Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #710773   Moonwalker
 10 Sau 2018 10:22
Paulius_K rašė:Jei ziuresi i Avid, tai pasiieskok sito modelio AVS70ULM2. Tavo aprasytiems poreikiams turetu tikti. Sitas yra moderate akcijos, laisvai mesi visus mazus vobleriukus, o reikalui esant uzsidet galesi ir 7 cm minnow (aisku su siokiu tokiu kompromisu). Vienas is seniai cia besireiskusiu forumieciu (Arabas), butent tokiu ir gaudo. Jam pavyksta ir su pusmetriniais susitvarkyt.
as su avs66ulf2 ir sugar deepa 2/3 7,2 cm pasvaidau , kur ramesne srove, tikrai nera kazkokio hemarojaus .. :)
 #710774   Paulius_K
 10 Sau 2018 10:32
Tai pas tave trumpesnis ir fastas, tas 7 pedu minkstesnis. Su siuo konkreciu modeliu tai visokie 7 cm Stoop, L-minnow 66, Ownerio Rip'n'minnow 65 tikrai near beda, del deep'u negaliu nieko sakyti, nes kolega jais negaudo. Mano subjektyvia nuomone, norint deepus dar ir patvicint, jis jau butu per minkstas.
 #710777   ramkis
 10 Sau 2018 11:23
Na aji kotas tai gal ir tiktų, bet anas tikrai ne tam skirtas. Pritarčiau Moonwalker. Aišku galima pirkti kriuksą, bet aš asmeniškai geriau 100 dasimesčiau ir jamčiau RAYZ ''plot
 #710778   salvys
 10 Sau 2018 11:40
Moonwalker rašė: Nebejuokink tu svieto, Aji yra jurine zuvis , ajing stilius yra butent jai gaudyti ir sukurtas , cia kazkoks skumbres porusis ar kazkas panasaus, dazniausiai visi kotai buna ex.fast akcijos, stagarai. O jis siulo zmogui upetakius gaudyt ajing kotais.. ;-var-var. ;-var-var. Cia ties sita vieta ir baiksiu, iesko zmogus upetakinio kotelio, bet ant galo gausis kad skumbrini kota jurini nusipirks.. :/braj;
eik tu sau, būtent jai ir sukurtas ir niekam kitam. Jau vemt verčia tavo patarinėjimai per visur prisiskaicius teorijos ir nieko praktiškai neraukiant.ajingas puikiai tinka nes jis astrus su masalais, ir minkštas su nedidelem zuvim, ir turi stuburą didelem, ko dar norėt?!croixa jis siūlo...
 #710779   Rapolas
 10 Sau 2018 11:50
Pritariu 'salviui'.. tarp AJI'ng spiningų yra labai neblogų universalų ,su jais ir animacija galima įvairi, ir spiningai- jautrūs bei lengvi ,ir gerai laiko žuvį ,o svarbiausia- gauni gerą adrenalino dozę, kurkas didesnę nei su šlangais ,prifarširuotais "stikliuko" (bet šlapiais ,užtat:D) :-D
 #710782   Evaldas Z
 10 Sau 2018 12:10
Del croix'o tai pritarciau Ramkiui. Nors pats turiu du, bet jie skirti gerokai stambesniems masalams ir zuvims. Kazkada ieskodamas universalaus L koteliu ziurejau croix'iukus, bet pritruko delikatumo juose.
Del aji... Gaudau inbaitu tiek eseri tiek sapala ir nieko geriau ieskot nesiruosiu, nors iki jo teko paieskot . Net upetakius kelis esu pagaves :) Taigi, viskas laaabai individualu ;-)
 #710793   Paulius_K
 10 Sau 2018 13:50
Na nera croixai glamuriniai, bet uztat kantrus, kas mano nuomone nera blogai landziojant bruzgynais. Vat nezinau kaip su sausais pagaliukais tom salygom butu :)
 #710795   Rapolas
 10 Sau 2018 14:00
Pritariu Evaldui Z ,kad viskas labai individualu, o ir žvejybos sąlygos gali būti visai skirtingos, kaip beje ir žvejo rankos bei charakteris..
Pvz., jei mėgstama braukytis pro brūzgynus arba sąlygos verčia elgtis grubiai su įranga ir mažiau dėmesio kreipt į priežiūra, tai "amerikonai" (croix'ai, loomis'ai ir etc.) yra žymiai atsparesni tokioms sąlygoms.. ir kalbėti apie delikatesnius ir trapius įrankius kaip ir mažai prasmės, nes jie paprasčiausiai dažniau sulaužomi..:-D
Kitas variantas, kodėl "amerikono" pasirinkimas būtų visai geras.. tai kai einama papėtakiaut su mintim ,kad didelė tikimybė susikaut su šlakiu.. vat, tuomet vėl galios rezervas gali rimtai išgelbėt ir mažiau patirties turintį entuziastą..
O jei norima adrenalino, žuvis dažniausiai paleidžiama ir "sorokovnikas" vos ne lubos.., ir norima rankose turėt delikatną ir lengvutį įrankį su patogia furnitūra, tai ,mano nuomone, "japoniukas" yra kurkas priimtesnis variantas, o jau kurį gamintoją pasirinkt- tai jau estetikos ir skonio reikalas :-D
 #710796   Rapolas
 10 Sau 2018 14:01
p.s.: va va, dabar tik perskaičiau, kad ir Paulius_K panašiai mąsto ;-)
 #710805   salvys
 10 Sau 2018 16:15
Pilnai sutinku,kad croxsai bus patvaresni, bet japonų grandai irgi pakankamai patvarūs proto ribose. O ir ikabinus rimtą žuvį -laiko, nors ir atrodo kad jau trakstelt gali :D
 #710807   ramkis
 10 Sau 2018 16:27
salvys rašė:Pilnai sutinku,kad croxsai bus patvaresni, bet japonų grandai irgi pakankamai patvarūs proto ribose. O ir ikabinus rimtą žuvį -laiko, nors ir atrodo kad jau trakstelt gali :D
Taip kaip laiko japai, jokiems jankiams nesusilygint. Atskiri modeliai gerte sugeria žuvies pasipriešinimą. Net gražu žiūrėti kaip jie atidirba, kitais atvejais susimastau ar nėra juose kokio super modernaus bio procesoriaus įmontuotą :-D Kartais atrodo, kad neatlaikys, kad jau jau riba, bet stebuklingai atlaiko apkrovas ir vualia. Uuuch, smagumėlis.
 #710808   DainiusM
 10 Sau 2018 16:38
Laikymas traukiant zuvi ir laikymas gaunant i kakta su pagaliu ar akmeniu- du skirtingi dalykai. Ir cia amerikonai naturaliai gyvybingesni, nes dazniausiai turi daugiau risamuju dervu. Bet jeigu negimes kalviu, tai protingai elgiantis neluzta ir tie japonai (bent man nepasiseke sulauzyt ne vieno jokiom salygom). O to Pauliaus mineto avido tai bijociau kaip maro (turejau), vienas baisiausiu mano turetu spiningu... visiskas botagas ir bestuburis. :-D
 #710814   Paulius_K
 10 Sau 2018 17:08
Taip Dainiau, botagas, bet kaip supratau zmogus ir iesko kazko su kuo butu ispudziu kovojant su nedickais upetakiais. As po siai dienai turiu avida, tik AVS66LF2 ir neketinu keisti, bet jis tikrai ne tom salygom skirtas, apie kurias buvo kalbama. Teisybes delei reiktu pasakyti, kad maniskio perdaryta rankena ir ziedai :grin:
 #710824   salvys
 10 Sau 2018 17:42
ramkis rašė: ... Atskiri modeliai gerte sugeria žuvies pasipriešinimą. Net gražu žiūrėti kaip jie atidirba, kitais atvejais susimastau ar nėra juose kokio super modernaus bio procesoriaus įmontuotą :-D Kartais atrodo, kad neatlaikys, kad jau jau riba, bet stebuklingai atlaiko apkrovas ir vualia. Uuuch, smagumėlis.
Su utr 67 4kg lydeką upej išprasiau, kotas jau buvo tokioj stadijoj kai braskejo,sustoja ties stuburu įlinkis ir viskas, bet atlaikė
 #710833   linasykas
 10 Sau 2018 19:58
Kaip gali sustot ilinkis ties stuburu :?: :-D man rodos arba nezinai kas yra stuburas, arba kazka kito norejai parasyt :ks>
 #710842   gdeivis
 10 Sau 2018 21:33
Kadangi upetakiu zveyba yra vis labiau populiarejantis uzsiemimas, tai kotu gamintojai jau senokai prisitaike prie ivairiu iskrypeliu poreikiu. Todel uzrasa "trout" ant koto deda ir jam esant extrafast ir fast ir mediumfast akcijos, bei visu imanomu ju tarpiniu variantu. Vartotoju pinigai cia valdo. Taigi reikia tik nepatingeti pasiziureti ka siulo, o jei ant LT nera, tai JP ju pilna.
Beje, jei Aji kotai kam per sausi, tai dar yra Mebaru - jie pagal sumanyma yra "dregnesni".
 #710847   salvys
 10 Sau 2018 22:55
linasykas rašė:Kaip gali sustot ilinkis ties stuburu :?: :-D man rodos arba nezinai kas yra stuburas, arba kazka kito norejai parasyt :ks>
Na aš stuburu vadinu tą vietą kur nebesilenkia kotas, bet žinau kad turi omenyje backbone, tai aš neapietai.
 #712276   auriux
 06 Vas 2018 18:36
Turėtų Korsakas parodyti apie ši kota ateinantį sezoną.
 #712534   PER_cH
 13 Vas 2018 00:07
Sveiki, renkuosi upėtakiui spiningą, reikia, kad būtų lankstus (regular fast/moderate), nes gaudau pintuku. Kaip ir esu išsirinkęs Yamaga blanks blue current 74 ii. Gal kas turite tokį ar girdėję atsiliepimų? Imčiau Major Craft Finetail FTA-662UL, bet kiek trumpokas.
 #712538   Evaldas Z
 13 Vas 2018 08:44
Rapolas nuoroda buvo imetes, bet kad neieskot, tai...
Yamaga.JPG
Paieska pasinaudok ir susidarysi nuomone apie yamagas, nes prirasyta gan vaizdziai. As pats turejau 74BLC, bet senesne, ne II , tai tas tikrai buvo labiau meti-trauki stiliaus, nei dziginis.
Be to, su mano turetu vargu ar butu pavyke astriau voblika paanimuot pries srove traukiant.
 #712539   Rapolas
 13 Vas 2018 09:27
Yamaga Blanks upėtakiams turi specialią seriją LUPUS..
Lupus_trout.jpg
Lupus_trout.jpg (228.41 KiB) Peržiūrėta 5919 kartus(ų)
BLC (Blue current) serijos koteliai yra universalūs ir tarp jų galima taip pat pasirinkti.. Aš pats 74II neturiu, turiu 72CII (perdarytą į kastinginį), 68 ir 80 esu bandęs (80 - mano galva- vosne idealus šapalams /meti-trauk).
Jei reikia agresyvesnio tvičiuko, tai patogiau 72CII arba 78MII , jie tokie daugiau dropshotiniai/jiginiai nei likusieji iš II serijos ir su papildoma animacija susitvarko geriau ;-)
 #712568   PER_cH
 13 Vas 2018 18:46
Tai kiek supratau tas 74 II, kaip ir norėčiau toks botagėlis labiau, ne džiginis, o būtent pintu gaudant ir reikia minkšto, kad sugertų smūgius.
 #712585   Rapolas
 14 Vas 2018 08:06
Kiek turiu Yamagų ,tai visos puikiai sugeria (ir gesina) smūgius ir laiko žuvį nepriklausomai nuo dydžio. Konkrečiai 74II neturiu, bet, manau, bus puikus universalas (ir netik upėtakiui), svarbu ,kad pačiam patiktų ir priliptų ;-)
Gali pasižiūrėt video ,jame kažkiek info:
https://ok.ru/video/270487389675
 #712604   zhnyplius
 14 Vas 2018 13:28
PER_cH rašė:
13 Vas 2018 00:07
Sveiki, renkuosi upėtakiui spiningą, reikia, kad būtų lankstus (regular fast/moderate), nes gaudau pintuku. Kaip ir esu išsirinkęs Yamaga blanks blue current 74 ii. Gal kas turite tokį ar girdėję atsiliepimų? Imčiau Major Craft Finetail FTA-662UL, bet kiek trumpokas.
Upėtakiui šiuo metu du spiningus pagrinde neaudoju tai ne visai tie patys apie kuriuos klausi bet tų pačių serijų spiningai
- Yamaga Blue Current 68 II
- Major craft fine tail 722L
Yamaga imu kai rimtesnės žuvies nesitikiu ir norisi tiesiog pažvejoti dėl Dušios. Major craftą imu kai yra šansų įkirsti kažką rimčiau arba sudėtingesnės žūklės slygos/ nežinau ko tikėtis pvz važiuojant į nepažystamą upelį.

Finetailo akcija kaip upėtakiui man labiau patinka jis tolygiau apsikrauną metant/ traukiant žuvį lyginant su yamaga bet yamaga (vėl mano supratimu) truputi universalesnė.
Ty grynai kotas/ upėtakiui upei - Finetail
Kotas upėtakiui plius - ešeriukus ežere pavaikyti Yamaga
Ps tai nereiėkia kad finetail su guma nestivarky o tik kad yamaga tą daro geriau
 #712912   PER_cH
 24 Vas 2018 22:20
Dar svarstau ir niekaip neapsisprendžiu, tad norėčiau padiskutuot. Mano situacija panaši, kaip ir vienas narys rašė. Nors ir daug aplink upelių, visi nedideli ir vidutiniai, tad upėtakių standartas 20-34cm, per sezoną tik vienas 41cm, dar pora tokių kibo ir vienas, manau, virš 50 cm kablius atlenkė ir sulaužė(pintas valas, kieta meškerė). Esant tokiai situacijai, norisi maksimalaus įdomumo ir smagumo traukiant nedidžiausią žuvį. Renkuosi tarp area klasės kotuko ir yamaga, kuri nėra visiškas fastas, toks minkštesnis džiginis(universalus). Gal ir imčiau area, bet nežinau kaip ten su 5-6cm vobleriukais (smith d-contact, trout tune), daugiausiai einu prieš srovę, o pasroviui einant galiu ir kietsnį, dabar turimą spiningą panaudoti. Tačiau kyla klausimas ar su tais area tiek smagaus jausmo yra, kai jis sugeria viską į save. Kokios Jums kyla mintys, nes negaudęs su area nežinau, kiek to jautrumo ir smagumo yra?
 #713228   Floidz
 08 Kov 2018 21:56
Sveiki, gal galit kas pasiūlyti UL spiningą? Žadu žvejoti mažais vobleriukais ir guminukais. Biudžetas -+50eur
 #713229   Tadas80
 08 Kov 2018 22:22
Favorite balance 2-7gr.213cm
 #713256   Gintasg
 09 Kov 2018 17:30
Planuoju isigyti upetakini trumpesni spiningeli maziems upeliams, neissirenku, pokolkas kandidatai du:
MC finetail 542ul 1-8g
Tenryu rayz rz56L 2-8g
Neturiu galimybes isbandyti/palyginti.
Gal kam teko “susidurti” su kazkuriuo is siu?
:ks>
 #713257   SauliusM
 09 Kov 2018 18:13
Rayz imk. Visa galva aukstesnio lygio uz finetail
  • 1
  • 164
  • 165
  • 166
  • 167
  • 168
  • 172
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė