Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #704508   drakan
 26 Rgs 2017 07:46
uzsiemes buvo, nenorejau trukdyti, siandien vel eisiu, tik jau su visa rite:D
supraskit, su pludine pradejau zvejoti tik siais metais, o su spiningu dar is vis nepradejau. negi jum keista, kad man kyla tokiu klausimu?
tiesiog, vakar baisiai sunervavo tas valas, pamirsau per visus ziedus perkist vyniodamas. aisku, mano klaida.
 #704649   flaotte
 27 Rgs 2017 17:51
kad jau apie PE DAIWA J-BRAID prakalbot, papasakokit kas naudojat, patenkinti juo?
kaip tyčia mano vietinėj krautuvėlėj akcija, gal reik prigriebt? Kaip jo realus storis?

Jei amerikonas sako valo talpą:
10/155, 14/110 (svarai/pėdos), kiek realiai tilps tarkim 0.18? Nelabai įsikertu ką amerikonai matuoja, mono valo laikymą ar pinto?
 #704681   Liudas
 27 Rgs 2017 21:27
drakan rašė: supraskit, su pludine pradejau zvejoti tik siais metais, o su spiningu dar is vis nepradejau. negi jum keista, kad man kyla tokiu klausimu?
Drakan, tikrai keista didelė dalis tavo klausimų. Arba pats esi labai jaunas arba bandai smarkiai sugudrauti, žvejybine prasme nepraėjęs “darželio”, iškart taikai į “penktą klasę” (gal abu variantai). Man susidaro toks įspūdis, iš to, kokius klausimus užduodi, kokiais pamąstymais dalinies ir kokios bėdos tave ištinka

Nė kiek nebandau paties įžeisti, bet galbūt pradžiai padėtų nuoseklesnis žvejybos pagrindų suvokimas, nes be jų, ne tik, kad apturėsi daugiau bėdos žvejodamas nei malonumo, bet panašu, padarysi ir daug klaidų rinkdamasis tiek įrankius, tiek masalus. Visi bandymai sutaupyti baigsis žvejybai net neprasidėjus. Kita vertus, neturėk iliuzijų iškart taupiai prasisukus nusipirkti labiausiai tinkantį komplektą. Tu dar net neįsivaizduoji, kas tau labiausiai tiks ir patiks.

Yra knygynuose pradžiamoksliui tinkamų knygų, siūlau jas atidžiai perversti. Tokių visokių kertinius akmenis sudedančių (apie tai, kaip pasirinkti kotą, rite, valą ar masalus, kurioms žuvims ir kuriems žvejybos būdams kas tinka) straipsnių galima rasti ir internete. Žvejybiniuose žurnaluose irgi kartais randasi tokių straipsnių. Pavarčius ir suskaičius, būtų pats laikas, jei koks draugas žvejys kartu pasiimtų į žvejybą ir vietoj atsakytų į praktinius klausimus. Gal net koks forumietis pakvies prisijungti. Žinoma, tai gali padaryti ir žvejybos parduotuvės darbuotojai, bet parduotuvėje, kaip taisyklė, ne visi praktikoje iškylantys klausimai pasistoja. O ir pats matei, ne visada darbuotojai laiko turi. Grįžk konsultuotis į forumą, kai esminius dalykus būsi rankomis pačiupinėjęs. Klausinėti ir skaityti čia, kur informacija labai fragmentuota, greičiausiai 4/5 jos išvis nesuprantama, o ir patarinėtojai ne visada plataus požiūrio ir patirties, mano galva, tau dabar smarkiai nenaudinga.
 #705161   flaotte
 05 Spa 2017 15:37
Dėl mazgų aš kažkada šitą mazgą užmačiau ant pakuotės, turbūt jam toli iki geriausio, bet greit įsiminiau ir naudoju.
+/- pasiteisina, vidutinio dydžio lydekos nespėja atrišt, kol ištraukiu ;uolrait
Turiu minčių pereit prie karbono pavadėlio, tada ieškosiu kito mazgymo.

Paveikslėlis
 #705281   piatras
 07 Spa 2017 22:52
bandysiu pabandyt sviežieną kažkokią... :oops:
:roll: gal sueis castui už "avietę" ..? :-D Ekskliuzyvas kad per 5 paras atvažiavo į kaimą už 5$ siuntimą ;-var-var.

Paveikslėlis
 #705412   flaotte
 10 Spa 2017 11:10
Dar kartą užduosiu savo durną klausimą.
Galvojau, kad jau gavau atsakymą, deja...
Tam tikros ritės rašo talpą pagal valo laikymą lbs ir metrus. Pvz 10lbs 140m, 8lbs 180m.

Kokį valą jie naudoja kaip atskaitos tašką? Pintą ar paprastą?
 #705424   MINDULE
 10 Spa 2017 12:47
flaotte rašė:Tam tikros ritės rašo talpą pagal valo laikymą lbs ir metrus. Pvz 10lbs 140m, 8lbs 180m.

Kokį valą jie naudoja kaip atskaitos tašką? Pintą ar paprastą?
Amerikoniska paprasta, kur nenurodomas valo storis, tik stiprumas. Normalesnes rites jau raso kad kad tiek tiek tiek metru Mono ir tiek ir tiem metru Pinto
  • 1
  • 224
  • 225
  • 226
  • 227
  • 228
  • 232
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė