Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai
 #535205   Rapala
 08 Sau 2014 16:32
Mike dekui,va tokio atsakymo ir laukiau,konkreciai ir aiskiai;).Tik va dar klausimelis tada prie to pacio,kaip manai merkio srovei (jei zinkai kokia ji yra,as manau is lt didziuju upiu, pati greiciausia srove) kokios gramaturos surfa pasirinkti?Kokius faktorius ta gramatura lems surf pludei?Pats mastau apie 10 gramu plude,nes tokio svorio svarelio srove labai jau neturetu stipriai kelti y virsu tik ar pati plude issilaikys stabili sroveje?Galbut geriau tiktu ir 15 gramu,bet kazkur skaiciau kad kartai jau ir 6 gramu surf plude sunku israuti is vandens buna del jos plokscios formos,tai 15 gramu isvis lenta jau nebloga bus,nebebus malonu ir ta zuvy traukti :D
 #535218   hipy
 08 Sau 2014 17:01
Rapala rašė:Pats mastau apie 10 gramu plude,nes tokio svorio svarelio srove labai jau neturetu stipriai kelti y virsu tik ar pati plude issilaikys stabili sroveje?
dar zinok, kad srovej ta plude yra persveriama vos ne 2x...
 #535221   Rapala
 08 Sau 2014 17:11
Esu girdejes kad kazkiek persvert reikia,bet nemaniau kad tiek daug :D,na tada 10 gramu per akis turetu buti kogero,gal net ir 8 uztektu :D.Gerai kad cia uzsukau,o tai buciau nesamoniu prisipirkes,visgi ne pigios jos.
 #535238   hipy
 08 Sau 2014 19:04
na as neseniai nusipirkau 8 taikydamas i Neri ir Nemuna, nemanau kad Merkys baisulingai kitoks - tikiuos nesuklydau, isbandyt dar neteko...
 #535250   Rapala
 08 Sau 2014 19:40
o apskritai esi sia plude zvejojes,mazesnemis gramaturomis tarkim?Rimtai tiek daug ja persverti reikiai,tai tarkim 8 gramu pludei kiek svino reiketu deti tavo ziniomis?
 #535257   hipy
 08 Sau 2014 20:00
deja patirties neturiu, o ir internetas nelabai ka sufleravo, kai ieskojau gramaturos atitikmenis pagal tekmes greiti... o ant popiergalio parasyta kad silpnai srovei persverimas 10-30%, vidutinei - 30-60% ir stipriai - 60-100%.
 #535278   Rapala
 08 Sau 2014 21:05
hippy supratau,bet tai ydomi si plude,taip iseina gali perkrauti 100,tai yra dvigubai daugiau negu ant jos nurodyta ir ji vistiek neskesta:D.Dainiuska,geras straipsnis,jau buvau jy skaites,tik vistiek norisi pabendrauti su tuo kas ja yvaldes ir uzduoti keleta klausimu esamuoju laiku:).Kai tokia ziema nueiciau prie upes ir ismeginciau bet deja kolkas negaliu del rankos traumos,teks laukti pavasario:D.
 #540559   Feniksas
 25 Sau 2014 17:08
Kokia plude reik naudot per upes atoslugi. Zukle buna masala guldant ant dugno. Viska ka esu bandes srove musa po vandeniu. Turiu putpalcio kieto tai per ziema pasidrozineciau. But gerai kad kas foto parodytu.
 #542665   kitas
 03 Vas 2014 21:04
Sveiki žvejai, plūdinės gerbėjei, waglerio pasiekėjei. Nutariau dar kart išbandyti garsiasias cralusso plūdes. Šį kart (galvoju neapsiriksiu) nutariau pasirinkti "pro match with dart" http://gelezinislydys.lt/44-pludes, bet abejonių kila dėl tų sparnelių. Klausimas būtų toks, ar vėjuotu oru tie sparneliai esantys sąlyginai vandens paviršiuje nemažina plūdės stabilumo? O gal geriau rinktis "pro match" ir naudoti dartine antenėlę?.
P.S. pernai teko turėti reikalu su "control match" 4gr (0-1,2gr) tai jos mano plūdžių penale vietos kaip ir neužsitarnavo. Jei kas galvoja apie tokias, galiu dvi padovanoti. Tiesa, nuo vienos nuluptas apatinis lipdukas, bet jis esmės nekeičia.
 #542696   vincas
 03 Vas 2014 22:10
kitas rašė:Sveiki žvejai, plūdinės gerbėjei, waglerio pasiekėjei. Nutariau dar kart išbandyti garsiasias cralusso plūdes. Šį kart (galvoju neapsiriksiu) nutariau pasirinkti "pro match with dart" http://gelezinislydys.lt/44-pludes, bet abejonių kila dėl tų sparnelių. Klausimas būtų toks, ar vėjuotu oru tie sparneliai esantys sąlyginai vandens paviršiuje nemažina plūdės stabilumo? O gal geriau rinktis "pro match" ir naudoti dartine antenėlę?.
P.S. pernai teko turėti reikalu su "control match" 4gr (0-1,2gr) tai jos mano plūdžių penale vietos kaip ir neužsitarnavo. Jei kas galvoja apie tokias, galiu dvi padovanoti. Tiesa, nuo vienos nuluptas apatinis lipdukas, bet jis esmės nekeičia.
nepasakei kur gaudai ir kokiu irankiu, tikriausiai macht tipo. Na man asmeniskai dar nera geresniu uz cralusso bolo bolonkei, fantastinis dalykas gaudant sroveje. is tu ilgu turiu viena bet esu gaudes tik su sportine 8m ir tik stovinciame vandenyje slankiojanciu budu. patiko. bandziau ir upeje, bet ten jau kilo problemu su ja.
 #542700   kitas
 03 Vas 2014 22:17
match tipo, stovintis na beveik stovintis. Meškerioju užtvankose.
 #543325   blight
 06 Vas 2014 13:08
Iš matčinių plūdikių kai įsiginau Cralusso Rocket, daugiau jokių kitokių nebereikia ::liux . Dabar turiu jos tris variantus ir visiškai patenkintas :-D
 #543367   kitas
 06 Vas 2014 16:45
Rocket-a truputi erzina kadangi yra tvirtai tvirtinama plūdė, na dar ten keletas nervų yra su gilio nustatymu (kiek suprantu ji be apkrovos stovi vandeny)....aš kažkodėl myliu sistemas su slankiojančiomis plūdėmis, todėl labiau priimtinesnis vasrijantas būtų Zero, bet kol kas esu tvirtai pasiryžęs išbandyt pro match-ą, tik dėl to dartinio varijanto vis neapsisprendžiu.
 #543564   macka
 07 Vas 2014 08:46
kodel nusprendei, kad tvirtai tvirtinama, o ne slankiojanti? :)
Kaip tu nori taip ja tvirtini. Gali slankiojancia daryti su karabino (http://www.zvejys.lt/market/segtukas-pl ... lvute.html) ir stopmazgiu pagalba, gali ir tvirtai sutvirtinti.
Sureguliuoti plude tai ten isvis isminties nereikia. Ir susireguliavus lengvai gali persireguliuoti pasikeitus oro salygom ar uzkabinus didesni masala ir panasiai.
 #543747   kitas
 08 Vas 2014 09:56
vaizdinę medžiagą tokią žiūrėjau kas ir įtakojo mano nuomonę, o su įprastu karabinu jinai pritvirtinta aplamai kaži kaip dirbtu, kalbu apie rocket ir galiausiai jei ta rocket tokia nepakeičiama tai kodėl cralusso gamina aibę kitų plūdžių. Mano žiniomis ta plūdė ROCKET, yra skirta gaudyti žuvį sėkliuose kurie yra nutole nuo kranto.
 #543830   macka
 08 Vas 2014 21:18
pritvirtinta karabinu jos darbas blogesnis nepasidaro. Beje, kurioje vietoje tau kas nors sako, kad ji nepakeiciama?
 #543849   kitas
 08 Vas 2014 22:46
užklausiau apie pro match plūdę, atsakimus gaunu susijusius su rocket, tai ir peršasi tokia išvada, kad jos nepakeičiamos....šiaip tai labiausia jose erzinantis dalykas yra tas, kad jos be apkrovos vandenyje stovi, kas esant kibimui pakeliant plūdę prastai pastebimas, o gal tai tik man neįprasta.
 #544272   blight
 11 Vas 2014 12:44
kitas rašė:Rocket-a truputi erzina kadangi yra tvirtai tvirtinama plūdė
"Kietai" ją esu tvirtinęs tik pabandymui porą kartų, o šiaip jis pas mane visada slankiojanti, kabinama ant slankiojamo karabinčiko (grynai tokio kaip macka nuorodoj) ;-)
kitas rašė:Mano žiniomis ta plūdė ROCKET, yra skirta gaudyti žuvį sėkliuose kurie yra nutole nuo kranto.
O įdomu kodėl? :roll: Aš su ja gaudau karšius ir 7-8m gylyje :-D
kitas rašė:užklausiau apie pro match plūdę, atsakimus gaunu susijusius su rocket, tai ir peršasi tokia išvada, kad jos nepakeičiamos
Na jei jau taip nori, tai galima sakyt, kad iš waglerių MAN jin tikrai yra nepakeičiama. Bet čia sakau kaip man, gi nekišu jos per prievartą :-D Tam ir gamina daug modelių, kad kiekvienas atsirinktų kas jam patinka :-D
 #563260   Sokratas
 25 Bal 2014 09:42
kažkur buvau skaitęs, kad geriausias fiksatorius slankiojančiai plūdei gaunasi, iš valo atkarpėlės užrištos ant padr valo....

Bet kas žiauriai nepatiko man, kad jį slankiojant , valas taip šlykščiai negražiai susgarankščiuoja.... Gal ką ne taip darau....
 #563304   SKYLINE
 25 Bal 2014 12:05
Jeigu susirauksleja, tai valas levas. Man is pradziu tas pats budavo valus kai imdavau po 5-10lt, dabar uzsidejes strofta 0,16 ar 15 ir niekas nesirauksleja. ;-)
 #563316   tench
 25 Bal 2014 13:09
Rekomenduoju pabandyt lino siulus stoperiams. Tik jei visai ploni - rišt sulenktą dvigubai-keturgubai.
 #563322   Wytux
 25 Bal 2014 13:31
nereikia uztraukt to mazgo iki negaliu ir niekas nesigaranksciuos , o jei suristas mazgas naujai ant sauso valo tai pries pastumiant vala paslapint ir tiek.
 #563326   kitas
 25 Bal 2014 13:55
pirmiausia reiktu įsitikint ar teisingai surišamas mazgas, man nesigarankščiuoja slankiojant mazgą valu, tačiau užveržimo vietoje visada lieka pasigarankščiavęs, bet kadangi rišu jį valo pradžioj tai po to tą galiuką nukerpu. Tiesa valas irgi 15lt vertės
 #583765   Gedcka V
 08 Rgp 2014 13:25
Kokio svorio plūdę imt gaudant už Jurbarko Nemune šiuo metu? Gaudyčiau uždambį. Pakaks 5g. plūdelės?
 #583776   Dziedas
 08 Rgp 2014 15:31
Gedcka V rašė:Kokio svorio plūdę imt gaudant už Jurbarko Nemune šiuo metu? Gaudyčiau uždambį. Pakaks 5g. plūdelės?
Kokia meškere ,kokie gylai, kokia srovė ? Ir kokia žuvis bus gaudoma? Va tada galima ir patarti... :)
 #583777   Gedcka V
 08 Rgp 2014 15:40
5m. boloninė turbūt vadinasi, gyliai koki neįsivaizduoju, nes nebuvęs aš ten. Duobė turėtų būt tai gal 4m. bus, srovė nestipri, karšius.
 #583779   Dziedas
 08 Rgp 2014 15:48
turbūt nuo 5gr. vietoje reikia spręsti...bet jei 4m. tai ir 8gr. ...
 #584706   macka
 15 Rgp 2014 15:02
jeigu vejo nera uztektu ir 2-3 g pludes ant 5m bolo. aisku, jeigu greiciau nori, kad dugna pasiektu, tai sunkesne plude. bet su 7m bolonke, nesu naudojes sunkesnes nei 8g pludes Nemune. ir tai jau kai vejukas nemazas ir noriu, kad uzmetus dugne masalas butu greiciau.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė