Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai

 #129382   Saugirdas
 14 Lie 2009 19:36
Na Labai alkanas, tu kaip sportininkas mane jauną nepatyrusį apšviesk, žvejoju ežere kurio dugnas žviras bet šiek tiek apaugės žolėmis. Žvejoju iš valties. Taikinys karšis, plakis. Kokia plūdė, koks svarelių išdėstimas jums pats tinkamiausias žvejojant tokiomis salygomis? :?:
Jei nenorit visai lietuvai atskleist galit ir į pm. :-D

 #129388   Raupsuotas
 14 Lie 2009 20:48
Saugirdas rašė:Na Labai alkanas, tu kaip sportininkas mane jauną nepatyrusį apšviesk, žvejoju ežere kurio dugnas žviras bet šiek tiek apaugės žolėmis. Žvejoju iš valties. Taikinys karšis, plakis. Kokia plūdė, koks svarelių išdėstimas jums pats tinkamiausias žvejojant tokiomis salygomis? :?:
Jei nenorit visai lietuvai atskleist galit ir į pm. :-D
Panašiom sąlygom žvejoju karšius ir aš viename Lietuvos ežere.Imu 7m botą dedu 1.5g plūdelę (būtinai kietos fiksacijos) švinelius sustumiu į vieną tašką, rišu 16 numerio kabliuką ant 0.10mm pavadėlio (būtinai vieną) ir jaukinu itin brangiu "Sensas" firmos jauku skirtu karšiams.Prieš tai jį paskaninu kvapais, pinkom, uodo-trūklio lervom.Tai darau tam, kad noriu greito efekto.Kitu atveju pilčiau visokias kruopas, žirnius ir tikėčiausi jog tas jovalas neprarugs ir į tą vietą per kokią savaitę prisišauksiu karšių.Kada vandens temperatūra aukšta tai su liaudiškom košėm reikia elgtis labai atsargiai.

Dar yra vienas ežeras kur žvejoju karšius tik ten labai žolėtas dugnas.Darau viską panašiai tik imu jau 9m kotą (ten karšis labai baikštus) ir dedu ant 2g plūdelės kokių 6 šaratėlių girliandą nes ten žuvis pagrinde griebia besileidžiantį masalą.Ir jauką darau lengvą, lėtai besileidžiantį su atskirom dalelytėm kurios kyla į viršų.Abiem atvejais ant kabliuko maunu pinkas arba musės lervas.Karšiai abiejuose telkiniuose gana normalūs 1-2kg.Taigi, gerai išstudijavus ežerą ir prisitaikius, visada galima tikėtis neblogų laimikiųPaveikslėlis

 #129671   Saugirdas
 15 Lie 2009 22:10
Šiandien pasidariau kietos fiksacijos plūdę iš Expert 1,0g Classical method. Su ja gaudžiau "padlas" Tikrai noriu padėkoti Labai Alkaną už šaunius patarimus ir šaunę pamoką.
Dabar atverčiau naują skyrių savo plūdininko "karjeroje".
Bet man vel iškilo klausimas. Kaip tokią plūdę užmest dedelį atstumą?

 #129713   Raupsuotas
 16 Lie 2009 06:20
Saugirdas rašė:Šiandien pasidariau kietos fiksacijos plūdę iš Expert 1,0g Classical method. Su ja gaudžiau "padlas" Tikrai noriu padėkoti Labai Alkaną už šaunius patarimus ir šaunę pamoką.
Dabar atverčiau naują skyrių savo plūdininko "karjeroje".
Bet man vel iškilo klausimas. Kaip tokią plūdę užmest dedelį atstumą?
Tu rašai, kad pasidarei naują sistemėlę - puiku.Tačiau aš lyg šiolei dar nežinau kokio ilgio ir kokio tipo meškere žvejoji :?: Tai bolonkė, matchas ar botas(teleskopas be rites) - parašyk.Ir dar, būtinai nurodyk koto ilgį.Tuomet bandysime aiškintis toliauPaveikslėlis

 #129768   Saugirdas
 16 Lie 2009 10:03
Matchas 5m. Bet velnias labai sunkus. Po pusvalandžio laikymo ranka iskausta. Pirkt žadu naują. Gal galit ką patart?
Kaina iki 100lt.
Ritė 5,2:1 firmos nežinau pirkau iš pažistamo, jo truputį perdaryta. Valą dengia puikej.

 #129806   Raupsuotas
 16 Lie 2009 11:57
Saugirdas rašė:Matchas 5m. Bet velnias labai sunkus. Po pusvalandžio laikymo ranka iskausta. Pirkt žadu naują. Gal galit ką patart?
Kaina iki 100lt.
Ritė 5,2:1 firmos nežinau pirkau iš pažistamo, jo truputį perdaryta. Valą dengia puikej.
Na už tokia suma padoresnio koto nenupirksi nei dėvėto, nei naujo.Patarimas-taupyk pinigėliusPaveikslėlis

 #129936   Saugirdas
 16 Lie 2009 16:43
O jei matchą. Larus 6m? Iš manęs sportininko tikrai nebus. :roll:
Sensas jauko Rokiškyje niekur nerdau, tad nusipirkau Unikum. Lietuvių gamybos, 1kg ir stiprios konsentracijos kvapnų papildą jaukui. Gudrei padariau? :roll:

 #129959   Raupsuotas
 16 Lie 2009 17:17
Saugirdas rašė:O jei matchą. Larus 6m? Iš manęs sportininko tikrai nebus. :roll:
Sensas jauko Rokiškyje niekur nerdau, tad nusipirkau Unikum. Lietuvių gamybos, 1kg ir stiprios konsentracijos kvapnų papildą jaukui. Gudrei padariau? :roll:
Jei nusipirksi gerą teleskopinį kotą ar vertingą matchą tai sportininku dar netapsi.Tiesiog pačiam bus maloniau ir patogiau žvejoti - mažiau ranka pavargs ir užmesti pavyks toliau.Na firma "Larus" man žinoma, bet apie 6m matchuką pasakyti nieko negaliu.Turi žiūrėti pats.Jei tikrai rimtas matchas tai sverti turėtų apie dar ~300g ir turėtų būti apie 16-18 žiedukų.Beto jis bus jau ne trijų, o keturių dalių.Bent šiuos kriterijus jei tas kotas turi - sakyčiau bandyk pirktiPaveikslėlis

 #129965   Saugirdas
 16 Lie 2009 17:41
O ką galit apie jauką pasakyt?
Ar vertėtų į jį dėt lervų, sliekų? :roll:
Aš sliekų dėt nebijau, man pugžlių netraukia. :grin:
Bet manau kad sliekas prasta mintis. Kvapas kitoks.

 #129967   kamstis
 16 Lie 2009 17:47
Larus machas 6m :roll:
Idomu butu paziuret :roll: Manau tau reikia issiaiskint,kas tai yra "machas"
cia kazka suvelei :roll:

 #130084   Saugirdas
 16 Lie 2009 22:44
Žn kas tai. Apibrežimo nepasakysiu, bet žn. Pats tokio irankio nečiupinėjau. Tik vienos krautuvės savininkas tikino kad jam greit tokių atveš... Ir siūlio nusipirkti.

 #130107   Raupsuotas
 17 Lie 2009 06:55
Saugirdas rašė:O ką galit apie jauką pasakyt?
Ar vertėtų į jį dėt lervų, sliekų? :roll:
Aš sliekų dėt nebijau, man pugžlių netraukia. :grin:
Bet manau kad sliekas prasta mintis. Kvapas kitoks.
Taip verta ir kartais butina tam, kad pritraukti didesne zuvi.Tokiu atveju ir jaukus reikia stambinti visusPaveikslėlis

 #130108   Raupsuotas
 17 Lie 2009 07:00
kamstis rašė:Larus machas 6m :roll:
Idomu butu paziuret :roll: Manau tau reikia issiaiskint,kas tai yra "machas"
cia kazka suvelei :roll:
Ne, tai jus neteisus.Jaunuolis visiskai teisingai raso.As pats turiu 22 pedu (6.5m) matchuka.Visa esme tame, kad mes iprate prie standartiniu dvieju tipu matchu tai 13 ir 14 pedu.Todel pamate ar isgirde kalba apie kitokius ilgius kartais klystame manydami jog tai jau ne matchasPaveikslėlis

 #130139   Agis
 17 Lie 2009 08:58
Nesu pludininkas, bet nutariau pasitikslinti ir savo zinias.Kiek pamenu, tai matsas skirtas zvejoti Vagler tipo pludemis, kurios yra slankiojancios, tai kam tada reikalingas toks jo ilgis.Kitas dalykas jei plude tvirtinama, tada renkiesi berods balonke siuo atveju :roll: Ar as kazka maisau :roll:

 #130151   okuma
 17 Lie 2009 09:30
LABAI ALKANAS rašė: Kol patrauksi vala, atliksi pakirtima, pakelsi visa sistema - praeis amzinybe.O kur kietai fiksuota tai juk valas nuolat itemptas, tik kilst ir zuvyte tavo[/img]
seip ka as zinau...ne sportininkas as...tik keistai ne logiskai man skamba toks pasakymas tavo.... :? Nemanau kad tinka toks variantas visu svoriu pludem....na gal but 0.8- 1.5 gr gerai ir fiksuoti...bet kuom pranasesne fiksuota pvz 3 gr plude ir toks pat wagler tipo....??? kertant amzinybe tikrai nepraeis plius kertant slankiojanti plude ''isnyksta'' ir nejauti jos svorio kadangi ji slankiojanti...priklausomai nuo atstumo kampas tarp ''kabliukas-plude'' ir ''plude -meskeres galas'' mazeja iki 90 laipsniu ir dar maziau jei skandinti vala...tai tikrai slankiojanti daug efektyvesne...mano manymu fiksuota gerai kai zvejoji is arti...tik tiek... :roll:

 #130180   Raupsuotas
 17 Lie 2009 12:02
Agis rašė:Nesu pludininkas, bet nutariau pasitikslinti ir savo zinias.Kiek pamenu, tai matsas skirtas zvejoti Vagler tipo pludemis, kurios yra slankiojancios, tai kam tada reikalingas toks jo ilgis.Kitas dalykas jei plude tvirtinama, tada renkiesi berods balonke siuo atveju :roll: Ar as kazka maisau :roll:
Teoriskai taip, o praktiskai ne.Pirma - rimtas boloninis kotas (cia mano nuomone) turetu prasideti jei ne nuo 7 tai minimum nuo kokiu 6 metru.Dabar klausimas paciam.As zvejoju, tarkim, upeje kuri nera perdaug plati, o gylis 1-3m.Klausimas - kokiam velniu man mojuoti ta bolonke jei yra matchas 4.20?Kitas klausimas.Atmata kur gylis tarkim 5m. o zvejoju su 6m matchu.Kuom tas blogai PaveikslėlisIsvada.Jei rasoma (teoriskai) kad matchas skirtas zvejoti tik itin tolimuose nuotoliuose tai reikia nueiti pavasari ar rudeni kur Nemune zvejojami ziobriai (cia kaip pavyzdys) ir nekils klausimu pamacius kokius kotus rankose laiko zvejai - matchus ar bolonines meskeresPaveikslėlis

 #130182   Raupsuotas
 17 Lie 2009 12:05
seip ka as zinau...ne sportininkas as...tik keistai ne logiskai man skamba toks pasakymas tavo.... :? Nemanau kad tinka toks variantas visu svoriu pludem....na gal but 0.8- 1.5 gr gerai ir fiksuoti...bet kuom pranasesne fiksuota pvz 3 gr plude ir toks pat wagler tipo....??? kertant amzinybe tikrai nepraeis plius kertant slankiojanti plude ''isnyksta'' ir nejauti jos svorio kadangi ji slankiojanti...priklausomai nuo atstumo kampas tarp ''kabliukas-plude'' ir ''plude -meskeres galas'' mazeja iki 90 laipsniu ir dar maziau jei skandinti vala...tai tikrai slankiojanti daug efektyvesne...mano manymu fiksuota gerai kai zvejoji is arti...tik tiek... :roll:[/quote]

Jei paciam atrodo, kad slankiojanti plude yra jautresne uz kietos fiksacijos tada (tik neuzsigauk, prasau) i zvejyba pludine meskere mes ziurime skirtingomis spalvomis.Kartoju, fiksuota plude yra jautresne nei slankiojanti, neziurint gramaturosPaveikslėlis

 #130208   okuma
 17 Lie 2009 13:46
nu gal jautresne del to nesigyncisiu,bet kas del pakirtimo tai kazin kaip ten su tais privalumais ypac kai zvejoji toliau nei meskeres galas... ;-)

 #130229   Raupsuotas
 17 Lie 2009 16:33
okuma rašė:nu gal jautresne del to nesigyncisiu,bet kas del pakirtimo tai kazin kaip ten su tais privalumais ypac kai zvejoji toliau nei meskeres galas... ;-)
Tarkim 15m gal ne visai jau meskeres galas - kaip manai :) O siaip tai reiktu nors karta is arti pamatyti varzybas tuomet daug klaustuku atkrentaPaveikslėlis

 #130231   okuma
 17 Lie 2009 17:21
nu ne galas,nesakau kad daugiau zinau uz tave ar panasiai,tik siaip samprotauju..kiek zvejoju tai tik slankiojancia...varzybas maciau,be abejo visi zvejoja fixuotom...dar man rodos slankiojanti geriau zvejojant iskart uz zoliu..nekalbant apie ''akis'' ...nu pagal situacija matyt... :roll:

 #130276   Saugirdas
 18 Lie 2009 12:13
Šiandien geriausiai dirbo 1g tvirtos fiksacijos plūdė.16mm grj valas ir net 0,10mm pavadėlis.
Taikinys raudė. Nors bangos buvo didelės, plūė dirbo puikiai nebijojo bandų. Del gero svarelių išdėstymo. :cool:

 #130380   Raupsuotas
 19 Lie 2009 17:31
Per sias iseigines zvejojau prie tikrai nemazo vejo, ypac sekmadieni.Sestadieni naudojau su raudona antena 1.5g (gylis 2-2.5m), o sekmadieni puciant tikrai stipriam vejui 3g su geltona antenele.

Paveikslėlis

Butu uzteke ir 2.5g taciau neturejau po rankaPaveikslėlis

 #130384   Raupsuotas
 19 Lie 2009 17:39
okuma rašė:nu ne galas,nesakau kad daugiau zinau uz tave ar panasiai,tik siaip samprotauju..kiek zvejoju tai tik slankiojancia...varzybas maciau,be abejo visi zvejoja fixuotom...dar man rodos slankiojanti geriau zvejojant iskart uz zoliu..nekalbant apie ''akis'' ...nu pagal situacija matyt... :roll:
As tiek pat ismanau kaip visi - patikek.Tik gal kiek labiau domiuosi, gilinuosi pludines meskleres subtilybemis.Siaip, kadangi esu kietos fiksacijos pludes salininkas tai slankiojancia plude pateisinciau dviem atvejais.Pirma kada nera galimybiu isigyti reikiamo ilgio koto, o gylis virsija to koto ilgi ir kada zvejojama ezeruose stambi kuoja, raude ar kita zuvis kuri itin baiksti ir "stovi" padoriam atstume bei gylyje.Tokiu balu zinau keleta, bet paciam asmeniskai isbandyti neteko.O gal su kokia 9-ke ir 2g pludele eitu tas zuvis pasiekti :?: Kol nesu isbandes, sunku ka ir sakytiPaveikslėlis

 #130390   Saugirdas
 19 Lie 2009 17:51
Aš su 3.60m teleskopu vakar žvejojau valas 0,16mm 1g plūdė, ir netoli 10m numesdavau. Ir žuvys tikrai ne sprindinės buvo. :cool:
waggler'į 3g+2g vakar atmečiau po pusvalandžio žvejybos. Tada dėjau 3g slankiojantį lašą. Atmečiau po valangos. 1g klasikinį modelį pasilikau iki pabaigos, ir dbr tos plūdės nekeisčiau į nieką. Nebent į daug tokių plūdžių. :cool:

 #130822   Saugirdas
 21 Lie 2009 17:03
Sveiki. Gal galit patart kokią plūdę naudot lėtoje tekmėje?

 #130828   Raupsuotas
 21 Lie 2009 18:21
Saugirdas rašė:Sveiki. Gal galit patart kokią plūdę naudot lėtoje tekmėje?
Jei srovė labai, labai lėta naudok pailgą, panašią į adatą ar šiaudą plūdęPaveikslėlis

 #130830   Saugirdas
 21 Lie 2009 18:41
Čia mano mėgiamiausias plūdės tipas. Pats šiandien taip gaudžiau. :cool:

 #130866   blight
 22 Lie 2009 07:43
Del wagleriu ir fiksuotu pludziu, paveluotai bet bishki insiterpsiu. Shiaip wagleris ir buvo kurtas tam, kad suderint dvi savybes - tolima metima ir kibimo jautruma :roll: Waglerius naudoju kur kas reciau nei fiksuotas, bet del jautrumo tikrai skustis negaliu, rodo puikiai ir atsargu bakstelejima... Shiaip waglerius nadoju tada, kai gaudau 5-6m ir didesniame gylyje (tiek nuo kranto, tiek ir ish valties)... ir kai reikia sviest 15-20m ir daugiau (dazniausiai tykant karshiu). Shiaip ish +su jau pamineta, kad su ja lengviau pratemt prie kranto esancia zoliu juosta, taip pat didelis pliusas, kad vejuota diena paskandinus valas (spacialus match tipui dazniausiai buna arba bent jau turetu but sinkingai), ne taip turi itakos vejas ar bangos. ;-)

 #130867   blight
 22 Lie 2009 07:46
LABAI ALKANAS rašė:Per sias iseigines zvejojau prie tikrai nemazo vejo, ypac sekmadieni.Sestadieni naudojau su raudona antena 1.5g (gylis 2-2.5m), o sekmadieni puciant tikrai stipriam vejui 3g su geltona antenele. Butu uzteke ir 2.5g taciau neturejau po ranka
O kur gaudei? Stovinciam vandeny?

 #130902   Raupsuotas
 22 Lie 2009 16:22
Taip - stovinciamPaveikslėlis
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė