Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai
 #249612   Vaidotas
 19 Sau 2011 18:10
Na štekerį nusipirkau, tikrai, iš gabalų susirenka :grin: browning carbonium s tec http://www.polecompare.com/index.php?ca ... il=Details Esu matęs štekerių, kur tope būna skylutė gumai prakišti, o pas man nėra, nes ir taip tas galas kaip yla. Tai ką jį dar pjauti reiks? :superšokas kažkaip sudėtingai čia, guma gi dar kažkur :grin: na nieko, meškerė yra, išmoksiu.
 #249618   Mike
 19 Sau 2011 18:34
Kaip ir sakiau. Registruokis Pylos forume. Ten yra straipsnis su nuotraukomis apie topo paruošimą.
 #249647   Mike
 19 Sau 2011 19:58
Vaidotas rašė:Dėkui, radau. Gal kam kitam reiks http://www.pyla.lt/index.php?option=com ... &Itemid=49 Keista, kad pačiam reikia dar tą meškerę pjaustyti, kodėl gamintojas to nepadaro?
Gamintojas to nedaro, nes nežino kokio galutinio produkto tau reikės. Pavyzdžiui, perki štekerį tam, kad gaudytum smulkias kuojytes kanale. Tam naudosi, sakykime 0,7 mm storio gumą. Naudojant tokią ploną gumą, tau reikės nupjauti tiek topo galo, kad įstačius "bushą" tau pro jį slankiotų ta minėto storio guma. Natūralu, kad topo reikės nupjauti nedidelę dalį. O jei su tuo štekeriu gaudysi didelėje srovėje ir naudosi 40 gr diskinę plūdę, teks naudoti kokia 1,2 mm gumą. Reiškia, reiks ir topą nupjauti daugiau. Jei gamintojas tau topą nupjaus pagal savo įsivaizdavimą, tai sunku atsirinkti bus.
 #249649   Vaidotas
 19 Sau 2011 20:14
O kur Vilniuje šitais rakandais prekiauja ir dar truputi supranta ką parduoda? Na aš gaudyčiau upėj ir ežere, jokių karpių, kokios gumos man reiktų? Gamintojas meškerės kietumą įvardina kaip 12 elastics.
 #249695   Mike
 19 Sau 2011 21:48
Vilniuje gal nebent "kotas" parduotuvėse. Bet nežinau ar ten yra suprantančių apie štekerius pardavėjų. Geriau toj pačioj Pyloj užklausk kas iš sportininkų Vilniuje yra, gal padės. Šiaip tavo įsigytas štekeris yra vadinamasis "margin" štekeris, kuris skirtas gaudyti komerciniuose tvenkinukuose su nedideliu gyliu. Kaip suprantu tas štekeris yra 8 metrų ilgio. Tai yra labai trumpas, įvertinant, kad tai bus maksimalus atstumas, kuriuo tu galėsi juo gaudyti (štekeriu sistemėlė ne užmetama, o išstumiama į gaudymo tašką). Upėse su tokiu atstumu gali rasti vietų kur galėsi gaudyti žuvį, o ežere tikrai abejoju, nebent tvenkinyje, kur iš karto didesnis gylis. Be to, gaudant štekeriu būtina įsigyti du priedus: tai gaudyklė, kuri būna dviejų tipų http://www.colmic.it/index.php?page=sho ... Itemid=119 arba http://www.colmic.it/index.php?page=sho ... Itemid=119
ir rolikas: http://www.tackleup.com/images/preston_ ... roller.jpg . Be šių priedų niekaip.
Gaudant vidutinio dydžio žuvį, vidutinėje srovėje reikėtų naudoti apie 1 mm storio gumą. Toks storis žymimas numeriu 5 (0,6 mm - Nr. 1, 0,7 mm - Nr. 2 ir t.t. į viršų).
Vėlgi, skaityk literatūrą, ypač tą patį Pylos puslapį, nes lietuvių kalba apie gaudymą štekeriu tikrai daugiau nieko nerasi. Be to, internete dar ir filmukų pažiūrėti verta.
 #249927   Vaidotas
 20 Sau 2011 11:35
Ačiū, Mike :/braj; Vasarą grįšiu (o gal per Vėlykų atostogas), pradėsiu užsiiminėt. Pylą varčiau jau šiek tiek, svarbu yra ko paklaust. Meškerės užteks man manau, upė pro namus teka, gylis ten iki 3m, neplati. O iki ežero jau važiuot reikia, tai rečiau bus iki jo su visų maskaradu kraustomasi :) Žvejybos sezonas kaip suprantu atsidaro ledams nutirpus upėse?
 #250758   tukasG
 22 Sau 2011 19:14
Yra minčių atidaryt upėje šių metų plūdinės sezoną, tik vat uždaviau sau klausimą, į kurį nežinau atsakymo. Ar verta neštis anglinį botą esant minusinei temperatūrai, ar visgi pasirinkt laiko ir vargų užgrūdintą pigią kinišką "bolonkę". Kitaip tariant, ar labai trapus anglinis kotas esant minusinei temperatūrai? Labai knieti išbandyt naują pirkinį, bet ir baisoka pirmoj žūklėj sulaužyt, visgi ne kelis litus kainavo :) .
 #250764   Saugirdas
 22 Sau 2011 19:39
Drąsiai žvejok. Anlis šalčio nebijo. ;uolrait
Iš Kupiškio esi, tai gal Mituvoje ar Lenevyje ruošiuos gaudyt?
 #250774   tukasG
 22 Sau 2011 20:11
Reiks bandyt kada Lėvenį šturmuot. Baltas pavydas apėmė pamačius kokio grožio kuojų ir ešerių pažystami žvejai per atlydį aną savaitę su plūdine prilupo.
 #251210   tukasG
 24 Sau 2011 22:43
Ar kas nors naudojate guminius amortizatorius ant boto viršūnėlės? Skaičiau truputį rusų forumuose, tai pas juos gana populiarus diskusijų objektas tie amortizatoriai. Ypač, jei yra tikimybė susikaut su rimtesne žuvimi.
Ar nepaveda tie parduotuvėse pardavinėjami plastmasiniai konektoriai užkibus tarkim kilograminiam lynui?
Ant mano įsigyto botago viršūnėlės gamintojo uždėta kilpelė. Ką patartumėte: mest ją lauk ir tvirtint konektorių; tvirtint guminį amortizatorių ar palikt viską taip kaip yra? Kadangi planuojamų žūklių taikinys ne vien tik aukšlės, tai labai reali galimybė kažkada susigrumt su rimtu lynu. Kaip paruošt įrankį, kad neprarast laimikio dėl įrankio kaltės?
 #251276   Raupsuotas
 25 Sau 2011 11:27
tukasG, tarkim aš tikrai nesu ant tiek turtingas, kad plūdinei turėti po du botus- dvi devinkes, septinkes, šeškes ir pn.O naudojant gumą jau kaip pats minėjai ant viršūnės kenektoriui vietos"neliks" ir atvirkščiai.Išeina reikia dvieju kotų norint taip ir taip žvejoti, o tai kainuoja.Kita vertus taip žvejoti pas mus tikrai kol kas bent ne populiaru.O ir kai pagalvoji tai jei valas pakankami stiprus, o tu teisingai valdai teleskop(botą) tai iki 5kg žuvį, manau, pasiimsi :ks> tiek srovėje, tiek stovinčiam.Žinoma susiklosčius sėkmingai situacijaiPaveikslėlis
 #251314   Saugirdas
 25 Sau 2011 13:08
Siguti, čia jau truputuką perdėjai, ne kiekvienas su štekeriu 3kg žuvį į krantą išvelka. O tu apie botą, čia nebent jau traukt jėga, o tam reikėtų bent jau 0,18mm valo. Teko matyt kaip Italijos ringtinės narys neišlaikė 1,5kg karpiuko. O kur tu pas mus 5kg žuvį rasi? Aukšles begaudydamas?
 #251363   Wytux
 25 Sau 2011 14:42
Saugirdas rašė:Siguti, čia jau truputuką perdėjai, ne kiekvienas su štekeriu 3kg žuvį į krantą išvelka. O tu apie botą, čia nebent jau traukt jėga, o tam reikėtų bent jau 0,18mm valo. Teko matyt kaip Italijos ringtinės narys neišlaikė 1,5kg karpiuko. O kur tu pas mus 5kg žuvį rasi? Aukšles begaudydamas?
Pasigirsiu i tema, siais metais ( tfu, jau pereitais) 7m botu istraukiau 2.9kg lyna , pagrindinis 0.14, pavadokas 0.12 ..ir as ne expertas su botu, nes zvejojau koki 3 kart gyvenime...
 #251379   tukasG
 25 Sau 2011 14:51
Esmė tame, kad aš nesu ir nebūsiu žvejys - sportininkas. Be to, ir mano turimi įrankiai tikrai nėra ir nebus iš tų brangiųjų, kuriuos naudoja žvejai - sportininkai. Ko gero visas mano turimas žvejybinis arsenalas nekainuoja tiek, kiek viena prestižinė žvejo - sportininko meškerė. Motyvas pabandyti žvejoti botu, buvo tas, kad labiau mėgstu žvejoti neslankiojančia plūde, netoli kranto, taigi ritė tuo atveju reikalinga nebent tik užkibusios didesnės žuvies varginimui. Kadangi mėgstu žvejot visą dieną neišleisdamas meškerės iš rankų, santykinai nedidelis koto svoris - privalumas. Net ir pats pigiausias botas - daug lengvesnis už tos pačios serijos, to paties gamintojo bolonkę. Beliko vienas klausimas - kaip teisingai tą botą susikomplektuot, kad jis būtų pakankamai universalus mėgėjiškai žūklei šiuo būdu. Jei tokia žūklė patiks, nematau didelės problemos įsigyt ir dar keletą nebrangių kotų tokiai žūklei. Visvien jie visi kartu sudėjus nekainuos daugiau negu viena jūsų prestižinė meškerė.
 #251380   Saugirdas
 25 Sau 2011 14:53
Vo mlia... Lynas, šlakis, aš karoso kilohrminio nepaėmiau. :cry:
Šiaip žadu pavasarį į karpyną važiuot, pažiūrėsiu kiek mano devynkė atlaiko... :ruko
 #251542   tukasG
 25 Sau 2011 22:24
Tai visgi dar kartelį paprašysiu pakomentuot, kaip jūs tas didžiąsias žuvis traukėt. Konektorius, guma ar kilputė? Ir kas iš šių trijų variantų geriau mėgėjiškai žvejojant. Ačiū.
 #251571   Raupsuotas
 26 Sau 2011 07:52
Agis rašė:Aš žinau kas šlakį ištraukė ../;nzv :-D
Oi, tas Agis :gutgut Ale ir pameni :-D Jo adrenalino tada buvo virš galvos ;-var-var.
tukasG, buvo keletas variantų man su bonusais.Varžybų metu įkirtau ~3kg (aišku svoris vizualiai iš akies ir patirties nustatytas) karpį na ir....pavaikiau su botu aš jį po kaimynų sektorius gal 3-5min. :-D kol anie isižioję žiūrėjo, o vėliau trūko valas ir tiek žinių 'viarkt Kitu atveju per vieną rytą(per dvi valandas) su 7m botu buvau įkirtęs tris žuvytes 2.5-5kg (vėlgi vizualiai) iškurių paskutinę (tai buvo sazanas(karpis) svėrusią 2.5kg ištraukiau per 4minutes.Ir tai buvo Skirvytėje(juk gana srauni upė).Pavadėlis tada buvo 0.12mm.Taigi, Saugirdai, jei susiklosto gerai, palankiai aplinkybės tuomet gali ištraukti tikrai nemenką žuvį.Prisimink kiek plūdininkų sėkmingai pakirtus(už lūpos krašto) yra ištrtaukę lygekų kurių svoriai buvę gerokai virš kilogramo :gutgut Žodžiu daug kas priklauso ir nuo ponios fortūnos.Na, o pravėrus gumą pro botą (prieš tai pripiovus viršūnę) jau gautųsi savotiškas topas, bet man tas tikrai nepriimtina.Na, o kas nori eksperimentuoti, bandyti tai kodėl gi ne :ks>
 #251573   tukasG
 26 Sau 2011 08:07
Na, o ta kilputė metalinė, kur ant pigiųjų botų būna gamintojo įklijuota. Ar naudotis kaip yra, ar visgi verta ją nugnybt ir užsidėt žmonišką konektorių?
 #251574   liorenas
 26 Sau 2011 08:17
TukasG, dek konektoriu ir galvos nesuk... :gutgut bus zymiai patogiau uzsidet - nusiimt sistemele visa...ti kiurek kad konektorius butu zmoniskas...Kupisky romadoj as pirkau konektorius, tai ten tokiu fufleku pasitaike, kad tas slankiojantis ziedas vis truko...nepagailek keliu litu rimtesniam konektoriui, tada bus viskas ;uolrait patarimas kai ieskosi konektoriaus, neskis virsunele i parde, taip dauk lengviau pritaikysi konektoriu...vat nezinau ar Kupisky rasi tu normaliu...nepamenu romada turi ar ne... :donknow' siaip kada su botais vasara gal susibegsim pamojuot mariose... ;-) :-D
 #251579   tukasG
 26 Sau 2011 09:07
Ačiū už info, Liorenai :beer'2 .
Kas dėl marių, tai būtinai kada pamojuosim kartu ten botais ;uolrait .
Gal dar galėtum patart į kokio gamintojo konektorius atkreipt dėmesį renkantis. Kokius pats dabar naudoji?
 #251595   Wytux
 26 Sau 2011 10:30
tukasG rašė:Tai visgi dar kartelį paprašysiu pakomentuot, kaip jūs tas didžiąsias žuvis traukėt. Konektorius, guma ar kilputė? Ir kas iš šių trijų variantų geriau mėgėjiškai žvejojant. Ačiū.
PAs mane plastmasinis konektorius .. o traukimo ten nedaug.. pakirtau , yra :superšokas iskarto aisku, kad per jega neistrauksi, tai itempiau netoli maksimumo ( cia pagal nuojauta netoli maksimlaus pavadoko islaikymo) ir laukiau :ruko . Aisku, botas visas perlinkes, lynas vaiksto is vieno galo i kita, o as su perlinkusiu botu paskui. Pora kartu bande varyt i gyly, tai beveik istiesindavo bota ir vala i viena linija, bet nenutrauke. Kaip ir sakiau- visada netoli max itempimo,kad butu maksimalus varginimas zuviai. Kadangi valas visada praktiskai statmenai ejo, tai pakrantes zoliu praktiskai 'nesienavo' is niekur neuzsikabino stipriau.
 #251606   Saugirdas
 26 Sau 2011 11:34
tukasG rašė:A
Gal dar galėtum patart į kokio gamintojo konektorius atkreipt dėmesį renkantis. Kokius pats dabar naudoji?
Aš naudoju Browning ir dar nenusivyliau, na nors ant devynkės berots Colmic, nežinau, nes kai devynkę isigyjau dar nekeičiau, nes nebuvo reikalo, dirba kaip bitutė. :ruko
 #251621   liorenas
 26 Sau 2011 12:58
tukasG rašė:Gal dar galėtum patart į kokio gamintojo konektorius atkreipt dėmesį renkantis. Kokius pats dabar naudoji?
naudoju tai net nezinau kokios firmos...kai pirkau devinke jau buvo uzdetas pas mane...bet ziurek iš tu geresniu, kaip kad saugirdas rase...paziurejes pasakyciau kuris geras kuris ne...siaip geras konektorius manau vienas kainuos nuo 5 lt... :roll:
 #282232   SauliusM
 16 Geg 2011 19:46
patarkit kokia ir kur Vilniuj pirkt 3m teleskopine meskeryte be ziedu, kad vaikui pradet zvejot mokytis? nes kazkaip man atrodo, kad 4m tai vaikui per sunki bus pradziai. nu ir ka analogisko sau salia sedet tik gal kokiu 5m ugies pasiimt? kieno produkcijos kainos/kokybes santykis yra optimalus situom klausimu?
 #282372   Raupsuotas
 17 Geg 2011 05:21
SauliusM rašė:patarkit kokia ir kur Vilniuj pirkt 3m teleskopine meskeryte be ziedu, kad vaikui pradet zvejot mokytis? nes kazkaip man atrodo, kad 4m tai vaikui per sunki bus pradziai. nu ir ka analogisko sau salia sedet tik gal kokiu 5m ugies pasiimt? kieno produkcijos kainos/kokybes santykis yra optimalus situom klausimu?
Pigesnis variantas tai 10-15lt. tačiau meškerė bus tikrai tokiam vaikui sunki.Rimtesnis variantas kada kotas sveria 60g - 70g jau ir kaina rimta 200-300lt.Tokį kotą perkant vaikui bus smagu, bet jau su tėčio priežiūra.Todėl turite rinktis - kokybę ir aukštą kainą arba priešingą analogą.Bus daugiau klausimų, rašykite į privatą - padėsiuPaveikslėlis
 #282405   SauliusM
 17 Geg 2011 08:50
nu as apie kazka iki 100 Lt mazdaug galvojau. ir jau super auksto modulio anglies gal nereik, nes sulauzys paskui bambyzas pacioj pirmoj zvejyboj. kazko tokio su lengva stiklo atsarga reiketu. aisku diedukas (mano tevas) tai pasiule eit miskan ir lazdyna issikirst :-D bet gal jau tiekto...
o va penkiuke man paciam galetu ir aukstesnes kokybes but. kokios rekomendacijos tuo klausimu?
beje, o kaip jeigu paimt trimetrini spina pvz ir nuo jo ziedelius ir rites laikikli nudrozt, gal irgi puse bieso variantas butu? nieks nebandet taip daryt?
nes su ziedais ir rite tai tuom tarpu bus perdaug komplikuotas variantas ko gero.
ar gal nuo kokios papigiajskos bolonkes ziedus nudrozt? tokiu visai nieko nebrangiu metos parduotuvese kartais.
sorry uz durnus gal mazuma klausimus. kruva metu su pludine nezvejojau, vis spinas ir spinas... atsokes biski nuo situacijos :oops:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė