ishleisti kuo daugiau valo. na ir pt timpteliu.., irgi buna kad pagelbeja.
Šis variantas man dažnai pasiteisina :gutgut
 #303725   Tadass
 08 Rgs 2011 10:51
Ignelis rašė:nestipriai isegus i kliuvini nuo kranto, jeigu gaudau mono valu. retkarciais ishgelbeja mane tox variantas. paprasciausiai itempiu vala iki trukimo ribos ir atlenkiu lankeli. tada shauna viskas ish shpules ir buna kad atshoka... tiesa retai (apie 3x is 10ies), bet buna. o jeigu srovej stengiuosi ish lankelio ishleisti kuo daugiau valo. na ir pt timpteliu.., irgi buna kad pagelbeja.
As isbandziau si stebukla tik preita savaitgali. Galiu pasakyt - esu apakes :shock: Atsikabinimas 100 proc. :superšokas Bet darau biski kitaip - itempiu vala, kaip ir Ignelis rase, iki beveik truvimo ribos (tempiau ir tiesiai ir lenkiant kota - skirtumo nepastebejau) ir tada ne atlenki lankeli, bet su kita ranka patrauki vala zemyn ir paleidi (alia grojant gitara :-D ) Tiesa - zvejojau nedideliam, upetakiniam upeliuke (valas pintas), tai gal rimtu ikirtimu ir nebuvo, bet kiek man buvo dziaugsmo, kad sutaupiau kokius 6 bridimus masalui atkabint ''plot

P.S. si varianta man pernai uzrode pusbrolis - isege Minijoj voblika i konkretu kelma. Sakau - trauk nafik, nera sansu, bet jis kokias 2 minutes "pagrojo" ir islaisvino. :shock:
 #328285   Evaldas Z
 22 Gru 2011 21:52
paprasciausias budas pasidaryt atkabekli is to, kas po ranka. jamam didziausia, koki tik randam, suktuka su segtuku, tarkim, aises jurini.
Paveikslėlis
jamam svareli pagal "skoni"
Paveikslėlis
susisukam keleta kilpu is isardyto daugiagyslio troselio
14904526.jpg
viska segam ant didziojo segtuko
88076350.jpg
jamam pora minkstos slangeles galiuku. suklijuojam.
Paveikslėlis
mazesniji perpjaunam isilgai salia klijavimo vietos, kad ant valo butu galima uzdet. i didesniji kisam segtuka su viskuo, kas ant jo susegta. vienam gale padarom keleta ipjovu troseliams fiksuoti.
Paveikslėlis
na ir turim sioki toki prototipini atkabeklio varianta...
Paveikslėlis
gal paziurejus kam kils kokiu minciu, patobulinimu ir pan. toks atkabeklis labiau pritaikomas masalu rovimui nei atmusimui nuo kliuvinio. dar nebandytas.
 #399104   Evaldas Z
 23 Rgp 2012 09:12
4.5m isskleistas. cia tik kambaryj toks atstumas nemazas atrodo. tokiu atstumu ir kitais budais gali masala islaisvint. nusipirk pigiausia ilga teleskopa, nuimk ziedus ir kanors ant galo prisabacines turesi labai panasu iranki, jeigu labai knieti.
 #477838   Arvidys
 15 Geg 2013 15:50
PRobe :gutgut Reiks ir man kažką pasidaryt tik aš mastau mažesnį variantą bus žiemai balansyram/blizgėm vaduot.
 #477969   Arvidys
 15 Geg 2013 21:39
Manau jei stovint nuo kranto sugebėtum vala ant tiek itemt iskėlus kota, kad valu toks daiktas nuslinktu iki voblerio tarkim, gal ir pagelbėtu, bet cia tik pamastymas kaip praktikoi nezinau...
 #477979   Kairys
 15 Geg 2013 21:49
Turiu šiam reikalui pasidaręs paprastą apie 12 cm 6 dantų kablį (iš 3 sroresnės vielos galų), ir pririšęs špagato gal apie 15 metrų, gaudau daugiausia nuo kranto, tai šiemet jau bent keletą kartų masalus išgelbėjau. :roll: O principas paprastas: metu šiek tiek toliau nei užkliuvo masalas ir traukiu dugnu, dažniausia padeda, aišku, jei užkabintum kur nors už 20-30 metrų, tada būtų kajuk, kažkas trūktų. ;-)
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė