Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai
 #694349   arvydas_
 10 Bal 2017 19:35
Sveiki plūdininkai :)
Jau senai kirba mintis nusipirkti "botą", kotą be žiedukų. Gal galite rekomenduoti 6 - 7 metrų ilgio, ne baisiai brangų kotą vidutinio dydžio žuvų žūklei? ačiū už patarimus :ks>
 #694366   Sokratas
 10 Bal 2017 20:59
koks tau yra ne baisiai brangus? parašyk sumą, gal ir patarsim....
 #694583   Sokratas
 13 Bal 2017 04:10
Nusipirkau ir aš dar vieną džiaugsmą Atemi Stella Signature series 5000. Hi- tec competition
5 metrai, svoris 205 g...rankose laikant, gera širdį darosi, nzn, gal mano širgis per silpna :grin:
Turiu botus 7 m Konger Arcus ir 6 metrų Salmo diamond... Smagios man ir jos, bet Atemi tai dar malonesnė...tik tiek, kad dar nebandžiau žvejot su Atemi, oras šlykštus neleidžia...
Turiu kelis klausimukus...nerandu parašyta niekur, koks jos testas?
Ir kokiu mazgu reikia pririšt valą prie konektoriuas....nes ankstesnėms dviems kotams konektorių negaudavau, klijuodavau paprasčiausią žiedelį tulpę ...
 #694584   Raupsuotas
 13 Bal 2017 06:17
Paveikslėlis



Keista, kad ankstesniems kotams negavai konektorių. Net labai keista nes jų yra platus diapazonas nuo 0.4mm iki 3.0 mm. Neįsivaizduoju kokią ten tulpę ar žiedą prikonstravęs esi ir kaip žvejoji :shock:
Dedasi konektorius. Jis turi kabliuką - kilputę už kurio kabini sistemėlę ir užtrauki konektoriaus fiksatorių. Apie paskutinį pirkinį, penkiukę nieko pasakyti negaliu išskyrus tai, kad nupirkai labai sunkų botą. Toks kotas turi sverti apie 120 - 140 gramų. Tavo penkiukės 205gramai prieš Salmo Diamond 7-kę (tokia aš žvejoju) kuri sveria 260gr neišlaiko jokios kritikos. Na nebent pirkai labai nebrangiai. Tokie draugiški pastebėjimai ::hai-bai
 #694586   Sokratas
 13 Bal 2017 07:13
Dėkui už konsultaciją, Siguti...
Atemi kotas kainavo 50 e, ir man jis liux, jėgos dar leidžia nulaikyt tokį kotą....
O konektorių Mažeikiuose šansų gaut nėra....nes niekas neprekiauja, neapsimoka jiems, sako, paprašo per du metus vieną sykį ir tai būnu - aš :-D
Pririšt valą prie žiedelio nėra problemų, aišku, o nuimt tai jau nenuimsi, tik nutraukt...na bet išsisukdavau iš padėties, dažnai netraukydavau, nes baigęs žvejybą, suvynioju mežkerę ant to pagaliuko, kaip jis vadinasi, ir gumele pritvirtinu prie koto...Atvažiuoji žvejybon, gumelę nuimi, išsivynioji meškerę ir žvejoji...no problems...
Vakar prisiklijavau tą konektorių, ir dabar, bemaigydamas, beieškodamas kur ten ta kilputė užkabinimui, kur tas užtraukėjas, neradau. Maniškiame, pasirodo, buvo tik skylutė, bet kol tą supratau, aš konektorių sulaužiau 'viarkt ..., nes jis tebuvo plasmasinė skystalynė su skylute valui prakišti, kainavo 1,7 e.... ir naujo pirkt į Telšius, ar kažkokio geresnio ieškot į Klaipėdą tikrai nevažiuosiu. Vėl nusipirksiu tulpytę , priklijuosiu ir pririšęs prie jos valą žvejosiu...
Pasirodo, tų konektotrių būna įvairių, ne tik tokių kaip parodei...
Bet čia ne problema, žuvys į meškerės viršūnę nežiūri, jos žiūri į žveją ir ką esi pamovęs ant kabliuko :-D...Va tas mane ir gelbėja...
O kiek kainuoja tokie konektoriai kaip tu parodei?
Paskutinį kartą redagavo 1 Sokratas. Iš viso redaguota 13 kartus.
 #694588   Sokratas
 13 Bal 2017 07:41
dėkui, reiks užsisakyt visoms trims meškerėms, tai tas 2 eurai už atvežima bus visai jau nebedaug, nei kad vieną patį siųstis
Kažin ar čia toks, kaip Raupsuotas parodė, ar toks š, kaip maniškis, kur niekas nesislankioja?
 #694589   Edmis
 13 Bal 2017 08:23
Sokratas,tau parode turbut viena is geriausiu konektoriu,kokie tik yra.Ta atsiuntimo kaina niekine,nes tie Stonfo konektoriai parduotuveje beveik po 10 litu budavo.O tau dar ir ne vieno jo reikia.....Tai dabar perkiesi tris,uz mazdaug vieno konektoriaus kaina :)
 #694591   Sokratas
 13 Bal 2017 08:44
na tai liux...reikia dar man išsiaiškinti, kokios diametro skylėmis jie man reikalingi, tas yra svarbiausia dabar...
 #694616   Dziedas
 13 Bal 2017 12:33
Kaip sako Sigutis nupirkai kola 5m. pvz. Varėnoje yra 5m. meškere Mistrall svoris 134gr. ir kaina tinkama atrodo 66 eu. Jau daug metu tokiu turiu-liux.
 #694657   Sokratas
 13 Bal 2017 21:48
gal jum ir kOlas o man liux meškerytė pasirodė...šian jau ir apžuvint suspėjau:
du šapalai virš pusės kg, kuoja 0,35 kg na ir dar koks 30 smulkesnių žuvelių...
Pasaka..., ne meškerė ...Iš visų turimų botų šis patiko labiausiai...
P1140220.JPG
Pagrindinį valą dėjau 0,14 mm, pavaduką 0,095mm, smagumėlis tikrai, nemeluoju... :)

Jums gerai ten Varėnoj, kad prekybininkai pristato tinkamų meškerių, pas mus deja, deja...teko išmaišyt visas Mažeikių parduotuves ir Telšius, kol atradau ko norėjau...Jei ir stovėdavo koks 5 metrų botas, tai svoris būdavo 260-280 cm...
 #694664   Dziedas
 14 Bal 2017 07:35
Na jei jau ir pakrikštijai.. tai sveikinu. :grin: Nei žvyno. Tik tinkamai reikia prižiūrėti, saugoti nuo smėlio ir kito purvo. Tiesiog po žūkles reikia išvalyti ir išdžiovinti išardęs. O geresne ir lengvesne dar atsiras kada nors. :/braj;
P.s. Varėnoje yra pora tinkamu meškerių. O didesnis pasirinkimas tai Vilniuje(mums arčiau) SALMO ir TUBERTINI parduotuvėse . Tik kainos irgi "geresnes" :grin:
 #694668   Sokratas
 14 Bal 2017 08:50
Sorry, dar biški aš jumis panervinsiu...
Va mano visas botų arsenalais , ar kOlų, ar pagalių, ar kaip kas norit, taip pavadinkit :)
Silpnesnių nervų plūdininkai profesionalai gal geriau nežiūrėkit, kad kas blogo su sveikata nenutiktų iš siaubo, širdis kad nesustotų...juokauju aišku.... :-D
P1140290.JPG
P1140283.JPG
P1140283.JPG (28.87 KiB) Peržiūrėta 8494 kartus(ų)
Išgirdęs iš Raupsuoto apie ,,kurtumą", pasitikrinau, o blin, net nustebau, ,,kurčių" nerasta :)

Su visais jais man žvejoti faina, o maloniausia, kaip minėjau, su paskutiniu pirkiniu- ATEMI....
O čia viršūnių foto, kaip sakiau, negaudamas tų konektorių, uždėjau ,,tulpes"...labai negerai padariau, labai, bet žvejojau sėkmingai, žuvys kibo, nesibaidė :)
P1140288.JPG
Bet, aišku, reikia pasidaryti kaip priklauso, kad dar maloniau būtų...
Tiesa, pasirodo , aš to konektoriaus vakar nesulaužiau, kaip buvau išsigandęs...kai supratau jo konstrukciją viskas grįžo į savo vietas. Tik, kai prikabinau valą, niekaip nėjo man nusmaukti tos slankiojančios dalies, todėl ir pagalvojau, kad pas mane kažkoks ,,lievas" jis...Bet paskui, suėmęs su replytėmis, nusmaukiau ir viskas ok

Pasimatavau slankmačiu visų viršūnėlių diametrus ir gavau 0,7...1,4... 1,6 mm
Tai konektorius reikia imti turbūt .........................................0,65...1,25..1,5 mm ???
--------------

Ir dar...beieškodamas tos penkiukės užtikau Akara fishing 4-ių metrų botą, kurio svoris , nepanemu tiksliai, bet kažkas apie 150 g... Tai dabar man kažkas negerai viduj darosi, vis galvoju, ar man tik jo nenusipirkus, tuo labiau kad kaina tebuvo 19 eurų...
Ar vėl daryčiau kažkokį nusikaltimą ir svoris vėl nei į tvorą, nei į mietą?
Tai va, tokie neaiškumai man kyla, mąstant apie žvejybą botais.... :e:e
P.S. apie džiovinimus po žvejybos irgi pirmą syk išgirdau... tie du pirmesni botai kažkur du metai pas mane, niekad to nedariau, įmetu mašinon po žvejybos, ir guli ten iki sekančio karto....Čia jau mano netvarkingumas, kaip ir visame kame, toks jau xarakteris, atleisk man Viešpatie...Nu bet gal reikės bandyti keistis į gerąją pusę...kas labai abejotina šiaip jau :oops:
Paskutinį kartą redagavo 1 Sokratas. Iš viso redaguota 14 kartus.
 #694669   Edmis
 14 Bal 2017 08:59
Sokratas,del tos kritikos del koto svorio,tai neimk i galva.Viskas gerai,jei tau paciam patinka.As irgi savo pirma penkiuke nusipirkau, labai panasaus svorio ir atzvejojau su jau.
Del plonasieniu koto blanku- pas tave tokie ir negalejo buti,zinant,kad sunkius kotus emei.Plonasieniai buna ant islengvintu kotu.
Po zvejybos meskere ardyti ir valyti tikrai nebutina.As ja ardau ir valau tik ,kai po lietaus slapia parsinesu namo.Ir po sezono-isvalau ir padedu i spinta svaria.
Del konektoriu diametro- atvirksciai,reikia,kad konektorius butu ciut didesnis,kitaip tu jo neuzmausi ant virsuneles.
Repliu nenaudok konektoriaus stumdymui,o tai vienas toks replinis stumimas bus ir paskutinis konektoriui.Geriau bandyk ciut patepti konektoriaus slankiojimo vieta.
Paskutinį kartą redagavo 1 Edmis. Iš viso redaguota 14 kartus.
 #694670   Sokratas
 14 Bal 2017 09:02
gerai , kad tu šaltų nervų... o man tokie pasakymai, kad nusipirkai kuolą ar šūdą, kaip su pagaliu per stuburą :-niak' :grin:
 #694672   Edmis
 14 Bal 2017 09:19
Siaip,Sigutis su Dziedu,meskeres vertina is sportines puses-lengvas,smulkiai/vidutinei zuviai, kotas.O gal tu lynus,ar karpius ,ruosiesi gaudyti.Tai ir kotas jau galingesnis ir ,savaime is to -sunkesnis.Jei su palyginimais,tai cia,kaip dzipas mieste.Nors jo paskirtis- bekele,o vaziuoji ir po miesta. Tik kuro/energijos sanaudos didesnes ,nei kad su lengvaja vaziuotum :)
 #694673   Sokratas
 14 Bal 2017 09:27
faktas, kad aš su juom gaudysiu lynus kilinius, raudes puskilines, ir visa kas paklius, o ne tik aukšles ir raudeles sprindines...
Vakar tuos du šapalus kol išvelėjau krantan, tai tikrai užkaifavau kaip reikiant , šapaliukai ne monstrai, bet ir ne krupiai- 32 ir 30 cm...
P1140244.JPG
P1140244.JPG (55.95 KiB) Peržiūrėta 8490 kartus(ų)
 #694682   Sokratas
 14 Bal 2017 11:16
jo, jo, dabar supratau kad geras....tik niekaip negalėjau išjudint nei nagais, nei pirštai, o kai su replėmis truktelėjau, pajudėjo....pavyko nesulaužyt nei jo, nei meškerės |:) ;-var-var.
 #694692   Dziedas
 14 Bal 2017 14:27
Ir Dziedas su Sigučiu klysta .Va Sigutis padare klaida, pardavė Dziedui 4metru meškere Alborella MX 400 Robinson. (114gr.)O ta meškere pas Dzieda daro stebuklus... ''plot :grin: jau 10metu.Taip. Jei meškere po žūkles sausa ir švari tai gal ir nereikia ardyti. Bet po lietaus ar gulėjimo at žemes ....Kitaip po kiek laiko sudūrimai bus laisvi....Ir dar. Laikant rankoje ištęsta meškere 4 metru bus lengvesne už 5 metru, nors jų svoris vienodas. 4metru meškere (150gr.) manau tiks prie jau turimu .
 #694695   Edmis
 14 Bal 2017 15:10
Dziedai,gal suklydai,gal ne MX nupirkai,o TX. Modelis MX yra pats sunkiausias ir mano turetas 5m.kotas butent ir buvo MX,bei svere 200 gr.su trupuciu.Bet visai geras meskeriukas buvo,smagus prisiminimai liko.
 #694696   Dziedas
 14 Bal 2017 16:02
Ne. MX-114gr. O TX svėre 111gr. Ir vienu momentu buvo Kaune pard. Krėves g-ve. Kur lydeka ant senos Norėjau bet nespėjau nusipirkti... :grin:
DSCF7472.JPG
DSCF7471.JPG
 #694715   bes
 14 Bal 2017 20:48
Turiu meskeres 7,6,5 metru.
Nuo kranto pagrinde su 7 m zvejoju, is valties 6,
7-ke dar is valties Baluose kuojas, nepatogu nes valo lieka tik koks metras laisvo iki pludes.
Bet kaifas traukti is tokio gylio geras kuojas.
5 m nekarto dar nepanaudojau,bet gal is valties kokiu 3-4 metru gylije tinkama?
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė