Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #347587   SauliusKriauza
 03 Kov 2012 12:41
Taigi manau būtų verta pasidalinti patirtimi apie akinius. Vis tik spiningavimui akiniai nuo saulės yra rimtas pliusas. Artėja pavasario sezonas, kada saulė pasižymi dideliu aktyvumu ir akiniai nuo saulės yra vienas reikalingiausių aksesuarų. Susidūriau su problema, nešioju akinius, kurie padeda man matyti į tolį. Todėl negaliu jų nusiimti, nes kentės mano regos laukas... Žinau, jog optikose daro akinius nuo saulės su dioptrijom, bet jų kaina sakyčiau muša per piniginę. Esu matęs žmonių nešiojančių prisegamus, bet pats jų nerandu pirkt. Gal kas patars kaip gauti gerus poliarizuotus akinius nuo saulės užsegamus ant paprastų akinių? :cool:

Nešiojami akiniai:
Paveikslėlis
 #347595   vava
 03 Kov 2012 13:07
Kaina normaliose optikose tamsiu akiniu su poliarizacija yra tokia pati, kaip ir iprastiniu akiniu. Aisku, yra zmoniu, kurie Gariunu "optikose" akinius perka uz 20-30 lt, tada taip, kainos skirtumas didelis.
Plius akiniu kaina dar ir nuo remelio kainos priklauso. Tai pradzioj reik paieskot kokio akcijinio remelio, o paskui ir susidet ten tai, ko tau reikia.
 #347597   vava
 03 Kov 2012 13:08
nepatogu man uzsegami
 #347618   hipy
 03 Kov 2012 16:04
o kas pasiulys ar patars ka del paprastu tamsintu poliarizuotais stiklais akiniu? tureti papigiaiski neatlaike ne metu, labai jau trapios plastmases remas, nors stiklai pagal kaina tai dar puse velnio buvo... ar imanoma kazka normalesnio paimt su investicija iki 100lt?
 #347626   vaidasl
 03 Kov 2012 16:20
o kaip akiniai kur buna zveju parduotuvese? jie nebrangus, bet ar verta juos pirkt? gal geriau is optikos salono brangesnius ziuret? kazkada buvau nusipirkes zveju krautuveje kazkokius uz +- 50lt tai po pusmecio suskilinejo remai. bet atspindi nuo vandens pavirsiaus nuimdavo.
 #347628   SauliusKriauza
 03 Kov 2012 16:22
hipy rašė:o kas pasiulys ar patars ka del paprastu tamsintu poliarizuotais stiklais akiniu? tureti papigiaiski neatlaike ne metu, labai jau trapios plastmases remas, nors stiklai pagal kaina tai dar puse velnio buvo... ar imanoma kazka normalesnio paimt su investicija iki 100lt?
Paimt normalius poliarizuotus be dioptrijų tikrai įmanoma. Geriausia pirkt medžioklės parduotuvėj, būna šaunios kainos ir kokybė gera. Jei nori tamsiai apniukusiai dienai, tai pirk šviesiai rudus. Jei saulėtai - tamsiai juodus/mėlynus. O jei biudžetinis variantas tai šviesiai pilka spalva yra viduriukas.

gytis rašė:O kokie nuolatiniai akiniai + ar -?
+ ar - neatsimenu reik lapuką tikrint. Aš astigmatikas.

Astigmatizmas – tai dviejų skirtingo laipsnio refrakcijų susidarymas vienoje akyje. Jis dažnai būna paveldėtas, arba įgimtas. Turintis šį regėjimo sutrikimą žmogus daiktus mato neryškiai, tarsi su šešėliu, nes akyse šviesos spinduliai lūžta nevienodai, jie fokusuojasi skirtingose vietose ir aiškus daikto vaizdas nėra sukuriamas. Astigmatizmas gali pasireikšti ir trumparegiams ir toliaregiams.

Astigmatizmas koreguojamas vadinamaisiais cilindriniais stiklais, kuriuose skirtinguose meridianuose gaunamas skirtingas šviesos lūžis. Astigmatinė akis pro cilindrinį lęšį daiktus mato gerai ir iš toli ir iš arti, kadangi šviesos spinduliai fokusuojasi vienoje vietoje.
gytis rašė:Jei nuolatiniai akulioriai "-", tai turetu sueiti toks variantas:
http://www.cabelas.com/product/Hobbies/ ... t103922280
Kažkaip norėtųsi Lietuvoj rast pirkt. Lyg kaip šiti cabelas, mačiau femoi daiwa ir browning. Tik reik pasigooglint turbūt ar dedasi virš akinių.
http://www.fema-zukle.lt/index.php?rout ... ct_id=3552
http://www.fema-zukle.lt/index.php?rout ... ct_id=3554
 #347631   salatis11
 03 Kov 2012 16:49
Tokių prisegamų akinių mačiau Kaune, Akropolyje Polaroid firminėje parduotuvėje. Ten jų yra įvairių formų, manau, kad tikrai prisitaikytum.
Sau ėmiau tokį variantą http://www.amazon.co.uk/Performance-Pol ... 11&sr=8-10
Jų patogumas tas, kad tamsinimas dedasi ant rėmelio, o ne stiklai įsideda į vidų, todėl su blakstienom nebrūžini stiklų. Yra trys stiklai, du iš jų poliarizuoti. Poliarizacija kokybiška. Akiniai laikosi tvirtai.
 #347633   gytis
 03 Kov 2012 16:51
Jei akiniai "cilindrai", tai pigiausia bus imti butent "overglases". O Kabylos bijot nereikia- esu pirkes is ten 2 poras poliarizuotu akiniu, (paprastus ir bifokalus) tai kaip uz ta kaina, tai Lietuvoj net artimos kokybes negausi.
 #347640   gytis
 03 Kov 2012 17:21
Galima nepirkt kates maise, bet susimoket trigubai... Is Kabylos pirkau bifokalus, tai sumokejau 150Lt, o musu optikose aiskino, kad "paieskos kokio pigesnio varianto uz 500Lt". :-ug Aina na... "lietuviskos kainos".
 #347646   SauliusM
 03 Kov 2012 18:16
vaidasl rašė:o kaip akiniai kur buna zveju parduotuvese? jie nebrangus, bet ar verta juos pirkt? gal geriau is optikos salono brangesnius ziuret? kazkada buvau nusipirkes zveju krautuveje kazkokius uz +- 50lt tai po pusmecio suskilinejo remai. bet atspindi nuo vandens pavirsiaus nuimdavo.
renkantis ziurek kad patys stiklai butu polikarbonatas (buna uzrasyta dazniausiai) o nekokia papigiajska plastmase ir kad spalva akies nevargintu, visa kita plius minus pofig. as snowbee firmos pasiemiau Kote tai jau kelintus metus tampau ir vargo nematauir labai anais patenkintas.
 #347647   SauliusKriauza
 03 Kov 2012 18:19
gytis rašė:Galima nepirkt kates maise, bet susimoket trigubai... Is Kabylos pirkau bifokalus, tai sumokejau 150Lt, o musu optikose aiskino, kad "paieskos kokio pigesnio varianto uz 500Lt". :-ug Aina na... "lietuviskos kainos".

Kiek muitus susimokėjot?
 #347805   vava
 04 Kov 2012 12:41
SauliusKriauza rašė:+ ar - neatsimenu reik lapuką tikrint. Aš astigmatikas.

klausai, gal nereikia cia briedu rasinet. Lapuka jam matot reikia paziuret, nezino, koks jo regejimas... Gal zmogui, nenesiojancian akiniu ir ner prie ko prikibt, gal net idomu paskaitinet nukopinta info apie astigmatizma.... Bet man tai juoka sukelia :-D
Matai, pas mane irgi astigmatizmas, bet juk sitoj temoj apie akinius jis apskritai nei prie ko. ar ne?
A gal tau tik vakar akinius israse?
Tiesa, gali neziuret i lapuka, pas tave minusas... :ruko
 #347815   EDVD
 04 Kov 2012 12:55
užsisakiau fielmane poliarizuotus akinius su reikiamom dioptrijom, ir cilindru(astigmatizmas). Šis malonumas man kainavo 500Lt, bet užtai turiu akinius kurie idealiai tinka mano akims. Pirkau juos vairavimui ir negaliu atsidžiaugti dabar.
 #347819   Vitolis
 04 Kov 2012 13:07
Jei "langų" nenešioji šiaip, tai žvejybai pilnai užtenka to, kas yr LT. Buvau pirkęs visai nebrangius (ačiū Seneliui) va :gutgut akinukus polaroidinius. Gelsvais langais. Buvo patys mylimiausi upetakiavimui. Tik va gaila, kad rėmeliai per silpni ir trūko vienoj vietoj. Bandžiau klijuot, nelaiko. Dabar panažiais stiklais (plastiks) isigijau optikoj už labai demokratišką kainą-160Lt su visu futliaru ir dirželiu-timpa ant kaklo. Esu davolnas. Ir niekad akiniams(jei jų nenešioji kasdien) nemokėčiau 500Lt. Nebent labai krūtai norėč atrodyt. :-D
 #347822   SauliusKriauza
 04 Kov 2012 13:16
vava rašė:
SauliusKriauza rašė:+ ar - neatsimenu reik lapuką tikrint. Aš astigmatikas.

klausai, gal nereikia cia briedu rasinet. Lapuka jam matot reikia paziuret, nezino, koks jo regejimas... Gal zmogui, nenesiojancian akiniu ir ner prie ko prikibt, gal net idomu paskaitinet nukopinta info apie astigmatizma.... Bet man tai juoka sukelia :-D
Matai, pas mane irgi astigmatizmas, bet juk sitoj temoj apie akinius jis apskritai nei prie ko. ar ne?
A gal tau tik vakar akinius israse?
Tiesa, gali neziuret i lapuka, pas tave minusas... :ruko

Nukopinau dėl to, kad gal aiškiau pasidarytų kitiem kas nežino... Užsipuolė mat, kad "postu skaičių keliu" ane? Pasakė okulistė, kad astigmatikas esu ir viskas. Daugiau ar pliusas ar minusas aš nė bum bum, dėl to ir sakau, kad reik lapuką ieškot. Pats neseniai teisęs išsilaikiau ir būtinai reiks akinių nuo saulės, dėl to ir kūriau šitą temą, kad paklausinėt, visgi rimti žvejai tikrai žino apie gerus akinius. O čia mat užsipuolė senbuvis... Visai nedraugiška... '''bum


EDVD rašė:Šis malonumas man kainavo 500Lt
Jooooo... 500LT biškį mušasi...
 #347828   EDVD
 04 Kov 2012 13:25
SauliusKriauza rašė:
EDVD rašė:Šis malonumas man kainavo 500Lt
Jooooo... 500LT biškį mušasi...
kaip jau rašė, jei kasdien nenešioji tiek neverta mokėti, bet aš akinius kasdien nešioju, ir vairuoju kasdien. Pats esu trumparegis, tad vairavimui reikia akinių. O kai akina saulė ir negali užsidėti akinių nuo saulės, tenka tiek mokėti. Akiniai nuo saulės su metaliniu geresniu rėmeliu 200Lt, nauji tamsinti, poliarizuoti, su dioptrijom ir cilindru stiklai 300 Lt. Ir turiu daiktą kuris man jau tarnauja du metus ir dar ilgai tikiuosi tarnaus. Kiekvieno pasirinkimo teisė ar verta į savo konfortiškesnį gyvenimą tiek investuoti ar ne.
 #347870   Skumbrotas
 04 Kov 2012 15:57
EDVD rašė:kaip jau rašė, jei kasdien nenešioji tiek neverta mokėti, bet aš akinius kasdien nešioju, ir vairuoju kasdien. Pats esu trumparegis, tad vairavimui reikia akinių. O kai akina saulė ir negali užsidėti akinių nuo saulės, tenka tiek mokėti. Akiniai nuo saulės su metaliniu geresniu rėmeliu 200Lt, nauji tamsinti, poliarizuoti, su dioptrijom ir cilindru stiklai 300 Lt. Ir turiu daiktą kuris man jau tarnauja du metus ir dar ilgai tikiuosi tarnaus. Kiekvieno pasirinkimo teisė ar verta į savo konfortiškesnį gyvenimą tiek investuoti ar ne.
Prieš 5 ar 6 metus man tokie atsiėjo 600lt, su dioptrijom ir visais tuo metu buvusiais galimais navarotais. Gaila tik, kad nusipiginau su rėmeliais, bo per tą laiką jie susidėvėjo, jau du sykius juvelyrai virino, o naujų neina dabar pririnkti... Bet niekur nedingsi, buvo išbandyti visi variantai su uždedamais poliarizuotais stiklais, dvigubais stiklais - nepatogu velniškai....
 #347878   SauliusM
 04 Kov 2012 16:06
nu as dabar paskaitau diskusija. nu bliamba, gerai kad as akiniu nenesioju aisku. nu bet jei nesiociau tai shudo ant snukio nekrauciau ir eiciau ir pirkciau is normalios optikos geriausia kas yra. nes man akiu antru paskui nieks neides kai zvairas paliksi... ne ta vieta kad pinigus taupyt.
 #347884   SauliusM
 04 Kov 2012 16:21
Vitolis rašė:Čia apie regos negalią nieks nekalba jei ką
tai kad kalba kaip matau. apie polaroidu kabinimus ant tu akiniu kurie tik zmonem su regos negalia reikalingi... nu netaupyciau as. imciau polaroidus su dioptrijom is normalios optikos normaliuose remeliuose ir nezaisciau.
 #347888   Vitolis
 04 Kov 2012 16:40
SauliusM rašė:
Vitolis rašė:Čia apie regos negalią nieks nekalba jei ką
tai kad kalba kaip matau. apie polaroidu kabinimus ant tu akiniu kurie tik zmonem su regos negalia reikalingi... nu netaupyciau as. imciau polaroidus su dioptrijom is normalios optikos normaliuose remeliuose ir nezaisciau.
Vairavimui turiu panašius. Ir da kai tamsiau, pašviesėja, kai šviesiau ar saulė, darosi tamsūs. Vairavimui nepamainomi. Kainavo tikrai nemažai, bet jau nepamenu kiek. Bet jau nukrypom. Čia apie žvejybinius reiktų.
 #348048   vava
 04 Kov 2012 21:46
EDVD rašė:užsisakiau fielmane poliarizuotus akinius su reikiamom dioptrijom, ir cilindru(astigmatizmas). Šis malonumas man kainavo 500Lt, bet užtai turiu akinius kurie idealiai tinka mano akims. Pirkau juos vairavimui ir negaliu atsidžiaugti dabar.
padariau lygiai ta pati Vision'e. Tikrai geriau nesugalvosi
 #348057   vava
 04 Kov 2012 22:02
SauliusKriauza rašė:
vava rašė: klausai, gal nereikia cia briedu rasinet. Lapuka jam matot reikia paziuret, nezino, koks jo regejimas... Gal zmogui, nenesiojancian akiniu ir ner prie ko prikibt, gal net idomu paskaitinet nukopinta info apie astigmatizma.... Bet man tai juoka sukelia :-D
Matai, pas mane irgi astigmatizmas, bet juk sitoj temoj apie akinius jis apskritai nei prie ko. ar ne?
A gal tau tik vakar akinius israse?
Tiesa, gali neziuret i lapuka, pas tave minusas... :ruko

Nukopinau dėl to, kad gal aiškiau pasidarytų kitiem kas nežino... Užsipuolė mat, kad "postu skaičių keliu" ane? Pasakė okulistė, kad astigmatikas esu ir viskas. Daugiau ar pliusas ar minusas aš nė bum bum, dėl to ir sakau, kad reik lapuką ieškot. Pats neseniai teisęs išsilaikiau ir būtinai reiks akinių nuo saulės, dėl to ir kūriau šitą temą, kad paklausinėt, visgi rimti žvejai tikrai žino apie gerus akinius. O čia mat užsipuolė senbuvis... Visai nedraugiška... '''bum
Siaip, dejau skersa ant postu skaiciaus :)
ir nesvarbu, kiek ju parasyta yra, jei zmogus raso keistumus, tai pasakysiu, ka apie tai galvoju.
o tai bent zinai, tu trumparegis ar toliaregis? be lapuko....
 #348071   SauliusKriauza
 04 Kov 2012 22:15
Aš trumparegis... O akinius išrašė prieš pora savaičių taip, kad aš dar šitam reikale naujas. :mėlynvarla Nusipirkau neseniai akinius už 400 ir dabar kai paskaitau, kad dar 500 reiks leist tai tuoj verkt pradėsiu... 'viarkt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė