Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai
 #356515   Stabas777
 30 Kov 2012 07:14
o del tu bolo pludziu kurios sakai virsta jei didesne srove, o jei didesnes gramaturos plude naudot ir tada ji virsta?
 #356552   Saugirdas
 30 Kov 2012 08:47
Plastiko, stiklo pluošto...
Apie kokios firmos būtent plūdes naudoji??? Cralluso gamina iš stiklo pluošto. Colmic pasitaiko ir metalinių kylių... Kitose firmose kaip Trabuco būna ir kitokių medžiagų. Nelabai gilinuos tuose reikaluose, nes perku plūdes pagal kitus kriterijus...
 #356947   blight
 31 Kov 2012 10:40
Stabas777 rašė:o del tu bolo pludziu kurios sakai virsta jei didesne srove, o jei didesnes gramaturos plude naudot ir tada ji virsta?
Teko bandyt šapalinėj Nemuno srovėj ir 7gr Bolo - nesusitvarkiau niekaip, jau net bandžiau ir persvert gerokai virš 30% :!fig! . Na bet matomai jin ne tam skirta, gi ant jų pakuotės užrašyta: upės greitis 6km/h (jei tik iš atminties gerai atsimenu :roll: ), "bolo" greitis - dvigubai lėtesnis t.y. 3km/h. Na o stipriai srovei yra "Torpedo" ir "Surf" modeliai ;-) Tai ir reikia naudoti pagal paskirtį ;-) . Aš irgi galvojau pritaikysiu, bet va ta 7gr Bolo dabar ir guli du metai nenaudojama :roll:
 #356962   Stabas777
 31 Kov 2012 12:14
nu matai tau tik viena guli o man visos trys jauciu uzsitarnavo poilsi, nors aisku dar reiks bandyt, bet is pirmo pabandymo tai nepatiko :)
 #356980   blight
 31 Kov 2012 14:37
Stabas777 rašė:tau tik viena guli
Bet ne visos :-D Dar turimą 3gr Bolo kartais įdarbinu tinkamom sąlygom ;-)
 #357162   Dziedas
 01 Bal 2012 08:00
vladas96 rašė:o gal kas zinot kur galima nusipirkti gut-mix pludziu (slankiojanciu). o tai niekur nerandu pirkt.
Lenkijoj. Čia Lietuva, čia visko būt negali. :grin:
 #357237   Mike
 01 Bal 2012 10:57
vladas96 rašė:o gal kas zinot kur galima nusipirkti gut-mix pludziu (slankiojanciu). o tai niekur nerandu pirkt.
Pas J.Jablonskį būdavo Kaune.
 #362794   Ramekas
 16 Bal 2012 17:40
blight rašė:
Stabas777 rašė:o del tu bolo pludziu kurios sakai virsta jei didesne srove, o jei didesnes gramaturos plude naudot ir tada ji virsta?
Teko bandyt šapalinėj Nemuno srovėj ir 7gr Bolo - nesusitvarkiau niekaip, jau net bandžiau ir persvert gerokai virš 30% :!fig! . Na bet matomai jin ne tam skirta, gi ant jų pakuotės užrašyta: upės greitis 6km/h (jei tik iš atminties gerai atsimenu :roll: ), "bolo" greitis - dvigubai lėtesnis t.y. 3km/h. Na o stipriai srovei yra "Torpedo" ir "Surf" modeliai ;-) Tai ir reikia naudoti pagal paskirtį ;-) . Aš irgi galvojau pritaikysiu, bet va ta 7gr Bolo dabar ir guli du metai nenaudojama :roll:
Matyt per mazos gramaturos plude dedi jei ji gulasi. As ties Druskininkais, kur didele srove, 4tus metus sekmingai zvejoju Cralusso Bolo 4-8-10g pludemis man viskas tvarkoj, Surfas kazkaip nelabai patiko nors reik dar manau treniruociu nes tik siemet ja pradejau naudoti, bet po Bolo, iprastu sroviniu pludziu net ranka nekyla man deti, nebent duobese, kur stovintis beveik vanduo, nes ten Bolo jau kaip ir nebereikalinga. Bet kaip sakiau esu labai patenkintas Bolo veiksmingumu, patiko man jos darbas srovej.
 #365980   RoBass
 23 Bal 2012 16:28
kur Klaipedoje galima nusipirkti cralusso pludziu?
 #368027   Vaidotas
 29 Bal 2012 13:02
Gera diena,

paaiškinkite geri dėdės, kaip su diskine plūde gaudyt :) na bandžiau šiandien su 3g disku upėj, bet per mažas tubūt, nes 3g pakabinus ir bandant prilaikyti, srovė pakelia svorį ir masalą, jis plasdėt pradeda ir tada aukšlės kala. Vargau vargau su svoriais, na ir turbūt 6 gramus užlepojus pavyko dugna rast, bet jau srovė skandina plūdę. Prilaikant tai plūdė iškyla ir antena matosi kaip ir ok (gyli padariau didesnį negu realus), norint žemiau masalą paleist kilsteli ir srovė paneša slyvą. Bet čia jau pusiau dugninė skaitosi? Gylis 2 - 2.5 metro. Meškerė sudurtinė 8m. Man didesnio disko reik?

Aišku ir su jauku prašoviau, tik su žemėm be molio padariau, tai išnešė ji gan greit, net aukšlės dingo :) ale vieną mamką pagavau, pasiteisino eksperimentai. Dar kaimynas su spiningu atėjo mane per dantį traukt pradėjo, ko lydekų ant skirtulių nedusinu, bet aš ne murzius.

Diskų yra tikrai yra pirkt Vilniuje Kote carluso ir laureoloj gutmix'o
 #368065   Mike
 29 Bal 2012 17:10
Visada prieš žūklę pirmiausia turi išsimatuoti gylį. Tai daroma taip: ant sistemėlės valo kilpelės, kuri yra jau po svareliais, su karabinu užkabini gerokai viršijantį plūdės keliamąją galią svarelį (sakykim gaudysi su 8 g. plūde, tai kabini kokia 20 g.). Tada nustumi visą sistemą į gaudymo vietą ir kilnodamas turi jausti kaip tas sunkusis svarelis atsimuša į dugną. Matai kurioje vietoje yra plūdė, ją nuslenki taip, kad atsimušimo vietoje būtų sulig vandens paviršiumi. Jokio didesnio gylio nereikia daryti. Tada nuimi tą sunkų svarelį (gylmatį) ir toje vietoje bandai prilaikyti plūdę vietoje. Jei plūdė verčiasi ar iškyla, reiškia per lengva. Idealus variantas, jei plūdės kylis laikosi 90 laipsnių kampu į vandens paviršių, Tada plūdė nei per lengva, nei per sunki. Šitas mano aprašytas variantas tinka, jei nori žvejoti "ant griežto prilaikymo". Dažnai srovėje taip žvejojant rezultatai geresni. Bet būna, ypač gaudant kuojas, kad jos nori plaukiančio masalo. Tada darai kitą sistemėlę (ant kito "topo" jei turi tokį) su lengvesne plūde. Ir bandai daryti pravedimą. Jei pravedimo metu (pagal tavo norimą plūdės plaukimo greitį) sugebi išlaikyti, kad plūdės kylis yra 90 laipsnių kampu į vandens paviršių, reiškiasi ir šita plūdė gerai pataikyta pagal esamas sąlygas. O šiaip tai kaip anglai sako " keep on practise" - nuolatos treniruokis, ir pats suprasi kaip ten kas su kuo valgoma.
 #400691   blight
 28 Rgp 2012 11:59
Nusipirkau plūdės balansuoklį, ale tai Stonfo:
Paveikslėlis
Kaip su juo elgtis viskas aišku, bet, kad jis man duoda paklaidą ~0,2gr. Paprasčiausia patikrint ant išbalansuotos plūdės, pvz 3gr užkabinus balansuoklį, ta plūdė nuneria iki pat antenos viršaus. O jei su aukšline plūde kur 0.4gr, tai ta neria iki dugno... Tai ką ten sureguliuosi su juo tokią plūdę su dviguba paklaida, jei uždėjus vos uždėjus pusę reikiamo svorio rodo kad OK? Čia matomai reikia kažkokiam "spešil" vandenyje matuoti... Kokį jį ten naudot tada? Prafiltruotą ar ką? Bandžiau prūdo vandeyje iš čiaupo :donknow' .
 #400794   Dziedas
 28 Rgp 2012 15:03
Atleiskit gerbiamasis, nupirkot žaisliuka... ''plot Rišant nauja sistemele aš švinuko uždedu kiek mažiau nei parašyta ant plūdes. Nuvažiavęs i žūkle užmetu ,ir jei reikia pakoreguoju. Ir viskas. ;-var-var. O žaidimas name su tokiu žaisliuku –tik laiko praradimas -vis tiek reiks prie balos pataisyt. PATIKRINTA GYVENIMO :ruko
 #400814   blight
 28 Rgp 2012 16:17
Dzedas rašė: O žaidimas name su tokiu žaisliuku –tik laiko praradimas -vis tiek reiks prie balos pataisyt. PATIKRINTA GYVENIMO :ruko
Tada nafig man tokio reik, galvojau palengvins man gyvenimą, o dabar... vežu atgal priduot ;-) :roll:
 #401876   macka
 31 Rgp 2012 11:08
blight rašė:
Dzedas rašė: O žaidimas name su tokiu žaisliuku –tik laiko praradimas -vis tiek reiks prie balos pataisyt. PATIKRINTA GYVENIMO :ruko
Tada nafig man tokio reik, galvojau palengvins man gyvenimą, o dabar... vežu atgal priduot ;-) :roll:
tikrai, kad nafik :D
plius turi kieme kudra, kur gali imerkt ta plude... ;;yel
 #447527   Mike
 09 Vas 2013 16:11
Pas Joną Jablonską kažkiek rasi.
 #477474   vincas
 14 Geg 2013 13:52
reikia patarimo! turiu 7m bota, zvejyba vyksta Nemune, daznai srove greita. Iki siol naudodavau paprastas pludes, bet uzmaciau cralusso bubble.http://www.zvejys.lt/market/plude-sensa ... 2-20g.html Ar verta butu bandyti su turima meskere, ar cia jau gaunasi dviracio isradinejimas? Klausiu, nes plude nera pigi, nesinori investicijos i niekur. Ta prasme, ar pasiteisintu tas prilaikymas sroveje ir kontroliavimas norimoje vietoje, jei kotas nera sportinis sudurtinis ir siekia tik 7m. Aciu uz patarimus!
 #477477   Mike
 14 Geg 2013 14:14
Cralusso Bubble plūdė yra skirta sudurtinei meškerei (štekeriui), netiks botui.
 #477492   Wytux
 14 Geg 2013 15:15
Is aprasymo "...Nors Cralusso Bubble plūdės pirmiausia buvo kuriamos naudoti su sudurtinėmis sportinėmis meškerėmis, tačiau jas puikiai galima naudoti ir su ilgesnėmis boloninėmis (teleskopinėmis) meškerėmis..." :roll:
 #477497   vincas
 14 Geg 2013 15:24
tai vat uz tai ir susibalamutinau .... viena yra ka raso ten arba filosofiniai mastymai, o kita, kai zmogus yra isbandes ir gali tiksliai pasakyti :)
 #477642   Mike
 15 Geg 2013 07:17
Aprašymai aprašymais, bet realybė kitokia. Pats esu gaudęs šita plūde. Ji kažkas tarp diskinės ir paprasto burbulo. Su ja tinka sudurtine meškere atlikti gana greitą pravedimą, o griežtam prilaikymui geriau tinka diskinė plūdė. Kadangi Cralusso Buble iš dalies suplota, tai atliekant prilaikymą, kai valas nuo meškerykočio į srovės kryptį eina kampu (gaudant botu ar bolonine meškere), ši plūdė tiesiog virs vandenyje ir prilaikymo nesigaus. Nu nebent kas nors gaudys 7 metrų botu 6 metrų gylyje, kai nuo konektoriaus iki plūdės iki metro valo ir nuleisdamas sistemėlę tiesiog žemyn. Tada taip, sutinku. Bet tokias sąlygas Lietuvoje gal nebent Nevėžyje galima rasti.
 #535163   Rapala
 08 Sau 2014 14:56
Labadiena,noreciau jusu paklausti kuo skiriasi cralusso torpedo tuning plude nuo cralusso surf gaudant stiprioje sroveje,ju pliusai ir minusai?Kuria geriau rinktis gaudant trumpu meskerykokciu merkio upeje ir mazdauk kokios gramaturos plude rinktis?Dabar dar,del vagleriu,tarkim jei nusipirkciau cralusso zero slider gaudymui ezere ir pirkciau didziausiai keliamosios galios plude tai yra 16 gramu (tokia sunkia renkuosi nes manau kad ji bus stabilesne esant stipriam soniniam vejui ir bangavimui) ,ar tokia plude bus pakankamai jautri kad parodytu atsargios zuvies kibima?P.s nepulkit smergti uz tokius klausimus,su pludine mazai bendraves esu :D
 #535184   Mike
 08 Sau 2014 15:45
Cralusso torpedo tuning yra skirta gaudyti sudurtine meškere, t.y. kai nuo meškerės galo iki plūdės max. 1 m valo. Visais kitais būdais gaudyti ji visiškai netinka. O va cralusso surf gaudant stiprioje sroveje match ar bolognese tipo meškerykočiais puikiai tiks.
Bus jautri ir 16 g. plūdė, jei tinkamai išsversi ir sistemą tinkamą naudosi.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė