Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #730053   Karalaitis
 07 Vas 2021 23:09
Sauliau gal jau laikas specializuotus tinklus traukti is ezeru?
 #730054   SauliusM
 08 Vas 2021 13:22
Ramki, o galima nenusišnekėt? Prie Vilniaus privažiuoja ne tik iš Klaipėdos ar Kauno. Nekalbant jau gaujom iš Rygos ar Varšuvos. Bet esu sutikęs net italų, vokiečių ir norvegų. O pro blema ne tame, kad kolūkis, o kad po to kolūkio žuvies upėje nebelieka. Ir ne tik lašišos ar šlakio, bet apskritai jokios.
 #730055   SauliusM
 08 Vas 2021 13:25
Karalaiti, senai laikas, bet MZT nedaug įtakoti ką gali, nes verslinė ne MZT kompetencija.
 #730056   ramkis
 08 Vas 2021 15:46
SauliusM rašė:
06 Vas 2021 08:47
ramkis rašė:
05 Vas 2021 18:22

O prie ko čia vobleriai ir mikrikai? Tiesiog, prie ko? Kalba ne apie tai, kalba apie kam nuo 12.26 iki 04.20 priedo nr 3 telkiniuose gaudyti dirbtiniais masalais ir gyva žuvele tik su žvejo kortele?
Reikėjo pamatyt, kas darėsi Nery prie Vilniaus tarp Kalėdų ir Naujųjų. Nu ir ne tik ten. Tai tokie klausimai nekiltų...
Kaip suprantu tas vyko 2020m gale. Tai ten niekaip negalėjo būti atvykėlių nei iš Klp nei juo labiau iš Marso ar kitų planetų. Kažkas nesiriša. Plius, berods meškeriotojo kortelių šlakiui lašišail kiekis yra ribotas. Tai kur tada dingsta lašišos? Ar problema, čia tame, kad gaila, jog koks Vasia iš Nemenčinės "tavo viečikėj" nuėmė kokį zuviną? Na tikrai, tai labai silpnas argumentas. Pasikartosiu, tokiais argumentais galima uždrausti stintų gaudymą(va ten tai kas dorosi) ir ešerių gaudymą Kuršmarėse (vajeeeeezau aukštielninkas, te tiesiog genocidas dryzuotuju) bet tai jums kažkaip neužkliuvo. Kame šaknys? Reikalauju, kad įtrauktumėt tai į taisyklių pasiūlymus. '''bum
 #730058   Mike
 08 Vas 2021 21:41
Ramki, nukrypsiu šiek tiek nuo temos, bet: 1)kortelių Neryje kiekis neribojamas; 2)nepažįstu nė vieno žvejo, žvejojančio šlakius (išskyrus save
:grin: ), kuris per karantiną nebūtų važiavęs link Vilniaus gaudyti šlakių (čia man žiauriai skaudu, nes buvau tam reikalui pasiėmęs 2 savaites atostogų, o prasėdėjau namuose). Beje, čia rodo mūsų visuomenės požiūrį į taisykles, bet kokias... Ir girdėjau, kad būtent 2020 m. pabaigoje ten buvo masė žvejų.
Tęskite, kolegos, į temą.
 #730059   ramkis
 08 Vas 2021 22:12
Mike rašė:
08 Vas 2021 21:41
Ramki, nukrypsiu šiek tiek nuo temos, bet: 1)kortelių Neryje kiekis neribojamas; 2)nepažįstu nė vieno žvejo, žvejojančio šlakius (išskyrus save
:grin: ), kuris per karantiną nebūtų važiavęs link Vilniaus gaudyti šlakių (čia man žiauriai skaudu, nes buvau tam reikalui pasiėmęs 2 savaites atostogų, o prasėdėjau namuose). Beje, čia rodo mūsų visuomenės požiūrį į taisykles, bet kokias... Ir girdėjau, kad būtent 2020 m. pabaigoje ten buvo masė žvejų.
Tęskite, kolegos, į temą.
To išvadoje, jokie draudimai nepadės. Apmaudu, bet taip yra. Jei bukų žmogystų neatbaido net baudos už karantino taisyklių laužymą, tada ir draudimai neišgelbės lašių ir šlakių. Kova su vėjo malūnais.
Bet mintis ne apie tai, mintis, kad jei imsime faktą, kad bukagalvių(kitaip negaliu anų pavadint) buvo krūvos, ir dėl to reikia įvedinėti ribojimus, tai galime sėkmingai riboti ir mano minėtas žūkles. Bet tai nepadės. O nepadės dar ir dėl to, kad visokie vigraičiai ir korsakai, baladojasi po visą Lietuvą(tipo abiem galima darbo reikalais) ir rodys pavizdį, kad mes galim tai galit ir jūs, tuomet tie visokie masiniai susibūrimai dar ilgai gyvuos. Žmonės pasiilgę judėjimo, ištrūkimo iš savo narveliu, o tie dar pyst ir rodo, kaip vilniovskas gaudo lašius Baltijoj(čia net 2 pažeidimai). Arba klaipėdskas - Marijampolėj upėtakius. Kas lieka tūlam murziui, ogi imt licendziją ir belstis prie Neries. Susirinko būrys, užėmė Saulėno ir "Lašišos dienoraščio" topines vieteles, nepadarė tarpo, kad anie irgi gautų užmest. Ir VUALIA, tikriausiai abiejų skausmui pagavo, ant noneiminio koto, paprastos blizgės ir pačio storiausio šniuro kokius pardavinėja Norfa :shock:
Tokio įžeidimo neatlaikę, ir pasiūlė pataisas. Nes buvo pamintas EGO :-D
 #730060   upinis
 09 Vas 2021 12:03
Yra ir vienas geras dalykas - "tribūna" šiek tiek gyvybės ženklų rodo :)
O dabar mano trigrąšis.
Jausmas toks, lyg per taisykles kažkas būtų buldozeiu pervažiavęs. Ir dar buldozerio vairuotojas - pachmielnas.
Ką matau per daug nesismulkinant detalėse.
1. Taisyklės paskutiniu metu kaitaliojamos ypač dažnai.
Gamta taip greitai nesikeičia. Gamtinių ar techninių katastrofų pas mus nenutiko. Tai dėl ko tie kaitaliojimai?
Mano nuomone - blogai atliktą darbą gan greitai reikia taisyti. Ir ši siūloma versija nepanaši į gerai atliktą darba.
Taigi, bus trukt už vadžių ir vėl iš pradžių. Ir susigaudyk paskui toje raizgalynėje...
2. Jau baigia užknist tas lašišos kultas. Ar su tom lašišom jau taip stipriai blogėja reikalai, kad nedelsiant reikia praretint jas gaudančius ir netgi nebandančius jų gaudyt?
Nemanau.
Pats Saulius sako: "privažiuoja ... jau gaujom iš Rygos ar Varšuvos ...esu sutikęs net italų, vokiečių ir norvegų".
Tai ko jie pas mus trenktųsi iš Norvegijos, jei su lašišom čia reikalai blogi būtų?
Sutvarkykit finansus, kad pakaktų esamos padėties išlaikymui ir nereikės revoliucijų.
3. Sprendimai nuleidžiami iš viršaus pagal rusišką posakį: "ja - načialnik, ty - durak" (aš - valdžioj, o tu - kvailys).
Jei projektas būtų skelbiamas su konkrečiais argumentais greta kiekvieno punkto (mokslinių tyrimų duomenys, ilgalaikių stebėjimų statistika ir pan.), tomet ir užginčyti būtų galima tik pateikiant argumentus.
Tuomet ir svarstymams ir pagrįstiems pataisymams laiko galima būtų palikti.
O dabar - tik pasipešiojimai su didele asmeninių ambicijų doze: tau atrodo - taip, o man - anaip.
Pats buvau prie Neries po Kalėdų ir susidariau nuomonę visai kitokią nei Saulius. Bet tai tik nuomonė. Ir Sauliaus tik nuomonė. Ir K.Klimavičius turi savo nuomonę. Ir dar daug kas turi nuomonę.
Bet įstatymus leisti remiantis nuomone - labai ir labai nerimta.
 #730062   Ulafas
 09 Vas 2021 16:57
Vat ir Čepulis įsisuko į reikalus, viešai pasiūlymai pasipils. Kas pirmas leptels "matot, norėjome kaip geriau, gausit ko nelaukėt"? Ar tik neprisižaidė savo smėlio dėžėse vadai su lašišautojais, o kentėsim visi? To versilininkams tik ir reikėjo, ploja atsistoję.
 #730063   ramkis
 09 Vas 2021 17:05
Ulafas rašė:
09 Vas 2021 16:57
Vat ir Čepulis įsisuko į reikalus, viešai pasiūlymai pasipils. Kas pirmas leptels "matot, norėjome kaip geriau, gausit ko nelaukėt"? Ar tik neprisižaidė savo smėlio dėžėse vadai su lašišautojais, o kentėsim visi? To versilininkams tik ir reikėjo, ploja atsistoję.
Apie ką čia jūs gerbiamasai?
 #730064   Ulafas
 09 Vas 2021 17:13
ramkis rašė:
09 Vas 2021 17:05
Ulafas rašė:
09 Vas 2021 16:57
Vat ir Čepulis įsisuko į reikalus, viešai pasiūlymai pasipils. Kas pirmas leptels "matot, norėjome kaip geriau, gausit ko nelaukėt"? Ar tik neprisižaidė savo smėlio dėžėse vadai su lašišautojais, o kentėsim visi? To versilininkams tik ir reikėjo, ploja atsistoję.
Apie ką čia jūs gerbiamasai?
https://www.facebook.com/cepuliofoto/po ... 9241955865
 #730065   Mike
 09 Vas 2021 17:49
Vien iš to, kad jis facebook bando ieškoti nuomonių, ir iš pačios problemos formulavimo galima spręsti, kad šitoje srityje jis visiškai nesigaudo. Gal norai ir geri, o gal tik siekis parodyti, kad ale ministeriui svarbu.
 #730066   ramkis
 09 Vas 2021 18:30
Nu mačiau ir Jonauskiuks "užkibo". Kad ir kaip, aš ano nemėgstu, ale tikiuosi, kad užbanins siūlymus ir duos tarybai patobulinti iš esmės.
 #730067   ramkis
 09 Vas 2021 18:38
P. S. Visas taisyklių pasiūlymas, po to jo (ne) pristatymas, dar po to visos diskusijos ir rietenos viešoje erdvėje(fb, ŽT ir pan) labai geri ir stiprūs koziriai verslynykų rankose. Jie jau prastūmė stintų ir ežerinių stintelių gaudymą, kaip paveldą. Dar truputis, prastums ir lašio nudobimą šakėmis.
 #730068   Algirdas D
 09 Vas 2021 20:56
Cia jau darosi nuobodu, atrodo kad tik lasisautoju ir slakiu gaudytoju forumas o ne diskusija,Kursiu marios ir zemupys pamirstas.
 #730069   Vaidis
 09 Vas 2021 21:54
Nepamirštas, aš ir keliu klausimą, kokio velnio aš turėčiau mokėt 10€, kad nueit pamikrint pamario upėse iki 04 20!!!
Kitas klausimas, kokio velnio visas žemupys užbaninanamas kol starkis neršia?!
 #730070   Mike
 09 Vas 2021 22:42
ramkis rašė:
09 Vas 2021 18:30
Nu mačiau ir Jonauskiuks "užkibo". Kad ir kaip, aš ano nemėgstu, ale tikiuosi, kad užbanins siūlymus ir duos tarybai patobulinti iš esmės.
Jonauskis šitame reikale neturi jokios galios. Nebent kaip viešas asmuo, kuris gali garsiai parėkauti. Ne jo kompetencija taisyklių pakeitimai. Ir gali jis kiek nori įstatymų projektų registruoti, niekas jų nepriims. Aš šiaip visada abejojau tuo jo viešai deklaruojamu siekiu padėti meškeriotojams, bet pastaruoju metu ypač.
 #730071   ramkis
 09 Vas 2021 23:41
Nu anc seima narys, aplinkos kamytieta narys, dar kažkieno narys. Nu netikiu į aš, kad anc ką nors daug padarys bet, gal ką sujidins?
 #730073   MINDULE
 10 Vas 2021 02:41
Tai kad pas Jonauska pasiulymuose kosTmosas, jei kas nematete:

Jonauskas Grybauja.jpg
Jonauskas Grybauja.jpg (105.95 KiB) Peržiūrėta 7252 kartus(ų)
Jus man durnam paaiskinite ka turi bendro MZT ir trasporto ministerija su savo atstovais? Prie to pacio kas yra bendro tarp sportines ir megejiskos zukles atstovavimo?
 #730075   ramkis
 10 Vas 2021 10:16
Mindule, nu nieks į nesaka, kad anc te kosmosus siūla. Ale vistiek, bent kažkas.
Kas dėl sportininkų, kas per iškreiptas galvojimas, kad meškeriotojai-sportinykai, kažkokie kitokie? Anie jugi varžosi kaip pagal tas pačias taisyklės, kaip ir neškerioja visi kiti? Tik, vat anie organizuoti. Turi kažkokią struktūrą. Dėl transporto ministerijos, tai dabar matai pas mumis, laivyba yra minėtos įstaigos įtakos sferoje, tikriausiai dėl to. Bet, vat ŽŪM skaičiaus sumažinimas, jau pozityvus dalykas.
 #730077   SauliusM
 10 Vas 2021 13:49
Mike rašė:
09 Vas 2021 22:42
ramkis rašė:
09 Vas 2021 18:30
Nu mačiau ir Jonauskiuks "užkibo". Kad ir kaip, aš ano nemėgstu, ale tikiuosi, kad užbanins siūlymus ir duos tarybai patobulinti iš esmės.
Jonauskis šitame reikale neturi jokios galios. Nebent kaip viešas asmuo, kuris gali garsiai parėkauti. Ne jo kompetencija taisyklių pakeitimai. Ir gali jis kiek nori įstatymų projektų registruoti, niekas jų nepriims. Aš šiaip visada abejojau tuo jo viešai deklaruojamu siekiu padėti meškeriotojams, bet pastaruoju metu ypač.
+1 :-D
 #730079   MINDULE
 10 Vas 2021 14:30
ramkis rašė:
10 Vas 2021 10:16
Mindule, nu nieks į nesaka, kad anc te kosmosus siūla. Ale vistiek, bent kažkas.
Kas dėl sportininkų, kas per iškreiptas galvojimas, kad meškeriotojai-sportinykai, kažkokie kitokie? Anie jugi varžosi kaip pagal tas pačias taisyklės, kaip ir neškerioja visi kiti? Tik, vat anie organizuoti. Turi kažkokią struktūrą. Dėl transporto ministerijos, tai dabar matai pas mumis, laivyba yra minėtos įstaigos įtakos sferoje, tikriausiai dėl to. Bet, vat ŽŪM skaičiaus sumažinimas, jau pozityvus dalykas.
Ramki, o tai kodel tada neitraukus zvejybos gidu atstovu? Gal zvejybos gidai jau ir kokia gidu asociacija turi ar pan? Jie juk taip pat zvejoja pagal zvejybos atisykles, gal net daugiau nei sportininkai?
Taip manau reiktu kad butu nuomojamu ezeru atstovai, juk jie savo ezeruose veisia zuvis kurias megejai ar sportininkai gaudo?
Pamascius tai galima butu daugiau atstovu prigalvoti ;-) :-D
 #730080   ramkis
 10 Vas 2021 15:40
Galima. Nėra kalbų, bet vat ar turi kokias tai organizacijas gidai? Negirdėjau, o nuomininkai? Didžiausi nuomininkai tai MŽD skyriai. Ir keletas smulkių. Bet pagal bendrą vandenų plotą, tikriausiai, yra valstybiniai telkiniai. Taigi
 #730082   SauliusM
 11 Vas 2021 08:12
Man rodos kad Jonauskas ne tik kad pamiršo, bet apskritai niekad net nežinojo kam ta taryba reikalinga ir kokios jos funkcijos. :-D
 #730086   ramkis
 11 Vas 2021 14:35
Kažkaip nukrypome nuo temos :ruko
 #730088   Vaidis
 11 Vas 2021 21:29
Nepatogūs klausimai :/braj;
 #730179   ramkis
 20 Kov 2021 14:22
Taigi, gal ne visi girdėjote, bet yra pateikti svarstymui pataisos kurios lieča konkrečiai meškeriotojus. Bet keisčiausia, kad apie jas niekas garsiai niekur nepranešė. Na išskyrus LNK žiniose, buvo trumpas reportažėlis, kuriame vyravo vieno susireikšminusio tipelio komentaras. Na dar kelių gizelių nuo gatvės(kažkur anie meškeriojo). Nei Delfi kablys(tas visus pirstelėjimus dažniausiai praneša), nei forumuose, nei FB grupėse apie tai tylu. Ar rengėjai pabijojo pasipriešinimo, aar kažkas ten labai jau slapto bus? ir dar dėl įdomumo :
https://www.delfi.lt/kablys/zvejyba/zve ... d=86161003
Vat taip , vat. Kas galėtų paneigti, kad(kaip sakė patriarchas) šitas ar kitas tipeliai neprisidėjo prie siūlomų pataisų. Ir ar tikrai, LNK postringavęs visiems gerai žinomas susireikšminęs tipelis yra šventa karvė?
P.S. nežinojau kur parašyti ,tai nusprendžiau ,kad labiausiai tinka čia :ks>
 #730180   Vaidis
 20 Kov 2021 19:56
Šitas atvejis, apie kurį rašo tavo nuorodoj, labai garsiai nuskambėjo FB ir įkliuvęs asmuo buvo “sudegintas ant laužo” beja, tas pats tipelis jau ne pirmą kartą šitaip susimauna :lol:

O kas liečia siūlomas pataisas, yra diskusija FB, skaičiau. Kaip ir visose diskusijose yra ir prieš ir už, metinis mokestis manyčiau juokingas net ir pakėlus iki 24€, vieno normalaus vobliko kaina.....pffss
Kas dėl šlakio/lašio kortelės, 5€ PP principu na nėr baisiai daug, viens Vivingros voblikas :-D , na ne 10€ kaip buvo kalbėta pradžioj, o jeigu jau norėsis pasiimt, tai kaip pasiseks, arba turėsi žuvį už 15€ arba ne, galim pvz ir pasirinkt už minėtus 15€ nusipirkt file kg, kaip sakant geriau žvirblis rankoj, nei briedis laukuose :-D
 #730181   ramkis
 20 Kov 2021 20:35
Vaidi, viskas gerai. Įdomu kas dar nepasakyta šitoj situacijoj. Pakėlė, tai pakėlė, bet ar yra kažkas šalia?
 #730183   ramkis
 20 Kov 2021 23:47
Na ten kai kurie išbraukymai kelią nerimą, bet jau laikas nebe tas :[anuol
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė