Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai
 #624844   Dziedas
 30 Bal 2015 08:00
Keista. Varėnoje pilna visokiu. Kokiu ne paimu-gerai. Metu iki 30m. su iki 4gr. plūde. Toliau nėra prasmes-jaukai nepaskrendą :grin:
 #627599   valytojas
 22 Geg 2015 21:17
Gal galit pasidalinti info kaip teisingai susidėlioti švinukus sekančiai plūdei (pas mane 2+1,5 g):
http://www.ciakimba.lt/lt/pludes-expert ... ert-203-83

Bandžiau: ~30-35 cm pavadėlis, mažas suktukas, nuo suktuko ~10 cm švinukas 0,8-1g , plūdė, priklausomai nuo gylio stopmazgis.

Problema - kas 3-5 metimas užsimeta/apsivynioja pavadėlis/švinukas ant plūdės ir nenusileidžia masalas.
 #627614   RoBass
 22 Geg 2015 22:42
virs svinuko dek dar gumini stopmazgi, kad prikelti plude....
 #633000   sunnuva
 20 Lie 2015 20:24
Kas gali nuosekliau pamokyti kaip su tom smart plūdėm žvejot. Nusipirkau cralusso match pro. Pirmiausia, ką tiksliai sako tie 4+2,5? kokiose situacijose kiek tų žalvarinių žiedukų palikti? Ką žymi skaičiai ant ištraukiamos antenos? Kokia konfigūracija šią plūdę naudoti kaip neslankiojančią, ir kokia kaip slankiojančią? Pastebėjau kad su visais trim svoriais plūdės apačioje, net uždėjus 2,5gr svarelius valas ja neslenka, kai tik užmetu plūdė paukšt ir stovi, o masalas paviršiuje maskatuojasi. Keista kad ant pakuotės nieko tiksliai nenurodyta.
 #633066   blight
 21 Lie 2015 14:18
sunnuva rašė:Kas gali nuosekliau pamokyti kaip su tom smart plūdėm žvejot. Nusipirkau cralusso match pro. Pirmiausia, ką tiksliai sako tie 4+2,5? kokiose situacijose kiek tų žalvarinių žiedukų palikti? Ką žymi skaičiai ant ištraukiamos antenos? Kokia konfigūracija šią plūdę naudoti kaip neslankiojančią, ir kokia kaip slankiojančią? Pastebėjau kad su visais trim svoriais plūdės apačioje, net uždėjus 2,5gr svarelius valas ja neslenka, kai tik užmetu plūdė paukšt ir stovi, o masalas paviršiuje maskatuojasi. Keista kad ant pakuotės nieko tiksliai nenurodyta.
Nu tai.. Daug čia tau klausimų, nors viskas te paprasta :-D 4+2,5gr reiškia, kad svorį dėt galima 4 gr ir dar reikalui esant +2,5gr, nuėmus tas žalvarines rinkikes (kiek jos sveria nžnau, bet kiek nuimi, tiek uždėt reik)... Su ta slankiojančia tai čia preciziškesniam nureguliavimui... Labai superinis dalykas... Nors šiaip tai va, papasakoja... bardzo dobže...
https://youtu.be/yEsKTbkHZqc
Ir dar apie Rocket yra Baranauskas labai aiškiai papasakojęs, gal pravers ir tas.
https://youtu.be/nSR750nQSik
Pažiūrėk, jei kas tada bus neaišku klausk. Sureguliuosim tas plūdes ;-)
 #666024   PelkiuSenis
 01 Bir 2016 09:59
Reikalinga tolimo uzmetimo plude, mesti reikia apie 10-15m nuo valties ir gylis 6-7m. Ir esme, kad lengvai uzsimestu, ir gerai matytusi is tokio atstumo, plius, kad esant reikalui eitu uzvarvolint naktine sviesele :-D labai jau ten nesinoretu desimtimis moketi kaip uz koki craluso :roll:
Gal kokias spalvas pludes isskirtumet, kad matytusi ji, beje, daznai pries saule tenka i ja vepsot.
 #666025   Dziedas
 01 Bir 2016 10:03
Na ,reikalavimai tai ,kaip lėktuvui .. :grin: Pirk kelianti apie 4 gramus ir jau pasunkinta Pvz. 4+4. tikrai skris apie 40metru.
 #666030   PelkiuSenis
 01 Bir 2016 11:27
Tai gerai, kad darnesakiau reikalavimu lektuvui :lol: :-D
O jei rimtai - tai tiesiog, norisi lengvai mesti ir matyti ta plude, turiu panasaus svorio, antena triju spalvu, nuo virsaus eina atrodo taip: raudona, morkine ir zalia ar pan. Tai prie tam tikru kampu su saule lieka tik apskritai, kad plude yra :)
 #666037   Ulafas
 01 Bir 2016 12:12
PelkiuSenis rašė:Tai gerai, kad darnesakiau reikalavimu lektuvui :lol: :-D
O jei rimtai - tai tiesiog, norisi lengvai mesti ir matyti ta plude, turiu panasaus svorio, antena triju spalvu, nuo virsaus eina atrodo taip: raudona, morkine ir zalia ar pan. Tai prie tam tikru kampu su saule lieka tik apskritai, kad plude yra :)
Tai prieš saulę visada sunku įžiūrėti plūdę, bet padeda polirizuoti akiniai. Naudoju nebrangias plūdes, pasunkintas, 2+3, 2+2, 4+4 (jeu retai), 3+3, 3+2 ir t.t. Jei reikia numesti 15 metru, tiks ir nesunkinta. Tarp antenų didelio skirtumo nepastebėjau, naudoju raudonu galiuku ir margas. Svarbu, kad būtų 2'jų spalvų + pagrindinė (juoda, baltas ruožas, raudona galūnė), patogiau įžvelgti keliamą plūdę.
 #666054   PelkiuSenis
 01 Bir 2016 14:26
Tai va, as ir turejau tokia ranku darbo plude, kur visa juoda, o galiukas raudonas, ne tokiu dideliu atstumu kaip 15m puikiai matosi keliama plude, o dabar turiu gamykline marga tai kartais vaidena, nebent karsis rimtai ima :-D
Aciu, reiks pasiieskot pludziu prekyboje :)
 #678278   Dziedas
 07 Spa 2016 18:14
Reikia plūdžių Colmic, Ar yra Lietuvoje šitos firmos atstovybe? Ačiū.
 #678280   Mike
 07 Spa 2016 18:32
Kiek prisimenu, tai Rovana Akropoliuose daugiausia Colmic turėdavo.
 #678442   RoBass
 10 Spa 2016 15:55
Pries gera menesi buvau Vilniuje ir uzsukau i anglinga, ten jie turi colmic pludziu, pasiemiau keleta wagler tipo modeliu. Jei gerai pamenu, tai ne tik wagleriu turejo. Beje ir Rive firmos pludziu buvo....
 #689409   Tošis
 09 Vas 2017 21:34
Gal kas zino kur normaliu waggler pludziu gaut ant musu svieto? Visokios Cralusso , Expert ir panasios netinka. Reiketu Exner , Sensas , Top Float ir panasios kategorijos. Dar butu dziugu girdet kad yra pas mus 3mm storio svieseliu pirkt, kalbu ne apie tas kur jonvabalio nepermusa ir sviecia 20 minuciu :grin: Kazkaip nujauciu kad be ebey neissisuksiu siuo reikalu
 #689438   tench
 10 Vas 2017 00:51
3mm šviesiukai, nepermušantys jonvabalio :-D - nereikalingi. Normalūs, 4.5mm šviesiukai, veikiantys 24+ val., visai gerai prisimontuoja ant plonesnės plūdės antenos su termokembriku (jeigu nerūkai, reiks nusipirkt dar ir žiebtuvėlį :-D).
 #689535   Tošis
 10 Vas 2017 23:00
Zinau, naudoju db tas storesnes ,man jos persunkios. Mano pamegtos pludes su plauko antenom. Uzdejus toki kerepeta ant virsaus ,plude praranda puse savo privalumu.
 #694533   blight
 12 Bal 2017 15:29
Aš nusipirkau, bet po savaitės gražinau :roll: Sureguliuoji namų salygom, nueinį į prūdą ir fig tenai gaunasi, reikia viską per naujo reguliuot...
 #695100   Dziedas
 21 Bal 2017 13:22
Va uždavė žmogus klausima... :( :grin: Einu žiūrėti kokios mano plūdes :grin: Iki šiol plūde pirkau pagal keliama svori ir žiūrėjau, kad butu tvirtesne.(Gaudant daužiau apie vandeni ...ir dažnai... :-D ) O koks kilis buvo dzin...Adatos formos man nepatiko ,greitai lūžta. Dariau ir pats. Perku žiemine plūde ,mažiuke ,valą prakišu pro skilute o ant plastmasinio pagaliuko apačioje užmaunu kembrika. Ir gaudau, gerai ir sėkmingai. Pigu ir patikima. Galite juoktis iš Dziedo. :grin: Kaip man buvo kokie 5 metai su tokios konstrukcijos plūde pradėjau meškerioti, manau ir baigsiu su tokia. Nors turiu visokiu.
 #695102   Dziedas
 21 Bal 2017 13:24
blight rašė:Aš nusipirkau, bet po savaitės gražinau :roll: Sureguliuoji namų salygom, nueinį į prūdą ir fig tenai gaunasi, reikia viską per naujo reguliuot...
Tikrai taip, vaiku žaidimai.
 #695103   Ramekas
 21 Bal 2017 13:31
Dziedas rašė:Va uždavė žmogus klausima... :( :grin: Einu žiūrėti kokios mano plūdes :grin: Iki šiol plūde pirkau pagal keliama svori ir žiūrėjau, kad butu tvirtesne.(Gaudant daužiau apie vandeni ...ir dažnai... :-D ) O koks kilis buvo dzin...Adatos formos man nepatiko ,greitai lūžta. Dariau ir pats. Perku žiemine plūde ,mažiuke ,valą prakišu pro skilute o ant plastmasinio pagaliuko apačioje užmaunu kembrika. Ir gaudau, gerai ir sėkmingai. Pigu ir patikima. Galite juoktis iš Dziedo. :grin: Kaip man buvo kokie 5 metai su tokios konstrukcijos plūde pradėjau meškerioti, manau ir baigsiu su tokia. Nors turiu visokiu.
Aisku Jus Ponas daug vyresnis uz mane, bet ir as budamas 5-10 metu amziaus spejau isbandyti pludes is vistos plunksnos, medzio zieves ir tt. Buvo gerai, kibo, pagaudavom, nesiskusdavom :-D
 #695110   Dziedas
 21 Bal 2017 16:09
Kol gyvenome SSSR valstybėje plūdžių mažesniuose mestose ir kaimuose pirkti nebuvo '''bum Tai gaudant ne upiese plunksnų plūdes buvo labai geros. Jau vėliau pamatęs žurnale pradėjau gaminti pats ....panašios i dabartines.
 #695530   blight
 28 Bal 2017 12:52
Iš mano pastebėjimų - su metalinių plūdė stabilesnė (aktualiau kad gaudo srovėj), su grafitiniu - patikimesnė, standesnė. Vielines reikia labiau saugoti slankiojant plūdę, kad nesusilankstytų, bet šiaip susidėjus gerus kembrikus ir perslenkant plūdę paėmus už teisingos vietos, netikėtumų nebus ;-)
 #700418   Audimas
 19 Lie 2017 09:08
Sveiki gal kas jau naudoja Craluso bream pludes? va tokias https://www.gelezinislydys.lt/pludes/21 ... bream.html
norejau paklausti gal jau jas galima suregulioti kad matytusi karsio kibimas kai guldo plude? nes turiu dart ir rocket tai netinka jos man karsiu zvejybai is valties. Norisi kad matytusi tas grazus pludes nugriuvimas kai karsis ima masala :) tai naudoju expert pludes. Bet su expert pludem beda ta kad kai dedi sviesele jos issibalansuoja, o craluso turi spec galiuka net svieselems
 #700445   Dziedas
 19 Lie 2017 16:51
...Gal svareliu išdėstymas labiau turi reikšmes, nei plūdes pavadinimas....
 #700450   Tošis
 19 Lie 2017 18:16
Audimas rašė:Sveiki gal kas jau naudoja Craluso bream pludes? va tokias https://www.gelezinislydys.lt/pludes/21 ... bream.html
norejau paklausti gal jau jas galima suregulioti kad matytusi karsio kibimas kai guldo plude? nes turiu dart ir rocket tai netinka jos man karsiu zvejybai is valties. Norisi kad matytusi tas grazus pludes nugriuvimas kai karsis ima masala :) tai naudoju expert pludes. Bet su expert pludem beda ta kad kai dedi sviesele jos issibalansuoja, o craluso turi spec galiuka net svieselems
O kam reikia kad karsis tokias pludes guldytu? As anksciau ir dariau tokia klaida laukdamas kol paguldis plude. Zuvis pakelus nemaza kieki svareliu pajaucia svori ir neretai spjauna masala, daug tusciu pakirtimu turedavau. Pludes su plauko antenom yra labai jautrios ir nereikia kad jas guldytu. Dedu maza kontrolini svareli ant pavadelio . Ji pakelus pludes visa plonoji dalis islenda is vandens ir po 4 ar 6 sekundziu darau pakirtima. Is Aliexpres nusiperki 3mm svieseliu ir jos jautrumo nepraranda. Na nebent tau labai patinka tas pludes virtimas :) Juk su dugnine kertama kai bezdzione pakyla, o ne meskere nuo stovu ima raut :-D
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė