Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai
 #205462   Dziedas
 24 Bir 2010 08:29
Valo reikia daug .Man buvo Lavyse.Su spiningu ešeriukus kirkinau. Prieš tai buvau suvyniojąs nauja vala.Po keliu užmetimu pasirodę kad tas valas nelabai tinkamas. Aš ji numečiau ir užvyniojau seno ,patikrinto, bet tik apie 15m.Ir ką Jus galvojat, po keliu metimu mano mažiuka tvisteriuka grėbę lydeka, ir ne kokia .Kelis kartus buvo išvynioja valą iki galo, bet pavykdavo apsukt ir atimt kažkiek valo. Pagaliau lydeka pavargo ir pasidavę, bet jei butu nors vienas ryžtingas patraukimas -rezultatas butu aiškus. VALO REIKIA TURĖT DAUG. Lydeka svėre 5kg.100gr.

Paveikslėlis

Uploaded with ImageShack.us
 #205478   Wytux
 24 Bir 2010 10:45
As pludinems turiu dvi spules ir visada ant seno uzvynioju po puse spules naujo valo ( po 50m). Senas valas pas mane storesnis 0.22 ir ji visada surisu su nauju valu, mazgeli ispraudziu tarp valo ir bugnelio, kad nesikabintu valas. Surisu tik del vienos priezasties- gaudau ne tik ezeruose, bet ir upese, kur kartais reikia atleisti pasroviui ir 50 m - todel nesinori kad visa sistema nuplauktu negryztamai arba stebeti, kada cia jau i gala tas valas. Na kartais jei nutrauki ilgesni gabala, tai kad nevynioti namo kartais tenka pasinaudoti storesniu valu kaip backingu. Pasidrozus vienam valo galaui pieveleje nesunku pervynioti atvriksciai- paimi valo gala i viena ranka, o meskere su atlenktu rites lankeliu i kita ir paejus 30 metru istesta "U" raides forma isvyniojamas visas nauajs valas, prie mazgelio nutraukima ir uzrisamas 'nudroztas' naujo valo galas ir suvyniojama- valas paruostas kitai zvejybai.
 #205483   Skumbrotas
 24 Bir 2010 11:23
Dzedas rašė:Valo reikia daug .Man buvo Lavyse.Su spiningu ešeriukus kirkinau.....
Belieka laukt, kada šitoj temoj apsireikš koks karpininkas ar šamiautojas ir galutinai savo pavyzdžiais įrodys, jog valo reikia ne mažiau kaip 300m, būtinai pinto ir ne plonesnio nei 0,35mm.... :-D
 #205515   Antas
 24 Bir 2010 19:35
Skumbrotas rašė:
Dzedas rašė:Valo reikia daug .Man buvo Lavyse.Su spiningu ešeriukus kirkinau.....
Belieka laukt, kada šitoj temoj apsireikš koks karpininkas ar šamiautojas ir galutinai savo pavyzdžiais įrodys, jog valo reikia ne mažiau kaip 300m, būtinai pinto ir ne plonesnio nei 0,35mm.... :-D
busiu dugnines atstovas :-D :-D :-D riskit 0.2mm 150 metru + pinto 0.12 100 m ir viskas bus ;uolrait
Kiek ziuriu visi valai eina 100 - 150 metru ribose, nesneku apie karpininius ir jurinius valus. kodel neperkate tokiu valu? ar jus naudojate pavadelinius valus, kur max ilgis 30 metru :-D :-D :-D
ar cia vadinasi valo taupymas, nusiperki 150 metru ( max kaina 20 lt) ir naudoji 5 metus ( kas metus isvynioji 30 metru), kol nuo dulkejimo pats pradeda trukineti. aisku tuoj prabilsit flourkarboniniai brangus, bet ar ji vyniojate ant bugnelio jei ta galite leisti, tai tada galite ristis jo ir 100 metru.

pamastymui jei naudojate 0.12 ar 0.14 valus. gi jie laikui einant sensta, ju kruvio islaikymas mazeja, tai kokia esme imti 50 metru seno valo, kurio pasitiketi negalima + imti 30 - 50 metru naujo valo, kai galima iskart nusipirkti 100 - 150 metru naujo valo?
 #205516   Gadas
 24 Bir 2010 19:43
Antas rašė:
Skumbrotas rašė:
Dzedas rašė:Valo reikia daug .Man buvo Lavyse.Su spiningu ešeriukus kirkinau.....
Belieka laukt, kada šitoj temoj apsireikš koks karpininkas ar šamiautojas ir galutinai savo pavyzdžiais įrodys, jog valo reikia ne mažiau kaip 300m, būtinai pinto ir ne plonesnio nei 0,35mm.... :-D
busiu dugnines atstovas :-D :-D :-D riskit 0.2mm 150 metru + pinto 0.12 100 m ir viskas bus ;uolrait
Kiek ziuriu visi valai eina 100 - 150 metru ribose, nesneku apie karpininius ir jurinius valus. kodel neperkate tokiu valu? ar jus naudojate pavadelinius valus, kur max ilgis 30 metru :-D :-D :-D
ar cia vadinasi valo taupymas, nusiperki 150 metru ( max kaina 20 lt) ir naudoji 5 metus ( kas metus isvynioji 30 metru), kol nuo dulkejimo pats pradeda trukineti. aisku tuoj prabilsit flourkarboniniai brangus, bet ar ji vyniojate ant bugnelio jei ta galite leisti, tai tada galite ristis jo ir 100 metru.

pamastymui jei naudojate 0.12 ar 0.14 valus. gi jie laikui einant sensta, ju kruvio islaikymas mazeja, tai kokia esme imti 50 metru seno valo, kurio pasitiketi negalima + imti 30 - 50 metru naujo valo, kai galima iskart nusipirkti 100 - 150 metru naujo valo?
as asmeniskai paprastai perku viniojama vala, delto ir iskilo toks klaisimas.. kam man pirkti 100 ar 150 m jei galiu 50m.?
 #205519   Wytux
 24 Bir 2010 19:51
Gadas rašė:
Antas rašė: as asmeniskai paprastai perku viniojama vala, delto ir iskilo toks klaisimas.. kam man pirkti 100 ar 150 m jei galiu 50m.?
As keiciu vala abiem meskerem vienu metu tai man 100m kaip tik ;uolrait
Antai, kiek senesni bet storesnis valas paprastai laiko daugiau nei plonesnis naujas, o bet taciau tas 'backingas' retai kada gauna 'pasireiksti' :roll:
 #205523   Antas
 24 Bir 2010 21:01
wytux gi kaip bakinga galima vynioti virvute :) kur pardavineja 100 metru 4 litai arba nusipirkti tikra bakinga, kuris laikys n metu.
nu bet ta stora sena vala is kas kur gi reikia gauti.

matyt tai ne man, turiu irgi ne viena rite, perku po 100 - 150 metru ir ramu. Vientisas valas yra vientisas valas, jis visada bus geresnis uz sudurtinius valus, ypac senas naujas, naujas senas. suprantu kas zvejoja pintais, ten bakingo istikruju reikia, bet pludininkams .....
kiekvienam savo.
Paskutinį kartą redagavo 1 Antas. Iš viso redaguota 24 kartus.
 #205525   Antas
 24 Bir 2010 21:09
Wytux rašė:
Gadas rašė:
Antas rašė: as asmeniskai paprastai perku viniojama vala, delto ir iskilo toks klaisimas.. kam man pirkti 100 ar 150 m jei galiu 50m.?
As keiciu vala abiem meskerem vienu metu tai man 100m kaip tik ;uolrait
Antai, kiek senesni bet storesnis valas paprastai laiko daugiau nei plonesnis naujas, o bet taciau tas 'backingas' retai kada gauna 'pasireiksti' :roll:
Wytux jei uzkibs svajoniu zuvis ir isvinios sena vala ir jis paves tave.
suprantu, kad valas kartais visas neisivynioja, bet gi buna valo barzdos, uzsipainiojimai, kuriu tiesiog neisvengsite, tada prarandamas valas - 10 - 20 metru.
nepamirskit kai zvejojate visas valas gauna uv spinduliu, todel ir seneja, aisku virsutinis sluoksnis labiau, bet apatinis irgi gauna savo doze, mezesne bet gauna. jei valas senas ( jau destrukcija isisenejusi) + gauna naujos dozes, be to uzmirstat svarbu fakta, vandens igertis. senas valas maziau atsparus isigerimui nei naujas valas. taigi zuvaujant vistiek drekinate abu valus is kuriu senesnis labiau isigeria ir darosi daug greiciau silnpnesnis nei naujas valas. taigi vien del chemines destrukcijos geriau nenaudoti seno valo. o kur temperaturiniai skirtumai ir t.t.?
vien del siu faktu reiktu atsisakyti snu valu ir ju is vis nenaudoti.
 #205621   Wytux
 25 Bir 2010 20:47
Antai, kaip ir rasei- keikvienam savo. Jei nori- vyniok kad ir 200 m - man tikrai negaila ;uolrait gali vynioti virve ar trosa apacioje jei nepasitiki senesniu valu.
Storesni sena vala naudoju praeito sezono spiningavimui naudota- jis pakankamai tvirtas pludinei, jei netycia uzkibtu svajoniu zuvis ar panasiai, bet jau netinkamas spinigavimui ( mano nuomone). Kad uzvyniojus 50 metru iki mazgo issivyniotu naujas valas tai atsitinka retai ir tik atleidinejant upeje. O uzkibus didesnei zuviai manau reiketu galvoti apie gerai sureguliuota stabdi ir pavadelio stipruma (cia silpniausia vieta) kuris yra kelis kart mazesnis nei pernykscio 0.22-0.25mm valo ::hai-bai Barzdos ar neisnarpliojami uzsipainiojimai pasitaiko max karta i sezona su pludine zvejojant (cia bent jau man) ir plius tada paaukoji max 20m valo, taigi lieka dar 30 m kuriu tikrai pakanka, kad uzbaigti zvejyba, o namie pasitvarkai vel is naujo 50 m.
Del UV poveikio ir pazeidimu tai as galiu pasakyti, kad zvejojant pludine pasizeidzia apie 20m valo- tas matosi pagal pasikeitusia spalva ir nelygumus ant valo, todel jiems atsiradus 50m naujo valo atkarpa sukeiciu galais auksciau minetu budu. Taip praktiskai pilnu ilgiu sudroziu 50 m atkarpa. Taip maziau isleidziu valamas, arba tiksliau pasakius, galiu sau leisti nusipirkti dvigubai brangesni ( ir tiketina truputi geresni) vala. Per sezona sudroziu 2x50m t.y. 4 galus po 20m ant vienos meskeres. Jei butu suvyniota 150m naujo valo tai 100-110 metru vidurinio valo praktiskai gero butu ismesta arba reiketu po 20m nukirpineti, po apacia kiekviena karta per nauja uzvyniojant arba sena vala, arba deti popieriu ar panasiai. Taigi uzvyniojes pernyksti spiningavimo vala sezono pradzioje iskarto visam sezonui susireguliuoju bugnelio optimalu gyli. Plius sena vala vynioju truputi laisviau, kad zvejybos metu suvyniojus slapia vala jis dziudamas ir biskuti traukdamasis turetu laisvumo kur trauktis ir taip maziau pasizeistu. Tai ka surasiau is principo tinka pagrinde pludinei, ir tai nera butina daryti visiems :/braj;
 #205635   Agis
 25 Bir 2010 22:03
saturnas rašė:nezinau , bandau isiterp , nes man asmeniskai nepatinka , kai ant zmogaus puolama , bet kur ir , bet kada ( o ir wisuose temuose ) , kame reikalas ? Raso zmogus sawo zukles subtilybes , o Jus iswedziojat kas Jums galwoj , gal biski - musam raumeny :ks> :liež-uvis , o tuo labiau kai Agi buni labai diplomatiskas neswarbu kas toks , is kur ir t.t. , noreciau wisad matyt toki paty :/brazasista
Saturnas, jei čia skirta man, tai pirma būk malonus ir pasiskaityk kas yra rašoma :!: Jei Tamstai neužkliūva dvigubos mintys patariant, tai aš tiesiog juoko forma bandau parodyti, kad viena yra rašoma viename parašyme, o kita kitame parašyme, to pačio žmogaus, kuris stengiasi atsakyti į paklausimą. (tai jis nevynioja seno valo, nes vynioja vatmaną, tai būtinai susivynioja seną valą ir jį suriša su nauju, nes plūdine gaudo Skirvytės monstrus, kuriems reikia ilgo valo)
Mano manymu patarimų dalinimas kai net nesusimasto ką parašo yra juokingas ir tiesiog nėra ką čia išvedžioti :cig.
 #205657   Raupsuotas
 26 Bir 2010 09:23
Matomai kaz ka netaip parasiau.Siaip per savo neilga zvejybos laikotarpi isbandziau (daugumas tur but suprato) tiek vatmana, tiek mazga ir netgi ivairias izoliacijas :grin: Issakiau variantus ir be jokiu isvedziojimu.Taikiau juos ne tik sau, o ir aplamai gyvenimiskai.Todel jei deti vala tada risti visgi reiktu, bet minetas minusas (mazgelio kliuvinys isliktu).Na jei tenkintis variantu be mazgo tada nematau nieko keisto ir tam paciam vatmano lape.O kam ka rinktis - kiekvieno asmeninis reikalasPaveikslėlis
 #208079   Bolidas
 13 Lie 2010 12:28
zmones padekit, tiek metu zvejoju, kaip ir viskas gerai buvo anksciau, dabar niekaip nesuprantu, ar tie valai tokie slidus, ar as cia lebeda pasidariau, nu blyn pastoviai kabliukai atsirisa, niekaip nebeikertu sistemos kame saknes
 #208127   Agis
 13 Lie 2010 14:14
Jei Tu čia su jumoru, tai patepk superklijais, o jei rimtai, tai net neteko girdėt :roll: na nebent be akinių risčiau, taigal pro kilpelę nepravėrus užtemčiau......gal kabliai kokiomis mažomis, kabliuko storio lopetėlemis :roll: o gal valas labai storas kabliuko dydžio atžvilgiu :roll:
 #208130   Bolidas
 13 Lie 2010 14:22
Agis rašė:Jei Tu čia su jumoru, tai patepk superklijais, o jei rimtai, tai net neteko girdėt :roll: na nebent be akinių risčiau, taigal pro kilpelę nepravėrus užtemčiau......gal kabliai kokiomis mažomis, kabliuko storio lopetėlemis :roll: o gal valas labai storas kabliuko dydžio atžvilgiu :roll:
valas 0.15 padarau normalia kilpa, gerai timteli, tiesiog viskas isslysta, dabar savo dezej turesiu super kliju ir reiks pradet galiukus padegint
 #208138   Raupsuotas
 13 Lie 2010 14:40
Yra kabliuko risimo budas kuri gali risti ant adatos ir neatsiris, ir nenuslinks.O cia jei su lopetele tai vadinas treniruotis dar reikia :ks> Shutka - nenoriu patiketi, kad uzristi neiseinaPaveikslėlis
 #208139   Bolidas
 13 Lie 2010 14:47
Raupsuotas rašė:Yra kabliuko risimo budas kuri gali risti ant adatos ir neatsiris, ir nenuslinks.O cia jei su lopetele tai vadinas treniruotis dar reikia :ks> Shutka - nenoriu patiketi, kad uzristi neiseinaPaveikslėlis
pinti neatsirisa, o paprastas tiesiog isslysta, atrodo kad tepalu butu patepti, o tu kabliuku be kilpu as nemegstu, ju tai tikrai nemoku uzrist, mano pirstai tam netinka
 #209255   Dzastinas
 18 Lie 2010 22:43
Ahoj kolegos paplavoku myletojai,taigi reikia man mono valiuko, reikia kad butu skestantis ir mazos atminties,kaina nesismulkinam,reikia kokybes. Parduotuveje klaust neapsimoka,nes ten kisa belenka,tad noriu patyrusiu ir savo kailiu isbandziusiu nuomones.Pats dar vis ekonomines klases naudodavau,dabar nusprendziau kad geriau kokybe nei kiekybe i sezona pabodo po 2-3 kartus vala keist. Internete ir nekazka randu,tik reklamas...
 #209295   Antas
 19 Lie 2010 10:05
Bolidas rašė:zmones padekit, tiek metu zvejoju, kaip ir viskas gerai buvo anksciau, dabar niekaip nesuprantu, ar tie valai tokie slidus, ar as cia lebeda pasidariau, nu blyn pastoviai kabliukai atsirisa, niekaip nebeikertu sistemos kame saknes
jei pirstai per grubus, galima naudoti risimo masineles, kurios Lietuvoje kainuoja apie 18 litu.
http://www.stonfo.it/site/category/75?p ... tion_id=16 maciau internetineje kazkurioje parduotuveje parduoda. risimo budas labai lengvas, pats naudoju, tai nereikia maltis, ypac prie smulkiu kabliuku.
 #209311   makaulė
 19 Lie 2010 11:10
Dzastinas rašė:Ahoj kolegos paplavoku myletojai,taigi reikia man mono valiuko, reikia kad butu skestantis ir mazos atminties,kaina nesismulkinam,reikia kokybes. Parduotuveje klaust neapsimoka,nes ten kisa belenka,tad noriu patyrusiu ir savo kailiu isbandziusiu nuomones.Pats dar vis ekonomines klases naudodavau,dabar nusprendziau kad geriau kokybe nei kiekybe i sezona pabodo po 2-3 kartus vala keist. Internete ir nekazka randu,tik reklamas...
sufix feeder mono-rusvos spalvos,skestantis,tvirtas.
 #210284   xenox
 24 Lie 2010 18:16
Gal kas zvejojat ant match tipo meskeries pintu valu????Pasidalinkit ispudziais. O gal pintukas netinka ant match?
 #210601   Kleckas1978
 27 Lie 2010 10:49
Pludinei meskeriai pintas valas nereikalingas ir paprasciausiai netinka ir tiek. Pintas valas plaukia del to maziausias vejelis nes plude ir supainiojus pinta sunku ispainiot ar net buna kad isvis neimanoma ir t.t. Ir t.t.
 #211462   vyrgaz
 02 Rgp 2010 12:46
Bolidas rašė:zmones padekit, tiek metu zvejoju, kaip ir viskas gerai buvo anksciau, dabar niekaip nesuprantu, ar tie valai tokie slidus, ar as cia lebeda pasidariau, nu blyn pastoviai kabliukai atsirisa, niekaip nebeikertu sistemos kame saknes
Gedos turetum..Kiek laiko jau meskeroji kad kabliuko rist nemoki? Kai man buvo koki 7 metai tevas ismokino rist kabliukus, tai po siai dienai risu ir vargo nematau..ir su kilpelem ir su plokstelem..tik va kablikai turi buti negigantiski..Savaime aisku nykscio didumo kablio prie 0,16 valo tikrai nepririsi.. :/braj;
 #213379   Bolidas
 12 Rgp 2010 08:28
vyrgaz rašė:
Bolidas rašė:zmones padekit, tiek metu zvejoju, kaip ir viskas gerai buvo anksciau, dabar niekaip nesuprantu, ar tie valai tokie slidus, ar as cia lebeda pasidariau, nu blyn pastoviai kabliukai atsirisa, niekaip nebeikertu sistemos kame saknes
Gedos turetum..Kiek laiko jau meskeroji kad kabliuko rist nemoki? Kai man buvo koki 7 metai tevas ismokino rist kabliukus, tai po siai dienai risu ir vargo nematau..ir su kilpelem ir su plokstelem..tik va kablikai turi buti negigantiski..Savaime aisku nykscio didumo kablio prie 0,16 valo tikrai nepririsi.. :/braj;
nu nereikia varyt '''bum , anksciau budavo gerai, bet kazkokie valai slidus, jau keleta mazgu isbandziau,uztempi viskas tvarkoj atrodo, bet kai gerai tempi, jis tiesiog slysta tarp saves, pintas valas normaliai laiko, o paprastas nifiga, taigi netrupink batono i mano vandeni :-byta: :klasta!:
 #213531   vyrgaz
 12 Rgp 2010 15:12
Man ir iškilo problema su valo "slidumu"- bet ne kabliukų rišime o sistemėlių kombinavime..Taigi- kai sakas- nesakyk kitam to, ko nenorėtum kad tau pasakytų.. restekpa! ;uolrait
 #216098   dainiuška
 28 Rgp 2010 12:34
Gal kas žino match'ui kokį "stebuklingą" valą, kad ne taip smarkiai graužtų Nemunas? :roll: Daugiau pusės sezono nei vienas netraukia, trūkinėja kaip siūlas, bandžiau visokius: ir pigienas, ir Stroft'ą, ir Colmic'ą... Meškerė gera, žiedeliai tikrai nepjauna. Dugninei radau idealų variantą - Shimano Technium, valo kokybe patenkintas kaip livoras - nepamenu, kada turėjau tokį puikų valą (jei aplamai kada turėjau) :-D Tik gaila, kad jo storis netinkamas plūdinei meškerei. Radau internete kitą šios firmos produktą, tačiau, kaip suprantu, mūsų rinkoje jo nėra 'viarkt

http://fish.shimano-eu.com/publish/cont ... _bolo.html

Gal kas patarsite kokį gerą valiuką? :roll:
 #216105   Wytux
 28 Rgp 2010 13:14
As keiciu meskeriu valus kas puse sezono, nes kur begaudyciau vistiek stipriai susilpneja, o prie tokio storio ( as naudoju 0.18 pagrindini) kazkokiu stabuklu nelabai bus. Paprastai perku 150 m ir dviem meskerem per puse suvynioju.
 #248746   Sukriuke
 15 Sau 2011 23:56
Antas rašė:
Bolidas rašė:zmones padekit, tiek metu zvejoju, kaip ir viskas gerai buvo anksciau, dabar niekaip nesuprantu, ar tie valai tokie slidus, ar as cia lebeda pasidariau, nu blyn pastoviai kabliukai atsirisa, niekaip nebeikertu sistemos kame saknes
jei pirstai per grubus, galima naudoti risimo masineles, kurios Lietuvoje kainuoja apie 18 litu.
http://www.stonfo.it/site/category/75?p ... tion_id=16 maciau internetineje kazkurioje parduotuveje parduoda. risimo budas labai lengvas, pats naudoju, tai nereikia maltis, ypac prie smulkiu kabliuku.
Gal galima placiau,ir kur ji nusipirkti galima/?na risti kabliukus moku,bet siaip idomu :)
 #248750   Saugirdas
 16 Sau 2011 00:37
Artimiausioje Romadoje ar Kote pasiklausk. ;-)
 #248990   Edmis
 17 Sau 2011 15:35
Saugirdas rašė:Artimiausioje Romadoje ar Kote pasiklausk. ;-)
Romadoje tikrai nerasi,o ir apskritai Lt kazin ar rasi,nes sau ieskojau ir Lietuvoje neradau.Butent si daikciuka nusipirkau UK,tikrai patogus dalykas,butent maziems kabliukams.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė