Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai

 #65058   Skersnukis
 16 Lie 2008 14:28
Butu tikrai idomu, dar jeigu palyginti keliu skirtingu firmu valus :)

 #65064   Skersnukis
 16 Lie 2008 15:02
Tai o kaip manot ar skaidriam giliam ezere 0.18mm storio pagrindinis valas karsiams ne per storas?
Kokius valus (pagrindiniam ir pavadeliui) jus naudojat gaudant karsius ir koks telkinio tipas?

 #65456   Raupsuotas
 21 Lie 2008 14:05
Skersnukis rašė:Tai o kaip manot ar skaidriam giliam ezere 0.18mm storio pagrindinis valas karsiams ne per storas?
Kokius valus (pagrindiniam ir pavadeliui) jus naudojat gaudant karsius ir koks telkinio tipas?
Nieko nenoriu paciam ipirsti, o tik parasysiu kokiu valu zvejoju as.Pagrindinis iki 0.14mm., o pavadelis 0.08mm. arba 0.10mm.Karsius traukiu iki 2kg. be problemu.Kalbu apie ezerus, bet ne upes.

 #65477   Skersnukis
 21 Lie 2008 17:02
Paskutini karta gaudziau 0.14mm pagrindiniu valu, tai islaikyti islaiko bet dazniau painiojasi ir pernelyg tamprus mano manymu gaudant 6m gylyje ir metant 20m slankiojancia plude. O dar buvo vejukas neblogas ir sroves, tai galutinai prakeikiau toki stori siam atvejui :)

Dabar pabandysiu 0.18mm ir paziuresiu koks skirtumas. Anksciau visada naudodavau 0.16 bet prisiskaites sugalvojau nusisploninti - dabar ivertinau tai praktiskai ir supratau kad visai nepraktiskai :) grisiu prie dar storesnio :)
Siaip plude zvejoju retai, nes pagrinde spiningauju.

 #65544   Raupsuotas
 22 Lie 2008 18:11
Na matosi spiningautojo mintys :lol: Cia as geraja prasme, o siaip kodel vargsti su slankiojanciom pludem :?: Juk jos tokios nejautrios.Ar nesmagiau butu paimti kokiu 7 metru bolonini lengva kota :?: Ir dar rasai, kad plonas valas todel painiojasi.Paciam reiktu atsirinkti vala kietesni, minkstesni naudoti, o stori susipainiojimui neturi absoliuciai jokios itakos.Geras kotas, rimtas valas, sauni rite + patirtis ir................
jokiu problemu :) Svarbui butu noro, sveiko uzsispyrimo ir geras patyres draugas salia, o visa kita su laiku.

 #65614   Skersnukis
 23 Lie 2008 10:15
Kad slankiojancios pludes ne tokios jautrios palyginus su neslankiojanciomis tai tiesa, bet vargstu su slankiojanciomis todel kad beveik visada gaudau is valties ir dazniausiai ne vienas tad 7m ilgio kotas siuo atveju niekaip netinka juo labiau kad 6m gylis tai maziausias kuriam gaudau buna ir 8 ir iki 10m :)

O kad valo storis neturi itakos painiojimuisi tai nesutinku - kuo plonesnis valas tuo lengiau ji plaiksto vejas, nesa sroves tuo lengviau jis susimeta i kilpas. Pagrindinis momentas metant: - tuomet viskas atsipalaiduoja ir gaudant prie veja labai labai aiskiai supranti kad nuo valo storio daug kas priklauso :lol:

Cia elementari fizika - kuo storesnis valas tuo jis stangresnis: - paemus su dviem pirstais plonesni vala matosi kaip is karto uz pirstu nuliksta zemyn o storesnis dar atkarpele laikosi tiesiai (nu ir isvarciau cia tik nezinau ar kas nors supras :grin: )
Kitaip sakant storesnis (stangresnis) valas ne taip lengvai susimeta i kilpas.

Tai va tokios spiningautojo mintys apie pludine :-D

 #65679   Raupsuotas
 23 Lie 2008 18:15
Idomia diskusija cia mudu uzsivedeme :gutgut Bandysiu vel kaz ka parasyti :)
As zvejoju taip pat is valties ir ne tik 7m. botu, bet ir 9m. pasiimu kada reikia.Zvejojame visada dviese ir kaip nekeista vienas kitam netrukdom nors valtele tik 3 metru :oops: Telpa skiaure, jaukai, masalai, dezute su priedais, maistas, gerimai(nealkoholiniai) ir visa kt.
Na, o del valo plonumo tai man ant 9-kes jau reiktu kokio 0.25mm. pagal tave ane :?: :lol: Tikrai klysti nes jei darai pilna metima ant istiesto ar itemto valo niekas nesipina.Ir dar pridursiu, kad naudoju vos pludele 1-2g. svorio.Taip kad tamsta kaz ka maisai arba as kaz ko nesupratau :)

 #68379   Pelekas
 16 Rgp 2008 12:54
As tai dabar perku tik LINEA EFFE beveik burbulo formos pludes, 6 gr. su storu galu ir salotines spalvos, beje salotine geriau matosi negu raudona. Arba megstu Expert firmos apversto laso 5 gr pludes, labai patvarios ir jautrios, su storu galu, nepagaileta lako, tarnauja ilgai ;-var-var. . Sistemele sroveje darau taip: jei 6 gr. plude, tai dedu slankiojanti svareli 5 gr. iki suktuko. Nuo suktuko risu 0,16 pavadeli 25 cm., nezinau kodel, bet kai uzrisu 25 cm, tai geriau jama :lol: , koki 10 cm zemiau pludes prisegu svino srateli 0,6 gramu. Taigi, neperdedu svorio, nes dar reikia palikti rezervo masalui, ir siaip, geriau kai biski nedadedi, nes kai kliuva ant zoles, tai nesupranti a kimba zuvis, ar zole :-D

 #68576   Raupsuotas
 18 Rgp 2008 20:27
As tai dabar perku tik LINEA EFFE beveik burbulo formos pludes, 6 gr. su storu galu ir salotines spalvos, beje salotine geriau matosi negu raudona.

Esi ir teisus ir neteisus taip rasydamas.Vienu atveju geriau matosi raudona kitu geltona.Nepyk, bet nepatingek pasiskaityti literatura.

 #69187   Pelekas
 23 Rgp 2008 21:57
Geltonos dar neturejau :-D bet aisku, jei daug zoliu tai geriau raudona, bet temstant bent jau man geriau matosi salotine, raudona maziau, dar geriau su fosforo galu, nu bet man tai jau per daug... :lol:

 #69199   Raupsuotas
 24 Rgp 2008 08:23
Atsiprasau, man dar toks klausimas iskilo.Kiek paciam metu nes rasai, kad dar ne visu spalvu virsunemis turi pludes.Aciu is anksto uz atsakyma.
Nenoriu pasirodyti nekuklus ar isisokelis, bet mano asortimente gal 50-100 ivairiausiu pludziu.

 #69243   Pelekas
 24 Rgp 2008 21:25
:shock: Man 26, bet dar pludemis neprekiauju :-D
Turiu apie 15 pludziu ivairioms situacijoms ir kol kas uztenka :cool:

 #69265   Raupsuotas
 25 Rgp 2008 08:20
alkanas rašė:
LABAI ALKANAS rašė:Atsiprasau, man dar toks klausimas iskilo.Kiek paciam metu nes rasai, kad dar ne visu spalvu virsunemis turi pludes.Aciu is anksto uz atsakyma.
Nenoriu pasirodyti nekuklus ar isisokelis, bet mano asortimente gal 50-100 ivairiausiu pludziu.
o as neatsiprasau, nes prie ko cia zmogaus metai, kas kuo nori tuo zvejoja, ir tai kad tu turi 50 ar 100 pludziu nepasako, kad turi ir smegenu
Pelekas raso:
Geltonos dar neturejau bet aisku, jei daug zoliu tai geriau raudona, bet temstant bent jau man geriau matosi salotine, raudona maziau, dar geriau su fosforo galu, nu bet man tai jau per daug...
Dar raso ant ko auksles gaudo ir kad graibstas netinka.

Alkanas isiterpiai i musu dialoga (kas istatymo nedraudziama) tad gal ne viska ikirtai.Jei zmogus taip raso(zirniais gaudo auksles) persasi isvada, kad arba piauna gryba arba juokauja.Antru atveju viskas butu suprantama.O del pludziu taip su tavim sutinku.Ne ju kiekyje esme.Ir dar.Mes su Peleku diskutavome ne bet koki buda, o apie pludine auksliu zvejyba.Siulau kita karta musu diskusija Alkanui perskaityti nuo pradzio iki galo :grin:
P.S.Temstant su fosforiniais pludziu antgaliais as auksliu nezvejoju.Man ju uztenka dienos metu :-D

 #69445   minduletorius
 26 Rgp 2008 15:44
alkanas rašė:
LABAI ALKANAS rašė:Atsiprasau, man dar toks klausimas iskilo.Kiek paciam metu nes rasai, kad dar ne visu spalvu virsunemis turi pludes.Aciu is anksto uz atsakyma.
Nenoriu pasirodyti nekuklus ar isisokelis, bet mano asortimente gal 50-100 ivairiausiu pludziu.
o as neatsiprasau, nes prie ko cia zmogaus metai, kas kuo nori tuo zvejoja, ir tai kad tu turi 50 ar 100 pludziu nepasako, kad turi ir smegenu
as turiu keturias pludes, o naudoju tik dvi, ir man uztenka visoms situacijoms :cool:

 #81002   gelmės
 10 Lap 2008 16:05
Dėl svarelio - slyvutės.
Slyvutė,iš galų , nėra vienoda. Man iškilo toks klausimuks ?Kaip teisingai reikia uždėti ją? Ar smailesnis galas į kabliuką, ar atvirkščiai? O gal tai neturi reikšmės, ar reikšmė proklauso nuo tam tikrų salygų. Klausiu todėl, kad lyg ir mačiau per paskutinę laidą "Vienam gale kablys" tik gaudant dugnine, jog slyvutė buvo užkabinta bukuoju galu į kabliuką. Qš kabinu arvirkščiai.

 #81016   trukeris
 10 Lap 2008 18:29
gelmes rašė:Dėl svarelio - slyvutės.
Slyvutė,iš galų , nėra vienoda. Man iškilo toks klausimuks ?Kaip teisingai reikia uždėti ją? Ar smailesnis galas į kabliuką, ar atvirkščiai? O gal tai neturi reikšmės, ar reikšmė proklauso nuo tam tikrų salygų. Klausiu todėl, kad lyg ir mačiau per paskutinę laidą "Vienam gale kablys" tik gaudant dugnine, jog slyvutė buvo užkabinta bukuoju galu į kabliuką. Qš kabinu a
rvirkščiai.
ta ir as pastebejau,ir man tas klausimas pakilo.Butu neblogai jei senelis atsakytu, jis navernika tikrai žino.

 #81025   Raupsuotas
 10 Lap 2008 19:34
gelmes rašė:Dėl svarelio - slyvutės.
Slyvutė,iš galų , nėra vienoda. Man iškilo toks klausimuks ?Kaip teisingai reikia uždėti ją? Ar smailesnis galas į kabliuką, ar atvirkščiai? O gal tai neturi reikšmės, ar reikšmė proklauso nuo tam tikrų salygų. Klausiu todėl, kad lyg ir mačiau per paskutinę laidą "Vienam gale kablys" tik gaudant dugnine, jog slyvutė buvo užkabinta bukuoju galu į kabliuką. Qš kabinu arvirkščiai.
Kriauses formos slyvutes neriasi ant valo smailu galu i virsu, o buku zemyn i kabliuko puse :cool:

 #81028   strepetys
 10 Lap 2008 20:34
gelmes rašė:Dėl svarelio - slyvutės.
Slyvutė,iš galų , nėra vienoda. Man iškilo toks klausimuks ?Kaip teisingai reikia uždėti ją? Ar smailesnis galas į kabliuką, ar atvirkščiai? O gal tai neturi reikšmės, ar reikšmė proklauso nuo tam tikrų salygų. Klausiu todėl, kad lyg ir mačiau per paskutinę laidą "Vienam gale kablys" tik gaudant dugnine, jog slyvutė buvo užkabinta bukuoju galu į kabliuką. Qš kabinu arvirkščiai.
Nu, Gintarai, nepažinočiau tavęs - sakyčiau jaunuolis klausinėja... Bet galima suprast - tu juk daugiau spiningauji... :-D ::hai-bai :!erzina:!

 #81082   gelmės
 11 Lap 2008 07:17
Jo, daugiau spiną laidau. ;-)
Bet atsakymo apie slyvutę tai neišgirdau. :oops: Kodėl bukas galas į kabliuko pusę?
Ar, kad srovė neneštų?
Ar, kad ant dugno geriau laikytusi?
Ar, kad metant į vandenį triukšmas didesnis? :-D Juk bukas galas skleis disesnį garsą. Čia tai tikrai faktas.
Ar, kad plūdę geriau valdytų ?
Ar, kad....

 #81151   strepetys
 11 Lap 2008 14:26
Bent vienas iš veiksnių, dėl ko slyvutė bukuoju galu žemyn žiūri, tai kad susinarpliojimo galimybė užmetant mažesnė - svorio centras apačioj, prilaikant srovėje nesitabaluos... Visa tai yra fizika - turbūt žinai kas tai per daiktas? :lol: :!erzina:! O dar galima prigalvot ir daugiau, galima begalvojant ir į lankas nubrist...

 #81156   gelmės
 11 Lap 2008 14:55
Ačiū. Dėl svorio centro nepagalvojau.

 #107353   Jonvabalis
 30 Kov 2009 11:45
Iskilo klausimas del florokarboninio valo, ar kas naudojat pludinei pavadeliams ir ar yra prekyboje plono su pakankamu islaikymu.

 #107422   Raupsuotas
 30 Kov 2009 17:43
Jonvabalis rašė:Iskilo klausimas del florokarboninio valo, ar kas naudojat pludinei pavadeliams ir ar yra prekyboje plono su pakankamu islaikymu.
Taip yra.Tik ka is "SALMO" grizau.Padejau draugui apsipirkti.O tavo pageidaujamu valu yraPaveikslėlis

 #107448   Jonvabalis
 30 Kov 2009 19:19
Dekui, o pats ar naudoji ir kokio storio?

 #107513   Raupsuotas
 30 Kov 2009 21:02
Jonvabalis rašė:Dekui, o pats ar naudoji ir kokio storio?
Stovinciam vandenyje pagrindinis valas0.14mm plius pavadelis 0.10mm arba 0.08mm, ziurint ka zvejoju.Sroveje (Skirvyteje) pagrindas 0.14mm plius pavadelis 0.12mm nes kriaukles labai vala piauna, kitur dar sroveje galima pavadeliui naudoti 0.10mm.Kalbu apie zvejyba teleskopiniu kotu 7-9 metru.Jei gaudau matchu tai manau viska reiktu uzkelti atitinkamai dviem simtosiomis.Tai tiekPaveikslėlis

 #107518   Jonvabalis
 30 Kov 2009 21:25
Nesupratau tik vieno, ar pats isilginiam valui florokarbona naudoji ar tik pavadeliams?

 #107543   kamstis
 31 Kov 2009 06:56
As si vala naudoju tik pavadeliams,ziemineje zukleje,kaip pagrindini,nes siuo atveju pavadeliu nerisu.

 #107545   Raupsuotas
 31 Kov 2009 06:59
Jonvabalis rašė:Nesupratau tik vieno, ar pats isilginiam valui florokarbona naudoji ar tik pavadeliams?
Minti pagavai is karto-saunuolis ::liux Kadangi sis valas nera pigus tai sios firmos vala as naudoju tik pavadeliam.Pagrindui naudoju pigesni ir stengiuosi, kad jis neturetu atminties.Tas ypac aktualu zvejojant su ritePaveikslėlis

 #107561   gelmės
 31 Kov 2009 07:44
Nors jau užsivedė kalba apie valus, pavadėlius, tai man neišmanėliui tokis klausimas pasistojo. ;-)
Kodėl kalbate, kad pagrindinis valas ir pavadėlis turi būti skirtingų firmų. . Aš čia ne apie diametrus. Aš visad stengdavausi naudoti tos pačios firmos valą kaip pagrindinį, ir tos pačios firmos valą, kaip pavadėlį.

 #107711   Raupsuotas
 31 Kov 2009 16:41
gelmes rašė:Nors jau užsivedė kalba apie valus, pavadėlius, tai man neišmanėliui tokis klausimas pasistojo. ;-)
Kodėl kalbate, kad pagrindinis valas ir pavadėlis turi būti skirtingų firmų. . Aš čia ne apie diametrus. Aš visad stengdavausi naudoti tos pačios firmos valą kaip pagrindinį, ir tos pačios firmos valą, kaip pavadėlį.
Esme visa kainoje.Brangu vala zmones naudoja pavadeliams, o kiek pigesni pagrindiniai sistemeliaiPaveikslėlis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė