Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...

 #5203   Skumbrotas
 11 Bal 2006 18:07
Pagaliau įsitaisiau padorias bridkelnes - Simms. Užvežė Romada, tai per pora valandų žvejai išgraibstė, vos spėjau. Ot laikai atėjo - be blato gero daikto nebeįmanoma gauti :roll: ... Gerai, kad buvau savo tel. numerį palikęs, tai paskambino. Toks rashvatas būdavo sovietų laikais prie tualetinio popieriaus :lol: Keista, kad prekybininkai snaudžia kai tokia paklausa.
Dabar galėsiu savo kiauras nebesulopomas gumiaškas ramiai pakabinti ir žvejoti sausomis kelnėmis :cig.

 #5244   spiridonas
 12 Bal 2006 00:17
Skumbrotai, labai viskas idomu: koks modelis? Beje, sveikas istojes i SIMMS`onu bureli ;-) ...pasipasakok, kas kiek ir uz kiek ?

 #5264   Skumbrotas
 12 Bal 2006 09:03
Modelis toks kaip Donio, iš penkiasluoksnio GoreTex'o, su nuolaida atsiėjo 1400. Brangokai, bet kad pas mus didelio pasirinkim nėra. Tik viršaus negavau, buvo viena striukė irgi kaip Donio, bet nusprendžiau kad man tiks žymiai paparastesnė ir pigesnė, tad užsisakiau kad atvežtų sekančiu vežimu.
Prieš tai buvusį gumuoto audinio kombinezono skyles po Nidos maudynių užlopiau, bet pasirodo, kad leidžia ne tik pro skyles, bet ir tose vietose, kur šiek tiek pasitrynes audinys - skylės nėra, bet vandenį praleidžia. Nusprendžiau nebespausti iš š... vaško.

 #5269   Agis
 12 Bal 2006 10:44
Pardese maciau rusu gamybos balotnikus iki pazastu(bridkelnemis nesinori ju pavadinti).Ydomu kokia kokybe, siaip tai iki Velyku bolotnikai rusiski neblogi.Zinoma cia ne spiningavimui, bet....
Gal kas turi atsiliepimu apie jas, ydomu butu isgirsti nuomones.

 #5292   tuomahaukas
 12 Bal 2006 17:55
Skumbrotai, tu kelnes už 1400 LT nusipirkai ? :shock:

 #5294   Skumbrotas
 12 Bal 2006 18:07
Ne, čia tik diržas. Kelnes vėliau atveš. :-D

 #5298   Donis
 12 Bal 2006 18:22
Agis rašė:Pardese maciau rusu gamybos balotnikus iki pazastu(bridkelnemis nesinori ju pavadinti).Ydomu kokia kokybe, siaip tai iki Velyku bolotnikai rusiski neblogi.Zinoma cia ne spiningavimui, bet....
Gal kas turi atsiliepimu apie jas, ydomu butu isgirsti nuomones.
Jeigu nezadi daug bastytis paupiais su spinu,tai manau tinkamas,bet tiktai siltesniais metu laikais.

 #5348   Agis
 13 Bal 2006 08:21
O jeigu zadu, kas tada :lol:
Toki dirza kaip Skumbroto as iskeisciau i zvejyba Koloje su rusiskais bolotnikais :lol:

 #5359   Skumbrotas
 13 Bal 2006 09:50
Žiūriu, kad čia kai kas pamanė kad aš gerokai ;;'plim , tad paaiškinsiu savo požiūrį į žvejiškus rūbus. Dar prieš kokius 4 metus kiaip ir dauguma žvejoklių galvojau, kad žvejybai puikiausiai tinka nudėvėti rūbai ir kažkam geresniam mėtyti pinigus yra kvaila. Rengdavausi medvilninius, lininius apatinius, vilnonius megztinius, avikailio tulūpus, vailokus su kaliošais, braidydavau visas sušutęs su OZK ir nesukdavau sau galvos. Kadangi sveikata nesiskūsdavau, maudydavausi jūroje ištisus metus, tai ir galvojau, kad velnias negriebs. Bet vieną kartą sugriebė, ir kirto iš peties - nelauktai staigiai susirgau rematoidiniu poliartritu. Paprasčiausiai supuolė krūva neigiamų veiksnių - pervargimas (buvau kelias paras nemiegojęs), permirkimas lietuje, po to vėjo perpūtimas, kas kirto per imuninę sistemą ir liga išsivystė staigiai, per parą. Rezultate siaubingi skausmai, metus trukęs gydymasi, du metai be žvejybos, išleista didžiulė krūva pinigų vaistams ir daktarams. Bet tuo pačiu ir dašilo, kad svarbiausias dalykas žvejyboje yra teisingas apdaras, kuris nekaupia savyje prakaito, o jį pašalina. Galima būti kokiu nori "žaliuoju ekologistu", bet tenka pripažinti, kad linas ir medvilnė tėra tik geras sugeriamas popierius, prakaito kaupykla, kad yra sukurtos naujos sintetinės medžiagos, kurios nusiurbia prakaitą, bet nekaupia jo savyje, kad yra medžiagos, kurios iš išorės nepraleidžia nė vandens nė vėjo, iš vidaus sulaiko šilumą bet išleidžia drėgmę. Plius visos jos lengvos. Su avikailiais šilta miegoti ant ledo, bet klampoti per pusnis yra košmaras.
Tik pabandžius tuos rūbus galima pajusti tuos pliusus. Tas pat ir su bridkelnėm - būnant vienoj vietoj ir daug nejudant užtenka guminukų, per daug nesuprakaituosi, tik tiek, kad sunkūs tampytis ir nepatogūs dėvėti. O jei reikia nuolat judėti, vaiščioti ir braidyti - tai jau gerokai gadina visą žvejybos malonumą, jautiesi kaip tušinta ir smirdinti arkliena konservų bankėj, o ir peršalti tik vienas žingsnis. O sveikata yra viskas, už pinigus jos nenupirksi, gali nupirkti tik jos apsaugos priemones. O tos priemonės visad kainuoja pigiau, nei vaistai, kad ir kaip atrodytų iš šalies.

 #5365   eLPi
 13 Bal 2006 10:17
Pritariu Skumbroto mintim visu 200% ''plot . Jei yra galimybe imti rimtus irankius, rubus ir t.t., tai ta ir reiketu daryti. Visi zinom, kad sveikata - brangiausia ka turime. O ir patogumas, malonumas ir visi kiti su zvejyba susije dalykai naudojant rimtus "zaisliukus" - tai tie dalykai uz kuriuos negaila babencu :ruko . Ir ne ivaizdis svarbu... zuvys gi neziuri su kuom ir kas jas gaudo ... :lol: Skumbrotai :aliukas

 #5367   tuomahaukas
 13 Bal 2006 10:20
Viskas suprantama, Skumbrotai, relax ;-)
Aš irgi dairausi padabnesnių "kvėpuojančių" rūbų spiningavimui vaikštant :roll:
Gal truputį ne į temą, bet kai po žieminės sezono nešiau valyklon kostiumą- čiut nesusivėmiau nuo kvapo, toks įspūdis kad visą žiemą kelnėse padvėsęs arklys gulėjo :-vimt Apie komfortą net nešneku. Kai spaudžia speigas ir daug nevaikštau- dar pusė velnio (po žūklės išverčiu kostiumą ir kelnes, išvėdinu, bet visą apatinį medvilninį trikotažą būtinai reikia skalbt- man nemalonu prasmirdusius rūbus antrąkart dėtis, tad visą žiemą 2 komplektus kaitalioju). O visas prasmirdimas būtent pavasariop parėjo- pantalonus visai šlapius teko nuiminėti nuo kojų, apie kleckus net nešneku, prakaitą nuo pažastų blauzdom galima buvo jausti :shock: Buvau baltai užpavydėjęs padsakui per žūklę kvėpuojančio "Norfin'o" su liuks apatiniais ;-)
Tokiu laiku spiningavimui naudojau kariškus rūbus, bet kai pažiūrėjau parduotuvėse gražių ir teisingų modeliukų... svarstymuose kol kas :roll:

 #5373   Agis
 13 Bal 2006 10:38
Rasydamas apie bolotnikus neturejau minties, kad jau begsiu juos pirkti, taciau noretusi, kad diskusijose vyrautu kazkokia pusiausvyra tarp pigiu prastu ir geru brangiu daiktu.Pusiausvyra, tai ne kokybes, bet pasisakymu atzvilgiu, nes sutikit dauguma paskaite, kad normaliai galima zvejoti tik su brangiais rubais, paprasciausia tyliai nusijuoks ir neysitrauk i diskusija, ko pasekoje neliks issakytu geru minciu.

 #5374   Skumbrotas
 13 Bal 2006 11:58
Aš nesu nusistates prieš guminius bolotnikus, tai normalus daiktas tam tikrom aplinkybėm. Taip pat pritariu minčiai, kad žvejoti galima ir su paprastais rūbais, žvejybos rezultatų tai visiškai neįtakoja.
O padiskutuoti apie naujoviškų ir kokybiškų aprėdų privalumus ar trūkumus labai verta, nes daug kas dar tik mąsto apie juos ir tam dalykui taupo pinigus. O apsimauti labai lengva - dabar visos parduotuvės tiesiog užverstos plagiatu, pasiūtų iš kokių tik nori audinių, reklamuojamų kaip "kvėpuojantys", "drėgmę šalinantys" ir panašiai. Perdaug nieko neapkaltinsi - jie išties kažkiek kvėpuoja. Yra toks rodiklis kaip drėgmės kiekio pašalinimas per cm2 per tam tikrą laiką, dabar tiksliai neprisimenu skaičių, bet palyginus GoreTex audinį su kitais buvo didžiulis skirtumas (išskyrus keletą audinių tipų, kurių savybių skirtumas nebuvo toks žymus). O kaina tokių plagiatų būna kažkur per vidurį tarp brangiausių ir pigiausių. Tad žmogus, susigundęs nusipirkti tokį "kvėpuojantį" (o iš tikro "vos kvėpuojantį"), išleidžia vistiek nemažus pinigus, o paskui nusivilia, susidaro neigiamą nuomonę, tipo nieko gero, vien tik kaina.
Rašau tai iš savo praktikos - kai rinkausi sau žvejybos kostiumą pervažiavau ne vieną sykį visas parduotuves, peržiūrėjau visus modelius ir kainas. Pardavėjai visi pūtė burbulą "kvėpuojantys modeliai, pirk, kaina tik dėl pasiuvimo vietos skriasi". Tik vienas sąžiningas pasitaikė, kuris biški apšvietė kas prie ko. Tada susirašiau pasiuvimui panaudotų audinių pavadinimus ir ilgokai pasiknisau internete, kur ir išaiškėjo visi skirtumai. Tiesa, pats nusipirkau ne GoreTex'-inį, bet artimo jam audinio kostiumą. Kadangi turiu vieną kasdieninę striukę iš GoreTex'o, tai skirtumą vistiek pajutau.
Taigi tiek pamąstymų kam įdomu. Firmos vardas svarbu nebent tik dėl pasiuvimo kokybės ir garantijų, o dėl norimų rūbo savybių reik "žvelgti giliau". Pavyzdiui tas pats Simms'as gamina trečdaliu pigesnes bridkelnes, iš išvaizdos labai panašias, bet iš kitokio audinio, vos kvėpuojančio, tad galima rinktis - kokybė ir kitos savybės tokios pat, iškyrus prakaito pašalinimą.

 #13929   Vegys
 11 Spa 2006 10:42
Sveiki, siemet dar zadu pavelkiauti. Apsirengt silciau dar mozhna, ale vot rankos sala, ypac lyjant. Gal rekomenduotumet kokias nors pirstines ? Tipo reikia kad neperlyjamos butu, greit nesusitrintu irkluojant ir kad salta nebutu.

 #13930   Skumbrotas
 11 Spa 2006 10:54
Paieškok neopreninių. Turiu tokias, berods Cormorano, kiekvienoje po du pirštus galima iškišti (galiukai atsilenkia ir užsifiksuoja), delnai padengti guma - neslydinėja nei meškerės kotas, nei irklai. Pernai paskutinį sykį naudojau gruodžio pradžioje žvejojant menkes prie minusinės temperatūros, vėjo ir šlabdribos - puikiausiai laikė šilumą, rankos nei kiek nesugrubo.

 #26850   Vegys
 19 Kov 2007 15:58
Kadangi viena kart jau pagelbejot (aciu Skumbrotui uz patarima del pirstiniu - nusipirkau ir esu patenkintas ne tik velkiaujant, bet ir spiningaujant), todel vel cia kreipiuosi.

Kostiuma ziemai - turiu. O vot lengvesnio / saltesnio - ne. Nesiot toki zadu pavasari - rudeni. Siuo metu su "chaki" / kareivine striuke bastausi paupiais. Siaip viskas ok, tik kad ji labai sugeria vandeni. Net ir nestiprei lynojant greit prisigeria vandens, perslampa, patampa sunkia. Celofanu ir pan nesinori, juos naudoju, ale nepatogu. Todel noriu striukes / kelniu, kurios butu atsparios lietuj, butu lengvos ir savaime suprantama - nebrangios :grin: Nebrangios pinigais butu ivardinama kaip iki 300 LT. Beje, drabuziai gali but nesilti - siltumo man nereikia. Parduotuvej siule pora kostiumu tokiu, netgi sake kad kvepuojantys, ale kazko tai as jais nelabai tikiu :) Aisku, kvepuojantis butu didelis privalumas ..... Klausimas : ar galima uz tokia kaina ka nors nusipirkt tinkamo ? Gal kas nors konkretesni modeli gali rekomenduot ?

 #26852   vital (vilnius)
 19 Kov 2007 16:05
Ira kariomene apranga is "Gorentexo"kvepojanti, sake kad "bundesvero" kariai nesioja,gal pas musu karininkai ira tokie(taigi Nato gi :roll: )man net juokinga bet baltarusijos zvejei labai vertino ta "Nato" apranga,ir labai populeri ten pas ju :-D .Kur Lukoshenko ziuri :?: :twisted: :-D

 #26854   Vegys
 19 Kov 2007 16:15
a kur ja galima isigyt ir kiek tas kainuoja ?

 #26855   Gintasas1
 19 Kov 2007 16:20
Vegi, nuvaryk i LŽ pašilaičiuose. Ten senis šaltis man pirko kostiuma toki koki tu nori. Kaina 299lt. berods su nuolaida. Pilkas toks kostiumėlis striukė kvėpuojanti išsisega džemperis. iš kelnių bridžai pasidaro :-D šiaip kostiumėlis ::liux pusbroliukui pasiūliau ir gi tai anas net žiema žvejojo. Sekmadienį su Gedasu buvom ant Nemuno tai kai pusė dienos lijo, visai neperšlapau ir nesušutau. Žodžiu nkostiumas ::liux

 #26856   vital (vilnius)
 19 Kov 2007 16:23
Gal kur visokiu kariniu "precendalu" parduotuvei, kaina nezinau bet baltarusai sake kad nebrangus dalikas,del to ir populerus :-D .Kaip tik sake pavasari-rudeni nesioti :) .Galiu suzinoti kiek baltarusijoi kainuoja :?:

 #26858   Gintasas1
 19 Kov 2007 16:26
Ačiu Vital už komplimenta :-D :lol:

 #26863   Vegys
 19 Kov 2007 16:50
Gintasai, pavadinima gal gali pasakyt ? Kaip tik tenais as ir buvau uzsukes (neblogas ten pardavejas), tai jis ir siule uz 299 Lt. Ale berods ten du uz tokia kaina yr ...

 #26864   Gintasas1
 19 Kov 2007 16:54
Ant kairės rankovės parašyta Ultratech berods, o ant džemperio Kanaki :oops: atrodo

 #26868   tuomahaukas
 19 Kov 2007 17:10
Tai/o/bet/tačiau... tiesiog klausimas:
Gintasai, o bandei su anuo kostiumu pvz. upės pakrantėmis intensyviai pasivaiksčiot, į kalnelį, nuo kalnelio ir šnaidraidrylia per šakas ir nugriuvusius medžius ir t.t., tsakant pasportuot ? Bo žūklė kanaluose buvo pavaikščiojimas koja už kojos max 300 m į vieną pusę ir atgal ;-) Su plūdinėm savaitgalį irgi manau nemigravot smarkiai :roll:
Todėl siūlant savus variantus praverstų pažymėti kokiomis aplinkybėmis jis yra naudojamas ir tinkamas :roll: Imho pvz. Donis po pan. pirkinio galėtų ir užmušt už rekomentacijas :roll: :twisted: , o man jis būtų tinkamas- iki 9 prakaitų nesikabaroju skardžiais/ brūzgynais... Daug nejudant ar valtyje pavasarį/rudenį- tavo pasirinkimas geras pasirodė. Čia tik mano nuomonė- mačiau kad jauteisi geriau už mane, purškiant lietui :lol:

 #26869   tuomahaukas
 19 Kov 2007 17:17
Atiduok kostiumą, bo aš geriau žinau kokiais logo jis prifarširuotas :!: :!erzina:! :lol:

Paveikslėlis

 #26873   Vegys
 19 Kov 2007 18:14
Sorry, kad neparasiau is kart kam man jo reik :oops: Man jo reikia spiningaujant upese, ty pastovei judant, sezonas - pavasaris / ruduo. Jau turint, naudociau ir vasara per lietu (visoms zuklems), rudeni velkiaujant. Pagrindiniai kriterijai : atsparus lietui, lengvas, pigus (kaina kaip sakiau iki 300 Lt), o jei dar kvepuotu - is vis butu "persikas" ! :)

 #26877   tuomahaukas
 19 Kov 2007 18:45
iš savo bokšto:
kadangi vasarą man aprangos klausimas kaip ir atpuola (nebrendu į upę ligi jajkų- nereikia bridkelnių, batų, šutimai atpuola), tai pavasaris- ruduo visgi tenkina tuom ką turiu (kariuomenės rūbai)- judu, bet "nelakstau" prie upės. Žliaugiant lietui imho nėr reikalo (bent jau man) visą dieną stypsoti krante- susipakuoju ir namučio. Kas dėl žūklės iš valties- tokie variantai kaip Gintaso tenkintų, aukščiau kartelės nekelčiau.
Kažkaip nepatogu kolegoms siūlyti, bet... paskutinįkart mama "skuduryne" užsirovė ant labai puikios striukės. Man. Tiesa, žūklėje naudojau tik porąkart, bet kaip Vegys sakė- "persikas". Sportinykai tokiomis laksto vėsiais orais.
Turiu omenyje ne knistis po "Humanas", o bandyti žiūrėti sportinių rūbų parduotuvėse, ar tai ne įšeitis :?: :roll: Juk jei žūklaujate mobiliai- ant viršaus tik pvz. tinklinė liemenė su pora kišenėlių.

 #26884   Skumbrotas
 19 Kov 2007 19:12
Ištryniau savo žinutę. Kažkaip neįdomu rašyti, jei viskas suvedama į tai, kad "geriausi rūbai - iš skuduryno"...
Paskutinį kartą redagavo 1 Skumbrotas. Iš viso redaguota 26 kartus.

 #26889   Vitolis
 19 Kov 2007 20:05
Pritariu Tuomahaukui. Geriausia iseitis skudurynas. Pas mus Utenoje ji "Poniu laime" vadina. Is to jomarko as jau kelinta striuke nesioju. Ten galima siam reikalui rasti labai zjb striukiu. Ir praktiskai neperlyjama (na ne tiek, kad visa diena po liutimi stovetum)ir kaina iki 15-20 Lt. Nepatiko, nupirkai kita ir ves ... s priborom. O jei nori tikrai geros produkcijos, vien striukei turesi pakloti arti 1000 Lt + kelnes apie 500-600 Lt. Pvz. "Siera" firmine roba.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 148
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė