Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai

 #107728   blight
 31 Kov 2009 17:45
Salmo FC naudoju pavadukam jau virsh metu, bet tik skaidriam vandeny (nemune pvz pavasari ir velyva rudeni). Shiaip valas tikrai nieko, bet turi ir minusiuku, pagrindinis - gan neatsparus mechaniniam pazeidimam, jei konkreciau - tai ji gan greit nubruzina/nupjauna kriaukles. Na bet per kaledas Salmolitoj buvo super proga, -50% visiem valam, tai neatsilaikiau ir pasiemiau visu ten buvusiu storiu (nors storuju gal net ir nelabai reikes, bet kaip praleisi tokia proga, juolab FC valai nesensta) ../;nzv
Paveikslėlis

 #107787   gintars
 31 Kov 2009 20:44
iskilo toks klausimas man pasiemiau sendien irgi florokarboninio valo pavadeliam vision 5x atrodo vadinas :) tik vat iskilo toks klausimas pardavejas minejo kad reikia ji specialu mazgu kazkokiu risti kaip ten yra is tikruju, gal kas zinot?

 #107861   Raupsuotas
 01 Bal 2009 07:44
gintarux rašė:iskilo toks klausimas man pasiemiau sendien irgi florokarboninio valo pavadeliam vision 5x atrodo vadinas :) tik vat iskilo toks klausimas pardavejas minejo kad reikia ji specialu mazgu kazkokiu risti kaip ten yra is tikruju, gal kas zinot?
Risk kaip visada ir nesuk sau velykiniuPaveikslėlis

 #130265   OMar
 18 Lie 2009 06:15
Saugirdas rašė:Čia rimtas daiktas ar tik prastumimui???? http://www.zuklys.lt/katalogas/index.php?productID=1560
:roll:
Jo cia labai rimtas daiktas...akiu dumimui..
Tau neatrodo keistai, kai PVZ sufix valas kelis kart brangesnis, bet 0,16mm laiko 2,2kg.???
Gal sitas kristalas ne 0,16mm kaip teigia gamintojas, o kokia 0,20mm. Pamatuok.. :-D :-D

 #132117   Saugirdas
 31 Lie 2009 23:46
Sveiki.
Paskutiniu laiku kažkaip iškilo daug klausimų apie kabliukus. Jų dydžius firmas, spalvas, tipus.
Pats dabar naudoju Kensaki 10dydžio raudonus ilgu koteliu Japoniškus kabliukus. Nuostabūs karšių, ir stambių raudžių žvejyboje. Bet šiandien pakalbėjąs su vienu kolega, nustebau jo kritika spalvotiems kabliukams. Sako kad velnias ne spalva. Na man tai kažkai spalvoti geriau, susitpatina su slieku, na ir "sumuštiniui" patogiau. Jis man pasiūlė naudot firmos Cobra kabliukus. Sakė kad patys pasikerta. Na man tai nuskambėjo labai keistai. Na kad dugninei sistemėlės pačios pasikertančios yra teko skaityt. Bet kad plūdinei kabliukai...
Tad gal galit patikslint kaip ten yra su tais kabliukais? Ar tikrai toks imanomas dalykas? Ir gal yra naudojusių Cobra firmos kabliukų? Kokie atsiliepimai? Ar jie ilgai išlieka aštrūs? Ir ar yra skirtumas kokia kabliukų spalva?
Iš anksto dekoju už išsamius atsakymus.

 #135086   Zuklys
 20 Rgp 2009 16:26
OMar, zinove didysis, o zinai, kad mikado raso tiesiogini laikyma, o sufix'as raso laikyma per mazga? :) kalbi tai, ko nezinai.

 #135092   Raupsuotas
 20 Rgp 2009 17:14
Saugirdas rašė:Sveiki.
Paskutiniu laiku kažkaip iškilo daug klausimų apie kabliukus. Jų dydžius firmas, spalvas, tipus.
Pats dabar naudoju Kensaki 10dydžio raudonus ilgu koteliu Japoniškus kabliukus. Nuostabūs karšių, ir stambių raudžių žvejyboje. Bet šiandien pakalbėjąs su vienu kolega, nustebau jo kritika spalvotiems kabliukams. Sako kad velnias ne spalva. Na man tai kažkai spalvoti geriau, susitpatina su slieku, na ir "sumuštiniui" patogiau. Jis man pasiūlė naudot firmos Cobra kabliukus. Sakė kad patys pasikerta. Na man tai nuskambėjo labai keistai. Na kad dugninei sistemėlės pačios pasikertančios yra teko skaityt. Bet kad plūdinei kabliukai...
Tad gal galit patikslint kaip ten yra su tais kabliukais? Ar tikrai toks imanomas dalykas? Ir gal yra naudojusių Cobra firmos kabliukų? Kokie atsiliepimai? Ar jie ilgai išlieka aštrūs? Ir ar yra skirtumas kokia kabliukų spalva?
Iš anksto dekoju už išsamius atsakymus.

Atsakymas trumpas ir aiskus.Jei kabliukas atliktu zvejo darba (pakirtima) ka tada veiktu zvejas :-D :-D :-D Neklausyk dedziu pasaku, o stenkis patys viska isbandytiPaveikslėlis

 #135313   Saugirdas
 21 Rgp 2009 17:20
O patys (sportininkai) kokiai kabliukais gaudot?

 #135324   Dziedas
 21 Rgp 2009 18:10
Aš asmeniškai daugiausia 15-16,rečiau 18 ir14 .Bet buna ir taip nr.skirtingi,o didis vienodas. Tiesa,aš tik prijaučiantis sportininkam :)

 #135327   OLIWERIS
 21 Rgp 2009 18:48
gamakatsu 12-14

 #135540   Raupsuotas
 24 Rgp 2009 06:28
OLIWERIS rašė:gamakatsu 12-14
Jumoristas, Saugirdai, nepriimk tik uz teisybe :-D Paveikslėlis

 #135541   Raupsuotas
 24 Rgp 2009 06:42
Saugirdas rašė:O patys (sportininkai) kokiai kabliukais gaudot?
Sportininkai naudoja bent 10 rusiu kabliuku.Tai priklauso nuo ka, kur ir ant ko.Didziausias kabliukas buna 16 numerio.Na galiu pamineti keleta firmu ir seriju jei domina.Tai prancuzu VMC.Gamakatsu serijas dvi N-1110 ir N-1050.Ovnerio kartais uzrisu.Sensas firma.Ir, aisku, mano megstamiausi tai italu Milo
Paveikslėlis
Itin retai, bet naudoju dar Mustad kabliukus.Zodziu, kiekvienas sportininkas atsirenka (per eile metu) ko jam reikia.Veliau iesko tik kanalu, kad kas atveztu, kitus perka cia-LietuvojePaveikslėlis

 #135570   Agis
 24 Rgp 2009 08:58
Labai alkanas, domintu tavo nuomone apie gamakatsinius 1810.Manau tikrai esi susidures su sitais.

 #135610   Raupsuotas
 24 Rgp 2009 12:33
Agis rašė:Labai alkanas, domintu tavo nuomone apie gamakatsinius 1810.Manau tikrai esi susidures su sitais.
Jei nesunku įmesk nuotrauką tų kabliukų.Bandysim pasiaiškinti jų minusus ir privalumusPaveikslėlis
 #159003   Wytux
 12 Gru 2009 14:13
Perskaiciau, kad naudojas suktukus pavadeliu jungimui prie pagrindinio valo. kokia ju paskirtis? tik kad masalas nesusuktu pavadelio/pagrindinio valo ar dar kokiu privalumu suktukas turi? kaip del suktuko svorio- ar neytakoja visos sitemeles?juos sveriat ar kaip ?
 #159012   Raupsuotas
 12 Gru 2009 15:57
Wytux rašė:Perskaiciau, kad naudojas suktukus pavadeliu jungimui prie pagrindinio valo. kokia ju paskirtis? tik kad masalas nesusuktu pavadelio/pagrindinio valo ar dar kokiu privalumu suktukas turi? kaip del suktuko svorio- ar neytakoja visos sitemeles?juos sveriat ar kaip ?
Nezinau kaip kas, bet as suktukus naudoju kada gaudau sunkiomis pludemis (8 - 20g) ir tokioje sroveje kaip Skirvytes ar Nemuno upese.Man suktukas atlieka jungiamaji vaidmeni tarp pagrindinio valo ir pavadelio.Siaip, is principo, sportineje zukleje, suktuko nenaudoju.Kas liecia jo svori tai balansuodamas plude atsizvelgiu ne tik i jo svori,(tiksliau suktuko numeracija) bet ir i tai ant kokio masalo zvejosiu.Tarkim zvejojant lengva pludele ir jautriai subalansavus, uzkabintas kukuruzas ja skandins.Todel ruosiant sistemeles atsizvelgti reikia i daugeli faktoriu.Na, o sverti jo tikrai nereikia.Savo mintis isdesciau turedamas mintyje zvejyba pludine meskere Paveikslėlis
 #159027   Wytux
 12 Gru 2009 17:37
Labai Alkanas dekui uz atsakyma. O jei zvejoji mazesnio svorio pludemis ( iki 8 gr) tai suktuko nenaudoji,o pargindini vala ir pavadoka vistiek kazkaip sujungi (turbut kilpa i kilpa)- ka duoda tas suktukas tavo atveju naudotjant sunkias pludes ( be to kad atlieka jungiamaji vaidmeni)?
 #159030   Raupsuotas
 12 Gru 2009 18:01
Na jei trumpai tai pagrinde suktukas issaugoja man visa sistemele kada kabliukas pagauna gera kliuvini, o jei nepagauna tada dar atlieka palengvinamaji darba keiciant viena pavadeli i kita :koliorava Sportineje zukleje zvejojant lengvom sistemelem ir fiksuotu uzmetimo nuotoliu, sportininkas pirma perskaito dugna, o veliau rades minimalia be rimtu kliuviniu vieta joje zvejoja.Siuo atveju suktukas tik papildomas kliuvinys povandeninem zolytem, nesvarumam ir pn. Kuo maziau "pribambasu" po vandeniu tuo geresnis rezultatas ;-var-var. Paveikslėlis
 #168242   ansanas
 25 Sau 2010 23:40
Padarysiu reklama :D jei kas pirksit vala pabandykit Mikado fishfainder (kazkuria raide ne tai parasiau bet ne esme) kiek bandziau valu tai sitas pats tvirciausias visai nebijo nei mazgu nieko,visoki salmo robinson ir pan gali po lapais sleptis su savo dvigubai brangesniais niekam tikusiais valais vienas minusas kad sitas valas tik nuo 0.14mm prasideda.jei pirksit tai butent fishfainder geras,bandziau kitoki Mikado berods Royal tai buvo irgi niekam tikes. zodziu garantuoju,kad tvirtesnio mono valo nerasit,o jei rasit ir man parasykit nors tikrai nerasit :D
 #168257   Raupsuotas
 26 Sau 2010 07:40
Jei ismatavus jo stori nebus uzstorintas tada reiktu placiau gilintis.Is principo tai valo stiprumas dar labai pareina ir nuo to kiek jis dulka lentynose.Esu nusipirkes eilini, bet sviezia valiuka tai stebejausi jo stiprumu.Kalbu apie valus iki 0.10mmm storio Paveikslėlis
 #168346   Antas
 26 Sau 2010 13:27
raupsuotas, o kai kabini lervas ar slieka irgi suktuko nenaudoji (lengvos pludes iki 5 gr)? jei nenaudoji , paaiskink kaip tau nesusisuka valas, gi plude yra uztvirtinta. su wragler tipo pludemis viskas aisku, nes ten pati kilpele sukeliojasi.
 #168347   ansanas
 26 Sau 2010 13:43
Raupsuotas rašė:Jei ismatavus jo stori nebus uzstorintas tada reiktu placiau gilintis.Is principo tai valo stiprumas dar labai pareina ir nuo to kiek jis dulka lentynose.Esu nusipirkes eilini, bet sviezia valiuka tai stebejausi jo stiprumu.Kalbu apie valus iki 0.10mmm storio Paveikslėlis
is paziuros tai neturetu but sumeluotas storis lyginant is akies. Bent 2-3 kart buvo,kad su spiningu ikabines kruma ar saknis istraukiau nuluzusi segtuka,o valas nenutruko tik suplonejo,storesnio kaip 0.24 net ant lydekines pludines niekad nededu. Kazkada pirkau specialu vala spininguj atrodytu laiko padoriai,bet jei tik padarai mazga tai truksta kaip plaukas.. O yra buve,kad Norfoj akcija buvo pirkau kazkoki vala tai laike visai padoriai...buna ir taip.
 #168445   Raupsuotas
 26 Sau 2010 17:17
Antas rašė:raupsuotas, o kai kabini lervas ar slieka irgi suktuko nenaudoji (lengvos pludes iki 5 gr)? jei nenaudoji , paaiskink kaip tau nesusisuka valas, gi plude yra uztvirtinta. su wragler tipo pludemis viskas aisku, nes ten pati kilpele sukeliojasi.
Sportinėje žūklėje nenaudoju nes vadovaujuosi principu - kuo mažiau kliuvinių tuo geriau.Žvejodamas su matchiuku pavasari, rudenį upėse suktuką naudoju 18-20 numerio nes tenka toli mėtyti ir įkabinus gerą "kelmą" suveikia principas - geriau prarasti pavadėlį nei tampyti per jėgą valą.Pavadėliam naudoju florocarboninį, o ant ritės dedu valą neturintį atminties.Štai radau pavyzdį to valo.Įdedu foto....
Paveikslėlis Paprastas ir gana nebrangus (~15lt.).Beje, sliekais aš iš viso niekada nežvejoju.Net susimaščiau dabar :grin: Paveikslėlis
 #168448   Raupsuotas
 26 Sau 2010 17:21
ansanas, o to tavo minėto valo yra pirkti SALMO? Klausiu nes prie to pačio ir išmatuotumėm jo storį, kad įsitikinti ar ne užstorintas.Dėkui Paveikslėlis
 #168461   ansanas
 26 Sau 2010 17:38
Nesupratau klausimo ta prasme ar mano mineto valo yra pirkt "salmo" parduotuvej? Na jei taip supratau tai nezinau ar jo ten yra. Seip apie ta kur sakiau tai galima internete pasiskaityti, i google parasai Mikado kaina ir turetu ismesti kazka juoda pakuote fishfainder o prie progos parduotuvej galima nusipirkt pabandyt man atrodo apie 7lt kainuoja,kadangi ziema nezvejoju tai mintinai neprisimenu visko..jei nepatiks ar neatitiks mano pasakojimo galesit viesai melagiu apsaukt
 #168466   ansanas
 26 Sau 2010 17:43
Jei kam idomu kazkur zurnale skaiciau yra tokia kompanija kuri atsitiktinai pasirenka valus,gamintojus matuoja ju realu stori ir realu islaikyma,bei pateikia lentelese.jei bus kam idomu galesiu pabandyt ju internetini adresa cia parasyt.nors dalis ten testuojamu valu kogero net negirdeti bus.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė