Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai
 #314107   pensininkas
 26 Spa 2011 12:46
Pagrindinis valas sueis toks, koks yra.
Plude dedi upine, t.y. tokia putplascio (5-6g) elementari, raudonas virsus, fiksuota.
Dedi slankiojanti svareli pagal pludes dydi.
Gali tada uzsirist maza suktuka pavadelio ir pagr. valo sujungimui.
Tada eina pavadelis 0,10, is bedos gali 0,12, bet geriau 0,10. Pavadelis turi buti ilgas ~ 50 cm
Tada kabliukas 14 nr maziukas, is labai dideles bedos 12 nr.
Masalas - uodo truklio lervos, batonas.
Jaukint gali, bet nedaug. Pirktinis pasaras + zeme. Nors siaip jei zuvis bus susikoncentravusi zvejybos vietoj - nereikes ir pasaro.
 #314114   sunnuva
 26 Spa 2011 13:01
Dėkui už atsakymą. Jo pastebėjau kad visi gaudo tokiomis plūdėmis, o kuo jos tokios ypatingos, kodėl netinka pvz tokio tipo plūdė? Man tas cigaras iš pažiūros kaip tik atrodo nepakankamai jautrus perteikti "džentliam" kibimui.
 #314123   pensininkas
 26 Spa 2011 13:54
Gali ir tokiom zvejot. As tokiom nesu gaudes tekanciam vandeny, todel nieko negaliu pasakyt. Svarbiausia labai nunulengvint pludes, tada ji tampa labiau sroves paveikiama :) Nors, as, nezinodamas apie tamstos pasirinkta vieta, kalbu apie kitas, gerai zinomas baltos zuvies susikoncentravimo vietas. Kiekvienoj vietoj yra savi ypatumai, tad tiktai pats zvejys gali nusprest, kokia plude pasirinkt. O del viso kito - tinka mano aprasyti aspektai :)
 #314176   Wytux
 26 Spa 2011 17:53
sunnuva rašė:Dėkui už atsakymą. Jo pastebėjau kad visi gaudo tokiomis plūdėmis, o kuo jos tokios ypatingos, kodėl netinka pvz tokio tipo plūdė? Man tas cigaras iš pažiūros kaip tik atrodo nepakankamai jautrus perteikti "džentliam" kibimui.
Tinka ir tokia plude, bet esme yra ta, kad tokie reiklai kaip jautrumas ir super duper suderinimas kuris reikalingas stovinciam vandeni nera toks svarbus upeje gaudant, ypac rudeni, kur pataikius 'ant zuvies' gali lupti po zuvi kiekvienu pravedimu. Kadangi svinas vistiek pagrinde turetu 'ridentis ' dugnu, tai reiskia jis kabinesis uz akmenuku ir panasiai .. jei suderinsi super tiksliai kaip stovinciam vandeniui tai plude tiesiog ners. Todel pludes keliamoji galia turetu but daugiau didesne uz svino svori nei tai yra stovinciam vandeni. Zuvies kibimas bus matomas panerus pludei, arba dazniau- plude pradeda kitaip virpeti nei paprastai svareliui ridenantis dugnu, arba siek tiek priners. As jei tik yra galimybe naudoju 4 gramu cigara ir 2.5 gr svareli, nors toje pacioje vietoje gaudo ir su 7-8 gr. pludemis . Didesne plude naudoju rei reikai tolia uzumesti arba reikai didesnio svarelio,kad srove taip greitai nenestu. Siaip labai gera mokykla paziuret kaip vietiniai dubasina, kokias pludes naudoja ir visaka .... pusvalandi pastovejus ir paziurejus info pakaks kad pradeti zvejybe sroveje.
 #314229   Bratka
 26 Spa 2011 19:52
sunnuva rašė:Dėkui už atsakymą. Jo pastebėjau kad visi gaudo tokiomis plūdėmis, o kuo jos tokios ypatingos, kodėl netinka pvz tokio tipo plūdė? Man tas cigaras iš pažiūros kaip tik atrodo nepakankamai jautrus perteikti "džentliam" kibimui.
Su antena plude tinka ir net labai,daug jautresne sistema gaunasi,o visi gaudo be antenu(kolchozinem)tik del to kad nesipainiotu vienas su kitu.
 #314234   vladas96
 26 Spa 2011 20:03
wytux, tai gaunasi taip, kad naudoji tik viena 2.5gr svareli, o ant kiek buna panerusi plude? ar tiesiog gaunasi taip, kad plude pilnai guli ,o svinukas pamazu rieda dugnu, tai gausis panasiai kaip pusiau dugnine? ar visiskai as klystu?
 #314236   Bratka
 26 Spa 2011 20:12
Klysti,jis paprasciausiai prastai mato kaip ir pencinykas,tai pas juos vos ne puse pludes isikisusios eina ir sitaip jie nemato daug kibimu(bent jau pencinykas tai tikrai),as jei dedu 6gr plude tai svarelis 5,5gr tada matosi tik pludes virsunele,del to matau menkiausius ribkes prisilietimus :ruko
 #314241   Wytux
 26 Spa 2011 20:36
Bratka rašė: Su antena plude tinka ir net labai,daug jautresne sistema gaunasi,o visi gaudo be antenu(kolchozinem)tik del to kad nesipainiotu vienas su kitu.
As naudoju ir ne kolhoze plude be antenos :tia-tau nes yra dar ir tas privalumas, kad valas nepersimeta per antena uzmetinejant ...naudoju ir ppludes su natena, bet cia dazniau kai leta srove ir kai jau labai labai zuvis nekimba ir atsargi, o kuo srove didesne tuo antenines maziau reikalingos mano nuomone... o del kibimo nematymo tai nereikia lialia - aisku , kibimas kiek kitoks nei pludes su antena, bet kai 'atkerti' kada kimba- tai tuos priesilietimus irgi puikiai matai. Pagaunu ir as is 10 pravedimu desimt zuvu sietkoje bratokas :ruko
Vladai96, dedu slyvute 2 gr ir sratuka 0.5 ... bet labai dideles reiksmes tam neteikiu, nes kaip sakiau nederinu pludes iki 0.1gr kaip to reiketu stovinciam vandeni, nes rudeni kai kimba- tai kimba, o jei nekimba ir per pusdieni tik su jautrai plude istrauki 3 kuojas- tai kam tada salti? Plude bet kuriuo atveju stovi..
 #314255   Wytux
 26 Spa 2011 21:35
vladas96 rašė:tai reiskias 0.5gr svarelis ridenasi dugnu, o 2 gr slivute laiko panardinta plude?
svarelis kaip stabdis laiko slyvute kad neslystu link kablio ir jie kartu velkasi dugnu .
 #358182   HazeNN
 03 Bal 2012 21:38
gal galit paiskint kaip zvejoti sroveje prilaikant ar dar kokiais budais nes nesigaudau nei biskio :( ar tie svareliai turi liesti dugna ar neturi ir t.t
 #358473   Raupsuotas
 04 Bal 2012 13:04
HazeNN rašė:gal galit paiskint kaip zvejoti sroveje prilaikant ar dar kokiais budais nes nesigaudau nei biskio :( ar tie svareliai turi liesti dugna ar neturi ir t.t
Čia tikrai neišmoksi - ne ta vieta :ks> Reliai, ieškok upėje žvejojančio draugo ir tada reikalai pajudės.Tėkmėje yra daug būdų kaip žvejoti todėl čia nėra prasmės pravedinėti teorines pamokas.Praktiko ieškokis, kad kas parodytųPaveikslėlis
 #358544   HazeNN
 04 Bal 2012 16:35
o ka daryt kai nera kas pamokytu ? galetumem bent tuos budus isvardint ir paiskink mazdaug kaip viskas vyksta :)

P.S is pazystamu tai visi zvejoja upeje padare perdideli gyli ir padeje meskere ant zemes bet sitas budas man pasirode nelabai efektyvus ;/
 #358559   Wytux
 04 Bal 2012 17:46
HazeNN rašė:gal galit paiskint kaip zvejoti sroveje prilaikant ar dar kokiais budais nes nesigaudau nei biskio :( ar tie svareliai turi liesti dugna ar neturi ir t.t
NA jei trumpai pradziai tai jei svarelis nesieks dugno- viskas plauks sroves greiciu. Tai tinka pvz gaudant sapalus ziogais nuo pavirsiaus ( bet tada svareliai retai naudojamis) ir pan. Jei kalba apie zuvis kurios laikosi prie dugno- tada is principo kuo daugiau svarelio svorio gula ant dugno- tuo labiau suletinamas masalo judesys. Kiek svorio vilkti dugnu- pacio reikalas. Pora turbut krastutiniu variantu:
-pagrindinis svoris nesiekia dugno, o dugnu velkasi kontrolinis svarelis- kad prispaustu pavadeli ir masala prie dugno.
- visas svoris viename taske ir velkasi dugnu.
Plude nedasverta- t.y. svorio maziau nei ji gali 'pakelti'. Pradzioje pamegink tolygu pravedima- kad ir arti kranto gylyje kur matosi, kaip juda svarelis, kaip reaguoja i tai plude. O poto jau visos idomybes kas ir kaip- prilaikymai, patraukimai ir t.t.
Jei neturi kas pamoko- tai nebloga mokykla yra paziureti kaip gaudo kiti- atsistoji salia 'kolchozo" ir ziurai kas ir kaip 'makliavoja'. Atkreipk demesi i tuos, kurie pagauna, ir nedaryk taip, kaip tie kurie nepagauna.
 #358561   vava
 04 Bal 2012 17:51
vienas is budu ir yra toks, kaip rasei - kad svarelis siektu dugna. Srove nesa svareli dugnu, tu atleidineji vala taip, kad, pamates kibima, galetum pakirst (atlenkus lankeli ir vala prilaikant pirstu). Atleides tiek, kad dar matytum plude, suvynioji vala, uzmeti ir t.t.
 #367641   ultimate
 27 Bal 2012 14:14
Turiu bėdą, turiu keliolika plūdžių ir atėjęs prie telkinio nuo oro sąlygų, nuo žvejojamos žuvies tipo renkuosi plūdę. Bėda ta, kad rištis sistemą ir ją vėl išnaujo regulioti užtrunka laiko. Sprendimą buvau padaręs, tai nuimami svareliai kartu su valu ir suvyniojami į špūlę kuri yra atžymėta kokiai plūdei ji priklauso. Pakeičiu plūdę per segtuką ir ir pasikeičiu svarelius. Viskas būtu ok bet žmogus tobulėti nori toliau ir pradėjo erzinti tiek suktukų sistemoje. Matau per laidas kaip kiti turi susidėję plūdes jau suviniotas ant spec laikiklių, jau gatavas sistemas su švinais. Klausimas, kaip jas sujungiat su pagrindiniu valu? Surišat, bet gausis mazgas ritėje ir jai žvejosiu itin lengva plūde tai maišys metimui. Meškerė Matchas gylis žvejybai 5-6m.
 #484997   pensininkas
 07 Bir 2013 11:39
cia dabar tokia mada uzejo su sapalais, tai kad neatsilikt nuo mados, pagalvojau parident kukuruza, su plude ...
kuria sistema geriau naudot? ar:
a) pagrindinis valas, plude, slankiojantis svarelis, suktukas, pavadelis su kabliu?
b) pagrindinis valas, plude, tada ale paternosteris, ant trumpesnio galio slyvute pagal pludes gramatura o ant ilgesnio - pavadukas su kabliu? :roll:
 #488783   Wytux
 20 Bir 2013 18:12
b) variante deciau ne slyvute, o sratuku grandinele- manau tox variantas maziau kabinetusi i lystu po akmenimis nei varinatas a)
 #488862   Raupsuotas
 21 Bir 2013 06:15
blight rašė:O man ta b) kažkaip nepasiteisino ir didelėj srovėj, sėkmingai aš Nemune gaudau su a) ;-)
Aš irgi už šį variantą kalbant apie srovę :gutgut Girlianda srovėje man nepriimtina :/nek Tai jau balų sistema :ks> :/braj;
 #488886   macka
 21 Bir 2013 08:59
Raupsuotas rašė:
blight rašė:O man ta b) kažkaip nepasiteisino ir didelėj srovėj, sėkmingai aš Nemune gaudau su a) ;-)
Aš irgi už šį variantą kalbant apie srovę :gutgut Girlianda srovėje man nepriimtina :/nek Tai jau balų sistema :ks> :/braj;
Dažniausiai naudoju švinukų grandinėlę tiek srovėje tiek stovinčiame vandenyje. Tokiu atveju galima pareguliuoti masalo grimzdimą.
 #488980   Raupsuotas
 21 Bir 2013 12:02
Būtų įdomu pamatyti veikiančią girlendą Neryje ar Skirvytėje ir išgirsti jos privalumus bei pranašumus prieš sukoncentruotą svorį :ks> Jei kalbėti apie lėtą tėkmę kaip pavyzdžiui Nevėžyje dar suprantu, bet srovėje - atsiprašau :shock: Jau nekalbant apie štekerinius kotus :/braj;
 #490909   faunderis
 01 Lie 2013 20:20
Radau pas save iš kažkur slankiojančią plūdę 3+2g, bet nesu niekados žvejojęs su slankiojančia. Gal žinote kur rasti kokios nors informacijos, kaip surišti slankiojančią plūdę? Būtų gerai foto.
 #490914   Wytux
 01 Lie 2013 20:35
faunderis rašė:Radau pas save iš kažkur slankiojančią plūdę 3+2g, bet nesu niekados žvejojęs su slankiojančia. Gal žinote kur rasti kokios nors informacijos, kaip surišti slankiojančią plūdę? Būtų gerai foto.
cai grazus paveiksliukas

http://www.google.lt/search?q=waggler+i ... B737%3B477
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė