Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai
 #663435   Ce5ar
 04 Geg 2016 07:38
Kykas rašė:Imant match tipo meškerytę universaliam naudojimui. Geriausiai 4,20m. Kurią geriau imt? O gal kokią kitą?
http://www.zuklesprekes.com/pludine-meskere-xenia-light
http://zuklys.lt/meskeres-lt/pludines-m ... 20-lt.html

Ritė tokia bus ok ar kitos pasidairyt?
http://www.zvejoklis.lt/pludine-zvejyba ... ly-fd.html

PS. iš paskutinių 3 temos psl išvadas pasidariau, bet ar jos teisingos?
Pats pludinei naudoju Salmo kotus - geri ekonomines klases kotai. 420 ilgio turiu Salmo Diamond Competition Match 420 5-20g. Suporaves su Garbolino SPEED FDM 305. Esu visiskai patenkintas tiek balansu ir komfortu, tiek ir estetiniu vaizdu:)) Dabar planuoju isigyti Salmo Elite Match 420 - pazistamas turi, tai puikiai limpa:)) Bet cia tik mano nuomone:))
 #663437   hipy
 04 Geg 2016 08:37
Raupsuotas rašė:Na aš esu labai išrankus kotams ir keliu jiems aukštai reikalavimų kartelę bet šis variantas tikrai labai, labai neblogas.Kalbu apie Xenia Light ir tik 4.20m. Imponuoja koto svoris. :gutgut :gutgut :gutgut Būtų gerai tokią pažiūrėti vietoje, paimti į rankas ir pn.
xenia buvo ir mano sarase renkantis, bet pabaide tokis sakyciau slangavotiskumas. nzn gal cia taip tik pardej kratant pasirode, bet nusprendziau, kad per minkstas kotas...
 #663440   Kykas
 04 Geg 2016 10:01
Vat aš kaip tik nemėgstu šlangavotų... Man patinka lengvi ir standūs... Nu jei nerasiu kaune kur pačiupinėt tubertini, tai teks žiūrėt okuma. Tik labai jau riebus kotas, o vagleriais tai aš retokai gaudau... Apskritai slankiojančių plūdžių privengiu (gal kad tos sistemėlės man amžinai painiojasi)- gal sakau boloninės pasidairyt...
Valo aš storesnio kaip 0,16 visvien nenaudoju, plūdę už 6 gramus kaži ar sunkesnę turiu...
Tik, kad srovėj irgi nedažnai aš, bent jau stiprioj ant prilaikymo...
Dažnai žvejočiau man aiškiau būtų, o tai dabar aš toks epizodinis žvejys...

Dažniausiai būna taip- nuvažiuoji žvejot kažkur, o ten jau kokias sąlygas randi tokiom ir žvejoji.
 #663445   arta777
 04 Geg 2016 10:56
Tai Kykai,žiūrėk ir Solitronu ko gero nusivilsi.Prietelius turi,lengvas,malonus,šlangavotukas.Man irgi pakraščius taip pasirodė,žvejoti memėginau.
 #663508   kitas
 04 Geg 2016 20:36
Okuma solitronas gan giežtas kotas, nežinau su kuo jį reik ligint, kad būtų šlangovatesnis. Aukščiau minėti salmo kotai lyginant su solitronu tai kaip karvės uodegos, aišku, aš ne prieš tuos kotus, bet užmetimo kategorija ne ta, kad juos lygint.
Trečia, jei domina griežtas kotas tai solitronas pats tas, sistemas su 2+2gr. plūdėmis meta pakankamai.
 #663512   Kykas
 04 Geg 2016 21:11
Tai va nuėjau į parduotuvę ir pasielgiau kaip moteris :oops:
Nusipirkau visai ko neieškojau...
http://www.ciakimba.lt/lt/pludines-mesk ... ognese-400
Va tokį vat botagėlį- kažkaip simpatiškas pasirodė, o ir mano žvejybos stiliui jaučiu kad bus patogesnis.
Emiau 4m. turės užtekt. 4,5 rankoj jau ne tas...
Nu ir teisybę sakant math'ą kažkokį seną ir sunkų lyg ir turiu dar kažkur po lova...

Einu į ričių temą patarimų kaulyt... ;-)
 #663527   Raupsuotas
 05 Geg 2016 05:51
Kykas rašė:Tai va nuėjau į parduotuvę ir pasielgiau kaip moteris :oops:
Nusipirkau visai ko neieškojau...
http://www.ciakimba.lt/lt/pludines-mesk ... ognese-400
Va tokį vat botagėlį- kažkaip simpatiškas pasirodė, o ir mano žvejybos stiliui jaučiu kad bus patogesnis.
Emiau 4m. turės užtekt. 4,5 rankoj jau ne tas...
Nu ir teisybę sakant math'ą kažkokį seną ir sunkų lyg ir turiu dar kažkur po lova...

Einu į ričių temą patarimų kaulyt... ;-)
Labai gaila, kad nepaklausiai patarimo ir nusipirkai plačiaja prasme tikrą niekalą, t.y. 4metrų boloninį kotą :/nek :/nek :/nek Šios klasės kotai labiau priimtini 6-7 metrų ilgio, o tavasis net nežinau kur jį panaudosi.......... Gaila kad paskubėjai.Daugiau apie kotus rasi čia... http://www.zvejokliai.lt/index.php/zvej ... s-meskeres Suprantu - tai buvo tavo pasirinkimo teisė ::hai-bai
 #663533   Kykas
 05 Geg 2016 07:48
Visa tai suprantama ir tavo reakcija suprantama.
Būna aiškini žmogui patarinėji, o tas ima ir kokį š... nusiperka ( tenka neretai apie turistinį inventorių patarinėt ir paskui nusivilt kvailu žmogaus sprendimu).

Tačiau aš sąmoningai pasirinkau, o ne per nežinojimą. Nusprendžiau, kad geriau toks vat botagas kuprinėj, nei match namie po lova. 420 match man užtekdavo - užteks ir šito ilgio. Pakankamai lengva standi meškerytė, o kaip su ja žvejosis gyvenimas parodys- gal net parašysiu kada.

Vat rite reik kažkokią nedičkę parinkt... Nežinau kokią imt.
 #663537   Wytux
 05 Geg 2016 08:24
Tai eini i parduotuve ir nusiperki to ko neieskojai ir bus ta rite ....
 #663551   Kykas
 05 Geg 2016 12:58
Aišku bus- šiandien nueisiu ir nusipirksiu tai ką pardavėjas norės parduot...
Nenori patart nepatarinėk ir viskas, gi savanoriškas reikalas.

Tiek to - nesipykim. Ir taip daug Jūs padedat- ačiū :gutgut
 #663595   grifasgm
 05 Geg 2016 19:29
Sveiki,

patarkit kurį kotą pasirinkti. Žvejoju Nemune (įsibridęs), ežere iš valties, dar Kuršmarėse per atostogas :), taip kad kaip mėgėjui matchas , manau universalus pasirinkimas. Galvoju imti 4.5m kurį nors iš šių variantų:
Maver Diamond Canal Fast, 180gr, 93eur - 2014 metų modelis
Maver Planet Diamond, 215gr, 170eur - suprantu, kad pagaminta iš super duper medžiagos su nanodalelėmis, bet ar verta tos kainos, tuo labiau, kad pirmas variantas yra žymiai lengvesnis.
Maver Skyline Medium, 190gr, 154eur (kaina Lietuvoj) - įtariu, kad tai pirmas variantas tik šių metų kataloge kitaip užvadintas :)

http://www.damasport.net/24-inglesi

linkstu prie pirmo varianto, bet žinant kad maveris greičiausiai nemažai užsideda už vardą, gautusi, kad kotas realiai vertas kokių 50 eur :? Tada už tokią kainą ar galima pagaminti vertingą daiktą ? :)
 #663646   Adrean
 06 Geg 2016 14:23
Nežinau iš kokio tu miesto, bet Vilniuje Tubertini parduotuveje gali paziuret Eclipse Waggler kotą - labai smagus, lengvas :)
 #663650   grifasgm
 06 Geg 2016 15:53
Adrean rašė:Nežinau iš kokio tu miesto, bet Vilniuje Tubertini parduotuveje gali paziuret Eclipse Waggler kotą - labai smagus, lengvas :)
Migruoju tarp Vln ir Kns. Reiks užvažiuot pačiupinėt, puslapyje mačiau būna 4.5m ilgio, tik koto svoris pas italus tai yr didelė paslaptis :)
 #668948   PelkiuSenis
 01 Lie 2016 11:50
Ar yra gaudanciu su match tipo meskeremis, su slankiojancia sistema (siulu) kur gylis butu 4m ir giliau? Ar smulkus ziedeliai nenumusa gylio?
Lyg ir noretusi nusipirkt match meskere po bolonkes, bet bijau del gylio numusinejimo ir plius ar verta ziuret i matcha, kuris buna su didintais ziedais? Bei koks ilgis optimalus? Kol kas gaudau is valties, tai gal net ir 3.9m butu geriau, o va 4.2 gal nuo kranto. Aciu
 #668973   kitas
 01 Lie 2016 14:55
jei stop mazgą susiriši pats iš valo tai nenusimuš. Dėl koto ilgio negaliu komentuot, bet smulkūs žiedeliai įtakoja taiklumą, padidinti aktualesni upėse.
 #668978   PelkiuSenis
 01 Lie 2016 15:19
Visaip buna, ir pats risu ir naudoju pirktinius :)
 #668987   altec
 01 Lie 2016 17:38
PelkiuSenis rašė:Ar yra gaudanciu su match tipo meskeremis, su slankiojancia sistema (siulu) kur gylis butu 4m ir giliau? Ar smulkus ziedeliai nenumusa gylio?
Lyg ir noretusi nusipirkt match meskere po bolonkes, bet bijau del gylio numusinejimo ir plius ar verta ziuret i matcha, kuris buna su didintais ziedais? Bei koks ilgis optimalus? Kol kas gaudau is valties, tai gal net ir 3.9m butu geriau, o va 4.2 gal nuo kranto. Aciu
Gaudau su shimano aspire ultra ,14 futu -tipo 4,2 metro ir galetu būti nors ir 4,5 ---vienintelis minusas tos 3 dalys -galetu būti 2 daliu,kilpos mazos -as dedu plona siuluka ,vaiksto gerai-neverziu-nes nupjaus vala,dedu 0,16 vala.Su laiku siulas vaiksto,kai uzknisa persirisu......salia padeta daiwa Power bolo V50, 5 metru bolonke,didelem kilpom ,bet ne tas,jau.Gaudau is valties virs 4 metru....
3,9 nebus komforto,uzmetant ir pakertant,as naudoju lengvas pludikes 4 gr.-jei vejelis 5 gr....6 maximumas
cia jau skonio reikalas, o meskeres dabar legvos,ant borto pasidejus :)))
shimano daznai rengia ispardavimus,padabok ultegros....as siunciaus is uk...
 #672374   ancitrusas
 08 Rgp 2016 20:54
sweiki,galvoju isigyti matsh kota 4.20 iki 60 eur kokiu varijantu patartumet,noretusi kietesnio ir universalesnio.
 #672496   Raupsuotas
 10 Rgp 2016 05:41
Manau už tokią sumą kažko įspūdingo nerasi - bus eilinis kotukas ir tiek. Tik aš tą daryčiau pavasarį kuomet beveik visos parduotuvės daro pirkimą ir užsiveža naujų kotų būsimam sezonui. Tuomet pasirinkimas tikrai ženkliai didesnis nei dabar, pardavimo sezonui einant į pabaigą.
Vis dėlto jei pasiseks ir dabar kaž ką tokio gal rasi nusipirkti. Ieškok ne firmos, bet santykinai kuo lengvesnio koto su kuo mažesniu išmetimu. Žvejojant turėtum jausti malonumą, o ne priverstinį koto laikymą rankoje. Apie meškerykočio laikymą ant kažkokių kuoliukų aš nekalbu todėl nepamiršk mano patarimo.
Ir sveikinu su būsimu pirkiniu :/braj;
 #672510   Dziedas
 10 Rgp 2016 08:47
Sigutis rašė... Žvejojant turėtum jausti malonumą, o ne priverstinį koto laikymą rankoje

Pasirašiau po šitų žodžiu... :)
 #672512   kitas
 10 Rgp 2016 09:06
ne vien meškerės laikimas rankoje įtakoja koto pasirinkimą, jei planuojama meškerioti pagrinde naudojant 0,1 - 012 mm. pavadėlius Okuma Solitronas tikrai per grubus.
 #672536   zipas
 10 Rgp 2016 13:13
Mazytes zuveles gaudyt nlb kas ir pirktu gera macha. Taip ar taip vistiek noris ir su kyliniu zuvelioku susitvarkyt. Pasiemus lengvuti kota gali but bedu pasigavus bonusa. Galvojau apie tubertini iki 20gr, bet kazkaip nesitiki kad vos 200gr kotas ta galetu.. Gal klystu, to nzn
 #672569   kitas
 10 Rgp 2016 17:33
ne vien kotas žuvį padeda ištraukt iš vandens, svarbu kad jo pagalba eitu prie kranto prisitraukt.... tiesa, su geru kotu ir smulkia žuvelę maloniau traukt ir didesnė mažiau šansų turi atsikabint
 #673245   Tadasb1987
 17 Rgp 2016 10:41
Sveiki zvejai :), reikia patarimo ieskau pludines meskeres, pagrinde zvejosiu stovinciam vandenyje, nuo kranto ir is valtes (ezerai, kauno marios) kartais nevezis upe, kadangi daugiau stovinciam zvejosiu tai renkuosi match tipo kota, biudzetas apie 70euru~ pradzioj galvojau imt alivio cx shimano, bet va radau su akcija
http://www.zvejys.lt/meskeres/ezeras-up ... vax39f-lt/
tik mane neramina kad 390cm, nebus per trumpas? ar geriau dasimest truputi ir pasijimt 420?m, o gal dar kokiu variantu turit pasiulyti uz tokia suma aciu.
 #673258   Wytux
 17 Rgp 2016 11:55
Geriau dasimest ir 4,20 pasiimt.
 #673298   Raupsuotas
 17 Rgp 2016 18:36
Tadasb 1987 , atmink, kad kokį kotą bepirktum visada bus gyvenime situacija kada truputį bus trūkumas koto ilgio. O konkrečiau tai aš tik už 4.20 m. Nepirk trumpesnio.Pakentėk, dasitaupyk ir pirk tik ilgesnį nei 3.90 m. :/braj;
 #676104   zipas
 15 Rgs 2016 17:21
Taigi turiu beda. 2 savaites siauliuose per visas zukles pardes del solitrono ir deja. Niekur nera 420 ilgio. Galvojau ka gal iseitu e shope rast, bet pamacius kad pabaliu e sope galim nusipirkt neegzistuojanti solitrona, tai nusprendziau jog neberizikuosiu gaut ne ta ko noriu. Vienintelis likes pasirinkimas salmo elite machas. Ka apie jy galit kas pasakyt. Pas jy matau vien minusus. Sunkesnis, 2 ziedukais maziau... Deja reik naujo koto cia ir dabar, nebenoriu laukt nauju metu. Gyvenimas vietoi nestovi, gal vasara nebus laiko zuklei tai ir nebereiks to koto, o db zvejot noris. Tai ka daryt del to salmo?
 #676171   Raupsuotas
 16 Rgs 2016 05:57
Pats paklausiai, pats atsakiai :ks> Kam pirkti kotą jei matai vien minusus :e:e Pirk tai kas tavo akimis yra geriausia :/braj;
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 50
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė