Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai
 #640813   Dziedas
 16 Spa 2015 13:04
5m. siūlau Mistrall. Va šitos serijos...
http://allegro.pl/mistrall-aqua-pole-8- ... 86977.html
m. sveria 134gr. metru geresnes dar neteko rankoje turėti... Geras balansas. Jau apie10metu turiu... Varėnoje yra, kaina 230lt. eurais pamiršau... :grin: O 9m. dar neturėjau rankoje....Manau jos ir nereikia. Toliau užmesti matchas daug patogesnis...
 #640926   Raupsuotas
 18 Spa 2015 08:24
Absolut rašė:sveiki pasiemiau salmo tournamnet 7 ispudziai geri,limpa prie rankos,ziuresim kaip prie dirbs prie vandens,tiesa juos gan greit isperka tik atveze ir jau nebera,man kaip senam klientui buvo parduotas rezerviinis 7-tukas ''plot ,o tam klientui bus is vilniaus pristatytas,nes kaip supratau jis jas rezervaves,bet kazkuria kita diena atvyks paimti. Liko 5 ir 9 isigyti,gal konkreciu modeliu patartumet? mastau Mistrall Aqua Pole 9 m gal kam teke turet ar bent girdeje?
Nedaryk klaidos pirkdamas kitos firmos kotus. Pirk vėl tos pačios firmos produktą, turėsi minimaliai rūpesčių. Kalbu apie tą patį tournamnet :/braj;
 #640946   Absolut
 18 Spa 2015 15:28
Raupsuotas rašė:
Absolut rašė:sveiki pasiemiau salmo tournamnet 7 ispudziai geri,limpa prie rankos,ziuresim kaip prie dirbs prie vandens,tiesa juos gan greit isperka tik atveze ir jau nebera,man kaip senam klientui buvo parduotas rezerviinis 7-tukas ''plot ,o tam klientui bus is vilniaus pristatytas,nes kaip supratau jis jas rezervaves,bet kazkuria kita diena atvyks paimti. Liko 5 ir 9 isigyti,gal konkreciu modeliu patartumet? mastau Mistrall Aqua Pole 9 m gal kam teke turet ar bent girdeje?
Nedaryk klaidos pirkdamas kitos firmos kotus. Pirk vėl tos pačios firmos produktą, turėsi minimaliai rūpesčių. Kalbu apie tą patį tournamnet :/braj;
Bet 5 ir 9 is sios serijos salmotila neturi kaip ir supratau negamina ju
 #640997   Raupsuotas
 19 Spa 2015 06:34
Absolut, blogai,labai blogai jei yra taip kaip rašai :/nek Reikėjo tartis prieš darant pirmą pirkinį su draugu - plūdininku, o dabar...........
Dabar turėsi kotų assorti nes teks pirkti kitokios firmos kotus kurių pavadinimas ypatingos reikšmės neturi. Ieškok lengvų, tvirtų,patikimų kotų tik prieš tai pasitrauk su kokiu geru draugu, kad neužliptum ant to pačio grėblio :ks> Sėkmės ieškant :/braj;
 #641123   Dziedas
 20 Spa 2015 07:32
Vienos firmos meškeres grąžai atrodo tik, kai stovi kampe....namuose :-D O kada tikslingai važioji žvejoti ir tik su viena meškere....Na nebent šalia pastatyti lentele su užrašu-turiu tokiu daugiau... :-D Nieko prieš tokio pirkinio neturiu ,bet tik kur visos yra? O ir vienos firmos meškeres nebūna geros. Pvz. Robinsonas alborella 4m.liux, o jau 4,5m. visai kitaip atrodo. :ruko
 #641232   Raupsuotas
 21 Spa 2015 05:46
Dziedas rašė:Vienos firmos meškeres grąžai atrodo tik, kai stovi kampe....namuose :-D O kada tikslingai važioji žvejoti ir tik su viena meškere....Na nebent šalia pastatyti lentele su užrašu-turiu tokiu daugiau... :-D Nieko prieš tokio pirkinio neturiu ,bet tik kur visos yra? O ir vienos firmos meškeres nebūna geros. Pvz. Robinsonas alborella 4m.liux, o jau 4,5m. visai kitaip atrodo. :ruko
Mes pastebiu su Dziedu vis skirtingai "čiulbame" , bet tai tur būt tik dėl skirtingo požiūrio į atskirus dalykus :ks>

Pirma
- kada aš tikslingai važiuoju žvejoti tikrai nevažiuoju su vienu kotu (daugumas žvejų manau taip pat) nes gali būti taip, kad teks pasirinkti kitą vietą su kitokiu gyliu ar atstumu nes senoji gali būti užimta.Kita vertus gali koreguotis išvykos vieta atvykus iš anksto į numatytąją. Aš jau nekalbu apie koto lūžį ar kitokias galimas bėdas.Ir tarkime jei tuo metu esi už kelių dešimčių ar šimtų kilometrų ką reiktų daryti turint vieną kotą.
Antra - Vienos firmos kotai itin geri jei kalbėsime apie rimtus gerų firmų kotus kaip , tarkime, Shimano, Sensas, Garbolino, Braowning, Daiwa, o ne atrarūšius arba pigesnius produktus.Negana to,kad šie kotai patogūs žvejyboje laikyti rankoje dar jų privalumas tame,kad dideliai bėdai nutikus galima vieną koto dalį keisti, įstatyti vietoje lūžusios, kas yra nemažiau svarbu. Man praktikoje yra buvę kada varžybose lūžo 7m koto viena dalis, o aš sėkmingai išėmęs iš kito koto atitinkamą dalį ją pakeičiau ir tęsiau toliau varžybas.
Nenoriu nieko įtikinėti nes gerbiu kiekvieno nuomonę, bet prieš patardamas mažiau patyrusiam kolegai visada bandau sakyti ar rašyti argumentuotai. Šiuo atveju aš rašiau apie teleskopinius kotus - botus.
Su pagarba :/brazasista :/braj;
 #692120   Raupsuotas
 14 Kov 2017 06:26
Kada paimu į rankas kotą - 4,5,6,7 ar 10 metrų (nesvarbu) aš jį apkabinu su ranka. Apkabinęs imu stipriai iš lėto spausti.Jei anglis laikoma rankoje ima linkti tuomet tokį kotą vadinu "kurčiu" ir atidedu į šalį. Ką tai reiškia? "Kurčias" kotas yra mažiau atsparus žvejojant prie stripraus vėjo ar darant staigų mostą - užmetimą, o gero koto tikimybė lūžiui būna minimali. Todėl niekada patariu nepirkti "kurčių" kotų :/braj;
 #692121   Ramekas
 14 Kov 2017 07:59
Nezinau, gal as ir atsilikes nuo siuolaikiniu technologiju, bet paskutinio posto apie apkabinamus ir kurcius kotus visiskai nesupratau.
 #692203   Wytux
 14 Kov 2017 19:39
Nu kas cia neaisku- suspaudi kota kuloke- ir jei jis linksta- 'kurcias' shkiaz....
 #692232   Raupsuotas
 15 Kov 2017 07:03
Gaila, kad nemoku paaiškinti, bet Wytux matau suprato. Kotas neturėtų linkti nuo storgalio. Aš tikrinu pirmas vieną - dvi dalis. Suprantama, tai reikia daryti atsargiai proto ribose. Daugiausiai "kurčių" kotų papuola tarpe tų gamintojų kurie deklaruoja ypač lengvus svorius :/braj;
 #692273   blight
 15 Kov 2017 13:46
Yra ir paprastesnis būdas, paimi meškerę ir nestipriai lenki per kelėną, jei lūžta, reiškia š... :-D
Šiaip juokais aišku.
O principe tai manau nesupratot to "linksta", nes ir pats pradžioj neįsikirtau. Čia "Raupsuotas" turėjo galvoj linksta ne pats kotas (taip kaip jį žuvis lanksto), o pačio koto sienelės spaudžiant jas pirštais (žiūrint skerspjūvio atžvilgiu). Nes man ir pačiam tokia situacija buvo su vienu kotu, kai skubant suskleidžiant antrą pagal storį dalį kiek per stipriai suspaudžiau ir ji suaižejo :evil:
 #692275   Jurginas
 15 Kov 2017 13:56
blight rašė:Yra ir paprastesnis būdas, paimi meškerę ir nestipriai lenki per kelėną, jei lūžta, reiškia š... :-D
Šiaip juokais aišku.
O principe tai manau nesupratot to "linksta", nes ir pats pradžioj neįsikirtau. Čia "Raupsuotas" turėjo galvoj linksta ne pats kotas (taip kaip jį žuvis lanksto), o pačio koto sienelės spaudžiant jas pirštais (žiūrint skerspjūvio atžvilgiu). Nes man ir pačiam tokia situacija buvo su vienu kotu, kai skubant suskleidžiant antrą pagal storį dalį kiek per stipriai suspaudžiau ir ji suaižejo :evil:
O ką darei su ta suaižėjusia dalimi, remontavai? Man su Mikado Alborella Black Draft panaši situacija yra, storojoj daly keli išilginiai ~15 cm įtrūkimai vieno incidento metu atsirado. Nėr tokie baisūs, pasisaugant galima žvejot, bet būtų gerai suremontuot kažkaip.
 #692323   blight
 15 Kov 2017 19:21
Jurginas rašė:O ką darei su ta suaižėjusia dalimi, remontavai? Man su Mikado Alborella Black Draft panaši situacija yra, storojoj daly keli išilginiai ~15 cm įtrūkimai vieno incidento metu atsirado.
Hehe geras, man būtent su šituo modeliu ir nutiko tas bajeris, 4,5 m (lygtais) ilgio :-D . Lengva, smagi, bet va per daug ją lenkai išlengvino :-D O dariau paprastai - nunešiau meistrui Arvydui čia Kaune (dabar jis VGK) ir pritaikė / sutvarkė. Dabar meškerė gavosi net keliais cm ilgesnė :-D Po remonto jau pražvejojau 3 ar 4 sezonus (ir įprastai, ir varžybose), kolkas naujų bėdų nelenda :roll:
 #692373   Raupsuotas
 16 Kov 2017 07:31
andrius0302 rašė:Turbūt tiksliau galima būtų pavadinti tokius kotus popieriniais.
Jūs visiškai teisus. Net nepasakysiu iš kur kilo tas pavadinimas "kurčias", bet galima spėti, kad čia bus kaip su tom žuvim - kuoja, plotkė, rauda, mekšras ar buruišė - kaip pavadinsi taip nepagadinsi, o reikšmė viena r ta pati. Man asmeniškai "popierinis" koto pavadinimas net labiau patinka :/braj;
 #692765   Jurginas
 20 Kov 2017 10:55
Išbandžiau prie vandens Maver Freccia SL 7 metrų botą http://www.gelezinislydys.lt/meskeres/1 ... ilgiai-7_m
Lengvas, labai greitas ir nekurčias kotas :-D
Ir supratau vieną dalyką - pats laikas pradėt akinius nešiot, nes su septinke gaudant plūdę plona antenike įžiūrėt ne taip paprasta.
 #692798   Raupsuotas
 20 Kov 2017 15:57
Jurginas, matau pinigų nepagailėjai ir gerą kotą nusipirkai. ;-var-var. Būtent "Maver", "Garbolino", "Shimano", "Salmo" tai tos firmos kurių kotai man žinomi ir už jų tvirtumą galėčiau garantuoti :gutgut Jie nebijo ne stiprių šoninių vėjo gūsių ar staigesnio užmetimo ''plot Sveikinu su geru pirkiniu - koto lengvumas, tvirtumas, užmetimas, viskas viename :/braj;
 #692859   blight
 21 Kov 2017 09:19
Saugirdas rašė:O Colmic kaip kotai?
Colmic gerai :-D Turiu aukšlinius Alburn, visą seriją 2,5-3-3,5-4-4,5m.. Nu man pasaka ;-)
 #692872   bes
 21 Kov 2017 10:44
Raupsuotas rašė:Jurginas, matau pinigų nepagailėjai ir gerą kotą nusipirkai. ;-var-var. Būtent "Maver", "Garbolino", "Shimano", "Salmo" tai tos firmos kurių kotai man žinomi ir už jų tvirtumą galėčiau garantuoti :gutgut Jie nebijo ne stiprių šoninių vėjo gūsių ar staigesnio užmetimo ''plot Sveikinu su geru pirkiniu - koto lengvumas, tvirtumas, užmetimas, viskas viename :/braj;
Tubertini nepaminejai, noriu 7 serijos 7 m nupirkti, ar verta?
 #692875   blight
 21 Kov 2017 10:53
bes rašė:Tubertini nepaminejai, noriu 7 serijos 7 m nupirkti, ar verta?
Paklausk Oliweris , tas visą pundą Tubertinių turi, varžybom naudoja ;-)
 #692895   Dziedas
 21 Kov 2017 15:10
Tubertini nepaminejai, noriu 7 serijos 7 m nupirkti, ar verta?[/quote]
Tikrai verta. Turiu. Su viena ranka valdau ,nors sąnarai ne pirmos jaunisties :grin: Anūkas pačiupinėjo ir.... tokia nupirko... :gutgut
 #692903   arta777
 21 Kov 2017 19:16
Na,pasigirt,tai pasigirt ;-var-var. Praeitais metais,pamėginau pagaudyt pirmą sykį,šiuo būdu.Su Mikado Temptation,6m.Startas buvo ir net labai sėkmingas.Ėmiau mąstyt,apie smagesnę meškerytę.Iš to,ką gavau palaikyt mūsų pardėse,Frecia SL,pasirodė smagiausia....plius dar Jurgino pendelis :-D Šiandien parvežiau namo!7m.
P_20170321_181333.jpg
P_20170321_181333.jpg (35.72 KiB) Peržiūrėta 5833 kartus(ų)
 #692905   Edmis
 21 Kov 2017 19:31
Sveikinu! Duok paciupint ta kota,nes anksciau buvau i aki metes.
p.s. tik suspek dabar visais budais speti zvejoti.
As irgi turiu kazka panasaus 5m. ir 7m.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 16
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė