Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #710672   ramkis
 09 Sau 2018 11:07
egiduxx rašė:
lauris rašė:o tai as nesuprantu Egiduxx zvejos tvenkiniuose upetakius ? jei taip tai area tinkamesni, jei ne, tai stream
Aš gaudysiu tik mūsų upėtakiniuose mažuose ir vidutinio dydžio upeliuose.
Tada tenryu rayz :ruko
 #710674   egiduxx
 09 Sau 2018 11:12
ramkis rašė:
egiduxx rašė:
lauris rašė:o tai as nesuprantu Egiduxx zvejos tvenkiniuose upetakius ? jei taip tai area tinkamesni, jei ne, tai stream
Aš gaudysiu tik mūsų upėtakiniuose mažuose ir vidutinio dydžio upeliuose.
Tada tenryu rayz :ruko
Nu šitas neysipaišo į mano biudžetą nei per kur :x pats gaudęs su juo upėtakius?
 #710677   egiduxx
 09 Sau 2018 11:26
zhnyplius rašė:
zhnyplius rašė:Egiduxx,

Pasirinkimas lietuvoje šioks toks yra jei internete ieškoti area klasės spiningi parduodami LT e-shopuose:
http://parduotuve.spiningavimas.lt/vari ... area-drive
http://parduotuve.spiningavimas.lt/majo ... t-finetail - area kategorija
http://parduotuve.spiningavimas.lt/majo ... ft-nextino - area kategorija
http://parduotuve.spiningavimas.lt/favo ... na-xul-sul
http://www.bait.lt/meskeres/spiningai/m ... 32xul.html
http://www.bait.lt/meskeres/spiningai/m ... utino.html - čia daugiau stream serija sudėta bet kontaktavus juos gal area kažką atvežtų
Aišku kaip su konkrečiais modeliais pas juos yra reikia jau atskirai aiškintis.
Aš kažkuriuo momentu area spiningo buvau užsisvaigęs tai šitie buvo nužiūrėti: https://www.ebay.com/itm/Abu-Garcia-DIP ... SwNRdYAK-d
https://www.ebay.com/itm/Never-Used-Dai ... Sw83taVEyb
Bet galiausiai per mažai egzotikška pasirodė ir BFS kastinginį komplektą upėtakiui susirinkinėti pradėjau :grin: . Jei neprilips teks tada vieną iš jų imti.
PS nė vienas area tipo kotas voblerių iki 6 cm nepatemps. Area klasė tai visokios blusos iki nuo 1 - 4 g ribose. 6 cm vobleriai jau stream klasė ty kažkas labai artima tavo aprašytam dabar turimam koteliui. Jei nori su su tokiais masalais toliau žvejoti (5 - 6 cm vobleriai) ir daugiau "kaifo" traukian žuvi turėti nebent keisti koto akcija iš dabartinio fast į medium fast/ medium galiu pasiūlyti (turėtu smagiau nuo smulkesnio upėtakiukio linkti nei fastas).
Kitas variantas kaip ir rašyta mažesnės galios kotai bet tuo pačiu ir smulkesni masalai.
O tai tie koteliai iš area iki 4 ar 5g na tarkim tas pats nextino neturi galios rezervo jokio, kad tarkim zipbaits rigge 56 temptu be lago?
 #710678   zhnyplius
 09 Sau 2018 11:31
linasykas rašė:
zhnyplius rašė: Bet galiausiai per mažai egzotikška pasirodė ir BFS kastinginį komplektą upėtakiui susirinkinėti pradėjau :grin: . Jei neprilips teks tada vieną iš jų imti.
Jai nepaslaptis, koki blanka pasirinkai?
Matyt blogai išsireiškiau susirinkinėti šiuo atveju reiškia susipirkti, o ne rod buildinti.
Kol kas apsistojau prie visiskai ekonominio varianto tiek kotas tiek ritė tikri kiniečiai kuying teton - 190cm iki 4g ir tsurinoya XF-50 užsakyti. Jei užkabins tada reiks kažką rimčiau žiūrėti :) .
 #710679   zhnyplius
 09 Sau 2018 11:43
Bėda kad "lagą" kiekvienas skirtingai supranta mano supratimu area kotas su panašaus dydžio vobleriu jį išmušinėjant srovėje lagina.
 #710682   linasykas
 09 Sau 2018 11:56
zhnyplius rašė: Matyt blogai išsireiškiau susirinkinėti šiuo atveju reiškia susipirkti .
Ok, gal as netaip busiu suprates :ks>
 #710686   Moonwalker
 09 Sau 2018 12:06
egiduxx rašė:
zhnyplius rašė:
zhnyplius rašė:Egiduxx,

Pasirinkimas lietuvoje šioks toks yra jei internete ieškoti area klasės spiningi parduodami LT e-shopuose:
http://parduotuve.spiningavimas.lt/vari ... area-drive
http://parduotuve.spiningavimas.lt/majo ... t-finetail - area kategorija
http://parduotuve.spiningavimas.lt/majo ... ft-nextino - area kategorija
http://parduotuve.spiningavimas.lt/favo ... na-xul-sul
http://www.bait.lt/meskeres/spiningai/m ... 32xul.html
http://www.bait.lt/meskeres/spiningai/m ... utino.html - čia daugiau stream serija sudėta bet kontaktavus juos gal area kažką atvežtų
Aišku kaip su konkrečiais modeliais pas juos yra reikia jau atskirai aiškintis.
Aš kažkuriuo momentu area spiningo buvau užsisvaigęs tai šitie buvo nužiūrėti: https://www.ebay.com/itm/Abu-Garcia-DIP ... SwNRdYAK-d
https://www.ebay.com/itm/Never-Used-Dai ... Sw83taVEyb
Bet galiausiai per mažai egzotikška pasirodė ir BFS kastinginį komplektą upėtakiui susirinkinėti pradėjau :grin: . Jei neprilips teks tada vieną iš jų imti.
PS nė vienas area tipo kotas voblerių iki 6 cm nepatemps. Area klasė tai visokios blusos iki nuo 1 - 4 g ribose. 6 cm vobleriai jau stream klasė ty kažkas labai artima tavo aprašytam dabar turimam koteliui. Jei nori su su tokiais masalais toliau žvejoti (5 - 6 cm vobleriai) ir daugiau "kaifo" traukian žuvi turėti nebent keisti koto akcija iš dabartinio fast į medium fast/ medium galiu pasiūlyti (turėtu smagiau nuo smulkesnio upėtakiukio linkti nei fastas).
Kitas variantas kaip ir rašyta mažesnės galios kotai bet tuo pačiu ir smulkesni masalai.
O tai tie koteliai iš area iki 4 ar 5g na tarkim tas pats nextino neturi galios rezervo jokio, kad tarkim zipbaits rigge 56 temptu be lago?
Su nextino iki 4gr, rigge 56 be vargo , ir visi kiti panasaus kalibro . Tik jau deepu su juo jokiu nepatampysi :) trout tune ir pats gazas su situ koteliu, nebent tu gaudai ten kazkurkalnu upese kur srove nezmoniska
 #710691   egiduxx
 09 Sau 2018 13:09
Moonwalker
Nėra pas mumi kalnų, tai ir upių smarkių nebus, eilinės lietuviško reljefo miškų ir pievų upelès :grin: pats sakei gaudai su croixu ir nextinu upėtakius, kuris tau labiau tinkamas šitam reikalui atrodo, ar gal mielesnis? Kokius masalus mėtai šitais kotais ir kokias rites anie nešioja? Pažiūrėjau aš tų nextinų yra ir šiek tiek galingesnių nuo 1 iki 8g užmetimo, kas manau man būtų pats tas, bet ten ilgis kažkoks jau vaikiškas 165cm. :x
 #710693   Moonwalker
 09 Sau 2018 13:28
Croixas daugiau galios turi, uzkibus ir didesniai zuviai su juo eis suvaldyti, as 43 cm upetaki gan padoriai suvaldziau, su croixu ir 5cm-6cm ir deepus pametysi :) Nextino area, tik minnow tipo vobleriukams, ar nedideliems mepsiukams. Aisku tobuliausia micro vartykles. Riteles 2000 pagal daiwa arba 2500 pagal shimano tiko idealiai, ant nextino buvau uzdejes Ryobi slama 2000 irgi super tiko :) Tik ant siu kotu norint tvichinti vobleriukus reikes plono pinto valiuko. Siaip abu smagus, croixas universalesnis su daugiau galios. Jei nenaudoji dideliu agresyviu vobleriu ir tikrai nori kaifo kovojant kad ir su nedidelia zuvimi tai rinkciausi nextino, jei biudzetas leidzia tada iskarto avida avs66ulf2 imciau :) Jei egzemplioriai virs 40 cm reti tai sakau is patirties tikrai neiimk galingesnio koto, nes ieskosi dar vieno ... Turejau as finetaila iki 10 gr, tai upetakius rakum istraugdavau jiems nesupratus kas buvo.. O mazuose upeliuose ir 30 cm upetakis geras priesininkas gaudant area klases koteliais ar avs66ulf2. O jei tau tikslas tik islupt i kranta zuvi ar tiketis tu sorokovniku kaskarta tai imk aisku galinga ...
Paskutinį kartą redagavo 1 Moonwalker. Iš viso redaguota 9 kartus.
 #710698   ramkis
 09 Sau 2018 13:34
Nu jei man biudžetas leistų, tai tikrai kriukso nesirinkčiau :oops: Nors blogai apie anuos niekada irgi nepasakysiu :-D Bet jei duotu rinktis, tarp delikataus japo ir grubaus jankio, aišku pasirinkčiau delikatų gražuolį :oops:
 #710699   Moonwalker
 09 Sau 2018 13:41
Ramki, nu butent sitas avs66ulf2 , tikrai nera grubus, nereikia lygint su slakiniais ar lasisiniais avidais. Lyginant su kokiu ralgo, tai blankas net plonesnis, nekalbu apie virsune. Pats kotelis sveria apie 70gr :) aisku uz ta pati japona smagu sumokesi bene dvigubai.. :) Lyginant koki tenryu rayza su siuo, tai tas dvigubai grubesnis, ir su juo jau gaudyt upetakius, tikrai ne upetakiukus :) iki 40 cm oru visi iseina kaip ir su finetailu iki 10 gr
 #710702   alkanas
 09 Sau 2018 14:31
egiduxx rašė: Aš gaudysiu tik mūsų upėtakiniuose mažuose ir vidutinio dydžio upeliuose.
Pasidomek gloomis sr 782-1 imx, gal ir čia kas ką parašys, dirbantis gyvas kotas, tavo masalams kaip tik, turiu tokį ir galiu parduoti beveik nebenaudoju
 #710704   DainiusM
 09 Sau 2018 15:24
egiduxx rašė: Pažiūrėjau aš tų nextinų yra ir šiek tiek galingesnių nuo 1 iki 8g užmetimo, kas manau man būtų pats tas, bet ten ilgis kažkoks jau vaikiškas 165cm. :x
Neciupinejas as to nextino, bet turiu ir pagaudau su rayz 5,6 pedos (tai cia kazkas panasaus bus) iki 8g. Nedideliuose upeliuose vasara man labai patinka su juo. Leidzia ir va toki 1,7kg zuiki suvaldyti, tuo paciu nepergrubus ir vaikui uzkibus. Visgi orentuotis reiketu ne i vaiku ilgesni kankinima, o i gyvenimo zuvies nepaleidima del nesuvaldymo... ;-)
Paveikslėlis
 #710710   Adrean
 09 Sau 2018 15:56
Moonwalker rašė:Ramki, nu butent sitas avs66ulf2 , tikrai nera grubus, nereikia lygint su slakiniais ar lasisiniais avidais. Lyginant su kokiu ralgo, tai blankas net plonesnis, nekalbu apie virsune. Pats kotelis sveria apie 70gr :) aisku uz ta pati japona smagu sumokesi bene dvigubai.. :) Lyginant koki tenryu rayza su siuo, tai tas dvigubai grubesnis, ir su juo jau gaudyt upetakius, tikrai ne upetakiukus :) iki 40 cm oru visi iseina kaip ir su finetailu iki 10 gr
Apie kokį Rayz modelį kalbama?
 #710712   ramkis
 09 Sau 2018 16:02
Vuo, DainiusM teisingai viską išdėstė ir modelį nurodė. Yra ir ilgesnių, kiekvienas tenryu yra savaip gražus. Tiesiog meno kūrinys :-D Dėl 841 imx nieko nepasakysiu, bet savu laiku upėtakių žūklei buvau įsigijęs 842GLX, tai po sezono atsikračiau kaip visišką nesusipratimą tokiai žūklei :-D
 #710728   DainiusM
 09 Sau 2018 20:14
p.s. siaip cia UL tema, o mano supratimu normalus upetakinis spiningas prasideda nuo L... :)
 #710734   ramkis
 09 Sau 2018 21:02
DainiusM rašė:p.s. siaip cia UL tema, o mano supratimu normalus upetakinis spiningas prasideda nuo L... :)
DainiusM jis nori gaudyti smulkius ir labai smulkius upėtakius,mažuose upeliuose. Prie to,jis nori,kad kotas traukiant tuos neužaugas linktų ir reiktų ištraukimo džiaugsmą. Todėl ir eina kalba UL,yodįl ir pasiūliau area tipo kotą. Nes realiai net rayz, jau perlipa UL ribą. Nors anie tokie,kad neaišku kur ta riba. Nedaug esu čiupines tpkio tipo kotų, bet šitas japų ŠEDEVRAS man atrodo labiausiai tinkamas upėtakių gaudymui mažose ir vidutinėse upėse, lengvais ir labai lengvais masalais(priklausomai nuo koto modelio)
 #710739   alkanas
 09 Sau 2018 21:34
Jei neklystu tai masalai jo norimi ul perdideli
 #710745   Moonwalker
 09 Sau 2018 21:57
Žodžiu ir pirsto by... nepadarysi, reikia paciam zmogui nusprest ko jis nori ir ko teks atsisakyt.
 #710746   ramkis
 09 Sau 2018 22:03
Moonwalker rašė:Žodžiu ir pirsto by... nepadarysi, reikia paciam zmogui nusprest ko jis nori ir ko teks atsisakyt.
Pritarsiu. Viskas individualu.
 #710754   egiduxx
 10 Sau 2018 07:18
Nežinau gal ir neaiškiai išdėsčiau kaip gaudau, kur gaudau, ką gaudau ir su kuo. Gaudau eidamas prieš srovę, priklauso nuo srovės stiprumo ar bandau animuoti ar ne su vobleriais, jei lėtesnė patvičinu, jei greitas ruožas greitas traukimas su srove ir pan. Gaudau myžupiuose kuriuose kimba maži ir vidutiniai upėtakiai 40cm ten jau egzempliorius, gaudau greitos akcijos nuo 3.5 iki 10.5g užmetimo kotu su kuriuo nėra jokio malonumo traukti tokias žuvis, todėl atėjau čia pasiklausti patarimo renkantis kotą ir sužinoti su kuo gaudo kiti, masalai zipbaits rigge 56 f, trout tune, ir pan. didesneis nagaudau, pagal gramatūra čia liht masalai? Šiam momentui moonwalker paaiśkino ir papasakojo daugiausiai, nes pats yra atgaudęs su daug kotų ir apie juos turi daug info, ir paaiškino kuris būtų idealiausias mano norams ir salygoms, todėl ačiū tau moonwalker už kantrybę ir suteiktą informaciją :grin: ačiū ir kitiems kurie nepatingėjo ir brūgžtelėjo kažką. :lol:
 #710755   Moonwalker
 10 Sau 2018 07:31
Tokiais masalais kaip rigge ar trout tune , susidoros bene kiekvienas ir paciu maziausiu uzmetimu kotelis. Isivaizduoju kokiuose upeliuose gaudai, nes ir pats nuo tokiu pradejau.. Tikrai siulyciau pasizvalgyti i area klases kotukus, minow vobleriukus naudojant plona pinta vala tikrai be vargo patvichinsi, gal but teks atsisakyti kazkokiu keliu agresyviai dirbanciu modeliu, bet ar ju reikia tokiems upeliukams.. :) Kantrybes renkantis.
PS: Juk daugumoje minow tipo vobleriukams vos staigesio svelnaus truktelejimo uztenka , ir jis kaipmat igauna darba tiek sroveje tiek pries srove, cia ne lydekines voblos, kad dauzyti issijuosus. Tikrai siulyciau kazkur paciupineti galingiausia is nextino area modeliuka, dar klausimas, koks pas tave biudzetas?
 #710760   egiduxx
 10 Sau 2018 08:46
Moonwalker rašė:Tokiais masalais kaip rigge ar trout tune , susidoros bene kiekvienas ir paciu maziausiu uzmetimu kotelis. Isivaizduoju kokiuose upeliuose gaudai, nes ir pats nuo tokiu pradejau.. Tikrai siulyciau pasizvalgyti i area klases kotukus, minow vobleriukus naudojant plona pinta vala tikrai be vargo patvichinsi, gal but teks atsisakyti kazkokiu keliu agresyviai dirbanciu modeliu, bet ar ju reikia tokiems upeliukams.. :) Kantrybes renkantis.
PS: Juk daugumoje minow tipo vobleriukams vos staigesio svelnaus truktelejimo uztenka , ir jis kaipmat igauna darba tiek sroveje tiek pries srove, cia ne lydekines voblos, kad dauzyti issijuosus. Tikrai siulyciau kazkur paciupineti galingiausia is nextino area modeliuka, dar klausimas, koks pas tave biudzetas?
200 250eur.
 #710763   Moonwalker
 10 Sau 2018 09:08
egiduxx rašė:
Moonwalker rašė:Tokiais masalais kaip rigge ar trout tune , susidoros bene kiekvienas ir paciu maziausiu uzmetimu kotelis. Isivaizduoju kokiuose upeliuose gaudai, nes ir pats nuo tokiu pradejau.. Tikrai siulyciau pasizvalgyti i area klases kotukus, minow vobleriukus naudojant plona pinta vala tikrai be vargo patvichinsi, gal but teks atsisakyti kazkokiu keliu agresyviai dirbanciu modeliu, bet ar ju reikia tokiems upeliukams.. :) Kantrybes renkantis.
PS: Juk daugumoje minow tipo vobleriukams vos staigesio svelnaus truktelejimo uztenka , ir jis kaipmat igauna darba tiek sroveje tiek pries srove, cia ne lydekines voblos, kad dauzyti issijuosus. Tikrai siulyciau kazkur paciupineti galingiausia is nextino area modeliuka, dar klausimas, koks pas tave biudzetas?
200 250eur.
Tai imk croixiuka ir nesuk galvos tikrai i kaina tilpsi :) Dabar maciau dar kazkokia nauja serija yra Triturus per konkursa viena dovanojo specialiai upetakiui, ilgis 216 cm ir uzmetimas iki 7gr , superinis :)
 #710764   egiduxx
 10 Sau 2018 09:15
Moonwalker rašė:
egiduxx rašė:
Moonwalker rašė:Tokiais masalais kaip rigge ar trout tune , susidoros bene kiekvienas ir paciu maziausiu uzmetimu kotelis. Isivaizduoju kokiuose upeliuose gaudai, nes ir pats nuo tokiu pradejau.. Tikrai siulyciau pasizvalgyti i area klases kotukus, minow vobleriukus naudojant plona pinta vala tikrai be vargo patvichinsi, gal but teks atsisakyti kazkokiu keliu agresyviai dirbanciu modeliu, bet ar ju reikia tokiems upeliukams.. :) Kantrybes renkantis.
PS: Juk daugumoje minow tipo vobleriukams vos staigesio svelnaus truktelejimo uztenka , ir jis kaipmat igauna darba tiek sroveje tiek pries srove, cia ne lydekines voblos, kad dauzyti issijuosus. Tikrai siulyciau kazkur paciupineti galingiausia is nextino area modeliuka, dar klausimas, koks pas tave biudzetas?
200 250eur.
Tai imk croixiuka ir nesuk galvos tikrai i kaina tilpsi :) Dabar maciau dar kazkokia nauja serija yra Triturus per konkursa viena dovanojo specialiai upetakiui, ilgis 216 cm ir uzmetimas iki 7gr , superinis :)
Supratau, butinai apčiupinėsiu tavo siūlytus kotus ir bandysiu išsirinkti kažką, ačiū už kantrybę :lol:
 #710768   Paulius_K
 10 Sau 2018 09:41
Jei ziuresi i Avid, tai pasiieskok sito modelio AVS70ULM2. Tavo aprasytiems poreikiams turetu tikti. Sitas yra moderate akcijos, laisvai mesi visus mazus vobleriukus, o reikalui esant uzsidet galesi ir 7 cm minnow (aisku su siokiu tokiu kompromisu). Vienas is seniai cia besireiskusiu forumieciu (Arabas), butent tokiu ir gaudo. Jam pavyksta ir su pusmetriniais susitvarkyt.
 #710769   salvys
 10 Sau 2018 09:43
O aš tai siūlau, tiesiog aukštesnės klasės kotą įsigyt, o ne lengvesnės gramatūros. Nes tokie kotai nuo apkrovos keičia savybes, ir bus malonu traukt, siūlyčiau kažką iš aizing stiliaus.na nebent tu įsivaizduoji malonumą traukt su botagu kur stuburo kotas neturi ir viską į save sugeria
 #710770   egiduxx
 10 Sau 2018 09:49
salvys rašė:O aš tai siūlau, tiesiog aukštesnės klasės kotą įsigyt, o ne lengvesnės gramatūros. Nes tokie kotai nuo apkrovos keičia savybes, ir bus malonu traukt, siūlyčiau kažką iš aizing stiliaus.na nebent tu įsivaizduoji malonumą traukt su botagu kur stuburo kotas neturi ir viską į save sugeria
Gal konkrečiau galima būtų apie aizing stiliaus kotus ir jų konkrečius modelius, nes neesu net girdėjęs kas tas yra.
 #710772   Moonwalker
 10 Sau 2018 10:19
salvys rašė:O aš tai siūlau, tiesiog aukštesnės klasės kotą įsigyt, o ne lengvesnės gramatūros. Nes tokie kotai nuo apkrovos keičia savybes, ir bus malonu traukt, siūlyčiau kažką iš aizing stiliaus.na nebent tu įsivaizduoji malonumą traukt su botagu kur stuburo kotas neturi ir viską į save sugeria
Nebejuokink tu svieto, Aji yra jurine zuvis , ajing stilius yra butent jai gaudyti ir sukurtas , cia kazkoks skumbres porusis ar kazkas panasaus, dazniausiai visi kotai buna ex.fast akcijos, stagarai. O jis siulo zmogui upetakius gaudyt ajing kotais.. ;-var-var. ;-var-var. Cia ties sita vieta ir baiksiu, iesko zmogus upetakinio kotelio, bet ant galo gausis kad skumbrini kota jurini nusipirks.. :/braj;
  • 1
  • 163
  • 164
  • 165
  • 166
  • 167
  • 172
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė