Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #714443   V1lius
 09 Bal 2018 14:15
Sveiki. Mėgstu rašyti, neneigsiu, tad nepykit - vėl bus linatija, bet aprašysiu vakarykštę kelionę į bait.lt ofisą besirenkant spiningą. Gal kam bus įdomu ar naudinga. Trumpi įspūdžiai apie įrankius ir apie tai, jog skaityk neskaitęs, žmogau, apžvalgas, palyginimus, specifikacijas, bet tik pamatęs, palietęs, palaikęs spiningą pajusi - limpa tau jis iš tiesų ar ne, turi dvasią, kaip kažkas anksčiau rašė, ar ne. ;uolrait

Žodžiu, St. Croix atmečiau, nes vis dėl to japonas, jų įrankiai, ir apskritai žvejybinė filosofija labiau tinka ir limpa man pačiam, ir prie mano žūklės, tad ir komplektuojantis nusprendžiau, jog reikėtų nebesimėtyti ir įranga rinktis iš Japonų. Tad vakar susitariau susitikti su Tomu iš bait.lt, nes ko gero iš principo jie vieninteliai, kurie Vilniuje turi visus variantus, tarp kurių renkuosi. Tad įspūdžiai -

1. Tict. Iš tikrųjų smagūs įrankiai, dauguma žvitrūs, greiti ir labai išlengvinti. Tik vis vien pasitvirtino mano nuomonė, kad man Tict labiau asocijuojasi su ešerių žūkle, lengvu džigu. Jei didžiąją žūklės dalį užimtų būtent tai, matyt rinkčiausi nedvejodamas Tict. Bet dabar nelipo, tad tiesiog per daug ir nesvarsčiau. Ir nežinau kaip paaiškinti, bet juos laikant kilo tokia mintis, kad tas jų išlengvinimas man toks neorganiškas, nenatūralus ir suporavus su daugeliu 2500 dydžio ričių net trūktų kažkokio balanso. Čia tiesiog mano nuomonė.

2. Graphiteleader. Universalesni, taip pat lengvi, pakankamai smagūs. Buvo keletas modelių, kurie irgi visai smagiai jautėsi rankoje, pakankamai greiti, kaip ir Tict, svoris šiek tiek didesnis, bet irgi nelipa per 100 gr. Ir tokie gan universalūs, būtų drąsiai smagiai naudojami tiek gumai, džigui, tiek nedideliems vobleriams ir upėms, kaip už savo kainą, skaitau, irgi neblogas variantas, bet irgi to jausmo, kur paimi, ir nesinori padėti nebuvo.

3. MajorCraft. Čiupinėjau Finetail 722. Tiek senesnį variantą, tiek atnaujintą. Naujesnis truputį lengvesnis, bet to paties modelio šiek tiek trumpesnis, tačiau senojo rankena ilgesnė, tad palyginus patį darbinį blanko ilgį, jie skiriasi labai nežymiai, gal 2 cm. Kaip už savo kainą - neblogas spiningėlis. Visai smagiai gula į ranką, svoris taip pat pats tas, apie 100 gr, ir šiaip iš principo estetiškas, gražiai surinktas ir iš vaizdo pretenduojantis į tikrai dar aukštesnę kategoriją. Bet ko man jame pritrūko palaikius, pamojavus, tai tokio šmaikštumo, greičio, nors ir Fast, bet man jis pasirodė bukokas, lyginant su kitais prieš tai žiūrėtais spiningais. Sunku pasakyti nepabandžius prie vandens, bet nepasirodė, kad jis labai smagiai mestų nedidelius masalus. Gal klystu, bet toks man susidarė vaizdas. Dar minusiukas, jog MJ matyt gaminami Vietname, ar Kinijoje, tad tokios prezicikos gal irgi nereikia tikėtis, bet kaip už savo kainą, tai tikrai gražiai surinktas spiningėlis. Jei skiriama 150-180 eurų, pagrindinis taikinys upėtakiai, tai tikrai padorus variantas.

4. Tenryu. Galiausiai, po visų apžiūrėtų variantų į ranką paėmiau Tenryu Rayz. Aišku, kitos klasės kotas nei anksčiau minėti, tad lyginti nevertėtų. Ir nelyginsiu, tik įspūdžiai. Daug rašyti ir sapalioti nebereikia, tikras Japonas - tikras šedevras. Prilipo ta pačią sekundę, tikriausiai smagiausias spiningas, kurį iki šiol teko laikyti. Be galo grakštus, šmaikštus, greitas, papurčius taip gražiai amortizuoja, kad net švilpia. Vien palaikius atrodo, kad mažų masalų išmetimas, taiklumas, žuvies laikymas ir apskritai jautrumas bei perdavimas į ranką turėtų būti labai geras. Net sunku tiksliai aprašyti, bet jis turi kažkokį išskirtinį jausmą, judesį, matyt ne tik dėl japoniškai preciziško surinkimo ir subalansavimo, bet ir dėl sudedamųjų dalių. 85 proc. anglies ir 15 proc. stiklo pluošto, kuris, matyt, ir priduoda tokio stangraus grakštumo. Apie surinkimo kokybę nėra ką daug kalbėti - iš pirmo žvilgsnio gražus, skoningas, kokybiškas. Rankena su aukštos kokybės kamščiu, puošiančia tikro medžio apdaila. Tokia teisinga, graži klasika. Žodžiu kotas su kažkokia gera aura. Teisingas, jaukus. Mano subjektyvia nuomone, tai turėtų būti vienas smagiausių kotų šapalų/upėtakių ir bendrai upinei žvejybai nedideliais masalais.

Žodžiu, apibendrinant, apsuko man tas Tenryu galvą visiškai, nuo vakar neišeina iš galvos, tad jei iki ketvirtadienio niekas nepasikeis, pirksiu šį variantą - Tenryu Rayz RZ-78LML http://www.bait.lt/meskeres/tenryu-rayz-rz-78lml.html

Taip, dvigubai viršysiu biudžetą, kurį buvau nusimatęs, bet jis taip 'limpa', kad nesinori žvalgytis atgal, o tie nesutaupyti pinigai, tikiu grįš per malonumą žvejojant. Dar labai įdomi kolegų nuomonė. Ką manote apie šį Tenryu? Ar teisingas būtų mano pasirinkimas? Ar teisingos mano įžvalgos? Gal kas naudojate, įdomu ar prie upės jis toks pat puikus, koks man pasirodė galėtų būti? Nors jis ir išeina iš UL ribų ir yra labiau L, su išmetimu 2-12 gr, bet man atrodo upėtakiui, šapalui, upei, vobleriams ši gramatūra būtų pats tas. Be reikalo buvau įsikandęs į UL iki 7gr. Ar aš teisus? Juolab, kad jis atrodo net su mažesniu rezervu, arba ne su mažesniu, bet tiesiog gerokai jautresnis nei MJ Finetail, kurio riba 10gr. Taip pat būtent šito Tenryu ilgis - 2,34 manau man būtų pats tas. Žinoma, upėtakiaujant, brūzgynuose jis galėtų būti ir dar trumpesnis, bet atsižvelgiant į tai, kad pagrinde žvejosiu didesnėse upėse, man atrodo čia aukso viduriukas. Brūkštelkit ką manot, kas bandėt, naudojat įdomu. :ks>

P.S. Tame pačiame bait.lt pasukiojau Daiwa Luvias ir vienareikšmiškai pajutau, kad visai kito lygio ritė nei Stradic Ci4+, kitoks pojūtis, sukimas, labai maloni ir kokybiška. Nors ir Shimano viskas sklandu, bet šita Daiwa man labai patiko. Nujaučiu, kad idealiai poruotųsi su Rayz'u. Bet ir brangesnė bent jau šimteliu už Stradicą, tad tikriausiai, jei niekas neprivers persigalvoti, verčiau investuosiu daugiau į kotą, šį sezoną pažvejosiu su Stradic'u, geru 0.4 PE aštuongiju valu ir viskas bus pakankamai sklandu ir malonu, o atėjus kitam sezonui ir esant galimybėms gal ir upgreidinsiu į Luvias'ą. Tikrai pasirodė puiki ritukė. Tik nepagalvokit, kad Stradic kažkuo blogai, tai LABAI puiki ritė ir kaip už savo kainą, t.y. iki 200 eurų, tai, vėl mano subjektyvia nuomone, tikriausiai bene geriausia ką galima nupirkti. Lengva, patvari, smagiai sukasi, liuks. Tiesiog Luvias po Stradico jaučiasi dar laipteliu aukščiau. Bet aukščiau ir finansiškai. Čia matyt natūralu, po Luvias'o pasuktu Exist ar kokią Stella - vėl pasijutų kitas lvl, bet viskas savu laiku. O ir šiaip, ne įrankis žvejoja už žveją, todėl visad gerai suvokti įrankių vertę ir laiptelis po laiptelio augti kartu su jais. Kažkaip nujaučiu, kad tie, kurie pradeda žvejoti ir su dideliais biudžetais nusiperka aukščiausios klasės įrankius iš kart, nepajunta tiek malonumo, kiek manau daugelis mūsų, kurie dar apsisnargėję pradėjo žvejoti su medine meškere aukšles, o poto viskas, tolyn, tolyn.. :ks>
 #714450   Modiss
 09 Bal 2018 17:41
KAinos bait.lt labai uzkeltos, uzsienyje to tenryu kaina apie 300eu :shock:
 #714453   DainiusM
 09 Bal 2018 18:33
stangrus grakstumas... mmmda... svaigstam, aaani? :shock: :-D
p.s. tas naturalus medis pas rayza kiek pamenu yra plastmasinis... :roll:
 #714455   arta777
 09 Bal 2018 19:24
V1lius,smagu girdėt,kad leidi sau viršyt gerokai biudžetą,dėl gero daikto.
Jei taip rekomenduoju pačiupinėti dar,o gal jau čiupinėjai Tenryu Lunakia Sonic,mod.tiksliai nepamenu,2.4m iki 12g.Bait.lt juo prekiavo,taip pat Link Molėtų Iki ,esančioje žūklės parduotuvėje.Tai buvo mano geriausias turėtas kotelis,šitam reikalui.
 #714456   arta777
 09 Bal 2018 19:29
Patikrinau.bait.lt-turi ''plot
 #714457   ramkis
 09 Bal 2018 19:39
Nu Lunakia sonic lygintbsu rayz,gali tik visiškas,nu nesvarbu. Rayz yra klasika,ir šiaip Tenryu yra kažkas nerealaus. Sonic turi savi begalinį žavesį,bet jis skirtas visai kitokiai žvejybai(grynai mano subjektyvia nuomone), o rayz - tai tas ko reikia upėtakiokų ir šapaliokų vilionei. Taip tai kotai su dūšia :-D
 #714467   arta777
 09 Bal 2018 23:37
Klausyk,visiškas :-D lyginimas kame buvo?Vat skyriau Sonicą šapalų žūklei Nemune ir galiu pasikartoti,kad smagesnio,iš dar turėtų prieš tai 4-5,neturėjau.Aukščiau minėto Rayz ,nelaikiau ir neturėjau,nieko nepasakysiu.
O pasakymas-skirtas,tai..man net keista,kad tu tai rašai :ruko
 #714482   V1lius
 10 Bal 2018 13:41
DainiusM rašė:
09 Bal 2018 18:33
stangrus grakstumas... mmmda... svaigstam, aaani? :shock: :-D
p.s. tas naturalus medis pas rayza kiek pamenu yra plastmasinis... :roll:
Svaigstam, o gal nemokam paaiškinti, nežinia ;-) tikrai dar neturiu tiek ekspertiškumo ir ilgametės patirties, kiek čia dauguma esančių, bet todėl ir smagu pasidalinti įžvalgomis, nors gal ir ne visada iki galo teisingomis, bet tuo pačiu kažko išmokti, turėti su kuo pasitarti. O dėl Rayzo, tai tiesiog, kaip ir sakiau, mano subjektyvia nuomone, man jis paliko įspūdį, kaip ir grakštus, bet ir turintis pakankamai stangrumo išlaikyti didesnę žuvį. Tikrai turi tokio paraboliškumo. O dėl medžio, tai bent jau Tenryu oficialiame puslapyje rašo, kad medžiagos natūralios. Gal nemeluoja. :/braj;
arta777 rašė:
09 Bal 2018 19:24
V1lius,smagu girdėt,kad leidi sau viršyt gerokai biudžetą,dėl gero daikto.
Jei taip rekomenduoju pačiupinėti dar,o gal jau čiupinėjai Tenryu Lunakia Sonic,mod.tiksliai nepamenu,2.4m iki 12g.Bait.lt juo prekiavo,taip pat Link Molėtų Iki ,esančioje žūklės parduotuvėje.Tai buvo mano geriausias turėtas kotelis,šitam reikalui.
Panašu, kad jau gausis viršyti. Kol skaitinėji internete, viena, tikrai buvau apsibrėžęs apie pusę tokios sumos, bet realiai palaikai, palygini, pajunti akivaizdų skirtumą ir abejonių nebekyla.

Kodėl buvo? Lunakia Sonic tikriausiai taip ir nepačiupinėjau, bet jei galutinai nuspręsiu ir važiuosiu iki bait.lt pasiimti Rayz'o, tai reikės prieš tai palaikyti ir Lunakia. Duomenis pamačius atrodo, kad be abejonės irgi turėtų būti smagus įrankis, dar lengvesnis. Iš vaizdo toks daugiau modernas atrodo lyginant su Rayzu, įdomu kaip rankoje. Ir apskritai įdomu, kuris iš tikrųjų labiau tiktų upei-šapalui-upėtakiui. Pagal Tenryu puslapį, tai Rayz serija kurta būtent srovei, upėtakiams ir minnow vobleriams ( https://fishing.tenryu-magna.com/trout/rayz.html ) (rašo minnow, bet manau nebūtų problemų ir su crankais?). O Lunakia Sonic ( https://fishing.tenryu-magna.com/shore/ ... sonic.html ) rockfish tipo, jigui, minkštiems masalams. Bet kaip akivaizdu, kas rašoma, dar ne viskas, svarbiau kaip jaučiasi, tai jei tau puikiai tiko šapalams, pilnai tikiu. Gaila nebandei ir Rayzo, įdomu būtų jei kas būtų bandęs veiksme abu variantus.

P.S. Žiūriu Rayz yra ir kitų modelių, ko Lietuvoje nėra - Spectra, Integram ir šiais metais išeis Alter, bet bent jau pagal duomenis man būtent tas klasikinis Rayz modelis atrodytų tinkamiausias.
ramkis rašė:
09 Bal 2018 19:39
Nu Lunakia sonic lygintbsu rayz,gali tik visiškas,nu nesvarbu. Rayz yra klasika,ir šiaip Tenryu yra kažkas nerealaus. Sonic turi savi begalinį žavesį,bet jis skirtas visai kitokiai žvejybai(grynai mano subjektyvia nuomone), o rayz - tai tas ko reikia upėtakiokų ir šapaliokų vilionei. Taip tai kotai su dūšia :-D
Kotai su dūšia ;-var-var. Paėmus Tenryu po kitų variantų man būtent taip ir pasirodė ;uolrait

Dar vienas kolega, jei kalbant apie Rayz, patarė geriau imti 3-18 gr ML modelį, nes mano, jog 2-12 gr LML gali būti per liaunas. Ką manot? Suprantu, kad kažkur Nemune, didelėje srovėje, su aktyviai dirbančiu cranku, tokiu kaip redrag ar pan, kotas tikrai gali linkti trilinkas ir malonumo bus maža, bet kažin ar verta nusisunkinti iki 18 gr vien dėl tokių situacijų? Man vis tiek atrodo, kad iki 12 gr būtų smagesnis, jautresnis variantas ir toks labiau šapalinis-upėtakinis. Iki 18 gr., aišku irgi labai gerai, rezervas, daugiau galios, ir jis toks universalesnis, jau gali ir salačiui ar kitoms didesnėms žuvims pritaikyti, mačiau net video kaip su ML rusai nedideles lašišytes 3-4 kg be problemu traukė. Tai man vis tiek šviečiasi, kad šapalui - upėtakiui LML iki 12gr būtų geriau. Ką jūs rinktumėtės?
 #714487   Rapolas
 10 Bal 2018 14:34
Perskaičiau ~3paskutinius puslapius apie UL ir ..
rinkčiausi iš 2: Yamaga BLC 72CII arba Tict B4 Befo 74 (labai pagalvočiau ,ar S ,ar T) :-D
 #714548   DainiusM
 11 Bal 2018 15:42
V1lius rašė:
10 Bal 2018 13:41
O dėl medžio, tai bent jau Tenryu oficialiame puslapyje rašo, kad medžiagos natūralios. Gal nemeluoja. :/braj;
Gal ir nemeluoja, gal ir naturali medzio imitacija. Na bent jau pas maniski... Nebent japantackle kinietiskom padelkom prekiauja... :-D
p.s. prie ko cia UL is viso? net ir maniskis 2-8g jau i L paisosi... o tu cia apie 3-18g? :mėlynvarla
 #714551   V1lius
 11 Bal 2018 16:34
DainiusM rašė:
11 Bal 2018 15:42
V1lius rašė:
10 Bal 2018 13:41
O dėl medžio, tai bent jau Tenryu oficialiame puslapyje rašo, kad medžiagos natūralios. Gal nemeluoja. :/braj;
Gal ir nemeluoja, gal ir naturali medzio imitacija. Na bent jau pas maniski... Nebent japantackle kinietiskom padelkom prekiauja... :-D
p.s. prie ko cia UL is viso? net ir maniskis 2-8g jau i L paisosi... o tu cia apie 3-18g? :mėlynvarla
Tai jo, Dainiau, kaip ir auto, pas senesnius E klasės mersus visas medis natūralus, bet visaip apdirbtas, aplakuotas, kad nepasakysiu, kad ten yra tikro medžio, o ne vien plastmasė. Nors ko gero iš tikro yra natūralo ir nerasi nei vieno su identišku raštu. Net kažkoks dokumentinis yra per Discovery, kur chebrytė būtent mašinoms USA ieško medžių su kuo įdomesniu raštu, nes nuo to priklauso gaunami pinigai. Nesupaisysi čia.. :-D

O UL tai tikrai jau nei prie ko. Tas 2-12 variantas į kurį labiausiai žiūriu jau tikras L, nekalbant apie 3-18, tiesiog pradėjau tą diskusiją apie UL kotus, kol dairiausi į lengvesnės gramatūros Varivasus/Tictus ir pan., ir natūraliai bediskutuojant ir besidairant variantų gavosi, jog diskusija perėjo prie šito jau L klasės Tenryu. Truputį teršiasi UL tema ne į temą, bet nesinori pradėjus diskutuoti dėl kiekvieno modelio peršokti į kitą temą. Jei moderatoriai mano, kad reiktų, gal vardan tvarkos perkels paskutinius postus kitur. ;-)
 #714552   Modiss
 11 Bal 2018 17:02
Gal ir nemeluoja, gal ir naturali medzio imitacija. Na bent jau pas maniski... Nebent japantackle kinietiskom padelkom prekiauja... :-D
Is japonu pirkote ? kokia kaina gavosi ? japantackle berods kotais isvis neprekiauja.
 #714555   DainiusM
 11 Bal 2018 17:54
persiprasau- japanlureshop. pries pora metu siunciausi- nebelabai ir pamenu kainos, tiesa sakant...
nugi issitraukiau, yra pora vietu kur nuo rites pasitryne/nusispaude... nu fyg znajet, gaaal ir medis, bet tokios labai plastmasines strukturos. :-D
Paveikslėlis
 #714667   V1lius
 14 Bal 2018 15:54
Turiu! ''plot
Prikabinti failai
IMG_8226.jpeg
IMG_8227.jpeg
IMG_8229.jpeg
 #714693   Karolukas
 15 Bal 2018 07:56
Kokius kotus naudojat mazesnese upese? Dairysiuosi kazko iki 2metru. Biudzetas nesuplanuotas, bet gal kazkas pagirsit kuriuos tai modeliukus, pradesiu orientuotis. Pagrinde gaudoma vobleriais, kartais sukre ar koki kita metala. Zuvys upetakis, gal sapaliokas. Aciu uz protingus patarimus ''plot
 #715899   linasykas
 26 Geg 2018 08:00
Tinkamas, jai ilgis tenkina :ks>
 #721137   lauris
 25 Lap 2018 19:47
sveiki, per ziema noreciau isigyt nano dzigui kota nuo 0.5 iki 2g , kas ka pasiulyt galetu ? kaina nesvarbi :)
 #721262   Saugirdas
 30 Lap 2018 13:16
Matagi TR60 Super area sensor :ruko
 #723328   Vitolis
 26 Vas 2019 18:22
lauris rašė:
25 Lap 2018 19:47
sveiki, per ziema noreciau isigyt nano dzigui kota nuo 0.5 iki 2g , kas ka pasiulyt galetu ? kaina nesvarbi :)
Galiu pasiulyt variantą Grafitlyderį Bellezza (legendinis kotukas. nebegaminamas) Stovis idealus. GLABS-602XUL 0,8-3,5gr. 6' 0" tel. +37061683212
 #723336   arta777
 27 Vas 2019 08:25
Lauri,nulėk į Žvejo instinktą ir papurtyk Crazy Fish Nano One.Jei jau to nepadarei ''plot
 #723372   ramkis
 28 Vas 2019 21:45
arta777 rašė:
27 Vas 2019 08:25
Lauri,nulėk į Žvejo instinktą ir papurtyk Crazy Fish Nano One.Jei jau to nepadarei ''plot
Ir ką jau tokio įspūdingo papurtęs rasi tame crazy nano?
 #723379   arta777
 01 Kov 2019 07:52
O tau skirtumas koks?Gi nežiūri ton pusėn.
 #723384   ramkis
 01 Kov 2019 09:28
arta777 rašė:
01 Kov 2019 07:52
O tau skirtumas koks?Gi nežiūri ton pusėn.
Ne, nu tiesiog indomu. Gal aš bereikalo mėtausi doleriais ant japų, vietoj to, kad nusipirkčiau kažkokį no name už bedieviškai gėdingą kainą, ir būčiau laimingas :shock:
 #723385   Saugirdas
 01 Kov 2019 09:41
Jeigu pradedi nanojig gaudyt tai tikrai Vitolio siūloma Bellezza puikiai tinka.
Vietoj NANO1 siūlau NANO0. Nes NANO1 upėtakiams prūde puikiai tinka. Pats dabar užsisakiau CrazyFish NANO Zero Hit NSR582S SXUL.
Laukiu nesulaukiu.
 #723387   arta777
 01 Kov 2019 10:18
ramkis rašė:
01 Kov 2019 09:28
arta777 rašė:
01 Kov 2019 07:52
O tau skirtumas koks?Gi nežiūri ton pusėn.
Ne, nu tiesiog indomu. Gal aš bereikalo mėtausi doleriais ant japų, vietoj to, kad nusipirkčiau kažkokį no name už bedieviškai gėdingą kainą, ir būčiau laimingas :shock:
Tai ir paklausęs normaliai būtum :ruko
Ir tai nėra no name.Ir padarytas prašmatniai,ir kainuoja nemažai,toj pačioj UA-apie 200 europiniais.Saugirdo aprašytasis lengvesnis,avižai daugiau būt,o One grubesnis jau,bet tinka kam Saugirdas rašė,bei nano pravedimams irgi.
 #723400   ramkis
 01 Kov 2019 20:09
A jūs rimtai? 200+ europietiškų rublių už kažką? Netikiu :shock: Suprantu,kad gal ne visi jp daro XUL, bet paieškojus tikrai yra. Tarkim užu kokius 280 galima būtai kokį JDM,esant sėkmei, nukaut. Ar dar kažką panašaus. Bet ne,kažkas pasako,kad vat šitas toks pats geras,bet pigesnis ir pišlo pojechalo. Buvo čia jau tų „stebuklų” ir su norsstreamais ir su belebirdais,ir dar cher znajet kokio velnio priveža. Nu bet anie nors kaštuoja nepadoriai pigiai,na tipo nepatiko per kelėną ir išmetei. Nu bet čia :shock:
 #723404   arta777
 01 Kov 2019 20:55
Ramki,liejasi tavo išankstinė nuostata prieš UA produkcija.O jie tobulėja ir gan sparčiai.oPirmiausia,jei tau tikrai įdomu,prasiguglink.Susivesk Crazy Fish Nano 0,ar Nano 1.Sužinok,bent medžiagas,furnitura kokia ten sukrauta.Nebelygink su BB,ar panašiai.
Beto,gyvai pačiupinėtai,nustotum smailikus su pūstais viaizolais dėliot,aš įsitikinęs ::hai-bai nes ką jau ką,bet sopratį tai tu turi čia.Kaip ir vriednumo ;-var-var.Beje 200,čia vargšėj UA traukia.Pas mus jis lygiai 299 ''plot Tai daba jau aik,insipilk :grin:
 #723407   ramkis
 01 Kov 2019 22:12
Aina na. Až 300 jevropeiskų hrivinų. A rimta? Tai čia jau išein JDM faktiškai be problemų. Ir dar daug kitų mažiau ar daugiau žinomų jp artelių daro ne tik,kad puikių techninių savybių,bet ir nepakartojamo dizaino vyteles.
 #723423   salvys
 02 Kov 2019 12:19
Čia tie UA be dušios,ane? :lol:
  • 1
  • 166
  • 167
  • 168
  • 169
  • 170
  • 172
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė