Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #582553   Sokratas
 29 Lie 2014 18:36
manau jų kaina 35lt, užtrašas RAPALA 76,3 lt :)
 #613929   arvydas_
 18 Vas 2015 23:41
Sveiki, renkuosi naujus akinius (prieš tai turėtų neįtiko rėmeliai) tad tenka atsisakyti ir imti kitus. Turiu Costa Del Mar ir vėl tokius pat ruošiuosi pirkti. Buvau rašęs gamintojams kokį lešį jie siūlytų žvejojant upeliuose tai jie atrašė, kad green mirror, o mūsuose visi siūlo amber arba copper, aišku vakarėjant (sunrise) geltoni.
Bet grįžtant prie variantų green mirror / amber / copper? kurie būtų universaliausi? Vienas veikėjas buvo išdėstęs savo teoriją, kad žali tik jūrai ir dar priedo iškreipia vaizdą (ko visai nepastebėjau). Gal kas naudojat minėtus amber / copper ir pasidalinsit savo nuomone.
 #613940   Paulius_K
 19 Vas 2015 07:58
Geltonos spalvos chromoforai paprastai nufiltruoja dali matomos melynos sviesos, tai gerina kontrastini jautruma esant prastam apsvietimui. Todel daugelis ir sako, kad ryte ir vakare su geltonais ar amber tipo stiklais mato geriau. Kazkada net buvo pasirode akiniai vairuotojams geltonais stiklais ;) nesu tursjes zaliu stiklu, bet pats zvejodamas upeliuose pasilikau prie geltonu (tik ne ryskiu, nes sauleta diena vaizdelis mane erzina). ;)
 #614023   Skumbrotas
 19 Vas 2015 12:46
O kuom skiriasi akiniai žvejam nuo akinių vairuotojam :?: :lol: Turiu geltonus poliarizuotus akinius, kurie tinka žvejyboje apsiniaukusiom dienom, vakarais, ir taip pat vairuojant auto naktį :) O saulėtom dienom naudoju poliarizuotus tamsius gintaro spalvos akinius (gintaro todėl, kad mėgstu šiltas spalvas), kurių tamsumas kinta nuo apšvietimo intensyvumo.
 #614905   Paulius_K
 24 Vas 2015 12:04
Ne nakti, o vakare ir ryte. Nezinau kokie tikslus lietuviski terminai yra, o angliskai Photopic (grubiai tariant diena), Mesopic (vakaras, prieblanda), Scotopic (Naktis). Tai va tom mesopinem salygom tam tikras melynos sviesos nufiltravimas duoda ryskesni geresni vaizda (pagrinde deka kontrastinio jautrumo). Va tuo ir pasinaudojo marketingistai ir padare geltonus akinius "vairuotojams", kurie ko gero niekuo nesyskyre nuo kitu geltonu akiniu (nes efektas tas pats - melynos sviesos nufiltravimas) :) Bet kokiu atveju vienos tiesos visiems nebus, nes musu akyje yra ir daugiau optikos elementu, ne visu tinklaineje yra vienodas kiekis fotoreceptoriu, skirtingas santykis tarp ju, ir dar vienas ko gero didziausia itaka turintis elementas - naturalus lesiukas, kuris su metais darosi vis gelvesnis ir naturaliai pradeda filtruoti melyna sviesa (beje sitas procesas irgi pas visus skirtingai vystosi). Taip kad visai realu, kad kai kam uzdejus geltonus akinius tokio gero efekto nebus, nes sumoje nufiltruosi per daug ;)
 #614913   Pfk
 24 Vas 2015 12:19
nemanot, kad jeigu nepasitiki savo regėjimu, reikėtų pamąstyti apie normalius akinius? kažkaip neatkratau atminty nei vieno vairuotojo kuris važinėtų su akiniais nuo saulės dėl to kad geriau prieblandoj/tamsoj matytų.
 #614922   Skumbrotas
 24 Vas 2015 12:36
Tame ir reikalas, kad tie geltoni ne nuo saulės - saulėtą dieną su jais nepabūsi :!: Visiškai priešingas efektas nei kad su tamsinančiais akiniais :!:
Bet čia geriau apie tai nerašyt, nes tuoj atsiras kas paaiškins, jog vairuotojų akiniai yra autodalių parduotuvėse, žvejų - žvejų pardėse, pensininkų - visokiuose vizionekspresuose, mokinukų - mokyklinėse prekėse, ir t.t.... Sėkmės renkantis :!: :/braj;
 #614923   SauliusM
 24 Vas 2015 12:38
Skumbrotas rašė:Tame ir reikalas, kad tie geltoni ne nuo saulės - saulėtą dieną su jais nepabūsi :!: Visiškai priešingas efektas nei kad su tamsinančiais akiniais :!:
naturalu, jie gi nuima akies lesio chromatines aberacijas tokiu budu tau padidindami kontrasta.
 #614925   arabas
 24 Vas 2015 12:41
Turiu tuos geltonus akinius.
Ir iš tiesų, vakarėjant prieblandoje, kai jau pradeda temti. o žuvys dar kimba, su jais geriau... bent jau man.
Ir vairuojant praverčia.
 #614928   Pfk
 24 Vas 2015 12:50
Skumbrotas rašė:vairuotojų akiniai yra autodalių parduotuvėse, žvejų - žvejų pardėse, pensininkų - visokiuose vizionekspresuose, mokinukų - mokyklinėse prekėse, ir t.t....
vat tame ir esmė, kad jeigu reikia akinių - tai reikia akinių. o jeigu "nelabai" reikia akinių, kad užtenka užsidėt tokius, kokius naudoji žvejyboj - tai mano kuklia nuomone, patogumo dėlei, bent jau aš asmeniškai stengiuosi vengti visokių svetimkūnių ant veido :donknow' ir geriau mažiau akmenuku šalikelėj pamatysiu negu daugiau.
 #617820   nerjus
 11 Kov 2015 17:14
nerjus rašė:Brukstelkit kas kokius akinius naudojat? Ir ar patartumet kitam tokius pat ar kazka kita geriau:)
 #617828   krioklis
 11 Kov 2015 18:00
O tema pasiskaityti sunku???
 #618137   alkanas
 12 Kov 2015 21:55
ar kas zvejojate su melynais veidrodiniais, kaip kad per zukles laidas kur buna uzsideje? ar geriau tokie atspindzius nuima, o gal ir akis maziau vargina ?
 #618181   Rolas
 13 Kov 2015 10:41
Matyt, tik, kad ten vos ne visi su Costa del mar firmos akiniais žvejoja, o anų kaina nuo 100$ ir į viršų...
 #621072   Joshka
 03 Bal 2015 07:35
ZEKLER 104 Polarising šiemet jau trečius pirksiu nepigūs, bet užsidėjus supranti kad kiti š.. das. beje jie turi ir geltonų ir silpnai melsvų kurie ypač tinka šaudyklose kur reikia įtempti ir sukoncentruoti regėjimą. Aš perku ,,Armidė" Alytuje.
 #621077   vava
 03 Bal 2015 07:52
keistai tu cia surasei... Siaip tie zekleriai tikrai nera is brangiuju poliarizuotu.
Joshka rašė: užsidėjus supranti kad kiti š.. das.
tai gal pavardink su kuo lygini, kad kiti shudo nenusipirktu.
 #621078   Joshka
 03 Bal 2015 08:06
Nepigūs man, apie 40 EUR, o kokybė darbinių akinių: tvirti ir patogūs visai dienai, greičiau lešius suvarai negu rėmelis subyra. kas liečia kitus aš kalbėjau apie ,,populiariuosius" žvejų krautuvėse už 20 EUR.
Beje apie lešio kokybę, mano kolegos jautrios akys lešio deformacijoms, tai jis užsidėjęs sakė kad jam super.
 #621082   nerjus
 03 Bal 2015 08:54
Joshka rašė:ZEKLER 104 Polarising šiemet jau trečius pirksiu nepigūs, bet užsidėjus supranti kad kiti š.. das. beje jie turi ir geltonų ir silpnai melsvų kurie ypač tinka šaudyklose kur reikia įtempti ir sukoncentruoti regėjimą. Aš perku ,,Armidė" Alytuje.
http://www.darborubai.lt/lt/akiu-ir-vei ... Z104T.html Cia apie situos kalbi???:D
 #621089   Tironas
 03 Bal 2015 09:43
Biski paskaitinejau ir supratau kad esate kiek neteisingam kelyje :)

Tie visi green mirror, blue mirror, tai yra tik isorine veidrodine danga. ir reiktu zinoti ant kokio lesio ji dedama. Paprastai gamintojai tai raso. Tarkim GREEN MIRROR - amber lens with blab bla coating. bet speju kad pas kita gamintoja, ta pati danga gali buti ant kito lesio.
tarkim blue mirror pas ta kuri ziuriu dedama ant SMOKE, lesio.

Beje, kiek matau tai tendensija yra vis mazinant arba visai atsisakant ryskiai geltonu lesiu ir pereinant prie amber. arba net ir vadinantis yellow, jis nera tas citrinos geltonumas. ir as su tuo sutinku, nes tie ryskiai geltoni akiniai, na baisiai nepraktiski, labai jau trumpas yra ju elektyvaus panaudojimo laikas.
 #621108   nerjus
 03 Bal 2015 12:43
Tai amber praktiskiausia? Ar vistiek neuztenka daug mas visoms salygom vienu?
 #621123   Joshka
 03 Bal 2015 13:59
nerjus rašė:
Joshka rašė:ZEKLER 104 Polarising šiemet jau trečius pirksiu nepigūs, bet užsidėjus supranti kad kiti š.. das. beje jie turi ir geltonų ir silpnai melsvų kurie ypač tinka šaudyklose kur reikia įtempti ir sukoncentruoti regėjimą. Aš perku ,,Armidė" Alytuje.
http://www.darborubai.lt/lt/akiu-ir-vei ... Z104T.html Cia apie situos kalbi???:D
Nea turi būti Polarising. http://www.ress.lt/en/personal-protecti ... 04-detales
:cig.
 #621186   Kleckas1978
 04 Bal 2015 07:25
Tironas rašė:amber universalus, as turiu ir puikiausiai viskam tinka
Paistalai ..... Universaliu akiniu kaip ir universaliu batu ar padangu ir t.t. nebuna.....
man reikalingi ir ryskus geltoni ir amber ir juodi.... ir visiem buna savas geriausias laikas - oras ir t.t.
 #621269   Tironas
 04 Bal 2015 21:06
tu dabar pasakei kad tu nesiojiesi i zvejyba 3 akiniu variantus? originalu.

beje, papasakok daugiau apie juodus?

Amber geri ir kai seip sviesu ir prie ryskios saules. man asmeniskai ryskiai geltonu akiniu nereikia. tikrai nematau juose jkio poreikio, o diena su jais sudas
 #621273   Tironas
 04 Bal 2015 21:13
as asmeniskai zvejyboje naudoju AMber spalvos lesius. vienus dabar turiu su veidrodine danga, tai man rodos labiau temdo, nei be jos.
o kitus turiu vairavimui, pilkus lesius. juodu neprireike dar :)

tiesa, nezvejojau tropikuose. ten galimai kiti variantai, bet kogero ten reiktu arba pilko lesio arba rudo
 #621779   Tironas
 09 Bal 2015 09:01
tai bus komentaras apie JUODUS akinius ir apie 3 akiniu nesiojimasi i zvejyba?
ar vistik eilinis"priestarauk Tironui" atvejis?
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė