Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #24944   Vegys
 27 Vas 2007 14:38
Visai noreciau isbandyt pavirsinius masalus, ale poperius ir pan - bet bent jau pradzioje - tuos nedickus, o ne tuos kurie po 100 g sveria. Bet nesiryztu pabandyt - neturiu tinkamo spiningo. Mano spiningai netinkami - liauni parabolikai. Ale sakau gal reiktu man naujo spiningo ? :roll: Tik vien del pavirsiniu masalu nesinori pirkt - juk gali nepatikt man tokia zukle, nesinores ismest po to. Kaip mastot, ar tiktu tokiems masalams tiesiog paprastas spiningas greitesnes akcijos ? Valas kaip suprantu pintas turetu but.

Gal kas nors gaudot pavirsiniais masalais ir galetumet / noretumet pasidalint patirtim ?

 #24945   vital (vilnius)
 27 Vas 2007 14:56
Deja su "paraboliku" tinkamai poperiu "neuzvesi" :neutral:
Bet pas mane buvo Wildriveris iki 14gr ilg.2,20 parasito ant jo buvo "fast" bet tik parasita :-D istikruju jis buvo pusiau fast -pusiau moderate.Bet su popereis iki 5cm. dirbo ant 4balu,o su UL poperiuku iki3,5 ant 5balu :)Ir cia del mazo spinningo ilgio ;-)
Valas tik pintas :)

 #24946   Vegys
 27 Vas 2007 15:12
Na mano tikslas zvejojant pavirsiniai masalais butu ezerines lydekos. Masalai pvz 7-10 cm (kaip pavyzdys - Rapaliniai Skiter Pop / Prop / Walk - tikiu as sia firma). Svoriai siu rapaliniu 7-14 g(jei teisingai konvertavau is oz), bet apskritai manau masalu svoris butu iki kokia 20 g. Spiningo ilgis ko gero turetu but ~ 1.8 - 2.4 ? Pats rinkciausi ~ 2.4, nes su 1.8 toli neuzmesi.

O koks turetu but valas ? As mastau apie 0.14 mm ...

 #24947   vital (vilnius)
 27 Vas 2007 15:15
As tai rinkciau 210ilgio"auksinis viduris" ;-)
Apie vala.Galvoju turetu tikti :roll: Tiksliai nepasakisiu,todel kad gaudziua tik su popereis iki 5cm naudojant 0,10 "SalmoEliteBraid" :)

 #24959   tuomahaukas
 27 Vas 2007 17:29
Vegys mano sekančio sezono mintis skaito :twisted:
Investuosiu į ~2 m (ne ilgesnį) 10-30 g, greitą "palką", pasidairysiu ~100 LT ribose. Valas pintas ~0,18. Manau kad turėtų tikti tiek žūklei poperiais, tiek lengvesniais jerk'ais. A po to "pagal užsikabinimą" žiūrėsiu.
Su parabolikais grynas onanizmas gaunas. Nors ir arkliui aišku kad netiks bet ... išbandyta :oops:
Vegy, tas "toli neužmesi" tai kiek yra ? Manau veltui būgštauji.

 #24960   Magnumas
 27 Vas 2007 17:31
Labai jau stora pintuka nori naudot Tuomahaukai,IMHO...Uztektu pilnai ir 0,14-0,16 IMHO

 #24962   Skumbrotas
 27 Vas 2007 17:38
Labai jau įdomiai čia jūs apie pintuko storį mąstot.... Aš 0.17 esu užsidėjęs ant jūrinio multiplikatoriaus, užsikabinus pilkeriui akmenis iš dugno raunu :roll:

 #24963   tuomahaukas
 27 Vas 2007 17:50
Ne į temą, bet pradėjau spiningauti nuo 0,20 mm Rapalos. Po to ploninau iki 0,12 mm. Man asmeniškai žūklės rezultatai nepagerėjo, greičiau atvirkščiai :oops: (kai pats sau pradėjau fist protą dėl visokių paties išgalvotų niuansų ir "po lankas braidyt" ). Kalbu apie lydekų žūklę.

 #24966   Vegys
 27 Vas 2007 18:14
tuomahaukai, Rivagryje ziurejau kazkoki tai lenkiskos firmos (ar tik ne mikado ? :roll: ) kota. Ilgis nepamenu, gal ir 2.1-2.4, uzmetimas 2-4 oz :shock: , bet siaip ner sunkus. Rankena su "nyksciu" ar kaip cia, kur multikams skirta buna. Siaip ner sunkus. Kaina - super gera. Berods 77 Lt. Siaip gal ir nieko visai, ale ten jau didesnem "malkoms" skirtas. As mastau apie ji ... Bet tada reiktu vistiek masalus padidint, nemetysi gi su tokiu kotu 7 g :D Jei nepatiktu tokia zukle - tas kotas liktu velkiavimui :) Beje, apie velkiavima. Toks durnas durnas klausimas : o negalima pavirsiniais masalais velkiaut ? Turiu omenyje kai vienas biciukas irkluoja, o tu tuo metu sedi ir zvejoji ? Skirtumas nuo traukimo tik tas, kad po truktelejimo valo nesuvynioji, o su meskere pirmyn-atgal mosikuoji ? :)

O del uzmetimo - nu as galvoju vis min 20 m reiktu uzmest ...

 #24968   tuomahaukas
 27 Vas 2007 18:27
Nebandžiau, bet manau jog tai beprasmis užsiėmimas. Tiek su popais, tiek jerkais esmė yra kaip dirbsi kotu/rite, o ne kaip draugas dirbs irklais.
Tas tavo matytas mikado yra multikui pritaikytas. Aš, kaip minėjau, nusisunkinti nežadu pradžiai ir manau kad masalų ~20 g mėtymas multiku gali būti komplikuotas (asmeniškai man, nepatyrusiam :oops: ).

 #24975   Vegys
 27 Vas 2007 20:18
Tai velkiaujant ir siulau dirbt kotu, tik rite pamirst siulau. Ty tie patys judesiai, tik rites nenaudoji, nesuki valo. Jei isigysiu kota - reiks pabandyt. Turiu tinkamu vietu tokiems eksperimentams :)

Klausimas : o tas "nykstys" - ar jis maiso beinercinems ritems ? Ty ar su tokiu kotu galima (nesudaro problemu) gaudyt su beinercinem ?

Del multiko metymo - turiu viena okuma, samus gaudant uzmetu - sunkei sekasi :( Max 20 m net ir 3 uncijas .... Ale ji gal ir neskirta metymams, nors pardavejas sake kad neturetu but problemu metant ....

 #24979   vital (vilnius)
 27 Vas 2007 20:24
Nu virai cia jau ziuri iki irankiu "marlinams"gauditi daeisit :-D :grin:

 #24986   Xrapas
 27 Vas 2007 21:53
Vegys rašė: ...o tas "nykstys" - ar jis maiso beinercinems ritems ? Ty ar su tokiu kotu galima (nesudaro problemu) gaudyt su beinercinem ?
Tas kabliukas (jį dar vadina "trigeriu") uždėjus beinercinę ritę rėžiasi į delną ir malonumo laikydamas tokį kotą rankoje tikrai nepajusi :-D
Kartais padžerkauju tokiu įrankiu:
Paveikslėlis
Kotas Dragon Mystery Slider Jerk Cast 195cm 20-60gr.
Rovanoj tokį patį kotą mačiau ir su "normalia" rankena :roll:

 #24987   Vegys
 27 Vas 2007 22:01
Xrapas - a kiek kainavo tavo spiningas ? Beje, jei jau gaudai - galetum pasidalint patirtim. Kaip sekasi (ar sugauni) ? Kokiais masalais ir tt ?

 #24992   Magnumas
 27 Vas 2007 22:27
galima zvejoti naudojant beinercine rite,su kastinginiu kotu (gaidukine rankena ;-) ) senelis turi vienos firmos kota ir zvejoja...ne problema

 #24993   Xrapas
 27 Vas 2007 22:27
Kainavo apie 110 Lt.
Džerkavimo patirtis dar nedidelė, tik pora sezonų, todėl įspūdingais laimikiais pasigirti negaliu, bet lydekų esu pagavęs. Didžiausia- 3,6 kg Daugų ežero sėkliuje, ir pora tikrai stambesnių atakavo kituose ežeruose.
Geriausiai pasiteisino Salmo Slider 7 ir 10 cm modeliai.
Šiek tiek Bitėj+ esam parašę, ten vienas mūsų naujas forumietis yra džerkų temą pradėjęs. Apsilankyk ;-)

 #24994   Vegys
 27 Vas 2007 23:00
o slideriai tau labiau pasiteisino skestantys ar plaukiantys ? Ar noreciau gaudyt plaukianciais - kad matyt kibimus :D

 #24996   Xrapas
 28 Vas 2007 07:21
Slaideriai maždaug 50:50. Skęstančių privalumas- grimzdami labai gražiai linguoja, buvo keli kibimai pauzių metu.

 #25182   Xrapas
 02 Kov 2007 08:10
Džerkavimui rekomenduojami pavadėliai:
Paveikslėlis
Gaminami iš plieninės stygos. Po staigesnio trūktelėjimo glider tipo džerkai kartais pasisuka uodega į priekį, o tokios konstrukcijos pavadėliai sumažina tikimybę, kad trišakiai pasigaus valą.
Parduotuvėse tokių nesimato, kol kas išsiverčiu trumpais (apie 18 cm) pavadėliais iš storo žalio troselio.
Populiarūs Europoje džerkai:
http://www.strikepro.se/eg064.htm
http://www.strikepro.se/eg048.htm

 #25207   vital (vilnius)
 02 Kov 2007 10:25
Xrapas
nematau problemu pasidariti paciam tokiu pavadeliu is stigu ;-) .Iseis pigiau negu pirkti parduotuvei :cool:

 #25209   Xrapas
 02 Kov 2007 10:42
Dėkui, Vital, planuose tų stygų gamyba jau yra, jei kažkiek rimčiau ant džerkų "užsikabinsiu", reiks mėginti. Kolkas patenkina tie trosiukai ir visai patiko storas fluorokarbonas :oops:

 #25214   Xrapas
 02 Kov 2007 11:26
Beje, gal vertėtų džerkavimui atskirą temą užvesti?
Ar vienoje išsiteksim? Vegys pradėjo nuo lengvų paviršinių masalų, o čia jau kalba prie "pliauskų" krypsta :-D

 #25216   Vegys
 02 Kov 2007 11:34
Man netrugdo ir pliauskos :) Tuo labiau kad "pliauska" - salyginis dalykas. Vienam ir 40g jau pliauska, kitam - be 100 g niekaip nesivercia liezuvis vadint to "pliauska" :)

Bet jei yr poreikis - as nieko pries.

 #25218   Xrapas
 02 Kov 2007 11:47
Nežinau, kas link poreikio- mane tas būdas sudomino ir tiek. Gaila, kad neturime tokio džerkavimo aso ir fanatiko ;-) , kaip Vital ultralight srityje, bet pamėginti galima...

 #25295   Vegys
 03 Kov 2007 16:27
Taigis, siandien nusprendziau pasiziuret kas yr is jerkiniu kotu. Kazkodel tai susivaideno kad Xrapas savo Romadoj pirko. Nuvaziavau. Pasirodo kad Romada Dragonais neprekiauja. Is jerkiniu nieko neturejo. Pasiule nuvaziuot i "Laikas zvejoti" - sako pas juos turi but. Nuvaziavau. Turejo toki pat kaip pas Xrapa. Kaina 199 Lt, bet sake uz 169 atiduotu. Pagailejau pinigu. Nuvaziavai i fabu 2. Ten is pradziu toks berniukas siule kota jerkams 3 m gal 10-30 g ismetimu (na gal siek tiek standesni) :shock: :grin: Po to kai papasakojau kokio koto noriu, surado pora. Po to gryzo kitas pardavejas (nezinau jo pavardes, pagrindinis jis man ten atrodo). Tas is kart pasiule pirkt Ron Thompson Monterra Jerk. Ji ir nusipirkau. http://www.baumanns.ie/tackle/product_i ... cts_id=251 Ilgis 1.8, vienos dalies, ismetimas 2-4 oz. Ismetimo svoris galejo but ir mazesnis, ale tiks ir toks. Kaina 85 Lt, ale pardave uz 72 Lt :) Dar paplepejom su juo siek tiek apie jerkavima. Smagus tas pardavejas. Man atrodo patirties turi daug, ydomiai papasakoja. Dabar lauksiu pavasario ! Turiu pora vietu kur turetu labai tikti pavirsiniai masalai.

 #25298   Magnumas
 03 Kov 2007 16:36
Tai turbut Siauciuvienas buvo ;-) Man sita kota siule velkiavimui, bet atsisakiau - nusipirkau su beinercines rites laikikliu :roll:

 #25305   Vegys
 03 Kov 2007 18:27
Va as galvoju kad naudosiu ji ir velkiavimui - ypac rudeniop, kai naudonami vobleriai 15-25 cm dydzio. Lig siol naudodavau tokiems masalams jurini kota :oops:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė