Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai
 #584878   kitas
 18 Rgp 2014 08:33
Sveiki kolegos. Tęsdamas cralusso plūdžių temą, norIU paklaust ar paprastą plūdę (waglerį) sistemoje pritvirtintą slankiojančiai, pakeitus cralusso rocket plude jums nepradėjo ženkliai dažniau painiotis sistemos? Jei taip, tai kokių priemonių ėmėtės trūkumams šalinti.
...pagrindinį valą naudojų 0,16, surinkęs meškerę ant jo tvirtinu stopmazgį, karoliuką, plųdės segtuką ir suktuka su greito pavadėlių keitimo sistema, prie to suktuko jau tvirtinu 0,2 arba 0,24, pusės metro valo atkarpą ant kurio išdėstau svarelius. Svarelių išdėstimo sistema paprasta - du 0,2gr slankiojantys svareliai prie pavadėlio, kurie gulasi ant dugno ir viršuje svarelių grupė pagal poreikį. Žvejojant su lengvais wagleriais na tarkime 2+2 jokių problemų su painiojimusi nebuvo. Nebuvo jų ir žvejojant su cralusso pro maatch plūdelėmis, bet pakeitus jas į rocketą prasidėjo galima sakyt kaip ir košmaras. Bandžiau pusmetrio valo atkarpą pailginti iki metro ir pagrindinę svarelių grupę atitraukt nuo plūdės, susipainiojimų dažnumas sumažėjo, bet ne iki tiek, kad meškeriojimas šia plūde teiktų malonumą.
 #621212   Bildukas
 04 Bal 2015 13:03
As su plude nesusidures, bet is tokio atstumo kaip ta plude iziuret? Isvis imanoma tiek nusveist plude su valu ir kitkuom?
 #621225   RoBass
 04 Bal 2015 15:04
as is patirties pasakysiu, numetus +-40 metru as jau nebeiziuriu atsargaus kibimo, o apie 50 metru nesneku ( ne nebent pas taves super akys...:)), rocket pludes skrenda geriausiai, kiek girdejau ir pats isbandziau, nors as kraluso pludziu nemegstu (nes nepatinka plastmase.....), storis valo priklauso nuo zuvies dydzio, bet juk galima atsireguliuoti stabdi ir gaudyti su kuo plonesniais valais....as naudoju, karsiui, jei gaudau lyna 0.2 vala. pas manes jis labiausiai naudojamas, smulkmei 0.16, bet kiek vienas palei save ziuri valo stoti, nes zvejojant pludine, valo storis zuvies kibimui nieko neduoda, tik uzmetimo nuotoliui, gal kiek srovei (jei sroveje gaudai...), pavadelio storis mano nuomone svarbiausias ir aisku ilgis ( ziurint kaip kimba, kur gaudai, ka gaudai, kaip gaudai...).Svoris priklauso nuo pludes tipo, kokia plude zadi naudoti (juk ant ju yra parasytas svoris), kokia sistemele (greitai skestancia, letai, ar isvis guldyti ant dugno). nu cia daug niuansu......krc cia nieko sunkaus suprasti paciam, tik reikia logiskai pamastyti...
P.S tokiems kaip 50m atstumams yra feederiai...
 #621229   Dziedas
 04 Bal 2015 15:23
Jooo. Plūdžių metimas virš 30m. manau jau atskira sporto šaka. :grin: Įmanomą užmesti ir toliau...ir net žuvęs pagauti...bet kur tokios sąlygos. ? Manau pakanka iki 20m. ir plūdes iki 6-8gr. Retai žvejoju su matchu....geresnius rezultatus padariau su4-6m. botu. O matchas tik labai mandriems aukšlėms Varėnos juroje ,kurie prie kranto nepasirodo... '''bum :grin:
 #621239   Raupsuotas
 04 Bal 2015 16:55
Nei su viena :/nek Esu praktikojęs i šbandęs ir pasiekti tokio atstumo nepavyko :oops: Na nebent pats koks Dzeuso sūnus būtum :) :/braj;
 #621270   Daxidas
 04 Bal 2015 21:07
Kai pasiziurai nuo kranto tai netaip ir toli,bet maps.lt liniuone net 50m parode....
Raupsuotas,o tai kuria tada toliausiai pavyktu uzmesti?
 #621316   Raupsuotas
 05 Bal 2015 13:04
Kadangi esu daręs tokį eksperimentą tai atsakau, kad norint toli num esti reikia keletos faktorių:
plūdės formos, svorio. meškerės ilgio (aš mėčiau su 6.5m matchu)na, ir raumenukų, neskaitant, kad pavėjui pučiantis vėjas irgi keletą metrų pridėtų. Klausimas pačiam - kam taip plėšyti bambagyslę ir varginti akis jei yra valtis? Ir dar , kaip supratau, vienreikšmiai, tai kalba eina apie stovintį vandenį :ks> Kur ir ką tu čia bandysi žvejoti :/braj;
 #621352   kitas
 05 Bal 2015 20:25
kalbant apie meškeriojimą 40-45 m atstumu su plude ir dar iš cralusso serijos visai imanoma, pludė nesunkiai visai matosi net esant bangavimui jei naudosit tą antenėlę vamzdelio tipo...metasi gerai ir aštuonių gramų, nors realus jos svoris 10 ar 11 gr... bet numetus tokį atstumą pasidaro problema su valo skandinimu, kol jį paskandinį pludę gerokai tenka atgal persitemt. Eksperimento metu, valo storis didelės įtakos dėl greitesnio skandinimo neturėjo, gal kiek geriau skendo fideriui skirtas valas....Manau, kad šią problemą padėtu išspręsti tik sunkesnė plūdė...bet praeitą sezoną nebespėjau to reikalo išbvandyt.
Atsakydamas į klausimą kurią iš cralusso rocket plūdžiū būtų galima numest 40 metrų atsakau, kad praktiškai visas, bet aš raketų atsisakiau nesugebėjęs jų panaudoti kaip slankojantį waglerį...db mano arsenale jas pakeitė cralusso ufo pludės...
Kodėl reikia tokiu atstumu meškerioti, buna kad įdienojųs žuvys atsitraukia nuo kranto ir vidudieni kimba butent ne 20m atstumu nuo kranto, o 40m.
 #621368   Raupsuotas
 06 Bal 2015 04:48
Turiu ir aš keletą cralusso ufo plūdžių.Teko per varžybas naudoti, o šiaip tai slankiojanti plūdė man nepriimtina nes yra mažiau jautresnė už fiksuotą plūdę. Tačiau tai jau iš kitos operos ir pokalbis kita tema ::hai-bai
 #622578   blight
 14 Bal 2015 11:47
kitas rašė:bet aš raketų atsisakiau nesugebėjęs jų panaudoti kaip slankojantį waglerį
Ta prasme... :roll: O kodėl nesugebėjai panaudot? :roll:
 #622584   kitas
 14 Bal 2015 12:09
cralusso rocket plūdžių nesugebėjau panaudot kaip slankiojančių plūdžių tolimiems, 20 ir daugiau metrų metimams...pakankamai dažnai painiojosi tiesa storesnio valo kaip 0, 18 nebandžiau (tuputi aukščiau yra mano postas ta tema), bet jas sekmingai pakeitė UFO.
 #622765   blight
 15 Bal 2015 21:54
kitas rašė:cralusso rocket plūdžių nesugebėjau panaudot kaip slankiojančių plūdžių tolimiems, 20 ir daugiau metrų metimams...pakankamai dažnai painiojosi
Neįsivaizduoju, kažką netaip darei :roll: Nes man tai jin visiškai nesipainioja...
 #622786   kitas
 16 Bal 2015 08:55
pradžioj aplamai nieko nedariau, tik pakeitus plūdę pradėjo painiotis. Tiesa naudojau 8gr rocket..
 #624633   RoBass
 28 Bal 2015 19:13
Chebryte, kur galima nusipirkti, atsisiurti geru Waggleriniu pludziu, turiu omeny colmico, sensaso...??? nes ant Lt zemes niekur nieko gero nera...
 #624736   blight
 29 Bal 2015 15:51
RoBass rašė:nes ant Lt zemes niekur nieko gero nera...
Ot ir yra... Cralusso... Rocket :-D
 #624740   kitas
 29 Bal 2015 16:13
siekiant išvengti nesusipratimų naudojant craluso vaglerius reik vengti rocket ir zero plūdžių...iki 10gr craluso vagleriai bijo vėjo...virš dešimties dar nespėjau išbandyt..
 #624748   RoBass
 29 Bal 2015 16:51
Tik ne craluso, nzn kodel, bet man jos ne ne ne :-D nesuzavejo manes jos.... :-D
 #624749   kitas
 29 Bal 2015 16:54
o kokius reikalavimus turi atitikti vaglerio tipo plūdė, kad ją užskaitytum kaip gerą?
 #624766   RoBass
 29 Bal 2015 18:02
Nu man asmeniskai, tai pirma jog butu ne plastmasine ( nu nelimpa man jos), o antro kaip ir nera. Pagrinde pas manes expert pludes, kuriu galima gauti visose parduotuvese, bet norisi tureti rimtesniu gamintoju, sakykim is tikros plunksnos pagamintu, kaip sensaso...kad butu nuimami svoriai nuo pludziu, cia vienas toks is pagrindiniu man kriteriju (zinoma ir levesni gamintojai tokias gamina, bet...). Colmico kiek maciau inete, tokios visai neblogos pasirode man, tik kad ju nera kur gauti, Rovana tipo prekiauja jomis, bet kai atvaziuoji, ten , tai visada viena plude turi ir ta pacia.....
 #624777   kitas
 29 Bal 2015 19:06
už expert plūdes man labiau patiko shark pasunkinti vagleriai http://almarijas.lt/preke/205_plude-shark-ww-ads.html
antenėlė plasmasinė, kųnelis balzinis, svoris (nuotraukoje kažkodėl nepasunkinta ) nenuimamas, bet užtat jautresnė, 2+2 gr plude drąsiai galima meškeriot apie 30m nuotolyje, didžiausias minusas, kad dužta, o sudužusi prigeria vandens...bet tai turbūt visų balzinių pludžių bendra neigiama savybė.
Jei jos nedužtu, pas mane irgi nebūtų atsiradusios craluso pludės
 #624785   Edmis
 29 Bal 2015 19:58
Matau vargstat su vagleriais...
Turiu Drennan firmos rimtu vagleriu su nuimamais svoriais,bet ju ir kaina nevaikiska.
...reikes paieskoti ,yra kazkur uzkistos plastikineje tuboje.Taip ju ir neisbandziau rimciau,nes kita zukles buda pasirinkau.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė