Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #21721   Jackfish
 24 Sau 2007 21:59
Sveiki, gal kas nors naudoja kazka pan spiningui, arba zinot kur galimu butu nusipirkti?
Paveikslėlis

 #21733   Xrapas
 25 Sau 2007 00:03
Jei akių nebado užrašai "GOLDEN" arba "VIVA"- tikrai geros kokybės dėklų rasi Gariūnuose. Pernai už labai panašų 32 Lt mokėjau, 3 skyrių, su dviem kišenėm, kokybė tikrai gera.
Ir pas Iną buvo :oops:

 #21737   tuomahaukas
 25 Sau 2007 00:24
A kam tau dėklas spinigui ? Ką dėsi į kišenes ? Kam perpetinė juosta, kai yra rankena? Nafig ji reikalinga, kai spiningą ištrauki iš automobilio (tūbos ir pan.)- neštis iki upės/ežero ir einant pakrante virvute pririšt prie kojos kad vilktusį paskui ? Valtyje laikyti nereikalingą priedą ? Tiesiog gražus daiktas ?
Vnž. paaiškink plačiau apie šitą daiktą, nelabai "kampą įkirtau" :roll:

 #21768   Jackfish
 25 Sau 2007 11:12
meskere reikia laikyti kazkokiam dekle(tikriausiai nieks nepriestaraus tam), taciau tuba man nepatogi tuo, jog reikia rite nuiminet, o cia tiesiog prasegei, issiemei meskere, ir zvejok - tai manau svarbiausia priezastis :) aisku, galima dekla masinoj palikt, nematau esminio skirtumo tarp tubos ir deklo.
o kiseniu man nereik ir gero vardo, tiesiog radau pavyzdi, kuris galetu atstoti tuba ir butu patogesnis bet niekur kolkas neradau tokiu pirkti.

 #21773   Xrapas
 25 Sau 2007 12:18
Saugumo atžvilgiu tūbos niekas neatstos...
O ritę po žvejybos visgi rekomenduojama nuimti nuo koto: abu ilgiau sveikesni bus. ;-)
Čia mano IMHO

 #21781   Agis
 25 Sau 2007 13:24
Rite manau butinai reikia nuimineti, o jei pervaziuoji is vienos vietos i kita, tai nuimi rite, o bugnely palieki prispausta su gumyte, taip nebereikia antrukart valo pravedineti pro ziedelius ir risti karabinus.O i tuba, jeugu lenda ziedelis prie rites esantis tai ir rites bugnelis telpa.

 #21783   Jackfish
 25 Sau 2007 13:32
aciu Agi, apie tai net nepagalvojau :oops: rite nuiminejant labiausiai nepatogu del to, kad kiekviena karta reikia vis is naujo kisti vala, o cia tikrai geras variantas.

 #21784   Xrapas
 25 Sau 2007 13:42
Aš tam tikslui pritaikiau D.A.M. tamprias neoprenines juosteles meškerkočiams surišti. Labai gerai laikosi. Pradžioj naudojau gumytes, bet kartais būgnelis nusprūsdavo ir likdavo tūboj.

 #21787   Agis
 25 Sau 2007 14:12
Vakare idesiu , kad visi pamatytu, kaip tos juosteles atrodo :lol: As vienam uzkampi nusipirkau komplektely uz tris litus :lol: Pardavejas sako, kad jos nesvieciancios ir sviesos neatspindi, tai kam tokiu reik :-D

 #21809   Xrapas
 25 Sau 2007 19:06
"Ekonomiškas" variantas- plastikinio lietvamzdžio gabalas. Išbandyta ;-)

 #21811   Magnumas
 25 Sau 2007 19:17
nelabai gal estetiskai atrodo? is ko dangti darai ,Xrap?

 #21812   Xrapas
 25 Sau 2007 19:48
Su St. Croix lipduku- super :-D
80 mm vamzdžiui tinka plastmasiniai stiklainių dangteliai arba bet kokio panašaus diametro plastmasinio butelio (nuo "Fairy" ar pan.) apačia.
Medžiaga neaptraukinėjau- baltas plastikas man visai estetiškas, be to, labai lengvai valomas ir saulėj neįkaista.
Nusimato išlaidos skaitmeninei muilinei, gal greit kokių nuotraukų galėsiu įmesti ;-)

 #21814   Magnumas
 25 Sau 2007 20:12
Jackfish,kaip tau tas parodytas variantas? Xrap, ant mano tubos uzklijuoti cabela's ,redington ir dar Rytas Ultras lipdukai :cool: :lol:
Paskutinį kartą redagavo 1 Magnumas. Iš viso redaguota 25 kartus.

 #21817   Denas
 25 Sau 2007 20:21
Xrapas rašė: Nusimato išlaidos skaitmeninei muilinei, gal greit kokių nuotraukų galėsiu įmesti ;-)
Teisingas zinksnis ::liux .As tuboj kota transportoju gavau kartu su shimano spinu,dabar ten kitas kotas nesiojimas.Del rite nuemimo ir uzdejimo man kazkaip nekad galvos neskaudejo ../;nzv ir manau kad tuba geriau negu deklas ;-)

 #21818   Magnumas
 25 Sau 2007 20:33
Gedasai, teisinga pastaba :oops: bet galejai pm parasyt...muselininku forume maciau rimtai apie tubas kalbejo vyrai :roll: ;-)
Paskutinį kartą redagavo 5 Magnumas. Iš viso redaguota 25 kartus.

 #21819   Agis
 25 Sau 2007 20:34
Vat kaip tos juosteles pritaikomos tikroveje
Paveikslėlis

Labai patogu svintant, kai jau namie per ziedelius persiveres.Zinoma jaunimui tai neaktualu, bet visiems ateina laikas, kai atsidusti pries verdamas vala prieblandoje pro mazus ziedelius (Jiginiai kotai)

 #21821   Gedasas
 25 Sau 2007 20:42
Agis rašė: bet visiems ateina laikas, kai atsidusti pries verdamas vala prieblandoje pro mazus ziedelius (Jiginiai kotai)
:lol: akurat ... :lol:
aš paėmiau kažkokį gariunską užsegamą dėklą keliais skyriais ir dedu ten ne tik spiningus, bet ir mačą, bei pikerį, ritės nenuimtos , valai vietose..., nereikia nieko narpliot ar burt, o su tūbom man kažkaip per daug sudėtinga :roll:

 #21841   saciokas
 26 Sau 2007 08:55
Nugi pabandom pasvarstyt :grin: Tuba ar universalus deklas?? :roll: Turiu universalu ir nelabai randu priezasciu isigyt tuba. Kai tapsiu nerealiu spiningautoju, kai spiningai kainuos daugiau negu mano :-D sazine ir ju bus gyvas velnias, tada gal ir nusipirksiu kokia nepersaunama neperlauziama, padaryta is super duper medziagu tuba. Dabar visiskai nematau reikalo pirkt ar konstruot tuba del keliu vidutinisku spiningu. Juos puikiai galima isidejus i auto nusivezt ir parsivezt. Kai sulauzysiu gal tada kitaip pradesiu mastyt. Vaziuojant ilgesnem zvejybom imamas universalus deklas viskas ten sukraunama ir transportuojama. Kaip kazkas issireiske deklas neapsaugos, taip, jei busi visiskas luzeris ir metysi dekla kur papuole tai net ir super duper tubos nepades. Jei tai yra tavo mylimi daiktai tai juos priziuresi :!: del riciu nuemimo tai jau cia nuomones galutines neturiu :oops: ir taip darau ir taip. Dazniausiai kotai buna be riciu ir idekluose. Ideklai dekle ir t.t. Po zvejybos tas pats viskas isardoma ir sudedama i tam skirtas vietas. Spiningo atveju visada kotas atskirai rite atskirai. Taip pradedu zvejot taip ir baigiu, viska isrinkdamas. Gal kadangi dar esu siek tiek jaunas tai ardymas ir sutverimas didelio diskomforto neteikia. Isvados butu tokios, kad
1. Tuba man spiningui nereikalinga
2. Deklas taip pat :grin:
3. Reiskias man uztenka originalos spiningo imautes :grin:
P.S ilgom kelionem, kai vezama daug kotu naudojamas universalus deklas.

 #21842   Agis
 26 Sau 2007 09:05
Nu matai, cia kaip kam patogiau :lol: As , pavyzdziui net ritems turiu atskirus deklus, nors jo ir ne kazkokios super-duper, bet kazkaip man tvarkingiau atrodo.O zvejyba, man kaip ir Tuomahaukui prasideda dar is vakaro, kai viskas perziurima, sudeliojama i savo vietas suraisiojama, patikrinama ir t.t.Kaip sakoma malonuma duoda jau pats procesas ir norisi, kad ji vainikuotu traukiamos zuvies spurdejimas.Manau del panasios priezasties kai kurie ir nukrypo i lengvus kotelius, kad sprindine zuvis teiktu malonuma.

 #21845   saciokas
 26 Sau 2007 09:11
Agi as nekalbu apie pasiruosimo malonumus (cia ir taip aisku) zvejybos be pasiruosimo as irgi neisivaizduoju. As kalbejau apie paprasta isvaziavima pametyt masalu kazkur vietoj, kai reikalingas spiningas, rite valas ir masalai. Koks tada pasiruosimas perziuri masalu dezutes, pamastai ant ko gaudysi. Viska i kuprine, kota i ranka ir iki masinos. Nekalbu apie ilgas keliones, kur reikalingas ilgas ir malonus pasiruosimas. Del to ir kalbu apie tubos nereikalinguma trumpom zvejybom, o ilgom naudoju paprasta universalu dekla.

 #21848   Agis
 26 Sau 2007 09:21
Ilgom kelionem as naudoju tuba is plastikinio vandentiekio vamzdzio, kur susidedu visus kotus, nes kai dariausi ja, tai pirktines tubos dar trizenkliais skaiciais buvo vertinamos.

 #21874   tuomahaukas
 26 Sau 2007 11:32
Jei kalbam apie žvejybą ekspromtu- buvau pasidaręs tūbą iš apšiltinimo vamzdžio :lol: , bet mane viename forume palazdavojo kad vasarą ji kais ir deformuosis :neutral: . Šiuo metu į žūklę spiningą transportuoju dėkle, nes mano auto tam yra patogi viečikė.
Minkštą dėklą (gariūnišką "golden") naudoju "daugiadienėms"- išvykoms į kaimo turizmą su nakvynėm, kadu imu plūdinę, dugninę ir t.t., tada ir spiningas ten keliauja.
Rites transportuoju atskirai, yra ir gamykliniai dėklai, ir žmona pasiuvo. Čia- estetiniais sumetimais ;-) - man ritė anksčiau daugiausiai apsibraižydavo/ apsidaužydavo ne žūklės metu, o trasnsportuojant viename krepšyje su masalais, metaliniu termosiu ir pan., greit "pasensta" ;-)
Pervažiuodamas iš vietos į vietą, spiningą visada išrenku ir surenku naujoje vietoje. Manau papild. 5 minutės nieko nelemia (+ čia skonio reikalas ;-), gal patiks ir tos juostelės, pabandysiu ).

 #21879   vital (vilnius)
 26 Sau 2007 11:39
Is mano pastebeimu
Tuba daugiausi naudoja;spinningistai ir muselininkai :) A su visokiu deklu; pludininkai,fiderastininkai,karpininkai i t.t. :)

 #21901   Xrapas
 26 Sau 2007 12:34
Rites laikau minkštuose dėkluose (vaikiškos megztos kepuraitės, pirkau "Maximoje" po 50 ct.) ir skardinėse dėžutėse. Jaunystėje teko skardininko amato paragauti, todėl pasigaminti tikrai nebuvo sunku.
Atsarginiai būgneliai saugojami plastikiniuose dėkluose: dangteliai nuo dezodorantų arba indeliai nuo vitaminų.
Kotus namie laikau sukabintus medžiaginiuose dėkluose, į žvejybą vežuosi arba tūboje (jei grūdamės keturiese su valtimis į vieną auto), arba tame gariūnskame dėkle, jei automobilyje vietos daug.
Rites nuo kotų nuimu visada. Kartais, jei pervažiuojam į kitą ežerą, naudoju tą būgnelio fiksavimą prie koto.
Valą po žvejybos nuo ričių nuvynioju ir džiovinu. Turiu pasigamines tokias stakliukes, tai tie nuvyniojimai ilgai neužtrunka.
Masalus išimu iš dėžučių ir džiovinu ant specialaus stovo.
P.S. Jei klausit, kam to reikia- nežinau :-D ,sutinku, kad be visko to galima apseiti, tiesiog man taip patinka...tas visas "krapštymasis" tiesiogiai asocijuojasi su žūkle ir kažkaip ir prailgina jos procesą :roll:

 #21907   tuomahaukas
 26 Sau 2007 12:57
UL masalų dėžutėms ypatingų kriterijų nekeliu. ( Dėžutes didesniems masalams renkuosi visada su keičiamomis pertvarėlėmis)
Pas mane 2 vnt, abi dvipusės. (14X8 cm ir 12X7 cm). Nesinori didesnę naudot ir kaskart kuistis po krepšį- telpa tiek į striukės kišenes, tiek į liemenę.
"Voblerinės" vienoje pusėje- stick'ai arba didesni (~6-7 cm) vobleriai, kitoje- burbulai ir mažyliai.
Antra dėžutė- sukriukėms ir guminukams. Sukrių tandemai ir mažosios sukrės- atskirai, kitoj pusėj: guminukai, galvakabliai, kabliukai- atskirai.
Dėžutės "plano".
Nu ir viskas, a kū čia daugiau rašyt ? :roll:

 #21928   vital (vilnius)
 26 Sau 2007 14:39
tuomahaukas rašė:UL masalų dėžutėms ypatingų kriterijų nekeliu. (
O as keliu kad butu ko kompaktiski,i limene tilptu.Pas mane gi zvejiba kokie;spinningelis+limene su poru dezuciu ir fotikas :) Kaip sakant "nalegke" ;-)

 #21930   Xrapas
 26 Sau 2007 15:11
Mano kelioninė:
http://www.fishing-boating.net/2pkpl47twgus.html
35,5x22,9x7 cm. Paprastai išsiverčiu su dviem ;-) . Labai stiprus plastikas, talpi. Patinka, kad plastmasė tamsi- nekaista saulėj netyčia atsidūrę vobleriai.
Visą "amuniciją" kartu su termosu tampau sportiniame perpetiniame krepšyje, labai gerų buvau radęs "JYSK"'e po 13 Lt.
Namie vobleriai "miega" panašių gabaritų dėžėse, pasisekė per "LYDŽIO" išbazarinimą papigiai "SPRO" užsipirkti.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė