Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #28981   Skumbrotas
 16 Bal 2007 12:35
Užvedu naują temą, nes tai atskira spiningavimo technika. Žinovų, pastoviai praktikuojančių šį būdą, abejoju ar atsiras, bet susidomėjusių ir norinčių išbandyti manau atsiras. Tad ir kviečiu šioj temoj dalintis savo patyrimais apie įrankius ir masalus, patalpinti rastas nuorodas apie šį spiningavimo būdą, bei visa kita kas į temą.
Man pačiam jau nuo žiemos knieti išbandyti šį perspektyvų ir įdomų būdą, pasikausčiau truputi teoriškai, pradėjau dairytis plūdžių. Čia ir supratau, kodėl mažai kas tuo užsiima - neįmanoma rasti pas mūsų prekybininkų bent kiek platesnio reikalingų plūdžių asortimento. Poroje paskutinių žvejų žurnalų pasirodė staripsniai apie žvejybą su Sbirulino, bet taip ir nesupratau kodėl - ar kažkas iš prekybininkų jų ruošiasi užsivežti ir užsakė šiuos straipsnius, ar žurnalai viens nuo kito nusirašinėja ir rašo vardan to, kad rašytu.... Kaip ten bebūtu galvoju kad visos problemos išsispręs.
Nerašysiu čia kas tai per daiktas tas Sbirulino - kas domisi tas žino, kas nežino tas susipažins paskaitęs įdėtas nuorodas. Galima apibudinti trumpai - tai būdas, įgalinantis pateikti pačius įvairiausius mažus masalus artimais ir tolimais nuotoliais, suteikti jiems įvairesnį žaismą, žvejoti visas praktiškai žuvis. Tai tikras išsigelbėjimas tiems, kas neturi galimybės investuoti didelius pinigus į brangius UL kotus ir atitinkamas rites, bet nori pajusti žvejybos mažais masalais žavesį. Nors ir egzistuoja specialūs šiam žvejybos būdui skirti kotai, bet galima išsiversti ir su turimu ilgesniu spiningo kotu, mach'u ar teleskopine meškere.
Taigi pradžiai tiek.

 #28988   Skumbrotas
 16 Bal 2007 13:09
Pirmieji įspūdžiai išbandžius praktiškai žvejybą su Sbirulino konstrukcijos plūdėmis jūroje. Išbandžiau dviejų tipų plūdes - plaukiančią 13g ir skestančias 10g ir 15g. Nustebino puikus metimo nuotolis ir tai, kad užrištas apie 1,80m ilgio pavadėlis nė karto nesusipainiojo. Naudojau 3,75m ilgio Salmo Diamond Cast spiningo kotą, 0.28mm mono valą, museles ir strimeriukus. Išryškėjo keli praktiniai niuansai, apie kuriuos neteko skaityti straipsniuose. Pirma tai naudojamo masalo dydis ir naudojamos plūdės svorio santykis - didesnėms strimeriukams ar kitiems masalams reikalingas ir didesnis plūdės svoris. Mano atveju 15g plūdė skrido labai gerai, bet uždėjus 13g ir 10g metimo nuotolis žymiai sumažėjo. Aišku, kad tais atvejais, kad neaktualu labai toli užmesti tai galima į šį niuansą nekreipti dėmesio. Antra - surišus klasikinę sistemėlę (plūdė > amortizuojantis guminis rutuliukas > suktukų sistemėlė > pavadėlis > masalas) pasirodė, kad gan greitai suktukai sugniuždo ir sulenda į guminį amortizatorių. Problema išsisprendė tarp amortizatoriaus ir suktukų užvėrus plastmasinį rutuliuką.

 #29000   Skumbrotas
 16 Bal 2007 14:30
Dar pakomentuosiu savo pastebėjimą dėl plūdžių svorio ir masalo santykio, nes jau gavau paklausimą. Taigi vskas paprasta - metant masalas dirba kaip parašiutas ir taip stabdo plūdę. Jei masalas turi didelį oro pasipriešinimą o plūdė pakankamai lengva tai jis ją pradeda sukti šonu, todėl žymiai sumažėja ir užmetimo notolis. Aš bandžiau mėtyti pukuotus strimeriukus, kurie šiaip jau labai menko svorio, bet su pakankamai dideliu oro pasipriešinimu, tai 15g plūdė lėkė puikiai, bet uždėjus vos 2g mažesnę, 13g plūdę jau ją sukdavo skersą ir užmetimo nuotolis sumažėjo kokiu trečdaliu.
Dėl to ir darau išvadą, kad jei mėtyti kokias tradicines šlapias ar sausas museles, ar mikroguminuką ar kitokį panašų gan kompaktišką masalą - tai pati plūdė gali būti ir lengva. Bet kitais atvejais, mėtant gan pūkuotus strimerius ar didesnių gabaritų voblerius plūdės svorį reikia stipriai didinti.
Kaip tas santykis kinta bus aiškiau kai sulaiku išbandysiu įvairius masalus ir įvairaus svorio plūdes.

 #29034   Vegys
 16 Bal 2007 18:44
Siandien nusipirkau 2 pludes 20 g (3.6 g vandenyje). Sakau, vakarai jau ilgeja, reiks kuri nors vakara i Neri pasokt. Mazhu koks nors sapaliokas uzsikabintu ant vobleriuko ? Nepabandes nesuzinosi :lol:

 #29224   Vegys
 17 Bal 2007 20:56
Siandien isbandziau kaip su Sbirulinu zvejojasi. Gaudziau Neryje. Metasi - smagei. Susipainiojimu buvo, bet ne daug. Pavadeli dariau ~ 1-1.2 m. Kibimu - nulis (tai nestebina. Stebintu jei ju butu nors vienu daugiau :lol: ). Nezinojau kokius vobleriukus naudot, tai naudojau plaukiancius. Reiks matyt teorijos pasiskaityt ..... Pradzioje vivingros berods (gal ~ 3 cm), po to uzsidejau horneta 2.5 cm. Sbirulino svoris 20 g (pasirinkimas parduotuve prastas - norejau 15 g, ale nebuvo). Spiningo ismetimas 5-20 g. Parabolikas. Tai ka as galiu pasakyt - traukiant masala pries srove (arba netgi uzmetus istrizai ir nieko nedarant) gan nemaloniai sulenkia spininga. Net nezinau ar cia vobleriukai netinkami ar cia plude per didele .... Traukiant pries srove plude / masalas iskildavo i pavirsiu ...

Anyway, as dar bandysiu ...

 #29225   Skumbrotas
 17 Bal 2007 21:06
Manau reikia mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis :lol: Ir praktikuotis... Aš irgi pajutau, kad iš visų aprašymų atrodantis paprastas žvejybos būdas visai nėra toks paprastas... :roll: Reikia labai "atmušti" ranką, nes visiškai kitas traukimas ir žaidimas su masalu. Esmė ne traukime, bet masalo nuplukdyme į norimą vietą ir plastiniais judesiais suteikti kaip galint gyvesnį judėjimą (mano IMHO).

 #29287   Vitolis
 18 Bal 2007 08:31
Nors pats dar nebandziau tokio zvejybos budo, taciau manau kad Skumbrotas raso tiesa. Sbirulino naudojama daugeliu atveju nuplugdyti masala i norima vieta. Is Rusu saitu studijos teko isitikinti, kad tokiu budu zvejojant naudojami ypac lengvi masalai, o butent museles. Tai savotiskas muselines atmainos variantas. Nors vargu ar toks budas bus vartojamas daugeliu zvejybos atveju. Manau, tai tik eksperimento delei galima pabandyti. Kiekviena naujiena viliojanti ir norisi paciam isitikinti ar tai duoda rezultata. Manau kad lengvus voblikus ir taip galima patiekti zuveliokui po nosimi neisradinejant dviracio. Bet cia tik mano nuomone. Kas zino, gal ir as kada isbandysiu. Bet tik tiek, kad isbandyciau.

 #29288   Skumbrotas
 18 Bal 2007 08:43
Naudojamos ne tik muselės. Kaip tik rusų saituose akcentuojama, kad šiuo būdu galima pateikti absoliučiai visus lengvus masalus - pradedant musele ir mažyčiu vobleriu, baigiant dziku ir motylium. Be to tuos masalus galima pateikti norimam gylyje, galima lengvai praplukdyti be "zacepų" per rėvas ir užžėlusio dugno ruožus, kas kitais metodais labai sunkiai pavyksta.

 #29293   Vitolis
 18 Bal 2007 09:12
As su tavimi sutinku, taciau manau, kad kiekvienas nupendeja savaip. Pries daugeli metu, mes su kolega nuvykom prie vienos balos medzioti anciu, taciau jos leidosi toli, ir ju pasiekti niekaip negalejom. Tada sugalvojom buda. Parvyke namo, ispjovem is gabalo nenteles tipo laiveli, i ji ikalem keleta viniu ir jas uzlenke prie ju pririsome po mazdaug 1 m. ilgio pavadelius su kabliukais. is vieno is viniu pririsom rite stipraus valo ir padareme is celofaninio maiselio bure. su visais pribambasais vel nuvykom prie balos, uzdejom po pluta duonos, ant kabliu ir ant kitu po kelis sliekus. Viska paleidome pavejui. Laivelis plauke tolyn, vyniodami nuo rites vala leidome jam laisvai plaukti. Galvojom, kad antys neishsigas musu titaniko ir praris nazivke, o mes ja pakirsim. Antys artyn neplauke. Palaukem apie pusvalandi ir darugas sako, -man zilka is ranku traukia! paskui ziurim ir musu Titanikas apvirto. Pakertam ir...... prisitraukiam apie 3 kg. karpi. Tai va tokia istorija. Sbirulino atmaina ir ne kitaip. Prisigalvot visko galima. :-D

 #29295   Skumbrotas
 18 Bal 2007 09:28
Aš vaikystėj panašiai menkes jūroj gaudžiau. Pučiant rytvėjui pripūsdavau vaikišką balioną, prie jo pririšdavau ant pačio ploniausio valo pavadėlio sistemėlę su porcijom ir stambiu svareliu, ir paleisdavau pavėjui nuo kranto. Valo ant ritės prisivyniodavau kiek tilpdavo - apie 250-300m. Kai valas baigdavosi stipriu timtelėjimu nutraukdavau tą balioną, sistemėlė nugrimzdavo ir likdavo laukti kol užkibs menkė. Labai efektyvus būdas buvo. Irgi Sbirulino atmaina :!: :-D
Bet čia ne į temą. Čia tema neapkerpijusiems meškeriotojams, kuriems įdomios naujovės. Nes iš esmės grynas įrankis ir žvejybos būdas yra lazdyno kotas, mamuto sausgyslė ir iš kaulo padarytas kabliukas su pamautu masalu. Visa kita yra VISOKIE PRISIGALVOJIMAI ir NUPENDĖJIMAI :!: :-D

 #29381   Skumbrotas
 18 Bal 2007 18:20
Pagaliau geri žmonės parvežė iš šalies platybių šiek tiek plūdžių platesniam šio žvejybos būdo išbandymui. Praturtėjau plaukiančiomis 8g, 10g, 15g, 20g, bei skestančiomis 8g, 10g, 12g, 20g plūdėmis. Visų po vieną - du vienetus. Pradžiai pakaks, paskui bus matyti kas labiau naudotina, ko daugiau užsipirkti. Pereisim prie praktinio mokymosi :!: :lol:

 #29539   Skumbrotas
 19 Bal 2007 14:12
Neblogas straipsnelis su iliustracijomis, paimtas iš http://www.rusfishing.ru/ forumo:
Я немного экспериментировал с ловлей при помощи сбирулино на небольших речках. Сбирулино я предпочитаю прозрачные (тонущие) и белые (плавающие)
Paveikslėlis
Если ловлю тонущими с маленькой блесной на поводке, то мне кажется, что прозрачный цвет меньше пугает и отвлекает рыбу от блесны. При ловле с постоянной подмоткой можно забрасывать в любом направлении: по течению, против и поперёк, варьируя скорость подмотки. Поводок лучше делать не меньше 1,5 м из жёсткой лески, например из флюорокарбоновой, с ней меньше будет запутывания при забросе. После приводнения я немного поддёргиваю леску, что бы распрямить всю оснастку, если она перехлестнулась. Иногда это помогает. Основной леской предпочитаю плетёнку. С плавающими сбирулино мне понравилось ловить на перекатах, только я немного поэкспериментировал с оснасткой. Попробую объяснить как и зачем. После перекатов обычно на воде образуется пена Paveikslėlis , поэтому я применяю белую сбирулино, так как она, мне кажется, более гармонирует с пеной и меньше настораживает рыбу. Под многими перекатами образуются вымоины Paveikslėlis и там почти всегда стоит рыба разных видов, хватая естественный плывущий корм. Насадку я применяю всегда животную: мотыля, ручейника, опарышей, червя и т.д. С растительными насадками у меня толку особого не получалось, наверно можно попробовать половить на зелень, наверняка плотва и голавль заинтересуются, но я не пробовал. Ловить лучше стоя на перекате и отпуская оснастку по течениюPaveikslėlis , с боку очень трудно правильно управлять всей оснасткой. Сначала я пытался ловить с обычным поплавком шаровидной формы Paveikslėlis , он уверенно держался в зыбкой воде, но у него был один недостаток, его длинный киль, который и придаёт ему остойчивость. Этим килем он постоянно цеплялся за камни, а на мелком перекате с ним вообще ловить было не возможно. Плюс ещё огрузка цеплялась за всё, что приводило к обрывам Paveikslėlis . Я стал применять более короткие поплавки, предназначенные для ловли на течении Paveikslėlis. С зацепами стало полегче, но меня не устраивал один нюанс. Попытаюсь объяснить на рисунке. Когда рыба хватает насадку, она приподнимает поводок Paveikslėlis и поплавок продолжает плыть над рыбой не показывая поклёвку, а притапливается он чуть позже, когда поплавок заплывает за рыбу и натягивает леску Paveikslėlis . Когда начинаешь ловить на перекате, то рыба берёт очень верно и это особо не сказывается. Но после поимки нескольких рыб, остальные настораживаются и начинаются ложные поклёвки. Поплавок в 2гр (а если ставить легче, то поплавок плохо управляется) под силой течения оказывает значительное сопротивление и рыба выплёвывает насадку. Вот тут я и решил поэкспериментировать со сбирулино. Сделал поводок около 1м и аккуратненько стал сплавлять его по течению, немного придерживая, что бы насадку приподнимало течением над дном в нужных местах Paveikslėlis . Сразу стали видны плюсы этой оснастки: само горизонтальное положение сбирулино и отсутствие свинцовых дробинок свело практически на нет зацепы, хотя иногда крючок с насадкой всё же цеплялся. Сбирулино своим весом и напором воды натягивало леску между удилищем и сбирулино, тем самым помогая управлению оснасткой. Но были и минусы. Во первых, длинным поводком было очень трудно управлять и с изменением глубины в месте ловли приходилось удлинять или укорачивать поводок. Во вторых, невозможно было увидеть поклёвку, по тем же причинам, что и с обычным поплавком. К тому же, хоть сбирулино и скользит по основной леске, но резкая поклёвка рыбы всё же притапливает её и рыба почувствовав тяжесть сбирулино, выплюнет насадку быстрее, чем я сооброжу её подсечь Paveikslėlis . И тогда я на примере нахлыстовых поплавков при ловле на тонущие мухи, решил тоже одеть подобный поплавок на поводок. Взял сантиметровый брусочек вспененного материала, который применяют для заделки щелей в окнах и продел в него поводок. Только надо обжать его с двух сторон, например обмоткой нитками, что бы он довольно туго ходил по леске, иначе он при подмотке будет соскальзывать к крючку Paveikslėlis . После этого, всё пошло как надо. Сдвигая поплавочек по леске, можно оперативно регулировать глубину спуска насадки, зацепов практически не стало, поклёвка стала сразу видна, а малый вес поплавочка не настораживал рыбу Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis. Если поклёвки не было на свале, то оснастку сносило в зону с обратным течением и там она плавала в пене. Небольшими потяжками я играл насадкой, имитируя личинку, которая то поднималась к поверхности, то тонула. В этой зоне переката тоже большая вероятность поклёвки, очень многие рыбы там поджидают плывущий корм с переката.
Вот такое применение сбирулино я нашёл при ловле на маленьких речках, может кому нибудь мой опыт пригодится. Может кто нибудь ещё что-то придумает, с удовольствием почитаю. За неказистые иллюстрации прошу прощения, рисовал как мог. Надеюсь, всё будет понятно
Paskutinį kartą redagavo 2 Skumbrotas. Iš viso redaguota 20 kartus.

 #29545   Vegys
 19 Bal 2007 15:01
norint pasiziuret link'us, reik registracijos ...

 #29546   Skumbrotas
 19 Bal 2007 16:44
Čia linkuose nuotraukos ir paveiksliukai, iliustruojantys tai, apie ką šnekama. Reiks laiko turint juos per Imagehack'ą perleisti, bus aiškiau.

 #29570   Skumbrotas
 19 Bal 2007 20:47
Pakoregavau, dabar aiškiau.

 #29962   Skumbrotas
 24 Bal 2007 08:48
Pagaliau parsisiunčiau tą filmuką. Pumpavau 2,5 paros. Ne stebuklas, galėjo biški įdomiau padaryti. Įdomiai parodyta salačių žūklė didelėj upėj, reiks pabandyti Nemune ir Atmatoj. Pernai buvo pora tokių žvejybų, kai salačiai mušė masiškai aplink valtį, net 5m atstumu, o suvilioti nepavyko, nors bandžiau su visais turimais masalais.

 #29969   Agis
 24 Bal 2007 09:24
Kada tuscia diskely atnesti :lol:

 #30033   Skumbrotas
 24 Bal 2007 15:49
Agis rašė:Kada tuscia diskely atnesti :lol:
Galėsiu pricopinti kam reikės, jei tik nėra kokios apsaugos uždėta.

 #31486   Skumbrotas
 14 Geg 2007 14:24
Vėjažuvės su Sbirulino:
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

 #32109   blight
 21 Geg 2007 18:07
Prabandziau 6ni sbirulino. Zhvejyboj buvau 7ta ryte, nors pagal plana turejau but ~valanda angsciau, kazhkaip ish lovos sunkiai lipos. Paeejejes krantu sakau nagi pabandysiu kaip cia metas su ta sbiro. Tik uzhmeciau, bishki patraukiau ir riukt kazhkas yra. Ish vedzhiojimo supratau kad lydekius.
Paveikslėlis
Paskui kiek ushsistovejau shalvinej vietoj, bet nei man, nei keliems dar shukuojantiems nieko nepavyko suviliot, dar kazhkaip vangoki tie shalviai.
Iki piet pabuvus dar pora shapalioku puskiliniu suviliojau, na ir ashery sprindini:D

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Gaila paskutinio shapalioko :( , nes teko neshtis namo, bo kablys per aki persmigo...
Shiaip keita bet ta diena visas absoliuciai pagavau ant vieno vobleriuko, salmo hornet ilgaliezhuvio, o pakeiciau tikrai virsh 10. Beje gan graziai zhaidzia tasmanijos velnias, tik jam ilgesnio pavaduko jau reik, shalviai kai atsigaus reix pabandyt, gal susigundys...
Del sbirulino tai turejau 8, 10 ir 12g. Na su 8 tai nejo ishvis damest, tai tos ne nedejau. O geriausiai pasirode 10g. Su 12g metas toliau, bet kazkaip labai daznai painiojos, tiek su ilgesniu, tiek su trumpesniu pavaduku. Ir shiaip del painiojimosi pastebejau jei meti per shona, praktishkai niekada nesusipainioja. O kur iejau i krumus ir ejo mest tik per galva - ishkart painiojas...

 #32110   blight
 21 Geg 2007 18:08
Och tu velnias ne tuos linkus idejau, sorry :(
Aj va jau patvarke adminai
Paskutinį kartą redagavo 1 blight. Iš viso redaguota 30 kartus.

 #32113   Skumbrotas
 21 Geg 2007 18:28
Painiojosi todėl, kad tavo vobleriukai per didelės masės 10g plūdei. Su 10g nesipainiojant galima mėtyti tik nedidelius strimeriukus, museles ar voblikus iki 2g.

 #32114   blight
 21 Geg 2007 18:36
Ne ta prasme su 10g gan retai apsipainiodavo, o su 12g jau tikrai daznai. Hornetux 3.8g ;-)

 #32117   Skumbrotas
 21 Geg 2007 19:00
3,8g hornetukui užsidėtum 20 - 25g plūdę, tada užmirštum tą painiojimasi. O kokio ilgio pavadėlį naudojai?

 #32119   blight
 21 Geg 2007 19:14
Ivairiai. Nuo 80cm iki 1.60-1.70. Su trumpu aishku painiojasi mazhiau. Beje tu sbirulino tik tokiu i radau (8,10 ir 12g), jei kur uzhmatysiu reix ir sunkesniu pazhiuret. O gal zhinot kur tokiu gaut? Ir dar plaukianciu labai noreciau pabandyt...

 #32125   Skumbrotas
 21 Geg 2007 19:46
Tau kažkaip viskas atvirkščiai gaunas negu kaip man :roll: Man kaip tik trumpesni pavadėliai retkarčiais painiojasi, o ilgesni beveik niekad.
Plūdžių ieškok Salmolitoj.

 #32129   Agis
 21 Geg 2007 20:05
blight rašė:Och tu velnias ne tuos linkus idejau, sorry :(
Gelejai ir pats pataisyti :neutral:

 #32136   blight
 21 Geg 2007 20:46
Agis rašė:Gelejai ir pats pataisyti :neutral:
Tai kad pasiunciau, imageshack'o linkus uzhdariau, o paskui jau nemokejau surast linku. :e:e
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė