Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #25219   Xrapas
 02 Kov 2007 11:52
Šitoje temoje- viskas apie džerkavimo įrankius, techniką ir naudojamus masalus

 #25228   Agis
 02 Kov 2007 12:54
Nespejau , Vital mestelejo :lol: Man ten irgi smagu pasiskaitineti bo suprantu apie ka raso

 #25247   Vegys
 02 Kov 2007 15:17
Man sitas visai patinka : http://www.vlasenko.ru/aise/catalog/v2318.htm
Kazkodel tai man atrodo, kad pavirsiniai masalai turetu but ryskus, kad isprovokuot plesrune pult. Bet gal klystu ?

Jei nuspirksiu spininga - reiks ytariu "delfina" nusipirkt ...

 #25253   Xrapas
 02 Kov 2007 15:33
Siūlau pereiti "Laikas Žvejoti" parduotuves, gal rasi šitų:
http://www.naribalku.com.ua/product_inf ... ts_id=2963
Žiemą visai "Lucky John" produkcijai buvo - 50 proc. akcija, ir tie Rolling Minnow kainavo apie 10 Lt.
Masalai, kurie dirba ne tik kaip džerkai, bet ir kaip tradiciniai vobleriai, spec. įranga nereikalinga.
Aisės ir Vivingros analogai maždaug dvigubai brangesni :cry:

 #25265   Gdainius
 02 Kov 2007 20:55
Sveiki žvejai!
Aš taip pat galvoju apie jerkavimą, nes rudenį pabandžiau pažaisti su "Vivingros" skęstančiu vobleriuku(tipo delfinu) ir rezultato ilgai laukti neteko, prie pat valties išnėręs iš gelmės godžiai griebė lydekiukas apie kilogramo.Vaizdas buvo geras,poto surengta fotosesija ir atgal namo.Turiu foto, bet nemoku įdėti.
Šiam sezonui galvoju nusipirkti jerkinį kotą ir kokia ritutę, reikia pabandyti šį būdą.Gal kas gali patarti kokią ritę įsigyti?

 #25267   Xrapas
 02 Kov 2007 21:53
Sveikas, Gdainiau
Dėl ritės- kaip apsisprendei, mėginsi multiplikatorinę ar pradžioj versies beinercine?

 #25269   Gdainius
 02 Kov 2007 22:01
Manau reikia iškarto imti multiką ir mokytis, pirmas spiningas buvo su rite Neva,taip ,kad šiokį tokį supratimą turiu.Jau žiūrinėjau vieną "Ryobi" ritutę-visai patiko, tik pavadinimo gerai neprisimenu berods ixrome 3000, bet tiksliai nežinau.

 #25270   Gdainius
 02 Kov 2007 22:22
Čia pirmoji :)
Paveikslėlis

 #25279   Vegys
 03 Kov 2007 10:31
raso kad 2000 rub (200 lt) kainuoja. Ydomu, kokia kaina pas mus ?

GDainiau - matau kad pavadeli naudoji paprasta. Daznai uzsimesdavo uz kabliu ?

 #25326   Gdainius
 03 Kov 2007 22:58
Vegys rašė:raso kad 2000 rub (200 lt) kainuoja. Ydomu, kokia kaina pas mus ?

GDainiau - matau kad pavadeli naudoji paprasta. Daznai uzsimesdavo uz kabliu ?
Taip būtent šitą ir žiūrėjau, man patiko,o kaina kažkur 350 lt.O jūs ką manot, gal kas nors geriau yra už tokią kainą?
O dėl pavadėlio, reikia įtempti valą masalui beveik įkritus į vandenį ir jokių užsikabinimų nebus,beveik.Tokią problemą turėjau su "Meps Luxor" sukrėm irgi kabindavosi.Gal galima vietoj stygos panaudoti 0.6 mm plieninį troselį, nes jis pakankamai kietas.Ką manot?

 #25328   Xrapas
 03 Kov 2007 23:35
Už tokią kainą vargiai ar ką geriau rasi...nebent parsisiųsti internetu :roll: .
Sounion'ą pirkau per "Oksalio" uždarymą už pusę kainos, mokėjau, atrodo, 160 Lt.
Iš klasikinių baitcast'ų labai giria Shimano Calcutą, bet jų kaina jau...
Valą irgi visada pristabdau prieš pabaigą, persimeta rečiau.
Troselis ar styga- skirtumas mažas, svarbu, kad būdamas laisvas pavadėlis nesisuktų į spiralę, nes taip 90 laipsnių ar daugiau pasisukęs vobleris labai lengvai pasigauna valą.
Visai neblogi džerkams tie žali stori kinietiški, būna gatavų trumpų.
Bandžiau darytis iš storo nepadengto troselio, bet neatlaiko smūginių apkrovų trūkčiojimų metu ir pradeda deformuotis.
Styga IMHO gali būti nelabai nepatogi, jei lydeka giliau įrys- turėtų smarkiai sulankstyti :roll: , bet pamėginsiu keletą pasidaryti, Tik kur tų stygų rasti? :evil:

 #25329   Magnumas
 03 Kov 2007 23:53
Abu Ambassadeur giria...Ir kaina nebloga, jeigu siusi internetu :roll:

 #25333   vital (vilnius)
 04 Kov 2007 07:56
Xrapas rašė: Tik kur tų stygų rasti? :evil:
Nu jus duodad :roll: :-D muzikos instrumentu parduotuvese ;-)

 #25334   Gdainius
 04 Kov 2007 10:17
Reikia turbūt imti tą ritutę ir viskas.O ką apie kotus galite paporinti?Vienos dalies nenoriu, nes transportuoti nepatogu, o dėl gramatūros dar neapsisprendžiau, nenoriu, kad visai kuolas būtų, noriu patirti kuo daugiau malonumo traukiant laimikį.Reikia to auksinio viduriuko.
O dėl stygos, manau geriau tegu susilanksto, nei kabinasi kabliais už valo

 #25337   Xrapas
 04 Kov 2007 11:39
Taip ir supratau, tik kur Vilniuj randasi?
Paskutinį kartą redagavo 1 Xrapas. Iš viso redaguota 4 kartus.

 #25339   Magnumas
 04 Kov 2007 11:40
Sodu 5 berods...Netoli stoties

 #25372   Xrapas
 04 Kov 2007 14:25
Dėkui už info, apsižiūrėsiu.
Šiandien užsukau į Karoliniškių "Maxima" rūsį, Fanatikuose parduodami šitie kotai
http://www.catch-company.de/index.htm?r ... _ruten.htm

YAD Florida 210cm 30- 60gr. Kainuoja 27 Lt. Pagalvojau, galėtų būti neblogas variantas norintiems pamėginti džerkavimą.:roll:

 #25730   Vegys
 07 Kov 2007 17:50
Xrapai, vot keletas kvailu klausimu man iskilo ! :)

- o plaukiantys jerkai paneria ar ne ? As tikejaus kad ne :roll: bet http://www.24.olsztyn.pl/salmo/modules. ... age&pid=68 raso kad plaukiantis slider 10 paneriai iki metro ....

- tu kibimus akimis matai ar ne ? Labai noretusi matyt kibimus :)

- kurioje traukimo stadijoje daugiausiai kibimu sulaukes ?

- ar zukle vyksta daug maz taip kaip rodoma http://www.24.olsztyn.pl/salmo/modules. ... age&pid=80 ? As tikejausi kad daugiau laiko vobleris buna pavirsiuje ....

 #25742   Xrapas
 07 Kov 2007 19:02
Pamėginsiu atsakyti, kiek menka patirtis leidžia...
Visi iš mano turimų plaukiančių džerkų panyra, pav., Slider 7 dirba apie 0,5 m. gylyje, 10 cm- kaip ir rašo- apie 1 m. Išimtys- skiterwalk tipo vobleriai (nuotraukoje vidurinėje eilėje du apatiniai- HEDDON ir OWNER Tango), dirbantys pačiame paviršiuje. Ant jų, beje, dar nieko nesu ir pagavęs.
Paveikslėlis
Kiek girdėjau, dar giliau priversti panerti galima pullbait tipo (Salmo Jack 18) voblerius: gerai džerkavimo techniką išmanantys spiningistai juos panardina iki 3 ir daugiau metrų. Tokių dar irgi nebandžiau.
Keletą kibimų įvairiose traukimo stadijose esu matęs vizualiai, bet dauguma visgi buvo nematomi. Bet kokiu atveju visi kibimai labai agresyvūs, tas kabliukas ant rankenos tikrai nemaišo ;-)
Iš tokių įsimintesnių atvejų- vieną kartą paviršiuje pasirodė kokių 3 kg lydekos nugara, sąžiningai gal 5 metrus atkartojo visą Slaiderio judėjimo trajektoriją, bet griebti nesiryžo...
Dar vienas "adrenalino šokas" buvo, kai praktiškai tik užmetus ir dar net nepradėjus vynioti valo kažkas taip kirto per skęstantį 7 cm Slaiderį, kad atminimui paliko tik ištiesintą segtuką.
Beje, gal išvadas daryti ankstoka, bet susidarė įspūdis, kad masalo pliumptelėjimas lydekų nebaido: porą kartų griebė praktiškai iškart ;-)
Efektingi ir kartais linksmi kibimai ant DEADFISH. Kolkas, tiesa, pagavau tik spiningu ir ant mažesnių, bet tie didieji, tikiuosi, pasiteisins neblogiau.
Esant skaidriam ir ramiam vandeniui bei tinkamam apšvietimui džerkus įžiūrėdavau maždaug apie 20 m. nuo valties, bet juos atakuojančią lydeką mačiau gal tik porą kartų. Galbūt poliarizuoti akiniai padėtų, nesu mėginęs :roll:
Pabandžiau pasinaudoti kažkur rastu patarimu ir ant voblerių "kaktos" priklijavau holografinius lipdukus: masalai matosi žymiai iš toliau, bet lydeką vistiek pajunti tik jai užkibus.
Kibę buvo įvairiose stadijose, išskyrus plaukiančius voblerius pauzių metu.
Skęstančius, atvirkščiai, dažnokai griebia būtent nustojus traukti.
Vegy, jei toks svarbus tas "vizualinis kontaktas" kibimo metu, poperiai ir skiterwalk'ai, IMHO, bus efektingesni :roll:

 #25745   Vegys
 07 Kov 2007 19:29
Taip, man LABAI aktualu "vizualinis kontaktas". As nesu spiningistas. As mieliau renkuosi velkiavima. Todel jei noreciau sugaut lydeka bile kaip - rinkciausi velkiavima. Nesakau, kad tai efektyviau, bet tai man labiau patinka. Si zukles buda 90 % noriu isbandyt tik del "vizualinio efekto". Gal koks 10 % - del to kad sio budo dar nesu bandes. Is kur tas noras kilo pamatyt lydekos puolima ? Pernai metais pirma kart isbandziau upetakiu zukle. Rezultatais negaliu pasigirt, bet mane suzavejo tai, kad dauguma kibimu matydavau. As gaudydavau uzsidejes poliarizuotus akinius, draugas - be akiniu. Jis yra mates gal tik viena kibima. Todel manau kad su tokiais akiniais sansai pamatyt lydekos kibima zymiai didesnis.

Is Salmo mane domintu Turbo Jack (http://www.24.olsztyn.pl/salmo/modules. ... age&pid=59) ir Maas Marauder (http://www.24.olsztyn.pl/salmo/modules. ... age&pid=55). Sie panasu kad neneria. Dydis manau 13 cm pats tas. Xrapai, gal matei kur tokius galima nusipirkt ? Kiti salminiai pavirsiniai - mazoki. Bet reiks manau ir Slider 10 nusipirkt, dzin kad paneria. Gal patartum kur didziausias pasirinkimas pavirsiniu masalu ? Dar klausimas - ar skiriasi vobleriu kainos Vilniaus parduotuvese ? Turiu omenyje ne 1 Lt (tiek bet kada nuolaida issiprasysi), o daugiau ?

 #25765   Xrapas
 07 Kov 2007 22:29
Deja, bet džerkų pasirinkimo kaipo tokio Vilniuje nėra. esu matęs tik Slider, Warior ir Jack Fabijoniškių 2, Romadoje ir "Laikas Žvejoti", kainos irgi panašios :neutral: . Buvau prašęs draugų, kad parvežtų iš Lenkijos, bet keliose aplankytose parduotuvėse mano prašytų modelių irgi nerado.
Keletą modelių- porą StrikePro, Maas marauder ir, galbūt, dar šitą
http://www.salmofishing.com/lures/dinner_bell.html
išbandyčiau, nors jo kaina jau kaip gero ultralight vobleriuko :-D ...
Dabar šiek tiek kontaktuojame su vienu kolega iš Lenkijos darbo reikalais, paaiškėjo, kad jis gan rimtas žvejys. Jei susiklostys pakankamai geri santykiai, mėginsiu ką nors per jį užsakyti :roll: .

 #25794   Vegys
 08 Kov 2007 07:33
I Lenkija man netenka vazinet, bet daznai tenka but Rygoje. Ydomu, kokie ten reikalai ? :roll:

 #25796   vital (vilnius)
 08 Kov 2007 07:44
Latvei labai pamises del "River 2Sea" vobleriu,assortimentas pas ju ten situ vobleriu 100kart geresnis negu pas mus.Dzerkiai ta firma irgi gamino ;-) .Galiu suzinoti parduotuviu adreso ;-)

 #25813   Gdainius
 08 Kov 2007 08:56
Vegys rašė:I Lenkija man netenka vazinet, bet daznai tenka but Rygoje. Ydomu, kokie ten reikalai ? :roll:
Buvau Rygoje prieš pora savaičių, su jerkais pas juos irgi nekokie reikalai ir kainos kažkur 20-30proc. didesnės.Bet "River 2Sea" vobleriukų tikrai beveik kiekvienoje parduotuvėje didelis pasirinkimas ir "Storm" įdomių vabaliukų turi,Lietuvoje tokių nemačiau.Aplankiau 4 parduotuves, nieko nenusipirkau.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 63
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė